Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 29 Posts

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #1
Croatia F3
Location: Porec, Croatia
Type: $10K
Surface: Clay (outdoor)




Tournament factsheet: http://www.itftennis.com/mens/tournaments/tournamentfactsheet.asp?tournament=1100016997
Tournament website: www.istrafutures.com

Entry list
1 SKENDEROVIC, Vjekoslav CRO 311 1
2 POSPISIL, Jaroslav CZE 331 1
3 AZZARO, Leonardo ITA 339 1
4 ZEMLJA, Grega SLO 374 1
5 ARNABOLDI, Andrea ITA 386 1
6 BARDOCZKY, Kornel HUN 430 1
7 VACEK, Martin CZE 441 1
8 SAVIC, David SRB 507 1
9 MLENDEA, Andrei ROU 511 1
10 MAGG, Christian AUT 546 1
11 STRATLING, Marc-Andre GER 553 1
12 POPOVIC, Petar FRA 558 3
13 GAVRILA, Adrian-Vasile ROU 559 1
14 NOVAK, David CZE 561 1
15 SABECKIS, Gvidas LTU 572 1
16 ROCHE, Charles FRA 591 2
17 SIEBER, Marc GER 602 4
18 RADITSCHNIGG, Max AUT 605 2


Alternates
19 RENARD, Alexandre FRA 623 1
20 SCHMOLZER, Patrick AUT 640 1
21 WIESLER, Andre GER 649 1
22 GRASSI, Claudio ITA 675 3
23 BALAZS, Gyorgy HUN 682 1
24 STOEHR, Daniel GER 688 1
25 KRETSCHMER, Gero GER 708 2
26 BALAZS, Attila HUN 723 1
27 KELLNER, Adam HUN 727 1
28 GALLI, Matteo ITA 732 1
29 MASIK, Jan CZE 735 1
30 LONCARIC, Albert CRO 737 1
31 TRISKA, Karel CZE 742 1
32 NAKIC-ALFIREVIC, Ante CRO 745 1
33 KISS, Sebo HUN 748 1
34 BEKS, Bart NED 754 1
35 KUTAC, Roman CZE 768= 1
36 DEMOLINER, Marcelo BRA 795 3
37 MESAROS, Kristijan CRO 816 1
38 DONSKOY, Evgeny RUS 826 1
39 VIOLA, Matteo ITA 835 1
40 MOTTI, Alessandro ITA 838= 3
41 PELLERIN, Ludwig FRA 854= 3
42 MARTINOVIC, Nikola CRO 865= 1
43 MIRON, Marcel-Ioan ROU 908= 1
44 LIVRAGHI, Mattia ITA 912= 1
45 MARIC, Aleksandar BIH 948 1
46 KONECNY, Michal CZE 956 1
47 MIHAILOVIC, Dusan SRB 985= 1
48 KANEV, Yordan BUL 989= 1
49 VISAK, Vilim CRO 989= 1
50 GIURGIU, Ilie-Aurelian ROU 989= 1
51 PAVAL, Costin ROU 1017= 1
52 KOECK, Tobias AUT 1029= 2
53 SATTANINO, Marco ITA 1040 2
54 RITZ, Kresimir CRO 1054= 1
55 MARCON, Riccardo ITA 1063= 2
56 NAVRATIL, Michal CZE 1063= 1
57 GOLUBOVIC, Zoran SLO 1063= 1
58 FAVA, Andrea ITA 1075= 2
59 DEDEN, Kevin GER 1090= 1
60 ZLATANOVIC, Arsenije SRB 1102= 1
61 MARTINOSKI, Ilija MKD 1110= 1
62 SIMONI, Marco ITA 1110= 2
63 PAVIC, Ante CRO 1117= 1
64 PIROZZI, Giacomo ITA 1117= 6
65 BELLA, Marco ITA 1117= 2
66 SEMRAJC, Janez SLO 1141= 1
67 PENAUD, Alexandre FRA 1150= 5
68 OLLIVIER-BAQUERO, David ESP 1167= 5
69 SILJEGOVIC, Vedran CRO 1167= 1
70 MARTIN, Andrej SVK 1186= 2
71 SANCIC, Antonio CRO 1186= 2
72 KOWALCZYK, Mateusz POL 1220= 3
73 VAN DER VAART, Leander NED 1220= 2
74 MIRTEA, Dragos Cristian ROU 1246= 1
75 PAZMAN, Marko CRO 1246= 1
76 VUKOVIC, Ivan CRO 1271= 1
77 BONDAZ, Laurent ITA 1286= 1
78 RIOS-BENITEZ, Martin ARG 1312= 4
79 SERKEDAKIS, Nikos GRE 1312= 2
80 KELECIC, Roman CRO 1312= 1
81 MILJEVIC, Dusan SRB 1360= 1
82 ZUEHLSDORFF-PAVLOVIC, Holger GER 1360= 1
83 BEJTULAHI, Denis SRB 1360= 1
84 FRANSEN, Stephan NED 1360= 1
85 FRANTZEN, Romano NED 1403= 1
86 TIMME, Andre GER 1403= 2
87 TORRONI, Giulio ITA 1403= 2
88 CARRESE, Valerio ITA 1403= 4
89 PENADES-SANZ, Santiago ESP 1403= 1
90 SOLOVIEV, Nikolai RUS 1403= 1
91 GALLO, Cesare ITA 1403= 3
92 DEARI, Shendrit MKD 1492= 2
93 LUSTYK, Jakub CZE 1492= 1
94 ZMAK, Deni CRO 1492= 1
95 VUKOV, Stefano CRO 1492= 1
96 SPASOJEVIC, Filip SRB 1492= 1
97 ZOUTENDIJK, Arko NED 1492= 6
98 JAKOVLJEVIC, Mario CRO 1492= 1
99 KUKULIC, Luka CRO 1492= 1
100 MIJACEVIC, Marko CRO 1492= 1
101 JURIC, Josip CRO 1492= 1
102 RIZZO, Claudio ITA 1492= 4
103 BATTISTONE, Brian USA 1492= 3
104 URSIC, Rok SLO 1492= 1
105 KROCSKO, Krisztian HUN 1492= 1
106 RACA, Tomislav CRO 1492= 1
107 STABINS, Krisjanis LAT 1492= 1
108 STRUNNIKOV, Artem RUS 1492= 2
109 GRIGELIS, Laurynas LTU 1492= 1
110 TERNAR, Tomislav SLO 1492= 1
111 NALDI, Paolo ITA 1492= 2
112 NEDELJKOVIC, Predrag SRB 1492= 2
113 POLJANCIC, Boran CRO 1492= 1
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Croatia F3 [March 10 - Porec - Clay]

Qualifying Draw

First Round
(1)Dacian Craciun (ROU) bye
Mikail Karpol (CRO) d. Predrag Nedeljkovic (SRB) 6-3 6-2
Tomislav Ternar (SLO) d. Mate Major (HUN) 7-6(3) 6-3
Leonard Ivic (CRO) d. Marko Mijacevic (CRO) 6-4 2-6 6-4
Mirza Mulahasanovic (BIH) d. Marko Skovic (CRO) 6-1 6-0
Tadej Turk (SLO) d. Dominic Schreiber (AUT) 6-0 6-0
Rok Petelinsek (SLO) d. Andy Napokoj (AUT) 6-3 6-1
(10)Matteo Viola (ITA) bye
(2)Adam Kellner (HUN) bye
Matija Palinic (CRO) d. Robert Forai (SRB) 6-3 6-3
Stephan Fransen (NED) d. Mario Treber (AUT) 6-3 6-1
Bostjan Repansek (SLO) d. Vinko Ojdanic (CRO) 6-4 6-2
Mario Jakovljevic (1988) (CRO) d. Ante Bilic (CRO) 6-4 6-2
Christian Matic (GER) d. Ilja Aradski (SRB) 6-4 6-4
Nicolas Ghedin (ITA) d. Mario Saric (CRO) 6-1 6-3
(16)Michal Navratil (CZE) bye
(3)Attila Balazs (HUN) bye
Tomislav Tucibat (CRO) bye
Luka Kukulic (CRO) d. Perica Josic (SRB) 6-0 6-0
Marko Sabolcki (SLO) d. Stepan Khotulev (RUS) 6-4 6-3
Boran Poljancic (CRO) d. Josip Juric (CRO) 6-4 0-6 6-4
Vedran Begovic (BIH) d. Tomislav Raca (CRO) 6-1 6-3
Ziga Zupanec (SLO) d. Filip Setic (CRO) 6-2 7-6(5)
(14)Vilim Visak (CRO) bye
(4)Albert Loncaric (CRO) bye
Tomas Vyrostko (SVK) bye
Timo Fleischfresser (GER) d. Janez Semrajc (SLO) 6-4 3-6 7-6(5)
Dino Salopek (CRO) d. Ivan Marevic (CRO) 6-3 6-3
Domagoj Tomasovic (CRO) d. Vukasin Teofanovic (SRB) 6-1 6-2
Franjo Raspudic (BIH) d. Zdravko Divic (CRO) 7-5 6-2
Benedikt Eger (GER) d. Armin Hirner (AUT) 6-2 6-2
(9)Kristijan Mesaros (CRO) bye
(5)Karel Triska (CZE) bye
Cosmin Georgescu (ROU) d. Domagoj Vukusic (CRO) 6-1 6-2
Ivan Djurdjevic (SRB) d. Romano Frantzen (NED) 2-6 7-6(2) 6-0
Sergei Pershin (RUS) d. Marko Milovanovic (SRB) 6-0 6-3
Oliver Borsos (HUN) d. Andraz Kranjc (SLO) 6-4 6-3
Marin Frajicevic (CRO) d. Emil Setic (CRO) 6-0 6-1
Ilija Martinoski (MKD) d. Robert Wichmann (GER) 6-1 6-2
(13)Ilie Giurgiu (ROU) bye
(6)Ante Nakic (CRO) bye
Ruben Haug (GER) bye
Gregor Repina (SLO) d. Andrei Onciu (ROU) 6-3 6-3
Roman Kelecic (CRO) d. Marin Draganja (CRO) 4-6 7-6(4) 4-0 ret.
Oscar Jursza (GER) d. Aleksander Klenar (SLO) 6-0 1-6 6-3
Zoran Golubovic (SLO) d. Domen Korelc (SLO) 6-4 2-6 6-2
Martin Rmus (SLO) d. Alexander Hillbricht (GER) 6-1 6-0
(12)Mattia Livraghi (ITA) bye
(7)Matteo Galli (ITA) bye
Blaz Rola (SLO) bye
Adrian Belei (ROU) d. Sven Lalic (BIH) 6-4 1-1 ret.
Igor Ogrizek (CRO) d. Matthias Kolbe (GER) 6-4 6-4
Marko Lazic (SLO) d. Ivan Mojsejev (SRB) 6-3 7-5
Philippe Oudshoorn (NED) d. Mateo Ciric (CRO) 6-1 6-1
Laurynas Grigelis (LTU) d. Stefano Rodighiero (ITA) 6-7(4) 6-3 6-3
(15)Kresimir Ritz (CRO) bye
(8)Sebo Kiss (HUN) bye
David Vukasinec (AUS) bye
Andreas Fasching (AUT) d. (WC)Filip Lackovic (CRO) 6-2 6-2
Janos Zibrat (SLO) d. Marko Becht (CRO) 6-0 6-1
Holger Zuhlsdorff-Pavlovic (GER) d. Marco Simoni (ITA) 6-3 5-7 7-6(5)
Vedran Siljegovic (CRO) d. Marko Pazman (CRO) 6-2 6-1
Alexander Kondulukov (RUS) d. Marijan Rakovac (CRO) 6-0 6-4
(11)Marcel Miron (ROU) bye

Second Round
(1)Dacian Craciun (ROU) d. Mikail Karpol (CRO) 6-3 7-6(4)
Tomislav Ternar (SLO) d. Leonard Ivic (CRO) 6-0 6-1
Mirza Mulahasanovic (BIH) d. Tadej Turk (SLO) 6-1 6-3
(10)Matteo Viola (ITA) d. Rok Petelinsek (SLO) 6-1 6-0
(2)Adam Kellner (HUN) d. Matija Palinic (CRO) 2-6 6-3 6-1
Stephan Fransen (NED) d. Bostjan Repansek (SLO) 6-1 6-1
Mario Jakovljevic (1988) (CRO) d. Christian Matic (GER) 4-6 6-3 7-6(5)
(16)Michal Navratil (CZE) d. Nicolas Ghedin (ITA) 7-5 6-2
(3)Attila Balazs (HUN) d. Tomislav Tucibat (CRO) 6-3 6-2
Luka Kukulic (CRO) d. Marko Sabolcki (SLO) 6-3 6-1
Boran Poljancic (CRO) d. Vedran Begovic (BIH) 7-6(5) 6-4
(14)Vilim Visak (CRO) d. Ziga Zupanec (SLO) 6-2 6-2
(4)Albert Loncaric (CRO) d. Tomas Vyrostko (SVK) 6-3 6-1
Timo Fleischfresser (GER) d. Dino Salopek (CRO) 6-2 7-5
Franjo Raspudic (BIH) d. Domagoj Tomasovic (CRO) 6-0 6-2
(9)Kristijan Mesaros (CRO) d. Benedikt Eger (GER) 6-3 6-0
Cosmin Georgescu (ROU) d. (5)Karel Triska (CZE) 6-4 6-3
Ivan Djurdjevic (SRB) d. Sergei Pershin (RUS) 6-2 6-2
Oliver Borsos (HUN) d. Marin Frajicevic (CRO) 6-3 0-6 6-3
Ilija Martinoski (MKD) d. (13)Ilie Giurgiu (ROU) 6-3 7-6(4)
(6)Ante Nakic (CRO) d. Ruben Haug (GER) 6-3 6-2
Roman Kelecic (CRO) d. Gregor Repina (SLO) 7-5 6-2
Zoran Golubovic (SLO) d. Oscar Jursza (GER) 6-3 6-0
(12)Mattia Livraghi (ITA) d. Martin Rmus (SLO) 6-4 6-1
(7)Matteo Galli (ITA) d. Blaz Rola (SLO) 4-6 6-2 6-3
Igor Ogrizek (CRO) d. Adrian Belei (ROU) 7-5 6-4
Philippe Oudshoorn (NED) d. Marko Lazic (SLO) 6-3 7-5
(15)Kresimir Ritz (CRO) d. Laurynas Grigelis (LTU) 6-2 6-2
(8)Sebo Kiss (HUN) d. David Vukasinec (AUS) 6-2 6-2
Janos Zibrat (SLO) d. Andreas Fasching (AUT) 4-6 6-2 6-4
Vedran Siljegovic (CRO) d. Holger Zuhlsdorff-Pavlovic (GER) 6-3 6-3
Alexander Kondulukov (RUS) d. (11)Marcel Miron (ROU) 6-1 7-6(3)

Third Round
(1)Dacian Craciun (ROU) d. Tomislav Ternar (SLO) 6-4 6-2
(10)Matteo Viola (ITA) d. Mirza Mulahasanovic (BIH) 6-2 7-6(7)
Stephan Fransen (NED) d. (2)Adam Kellner (HUN) 6-0 3-6 6-2
(16)Michal Navratil (CZE) d. Mario Jakovljevic (1988) (CRO) 6-3 1-6 6-1
(3)Attila Balazs (HUN) d. Luka Kukulic (CRO) 7-6(6) 6-4
(14)Vilim Visak (CRO) d. Boran Poljancic (CRO) 6-3 6-2
(4)Albert Loncaric (CRO) d. Timo Fleischfresser (GER) 6-1 6-0
(9)Kristijan Mesaros (CRO) d. Franjo Raspudic (BIH) 6-1 6-4
Ivan Djurdjevic (SRB) d. Cosmin Georgescu (ROU) 6-7(3) 6-2 6-2
Ilija Martinoski (MKD) d. Oliver Borsos (HUN) 6-2 6-2
(6)Ante Nakic (CRO) d. Roman Kelecic (CRO) 6-3 6-2
Zoran Golubovic (SLO) d. (12)Mattia Livraghi (ITA) 3-6 6-4 6-4
(7)Matteo Galli (ITA) d. Igor Ogrizek (CRO) 7-6(5) 6-2
(15)Kresimir Ritz (CRO) d. Philippe Oudshoorn (NED) 6-4 6-2
(8)Sebo Kiss (HUN) d. Janos Zibrat (SLO) 6-3 6-1
Vedran Siljegovic (CRO) d. Alexander Kondulukov (RUS) 4-6 6-1 6-1

Qualifying Round
(10)Matteo Viola (ITA) d. (1)Dacian Craciun (ROU) 6-7(4) 6-3 6-3
(16)Michal Navratil (CZE) d. Stephan Fransen (NED) 6-1 7-5
(3)Attila Balazs (HUN) d. (14)Vilim Visak (CRO) 6-3 6-3
(9)Kristijan Mesaros (CRO) d. (4)Albert Loncaric (CRO) 7-5 6-4
Ilija Martinoski (MKD) d. Ivan Djurdjevic (SRB) 6-2 7-6(6)
(6)Ante Nakic (CRO) d. Zoran Golubovic (SLO) 7-5 7-6(0)
(15)Kresimir Ritz (CRO) d. (7)Matteo Galli (ITA) 6-3 6-3
(8)Sebo Kiss (HUN) d. Vedran Siljegovic (CRO) 3-6 7-6(3) 6-2


http://www.itftennis.com/mens/tourn...nd.asp?event=1100096709&tournament=1100016997

http://www.atptennis.com/en/common/...//www.atptennis.com/1/posting/2008/241/qs.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Croatia F3 [March 10 - Porec - Clay]

Singles Main Draw

1st Round

Attila BALAZS (HUN) defeated Vjekoslav SKENDEROVIC (CRO) (1) 2-6 6-3 6-2
Gyorgy BALAZS (HUN) defeated Marc SIEBER (GER) 6-1 6-4
Alexandre RENARD (FRA) defeated Ante NAKIC-ALFIREVIC (CRO) 6-4 4-6 6-1
David SAVIC (SRB) (7) defeated Kristijan MESAROS (CRO) 6-1 7-6(5)
Grega ZEMLJA (SLO) (3) defeated Sebo KISS (HUN) 6-7(3) 7-6(3) 6-4
Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) defeated Patrick SCHMOLZER (AUT) 7-6(5) 6-4
Petar JELENIC (CRO) defeated Kresimir RITZ (CRO) 6-2 6-2
Andrei MLENDEA (ROU) (8) defeated Petar POPOVIC (FRA) 4-6 7-5 6-0
Martin VACEK (CZE) (6) defeated Deni ZMAK (CRO) 6-3 6-1
Christian MAGG (AUT) defeated Marc-Andre STRATLING (GER) 6-1 6-1
Michal NAVRATIL (CZE) defeated Charles ROCHE (FRA) 6-2 6-3
Andrea ARNABOLDI (ITA) (4) defeated Stephan FRANSEN (NED) 6-4 6-2
Kornel BARDOCZKY (HUN) (5) defeated Ante PAVIC (CRO) 6-2 6-4
Max RADITSCHNIGG (AUT) defeated Goran JUKOPILA (CRO) 6-3 6-1
Matteo VIOLA (ITA) defeated Gvidas SABECKIS (LTU) 6-0 6-2
Leonardo AZZARO (ITA) (2) defeated Ilija MARTINOSKI (MKD) 6-4 6-4

2nd Round

Attila BALAZS (HUN) defeated Gyorgy BALAZS (HUN) 6-3 6-3
David SAVIC (SRB) (7) defeated Alexandre RENARD (FRA) 3-6 6-1 6-4
Grega ZEMLJA (SLO) (3) defeated Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) Walkover
Petar JELENIC (CRO) defeated Andrei MLENDEA (ROU) (8) 6-3 6-3
Martin VACEK (CZE) (6) defeated Christian MAGG (AUT) 6-4 6-3
Andrea ARNABOLDI (ITA) (4) defeated Michal NAVRATIL (CZE) 7-6(9) 7-6(4)
Kornel BARDOCZKY (HUN) (5) defeated Max RADITSCHNIGG (AUT) 6-1 6-3
Leonardo AZZARO (ITA) (2) defeated Matteo VIOLA (ITA) 6-2 6-3

Quarterfinal

Attila BALAZS (HUN) Vs David SAVIC (SRB) (7)
Grega ZEMLJA (SLO) (3) Vs Petar JELENIC (CRO)
Martin VACEK (CZE) (6) Vs Andrea ARNABOLDI (ITA) (4)
Kornel BARDOCZKY (HUN) (5) Vs Leonardo AZZARO (ITA) (2)

http://www.istrafutures.com/pdf/SMDF3.pdf?1205259554546

http://www.atptennis.com/en/common/.../www.atptennis.com/1/posting/2008/241/mds.pdf

http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyround.asp?tournament=1100016997
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Croatia F3 [March 10 - Porec - Clay]

Doubles Draw

1st Round

KUKULIC (CRO) / TUCIBAT (CRO) defeated GAVRILA (ROU) / MIRON (ROU) (1) 3-6 6-3 [10-4]
PAVIC (CRO) / ZMAK (CRO) defeated BELEI (ROU) / GIURGIU (ROU) 6-2 7-5
SAVIC (SRB) / VISAK (CRO) (4) defeated RADITSCHNIGG (AUT) / STRATLING (GER) 6-3 6-4
BALAZS (HUN) / BALAZS (HUN) defeated ARNABOLDI (ITA) / AZZARO (ITA) 7-6(4) 4-6 [13-11]
ROCHE (FRA) / VACEK (CZE) defeated MAGG (AUT) / SCHMOLZER (AUT) 0-6 6-2 [10-5]
CRACIUN (ROU) / MLENDEA (ROU) (3) defeated JUKOPILA (CRO) / LONCARIC (CRO) 6-3 7-6(1)
NAKIC-ALFIREVIC (CRO) / RITZ (CRO) defeated POPOVIC (FRA) / RENARD (FRA) Walkover
BEKS (NED) / FRANTZEN (NED) (2) defeated BARDOCZKY (HUN) / KELLNER (HUN) 6-2 6-3

Quarterfinal

KUKULIC (CRO) / TUCIBAT (CRO) defeated PAVIC (CRO) / ZMAK (CRO) 7-6(9) 6-4
SAVIC (SRB) / VISAK (CRO) (4) defeated BALAZS (HUN) / BALAZS (HUN) 6-0 3-6 [10-7]
ROCHE (FRA) / VACEK (CZE) defeated CRACIUN (ROU) / MLENDEA (ROU) (3) 6-0 6-2
BEKS (NED) / FRANTZEN (NED) (2) defeated NAKIC-ALFIREVIC (CRO) / RITZ (CRO) 4-6 7-6(6) [11-9]

Semifinal

KUKULIC (CRO) / TUCIBAT (CRO) Vs SAVIC (SRB) / VISAK (CRO) (4)
ROCHE (FRA) / VACEK (CZE) Vs BEKS (NED) / FRANTZEN (NED) (2)




http://www.itftennis.com/mens/tourn...nd.asp?event=1100096710&tournament=1100016997

http://www.atptennis.com/en/common/.../www.atptennis.com/1/posting/2008/241/mdd.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #6
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Qualifying Draw


Main Draw

SKENDEROVIC, Vjekoslav (CRO) 1 vs Q BALAZS, Attila (HUN)
SIEBER, Marc (GER) vs BALAZS, Gyorgy (HUN)
RENARD, Alexandre (FRA) vs Q NAKIC-ALFIREVIC, Ante (CRO)
SAVIC, David (SRB) 7 vs Q MESAROS, Kristijan (CRO)

ZEMLJA, Grega (SLO) 3 vs Q KISS, Sebo (HUN)
SCHMOLZER, Patrick (AUT) vs GAVRILA, Adrian-Vasile (ROU)
Q RITZ, Kresimir (CRO) vs WC JELENIC, Petar (CRO)
MLENDEA, Andrei (ROU) 8 vs POPOVIC, Petar (FRA)

VACEK, Martin (CZE) 6 vs WC ZMAK, Deni (CRO)
MAGG, Christian (AUT) vs STRATLING, Marc-Andre (GER)
Q NAVRATIL, Michal (CZE) vs ROCHE, Charles (FRA)
ARNABOLDI, Andrea (ITA) 4 vs LL FRANSEN, Stephan (NED)

BARDOCZKY, Kornel (HUN) 5 vs WC PAVIC, Ante (CRO)
RADITSCHNIGG, Max (AUT) vs WC JUKOPILA, Goran (CRO)
SABECKIS, Gvidas (LTU) vs Q VIOLA, Matteo (ITA)
AZZARO, Leonardo (ITA) 2 vs Q MARTINOSKI, Ilija (MKD)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #7
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

Qualifying Draw

1st Round

Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) BYE
Mikhail KARPOL (CRO) defeated Predrag NEDELJKOVIC (SRB) 6-3 6-2
Tomislav TERNAR (SLO) defeated Mate MAJOR (HUN) 7-6(3) 6-3
Leonard IVIC (CRO) defeated Marko MIJACEVIC (CRO) 6-4 2-6 6-4
Mirza MULAHASANOVIC (BIH) defeated Marko SKORIC (CRO) 6-1 6-0
Tadej TURK (SLO) defeated Dominic SCHREIBER (AUT) 6-0 6-0
Rok PETELINSEK (SLO) defeated Andy NAPOKOJ (AUT) 6-3 6-1
Matteo VIOLA (ITA) (10) BYE
Adam KELLNER (HUN) (2) BYE
Matija PALINIC (CRO) defeated Robert FORAI (SRB) 6-3 6-3
Stephan FRANSEN (NED) defeated Mario TREBER (AUT) 6-3 6-1
Bostjan REPANSEK (SLO) defeated Vinko OJDANIC (CRO) 6-4 6-2
Mario JAKOVLJEVIC (CRO) defeated Ante BILIC (CRO) 6-4 6-2
Christian MATIC (GER) defeated Ilja ARADSKI (SCG) 6-4 6-4
Nicola GHEDIN (ITA) defeated Mario SARIC (CRO) 6-1 6-3
Michal NAVRATIL (CZE) (16) BYE
Attila BALAZS (HUN) (3) BYE
Tomislav TUCIBAT (CRO) BYE
Luka KUKULIC (CRO) defeated Perica JOSIC (SRB) 6-0 6-0
Marko SABOLCKI (SLO) defeated Stepan KHOTULEV (RUS) 6-4 6-3
Boran POLJANCIC (CRO) defeated Josip JURIC (CRO) 6-4 0-6 6-4
Vedran BEGOVIC (BIH) defeated Tomislav RACA (CRO) 6-1 6-3
Ziga ZUPANEC (SLO) defeated Filip SETIC (CRO) 6-2 7-6(5)
Vilim VISAK (CRO) (14) BYE
Albert LONCARIC (CRO) (4) BYE
Tomas VYROSTKO (SVK) BYE
Timo FLEISCHFRESSER (GER) defeated Janez SEMRAJC (SLO) 6-4 3-6 7-6(5)
Dino SALOPEK (CRO) defeated Ivan MAREVIC (CRO) 6-3 6-3
Domagoj TOMASOVIC (CRO) defeated Vukasin TEOFANOVIC (SRB) 6-1 6-2
Franjo RASPUDIC (BIH) defeated Zdravko DIVIC (CRO) 7-5 6-2
Benedikt EGER (GER) defeated Armin HIRNER (AUT) 6-2 6-2
Kristijan MESAROS (CRO) (9) BYE
Karel TRISKA (CZE) (5) BYE
Cosmin GEORGESCU (ROU) defeated Domagoj VUKUSIC (CRO) 6-1 6-2
Ivan DJURDJEVIC (SRB) defeated Romano FRANTZEN (NED) 2-6 7-6(2) 6-0
Sergei PERSHIN (RUS) defeated Marko MILOVANOVIC (SRB) 6-0 6-3
Oliver BORSOS (HUN) defeated Andraz KRANJC (SLO) 6-4 6-3
Marin FRANJICEVIC (CRO) defeated Emil SETIC (CRO) 6-0 6-1
Ilija MARTINOSKI (MKD) defeated Robert WICHMANN (GER) 6-1 6-2
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) (13) BYE
Ante NAKIC-ALFIREVIC (CRO) (6) BYE
Ruben HAUG (GER) BYE
Gregor REPINA (SLO) defeated Andrei-Gratian ONCIU (ROU) 6-3 6-3
Roman KELECIC (CRO) defeated Marin DRAGANJA (CRO) 4-6 7-6(4) 4-0 Retired
Oscar JURSZA (GER) defeated Aleksander KLENAR (SLO) 6-0 1-6 6-3
Zoran GOLUBOVIC (SLO) defeated Domen KORELC (SLO) 6-4 2-6 6-2
Martin RMUS (SLO) defeated Alexander HILLBRICHT (GER) 6-1 6-0
Mattia LIVRAGHI (ITA) (12) BYE
Matteo GALLI (ITA) (7) BYE
Blaz ROLA (SLO) BYE
Adrian BELEI (ROU) defeated Sven LALIC (BIH) 6-4 1-1 Retired
Igor OGRIZEK (CRO) defeated Matthias KOLBE (GER) 6-4 6-4
Marko LAZIC (SLO) defeated Ivan MOJSEJEV (SRB) 6-3 7-5
Philippe OUDSHOORN (NED) defeated Mateo CIRIC (CRO) 6-1 6-1
Laurynas GRIGELIS (LTU) defeated Stefano RODIGHIERO (ITA) 6-7(4) 6-3 6-3
Kresimir RITZ (CRO) (15) BYE
Sebo KISS (HUN) (8) BYE
David VUKASINEC (AUS) BYE
Andreas FASCHING (AUT) defeated Filip LACKOVIC (CRO) 6-2 6-2
Janos ZIBRAT (SLO) defeated Marko BECHT (CRO) 6-0 6-1
Holger ZUEHLSDORFF-PAVLOVIC (GER) defeated Marco SIMONI (ITA) 6-3 5-7 7-6(5)
Vedran SILJEGOVIC (CRO) defeated Marko PAZMAN (CRO) 6-2 6-1
Aleksandre KONDULUKOV (RUS) defeated Marijan RAKOVAC (CRO) 6-0 6-4
Marcel-Ioan MIRON (ROU) (11) BYE

2nd Round

Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) defeated Mikhail KARPOL (CRO) 6-3 7-6(4)
Tomislav TERNAR (SLO) defeated Leonard IVIC (CRO) 6-0 6-1
Mirza MULAHASANOVIC (BIH) defeated Tadej TURK (SLO) 6-1 6-3
Matteo VIOLA (ITA) (10) defeated Rok PETELINSEK (SLO) 6-1 6-1
Adam KELLNER (HUN) (2) defeated Matija PALINIC (CRO) 2-6 6-3 6-1
Stephan FRANSEN (NED) defeated Bostjan REPANSEK (SLO) 6-1 6-1
Mario JAKOVLJEVIC (CRO) defeated Christian MATIC (GER) 4-6 6-3 7-6(5)
Michal NAVRATIL (CZE) (16) defeated Nicola GHEDIN (ITA) 7-5 6-2
Attila BALAZS (HUN) (3) defeated Tomislav TUCIBAT (CRO) 6-3 6-2
Luka KUKULIC (CRO) defeated Marko SABOLCKI (SLO) 6-3 6-1
Boran POLJANCIC (CRO) defeated Vedran BEGOVIC (BIH) 7-6(5) 6-4
Vilim VISAK (CRO) (14) defeated Ziga ZUPANEC (SLO) 6-2 6-2
Albert LONCARIC (CRO) (4) defeated Tomas VYROSTKO (SVK) 6-3 6-1
Timo FLEISCHFRESSER (GER) defeated Dino SALOPEK (CRO) 6-2 7-5
Franjo RASPUDIC (BIH) defeated Domagoj TOMASOVIC (CRO) 6-0 6-2
Kristijan MESAROS (CRO) (9) defeated Benedikt EGER (GER) 6-3 6-0
Cosmin GEORGESCU (ROU) defeated Karel TRISKA (CZE) (5) 6-4 6-3
Ivan DJURDJEVIC (SRB) defeated Sergei PERSHIN (RUS) 6-2 6-2
Oliver BORSOS (HUN) defeated Marin FRANJICEVIC (CRO) 6-3 0-6 6-3
Ilija MARTINOSKI (MKD) defeated Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) (13) 6-3 7-6(4)
Ante NAKIC-ALFIREVIC (CRO) (6) defeated Ruben HAUG (GER) 6-3 6-2
Roman KELECIC (CRO) defeated Gregor REPINA (SLO) 7-5 6-2
Zoran GOLUBOVIC (SLO) defeated Oscar JURSZA (GER) 6-3 6-0
Mattia LIVRAGHI (ITA) (12) defeated Martin RMUS (SLO) 6-4 6-1
Matteo GALLI (ITA) (7) defeated Blaz ROLA (SLO) 4-6 6-2 6-3
Igor OGRIZEK (CRO) defeated Adrian BELEI (ROU) 7-5 6-4
Philippe OUDSHOORN (NED) defeated Marko LAZIC (SLO) 6-3 7-5
Kresimir RITZ (CRO) (15) defeated Laurynas GRIGELIS (LTU) 6-2 6-2
Sebo KISS (HUN) (8) defeated David VUKASINEC (AUS) 6-2 6-2
Janos ZIBRAT (SLO) defeated Andreas FASCHING (AUT) 4-6 6-2 6-4
Vedran SILJEGOVIC (CRO) defeated Holger ZUEHLSDORFF-PAVLOVIC (GER) 6-3 6-3
Aleksandre KONDULUKOV (RUS) defeated Marcel-Ioan MIRON (ROU) (11) 6-1 7-6(3)

3th Round

Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) defeated Tomislav TERNAR (SLO) 6-4 6-2
Matteo VIOLA (ITA) (10) defeated Mirza MULAHASANOVIC (BIH) 6-2 7-6(7)
Stephan FRANSEN (NED) defeated Adam KELLNER (HUN) (2) 6-0 3-6 6-2
Michal NAVRATIL (CZE) (16) defeated Mario JAKOVLJEVIC (CRO) 6-3 1-6 6-1
Attila BALAZS (HUN) (3) defeated Luka KUKULIC (CRO) 7-6(6) 6-4
Vilim VISAK (CRO) (14) defeated Boran POLJANCIC (CRO) 6-3 6-2
Albert LONCARIC (CRO) (4) defeated Timo FLEISCHFRESSER (GER) 6-1 6-0
Kristijan MESAROS (CRO) (9) defeated Franjo RASPUDIC (BIH) 6-1 6-4
Ivan DJURDJEVIC (SRB) defeated Cosmin GEORGESCU (ROU) 6-7(3) 6-2 6-2
Ilija MARTINOSKI (MKD) defeated Oliver BORSOS (HUN) 6-2 6-2
Ante NAKIC-ALFIREVIC (CRO) (6) defeated Roman KELECIC (CRO) 6-3 6-2
Zoran GOLUBOVIC (SLO) defeated Mattia LIVRAGHI (ITA) (12) 3-6 6-4 6-4
Matteo GALLI (ITA) (7) defeated Igor OGRIZEK (CRO) 7-6(5) 6-2
Kresimir RITZ (CRO) (15) defeated Philippe OUDSHOORN (NED) 6-4 6-2
Sebo KISS (HUN) (8) defeated Janos ZIBRAT (SLO) 6-3 6-1
Vedran SILJEGOVIC (CRO) defeated Aleksandre KONDULUKOV (RUS) 4-6 6-1 6-1

4th Round

Matteo VIOLA (ITA) (10) defeated Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) (1) 6-7(4) 6-3 6-3
Michal NAVRATIL (CZE) (16) defeated Stephan FRANSEN (NED) 6-1 7-5
Attila BALAZS (HUN) (3) defeated Vilim VISAK (CRO) (14) 6-3 6-3
Kristijan MESAROS (CRO) (9) defeated Albert LONCARIC (CRO) (4) 7-5 6-4
Ilija MARTINOSKI (MKD) defeated Ivan DJURDJEVIC (SRB) 6-2 7-6(6)
Ante NAKIC-ALFIREVIC (CRO) (6) defeated Zoran GOLUBOVIC (SLO) 7-5 7-6(0)
Kresimir RITZ (CRO) (15) defeated Matteo GALLI (ITA) (7) 6-3 6-3
Sebo KISS (HUN) (8) defeated Vedran SILJEGOVIC (CRO) 3-6 7-6(3) 6-2
 

·
MONSOON season.
Joined
·
82,261 Posts
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

Good Luck [MD]:

Leonardo Azzaro
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #11
Re: Croatia F3 [March 10 - Porec - Clay]

Singles Main Draw


Main Draw

SKENDEROVIC, Vjekoslav (CRO) 1 vs Q BALAZS, Attila (HUN)
SIEBER, Marc (GER) vs BALAZS, Gyorgy (HUN)
RENARD, Alexandre (FRA) d. Q NAKIC-ALFIREVIC, Ante (CRO) 6-4 4-6 6-1
SAVIC, David (SRB) 7 vs Q MESAROS, Kristijan (CRO)

ZEMLJA, Grega (SLO) 3 d. Q KISS, Sebo (HUN) 6-7(3) 7-6(3) 6-4
GAVRILA, Adrian-Vasile (ROU) d. SCHMOLZER, Patrick (AUT) 7-6(5) 6-4
Q RITZ, Kresimir (CRO) vs WC JELENIC, Petar (CRO)
MLENDEA, Andrei (ROU) 8 vs POPOVIC, Petar (FRA)

VACEK, Martin (CZE) 6 d. WC ZMAK, Deni (CRO) 6-3 6-1
MAGG, Christian (AUT) d. STRATLING, Marc-Andre (GER) 6-1 6-1
Q NAVRATIL, Michal (CZE) vs ROCHE, Charles (FRA)
ARNABOLDI, Andrea (ITA) 4 d. LL FRANSEN, Stephan (NED) 6-4 6-2

BARDOCZKY, Kornel (HUN) 5 d. WC PAVIC, Ante (CRO) 6-2 6-4
RADITSCHNIGG, Max (AUT) d. WC JUKOPILA, Goran (CRO) 6-3 6-1
SABECKIS, Gvidas (LTU) vs Q VIOLA, Matteo (ITA)
AZZARO, Leonardo (ITA) 2 vs Q MARTINOSKI, Ilija (MKD)
 

·
Registered
Joined
·
1,669 Posts
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

Good luck bardóczky, balazs, balazs:):):):):)

Kiss Sebő:(:(:(:(:(:(
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #13
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

1st Round

Attila BALAZS (HUN) defeated Vjekoslav SKENDEROVIC (CRO) (1) 2-6 6-3 6-2
Gyorgy BALAZS (HUN) defeated Marc SIEBER (GER) 6-1 6-4
Alexandre RENARD (FRA) defeated Ante NAKIC-ALFIREVIC (CRO) 6-4 4-6 6-1
David SAVIC (SRB) (7) defeated Kristijan MESAROS (CRO) 6-1 7-6(5)
Grega ZEMLJA (SLO) (3) defeated Sebo KISS (HUN) 6-7(3) 7-6(3) 6-4
Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) defeated Patrick SCHMOLZER (AUT) 7-6(5) 6-4
Petar JELENIC (CRO) defeated Kresimir RITZ (CRO) 6-2 6-2
Andrei MLENDEA (ROU) (8) defeated Petar POPOVIC (FRA) 4-6 7-5 6-0
Martin VACEK (CZE) (6) defeated Deni ZMAK (CRO) 6-3 6-1
Christian MAGG (AUT) defeated Marc-Andre STRATLING (GER) 6-1 6-1
Michal NAVRATIL (CZE) defeated Charles ROCHE (FRA) 6-2 6-3
Andrea ARNABOLDI (ITA) (4) defeated Stephan FRANSEN (NED) 6-4 6-2
Kornel BARDOCZKY (HUN) (5) defeated Ante PAVIC (CRO) 6-2 6-4
Max RADITSCHNIGG (AUT) defeated Goran JUKOPILA (CRO) 6-3 6-1
Matteo VIOLA (ITA) defeated Gvidas SABECKIS (LTU) 6-0 6-2
Leonardo AZZARO (ITA) (2) defeated Ilija MARTINOSKI (MKD) 6-4 6-4

2nd Round

Attila BALAZS (HUN) Vs Gyorgy BALAZS (HUN)
Alexandre RENARD (FRA) Vs David SAVIC (SRB) (7)
Grega ZEMLJA (SLO) (3) Vs Adrian-Vasile GAVRILA (ROU)
Petar JELENIC (CRO) Vs Andrei MLENDEA (ROU) (8)
Martin VACEK (CZE) (6) Vs Christian MAGG (AUT)
Michal NAVRATIL (CZE) Vs Andrea ARNABOLDI (ITA) (4)
Kornel BARDOCZKY (HUN) (5) Vs Max RADITSCHNIGG (AUT)
Matteo VIOLA (ITA) Vs Leonardo AZZARO (ITA) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #14
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

1st Round

KUKULIC (CRO) / TUCIBAT (CRO) defeated GAVRILA (ROU) / MIRON (ROU) (1) 3-6 6-3 [10-4]
PAVIC (CRO) / ZMAK (CRO) defeated BELEI (ROU) / GIURGIU (ROU) 6-2 7-5
SAVIC (SRB) / VISAK (CRO) (4) defeated RADITSCHNIGG (AUT) / STRATLING (GER) 6-3 6-4
BALAZS (HUN) / BALAZS (HUN) defeated ARNABOLDI (ITA) / AZZARO (ITA) 7-6(4) 4-6 [13-11]
ROCHE (FRA) / VACEK (CZE) defeated MAGG (AUT) / SCHMOLZER (AUT) 0-6 6-2 [10-5]
CRACIUN (ROU) / MLENDEA (ROU) (3) defeated JUKOPILA (CRO) / LONCARIC (CRO) 6-3 7-6(1)
NAKIC-ALFIREVIC (CRO) / RITZ (CRO) defeated POPOVIC (FRA) / RENARD (FRA) Walkover
BEKS (NED) / FRANTZEN (NED) (2) defeated BARDOCZKY (HUN) / KELLNER (HUN) 6-2 6-3

Quarterfinal

KUKULIC (CRO) / TUCIBAT (CRO) Vs PAVIC (CRO) / ZMAK (CRO)
SAVIC (SRB) / VISAK (CRO) (4) Vs BALAZS (HUN) / BALAZS (HUN)
ROCHE (FRA) / VACEK (CZE) Vs CRACIUN (ROU) / MLENDEA (ROU) (3)
NAKIC-ALFIREVIC (CRO) / RITZ (CRO) Vs BEKS (NED) / FRANTZEN (NED) (2)
 

·
MONSOON season.
Joined
·
82,261 Posts
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

Skenderovic :eek:

Roche :eek:

:yeah: Leonardo
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #17
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

2nd Round

Attila BALAZS (HUN) defeated Gyorgy BALAZS (HUN) 6-3 6-3
David SAVIC (SRB) (7) defeated Alexandre RENARD (FRA) 3-6 6-1 6-4
Grega ZEMLJA (SLO) (3) defeated Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) Walkover
Petar JELENIC (CRO) defeated Andrei MLENDEA (ROU) (8) 6-3 6-3
Martin VACEK (CZE) (6) defeated Christian MAGG (AUT) 6-4 6-3
Andrea ARNABOLDI (ITA) (4) defeated Michal NAVRATIL (CZE) 7-6(9) 7-6(4)
Kornel BARDOCZKY (HUN) (5) defeated Max RADITSCHNIGG (AUT) 6-1 6-3
Leonardo AZZARO (ITA) (2) defeated Matteo VIOLA (ITA) 6-2 6-3

Quarterfinal

Attila BALAZS (HUN) Vs David SAVIC (SRB) (7)
Grega ZEMLJA (SLO) (3) Vs Petar JELENIC (CRO)
Martin VACEK (CZE) (6) Vs Andrea ARNABOLDI (ITA) (4)
Kornel BARDOCZKY (HUN) (5) Vs Leonardo AZZARO (ITA) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #18
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

Navratil :sad:
Vacek :yeah:
Attila, Kornel :)
Max :sad:
 

·
MONSOON season.
Joined
·
82,261 Posts
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

Forza Leonardo :rocker:
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #20
Re: Croatia F3 [March 10 - Poreč - Clay] Main Draw

I guess there was rain delay on Friday.
 
1 - 20 of 29 Posts
Top