Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Bol
Prize: 10K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Maverick BANES (AUS) 401 1
2 Daniel MASUR (GER) 437 4
3 Filip PELIWO (CAN) 447 1
4 Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) 458 1
5 Patricio HERAS (ARG) 509 4
6 Mike URBANIJA (SLO) 540 1
7 Fabricio NEIS (BRA) 568 2
8 Dino MARCAN (CRO) 585 1
9 Pietro LICCIARDI (ITA) 617 6
10 Denis BEJTULAHI (SRB) 649 1
11 Matthias WUNNER (GER) 651= 1
12 Neil PAUFFLEY (GBR) 668 1
13 Eduardo DISCHINGER (BRA) 730 2
14 Ljubomir CELEBIC (MNE) 745 1
15 Jonny O'MARA (GBR) 834 1
16 Gabor BORSOS (HUN) 913 1
17 Lukas JASTRAUNIG (AUT) 948 2
18 Leandro PORTMANN (ARG) 980= 1

Qualifying


1 Giorgio PORTALURI (ITA) 1070 1
2 Jacob KAHOUN (SUI) 1077= 3
3 Jannis KAHLKE (GER) 1125 1
4 Tomislav DRAGANJA (CRO) 1161 1
5 Levente GODRY (HUN) 1174= 2
6 Oscar OTTE (GER) 1226= 1
7 George VON MASSOW (GER) 1235= 3
8 Evan HOYT (GBR) 1280= 1
9 Stefan MICOV (MKD) 1316= 1
10 Ivo MIJIC (GER) 1325 1
11 Oliver ANDERSON (AUS) 1331= 1
12 Blaz BIZJAK (SLO) 1355= 1
13 Antun VIDAK (CRO) 1363= 1
14 Aljaz RADINSKI (SLO) 1369= 1
15 Robin LANG (GER) 1478= 2
16 Antun PEHAR (CRO) 1496= 1
17 Filipp KEKERCHENI (UKR) 1544 2
18 Dominik SPROCH (SVK) 1632= 1
19 Ziga PAPEZ (SLO) 1733= 2
20 Marino ALPEZA (BIH) 1841= 1
21 Ivan GOLUZA (AUS) 1841= 1
22 Flemming PETERS (GER) 2036= 1
23 Mitchell HARPER (AUS) 2036= 1
24 Jack JAEDE (AUS) 2036= 1
25 Djordje DJOKOVIC (SRB) 2036= 1
26 Franco MANDIC (CRO) 2084= 1
27 Domagoj BILJESKO (CRO) 26 1
28 Milan DRINIC (SRB) 62 1
29 DRAGAN DUMEVSKI (MKD) 6 1
30 Joel Vincent LINK (GER) 236 2
31 Harrison LOMBE (AUS) 105 2
32 Luka PANIC (SUI) 81 1
33 Peter VAJDA (SVK) 51 1
34 Stefan SKADARKA (AUS) 112 1
35 NAZAR KHRUSTALEV (RUS) 281 1
36 Edi STEFICAR (CRO) 69 1
37 Janis MELLUPS (LAT) 17 1
38 Florian JAKOB (GER) 266 1
39 Marko JOVANOVIC (AUS) 179 1
40 Jan ZEDNIK (CZE) 110 1
41 Goran ROZIC (CRO) 70 1
42 Luciano BETELLA (ARG) 339 1
43 Marin PLISIC (SUI) 113 1
44 Nelson ROSO (AUS) 275 1
45 Luka CURAVIC (CRO) 77 1
46 Stefan ROGANOVIC (SRB) 103 1
47 Adam HECIMOVIC (AUS) 278 1
48 Haris PORIC (AUS) 322 1
49 Iancu-lustinian GHINDA (CAN) 54 1
50 Andre Da Matta Machado FERNANDES (BRA) 141 1
51 Aleksandar SEKULJICA (AUS) 136 (SRB) 1
52 Rok KRIZAJ (SLO) 47 1
53 Lovre ZUPIC (CRO) 108 1
54 Filip DZAKULA (BIH) 14 1
55 Vuk SKADARKA (AUS) 338 1
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] BYE
Marko JOVANOVIC (AUS) 6-0 6-2 Stefan ROGANOVIC (SRB)
Duje DELIC (CRO) 6-1 6-2 Franco MANDIC (CRO)
Ziga PAPEZ (SLO) [14] 6-4 6-1 Vuk SKADARKA (AUS)
Levente GODRY (HUN) [2] BYE
Peter BALLA (HUN) 6-1 6-1 Alexander ZYRYANOV (RUS)
Allen BELOBRAJDIC (AUS) 6-1 6-1 Marin MISE (CRO)
Antun PEHAR (CRO) [12] 6-2 4-6 6-2 Rok KRIZAJ (SLO)
Oscar OTTE (GER) [3] BYE
Nelson ROSO (AUS) 3-6 6-3 6-2 Viju GEORGE JR (USA)
Jack JAEDE (AUS) 6-0 6-0 Tonci BULJAN (CRO)
Filipp KEKERCHENI (UKR) [11] BYE
Evan HOYT (GBR) [4] BYE
Peter VAJDA (SVK) 6-3 6-0 Flemming PETERS (GER)
Stefan SKADARKA (AUS) 6-2 7-5 Riaan DU TOIT (CAN)
Stefan MICOV (MKD) [10] BYE
Ivo MIJIC (GER) [5] BYE
DRAGAN DUMEVSKI (MKD) 6-3 6-3 Iancu-lustinian GHINDA (CAN)
Nikolai SOLOVIEV (RUS) 6-3 6-4 Anze LOVISCEK (SLO)
Marin PLISIC (SUI) 6-3 6-0 Marino ALPEZA (BIH) [15]
Blaz BIZJAK (SLO) [6] BYE
Jan ZEDNIK (CZE) 4-6 6-4 6-3 Milan DRINIC (SRB)
Joel Vincent LINK (GER) 6-3 6-2 Adam HECIMOVIC (AUS)
Ivan GOLUZA (AUS) [16] 7-6(5) 6-3 Florian JAKOB (GER)
Antun VIDAK (CRO) [7] BYE
NAZAR KHRUSTALEV (RUS) Walkover Silvio DADIC (CRO)
Filip KESINA (CRO) 6-2 7-5 Goran ROZIC (CRO)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] BYE
Robin LANG (GER) [8] BYE
Luka PANIC (SUI) 7-6(3) 6-2 Andre Da Matta Machado FERNANDES (BRA)
Gleb MITYURIN (RUS) 6-1 6-0 Aleksandar SEKULJICA (AUS)
Luciano BETELLA (ARG) 6-2 1-6 7-6(5) Dominik SPROCH (SVK) [13]

Round 2

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] 6-1 6-0 Marko JOVANOVIC (AUS)
Duje DELIC (CRO) 6-3 6-1 Ziga PAPEZ (SLO) [14]
Levente GODRY (HUN) [2] 6-2 6-1 Peter BALLA (HUN)
Antun PEHAR (CRO) [12] 7-6(6) 0-6 6-4 Allen BELOBRAJDIC (AUS)
Oscar OTTE (GER) [3] 6-1 6-1 Nelson ROSO (AUS)
Filipp KEKERCHENI (UKR) [11] 6-2 6-1 Jack JAEDE (AUS)
Peter VAJDA (SVK) 6-3 6-3 Evan HOYT (GBR) [4]
Stefan MICOV (MKD) [10] 6-0 6-2 Stefan SKADARKA (AUS)
Ivo MIJIC (GER) [5] 7-5 6-0 DRAGAN DUMEVSKI (MKD)
Marin PLISIC (SUI) Walkover Nikolai SOLOVIEV (RUS)
Jan ZEDNIK (CZE) 6-2 1-6 6-3 Blaz BIZJAK (SLO) [6]
Ivan GOLUZA (AUS) [16] 6-0 6-4 Joel Vincent LINK (GER)
Antun VIDAK (CRO) [7] 6-1 6-4 NAZAR KHRUSTALEV (RUS)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] 7-5 6-1 Filip KESINA (CRO)
Robin LANG (GER) [8] 6-2 6-3 Luka PANIC (SUI)
Luciano BETELLA (ARG) 6-0 6-1 Gleb MITYURIN (RUS)

Round 3

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] 6-4 6-3 Duje DELIC (CRO)
Levente GODRY (HUN) [2] 6-2 4-2 Retired Antun PEHAR (CRO) [12]
Oscar OTTE (GER) [3] 7-5 6-1 Filipp KEKERCHENI (UKR) [11]
Stefan MICOV (MKD) [10] 6-4 6-2 Peter VAJDA (SVK)
Ivo MIJIC (GER) [5] 6-4 6-1 Marin PLISIC (SUI)
Jan ZEDNIK (CZE) 6-4 6-4 Ivan GOLUZA (AUS) [16]
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] 6-1 6-4 Antun VIDAK (CRO) [7]
Robin LANG (GER) [8] 6-4 6-4 Luciano BETELLA (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-2 6-1 Giorgio PORTALURI (ITA)
Aljaz RADINSKI (SLO) 6-3 6-2 Domagoj BILJESKO (CRO)
Pietro LICCIARDI (ITA) 6-3 7-6(2) Jonny O'MARA (GBR)
Leandro PORTMANN (ARG) 3-6 6-3 6-2 Fabricio NEIS (BRA) [6]
Oscar OTTE (GER) 5-7 7-5 6-1 Maverick BANES (AUS) [3]
Leonardo KIRCHE (BRA) 7-5 6-3 Jannis KAHLKE (GER)
Stefan MICOV (MKD) 6-7(3) 6-1 6-2 Denis BEJTULAHI (SRB)
Dino MARCAN (CRO) [8] 6-4 6-2 Matthias WUNNER (GER)
Mike URBANIJA (SLO) [7] 7-6(3) 6-1 Jan ZEDNIK (CZE)
Jacob KAHOUN (SUI) 6-4 7-5 Neven KRIVOKUCA (CRO)
Djordje DJOKOVIC (SRB) 7-5 7-5 Ivo MIJIC (GER)
Daniel MASUR (GER) [4] 6-2 6-3 Robin LANG (GER)
Patricio HERAS (ARG) [5] 7-5 6-1 Eduardo DISCHINGER (BRA)
Ljubomir CELEBIC (MNE) 6-2 6-2 Levente GODRY (HUN)
Neil PAUFFLEY (GBR) 6-3 6-4 Tomislav DRAGANJA (CRO)
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-4 1-6 6-2 Gabor BORSOS (HUN)

2nd Round

Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-3 6-1 Aljaz RADINSKI (SLO)
Pietro LICCIARDI (ITA) 0-6 6-4 6-2 Leandro PORTMANN (ARG)
Oscar OTTE (GER) 7-5 6-0 Leonardo KIRCHE (BRA)
Stefan MICOV (MKD) 7-5 Retired Dino MARCAN (CRO) [8]
Mike URBANIJA (SLO) [7] 7-6(6) 2-6 7-6(2) Jacob KAHOUN (SUI)
Daniel MASUR (GER) [4] 6-4 6-2 Djordje DJOKOVIC (SRB)
Patricio HERAS (ARG) [5] 6-4 6-0 Ljubomir CELEBIC (MNE)
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-2 6-3 Neil PAUFFLEY (GBR)

Quarterfinal

Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-2 4-6 7-5 Pietro LICCIARDI (ITA)
Oscar OTTE (GER) 6-2 6-1 Stefan MICOV (MKD)
Daniel MASUR (GER) [4] 6-3 0-6 6-2 Mike URBANIJA (SLO) [7]
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-3 6-2 Patricio HERAS (ARG) [5]

Semifinal

Oscar OTTE (GER) 5-7 7-5 6-4 Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1]
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-1 3-6 7-5 Daniel MASUR (GER) [4]

Final

Toni ANDROIC (CRO) [2] 4-6 6-3 6-3 Oscar OTTE (GER)
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

DOUBLES

1st Round

Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-4 6-1 Nikolai SOLOVIEV (RUS) / Alexander ZYRYANOV (RUS)
Marin BRADARIC (CRO) / Tomislav DRAGANJA (CRO) 6-2 6-2 Ziga PAPEZ (SLO) / Aljaz RADINSKI (SLO)
Patricio HERAS (ARG) / Giorgio PORTALURI (ITA) [3] 6-1 2-6 [10-7] Luciano BETELLA (ARG) / Leandro PORTMANN (ARG)
Gabor BORSOS (HUN) / Levente GODRY (HUN) 6-2 7-6(4) Leonardo KIRCHE (BRA) / Stefan MICOV (MKD)
Denis BEJTULAHI (SRB) / Djordje DJOKOVIC (SRB) 6-7(2) 6-1 [10-5] Blaz BIZJAK (SLO) / Mike URBANIJA (SLO)
Jannis KAHLKE (GER) / Oscar OTTE (GER) 6-3 4-6 [10-3] Evan HOYT (GBR) / Jonny O'MARA (GBR) [4]
Pietro LICCIARDI (ITA) / Jan ZEDNIK (CZE) 7-5 4-6 [10-6] Ljubomir CELEBIC (MNE) / Antun VIDAK (CRO)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 6-3 6-0 Adam HECIMOVIC (AUS) / Marko JOVANOVIC (AUS)

Quarterfinal

Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 0-6 6-3 [10-6] Marin BRADARIC (CRO) / Tomislav DRAGANJA (CRO)
Gabor BORSOS (HUN) / Levente GODRY (HUN) 6-4 3-6 [10-6] Patricio HERAS (ARG) / Giorgio PORTALURI (ITA) [3]
Denis BEJTULAHI (SRB) / Djordje DJOKOVIC (SRB) 7-6(5) 6-4 Jannis KAHLKE (GER) / Oscar OTTE (GER)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 6-3 7-5 Pietro LICCIARDI (ITA) / Jan ZEDNIK (CZE)

Semifinal

Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-1 2-6 [14-12] Gabor BORSOS (HUN) / Levente GODRY (HUN)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 7-6(3) 6-2 Denis BEJTULAHI (SRB) / Djordje DJOKOVIC (SRB)

Final

Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 6-4 7-5 Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

Qualy

Round 1

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] BYE
Marko JOVANOVIC (AUS) 6-0 6-2 Stefan ROGANOVIC (SRB)
Duje DELIC (CRO) 6-1 6-2 Franco MANDIC (CRO)
Ziga PAPEZ (SLO) [14] 6-4 6-1 Vuk SKADARKA (AUS)
Levente GODRY (HUN) [2] BYE
Peter BALLA (HUN) 6-1 6-1 Alexander ZYRYANOV (RUS)
Allen BELOBRAJDIC (AUS) 6-1 6-1 Marin MISE (CRO)
Antun PEHAR (CRO) [12] 6-2 4-6 6-2 Rok KRIZAJ (SLO)
Oscar OTTE (GER) [3] BYE
Nelson ROSO (AUS) 3-6 6-3 6-2 Viju GEORGE JR (USA)
Jack JAEDE (AUS) 6-0 6-0 Tonci BULJAN (CRO)
Filipp KEKERCHENI (UKR) [11] BYE
Evan HOYT (GBR) [4] BYE
Peter VAJDA (SVK) 6-3 6-0 Flemming PETERS (GER)
Stefan SKADARKA (AUS) 6-2 7-5 Riaan DU TOIT (CAN)
Stefan MICOV (MKD) [10] BYE
Ivo MIJIC (GER) [5] BYE
DRAGAN DUMEVSKI (MKD) 6-3 6-3 Iancu-lustinian GHINDA (CAN)
Nikolai SOLOVIEV (RUS) 6-3 6-4 Anze LOVISCEK (SLO)
Marin PLISIC (SUI) 6-3 6-0 Marino ALPEZA (BIH) [15]
Blaz BIZJAK (SLO) [6] BYE
Jan ZEDNIK (CZE) 4-6 6-4 6-3 Milan DRINIC (SRB)
Joel Vincent LINK (GER) 6-3 6-2 Adam HECIMOVIC (AUS)
Ivan GOLUZA (AUS) [16] 7-6(5) 6-3 Florian JAKOB (GER)
Antun VIDAK (CRO) [7] BYE
NAZAR KHRUSTALEV (RUS) Walkover Silvio DADIC (CRO)
Filip KESINA (CRO) 6-2 7-5 Goran ROZIC (CRO)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] BYE
Robin LANG (GER) [8] BYE
Luka PANIC (SUI) 7-6(3) 6-2 Andre Da Matta Machado FERNANDES (BRA)
Gleb MITYURIN (RUS) 6-1 6-0 Aleksandar SEKULJICA (AUS)
Luciano BETELLA (ARG) 6-2 1-6 7-6(5) Dominik SPROCH (SVK) [13]

Round 2

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] 6-1 6-0 Marko JOVANOVIC (AUS)
Duje DELIC (CRO) 6-3 6-1 Ziga PAPEZ (SLO) [14]
Levente GODRY (HUN) [2] 6-2 6-1 Peter BALLA (HUN)
Antun PEHAR (CRO) [12] 7-6(6) 0-6 6-4 Allen BELOBRAJDIC (AUS)
Oscar OTTE (GER) [3] 6-1 6-1 Nelson ROSO (AUS)
Filipp KEKERCHENI (UKR) [11] 6-2 6-1 Jack JAEDE (AUS)
Peter VAJDA (SVK) 6-3 6-3 Evan HOYT (GBR) [4]
Stefan MICOV (MKD) [10] 6-0 6-2 Stefan SKADARKA (AUS)
Ivo MIJIC (GER) [5] 7-5 6-0 DRAGAN DUMEVSKI (MKD)
Marin PLISIC (SUI) Walkover Nikolai SOLOVIEV (RUS)
Jan ZEDNIK (CZE) 6-2 1-6 6-3 Blaz BIZJAK (SLO) [6]
Ivan GOLUZA (AUS) [16] 6-0 6-4 Joel Vincent LINK (GER)
Antun VIDAK (CRO) [7] 6-1 6-4 NAZAR KHRUSTALEV (RUS)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] 7-5 6-1 Filip KESINA (CRO)
Robin LANG (GER) [8] 6-2 6-3 Luka PANIC (SUI)
Luciano BETELLA (ARG) 6-0 6-1 Gleb MITYURIN (RUS)

Round 3

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] 6-4 6-3 Duje DELIC (CRO)
Levente GODRY (HUN) [2] 6-2 4-2 Retired Antun PEHAR (CRO) [12]
Oscar OTTE (GER) [3] 7-5 6-1 Filipp KEKERCHENI (UKR) [11]
Stefan MICOV (MKD) [10] 6-4 6-2 Peter VAJDA (SVK)
Ivo MIJIC (GER) [5] 6-4 6-1 Marin PLISIC (SUI)
Jan ZEDNIK (CZE) 6-4 6-4 Ivan GOLUZA (AUS) [16]
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] 6-1 6-4 Antun VIDAK (CRO) [7]
Robin LANG (GER) [8] 6-4 6-4 Luciano BETELLA (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

DOUBLES

1st Round

Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-4 6-1 Nikolai SOLOVIEV (RUS) / Alexander ZYRYANOV (RUS)
Gabor BORSOS (HUN) / Levente GODRY (HUN) 6-2 7-6(4) Leonardo KIRCHE (BRA) / Stefan MICOV (MKD)
Denis BEJTULAHI (SRB) / Djordje DJOKOVIC (SRB) 6-7(2) 6-1 [10-5] Blaz BIZJAK (SLO) / Mike URBANIJA (SLO)
Jannis KAHLKE (GER) / Oscar OTTE (GER) 6-3 4-6 [10-3] Evan HOYT (GBR) / Jonny O'MARA (GBR) [4]
Pietro LICCIARDI (ITA) / Jan ZEDNIK (CZE) 7-5 4-6 [10-6] Ljubomir CELEBIC (MNE) / Antun VIDAK (CRO)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Pietro LICCIARDI (ITA) 6-3 7-6(2) Jonny O'MARA (GBR)
Leandro PORTMANN (ARG) 3-6 6-3 6-2 Fabricio NEIS (BRA) [6]
Neil PAUFFLEY (GBR) 6-3 6-4 Tomislav DRAGANJA (CRO)
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-4 1-6 6-2 Gabor BORSOS (HUN)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-2 6-1 Giorgio PORTALURI (ITA)
Aljaz RADINSKI (SLO) 6-3 6-2 Domagoj BILJESKO (CRO)
Pietro LICCIARDI (ITA) 6-3 7-6(2) Jonny O'MARA (GBR)
Leandro PORTMANN (ARG) 3-6 6-3 6-2 Fabricio NEIS (BRA) [6]
Oscar OTTE (GER) 5-7 7-5 6-1 Maverick BANES (AUS) [3]
Leonardo KIRCHE (BRA) 7-5 6-3 Jannis KAHLKE (GER)
Stefan MICOV (MKD) 6-7(3) 6-1 6-2 Denis BEJTULAHI (SRB)
Dino MARCAN (CRO) [8] 6-4 6-2 Matthias WUNNER (GER)
Mike URBANIJA (SLO) [7] 7-6(3) 6-1 Jan ZEDNIK (CZE)
Jacob KAHOUN (SUI) 6-4 7-5 Neven KRIVOKUCA (CRO)
Djordje DJOKOVIC (SRB) 7-5 7-5 Ivo MIJIC (GER)
Daniel MASUR (GER) [4] 6-2 6-3 Robin LANG (GER)
Patricio HERAS (ARG) [5] 7-5 6-1 Eduardo DISCHINGER (BRA)
Ljubomir CELEBIC (MNE) 6-2 6-2 Levente GODRY (HUN)
Neil PAUFFLEY (GBR) 6-3 6-4 Tomislav DRAGANJA (CRO)
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-4 1-6 6-2 Gabor BORSOS (HUN)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

DOUBLES

1st Round

Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-4 6-1 Nikolai SOLOVIEV (RUS) / Alexander ZYRYANOV (RUS)
Marin BRADARIC (CRO) / Tomislav DRAGANJA (CRO) 6-2 6-2 Ziga PAPEZ (SLO) / Aljaz RADINSKI (SLO)
Patricio HERAS (ARG) / Giorgio PORTALURI (ITA) [3] 6-1 2-6 [10-7] Luciano BETELLA (ARG) / Leandro PORTMANN (ARG)
Gabor BORSOS (HUN) / Levente GODRY (HUN) 6-2 7-6(4) Leonardo KIRCHE (BRA) / Stefan MICOV (MKD)
Denis BEJTULAHI (SRB) / Djordje DJOKOVIC (SRB) 6-7(2) 6-1 [10-5] Blaz BIZJAK (SLO) / Mike URBANIJA (SLO)
Jannis KAHLKE (GER) / Oscar OTTE (GER) 6-3 4-6 [10-3] Evan HOYT (GBR) / Jonny O'MARA (GBR) [4]
Pietro LICCIARDI (ITA) / Jan ZEDNIK (CZE) 7-5 4-6 [10-6] Ljubomir CELEBIC (MNE) / Antun VIDAK (CRO)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 6-3 6-0 Adam HECIMOVIC (AUS) / Marko JOVANOVIC (AUS)
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #10
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-2 6-1 Giorgio PORTALURI (ITA)
Aljaz RADINSKI (SLO) 6-3 6-2 Domagoj BILJESKO (CRO)
Pietro LICCIARDI (ITA) 6-3 7-6(2) Jonny O'MARA (GBR)
Leandro PORTMANN (ARG) 3-6 6-3 6-2 Fabricio NEIS (BRA) [6]
Oscar OTTE (GER) 5-7 7-5 6-1 Maverick BANES (AUS) [3]
Leonardo KIRCHE (BRA) 7-5 6-3 Jannis KAHLKE (GER)
Stefan MICOV (MKD) 6-7(3) 6-1 6-2 Denis BEJTULAHI (SRB)
Dino MARCAN (CRO) [8] 6-4 6-2 Matthias WUNNER (GER)
Mike URBANIJA (SLO) [7] 7-6(3) 6-1 Jan ZEDNIK (CZE)
Jacob KAHOUN (SUI) 6-4 7-5 Neven KRIVOKUCA (CRO)
Djordje DJOKOVIC (SRB) 7-5 7-5 Ivo MIJIC (GER)
Daniel MASUR (GER) [4] 6-2 6-3 Robin LANG (GER)
Patricio HERAS (ARG) [5] 7-5 6-1 Eduardo DISCHINGER (BRA)
Ljubomir CELEBIC (MNE) 6-2 6-2 Levente GODRY (HUN)
Neil PAUFFLEY (GBR) 6-3 6-4 Tomislav DRAGANJA (CRO)
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-4 1-6 6-2 Gabor BORSOS (HUN)

2nd Round

Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-3 6-1 Aljaz RADINSKI (SLO)
Pietro LICCIARDI (ITA) 0-6 6-4 6-2 Leandro PORTMANN (ARG)
Oscar OTTE (GER) 7-5 6-0 Leonardo KIRCHE (BRA)
Stefan MICOV (MKD) 7-5 Retired Dino MARCAN (CRO) [8]
Mike URBANIJA (SLO) [7] 7-6(6) 2-6 7-6(2) Jacob KAHOUN (SUI)
Daniel MASUR (GER) [4] 6-4 6-2 Djordje DJOKOVIC (SRB)
Patricio HERAS (ARG) [5] 6-4 6-0 Ljubomir CELEBIC (MNE)
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-2 6-3 Neil PAUFFLEY (GBR)

Quarterfinal

Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-2 4-6 7-5 Pietro LICCIARDI (ITA)
Oscar OTTE (GER) 6-2 6-1 Stefan MICOV (MKD)
Daniel MASUR (GER) [4] 6-3 0-6 6-2 Mike URBANIJA (SLO) [7]
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-3 6-2 Patricio HERAS (ARG) [5]
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #11
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

DOUBLES

1st Round

Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-4 6-1 Nikolai SOLOVIEV (RUS) / Alexander ZYRYANOV (RUS)
Marin BRADARIC (CRO) / Tomislav DRAGANJA (CRO) 6-2 6-2 Ziga PAPEZ (SLO) / Aljaz RADINSKI (SLO)
Patricio HERAS (ARG) / Giorgio PORTALURI (ITA) [3] 6-1 2-6 [10-7] Luciano BETELLA (ARG) / Leandro PORTMANN (ARG)
Gabor BORSOS (HUN) / Levente GODRY (HUN) 6-2 7-6(4) Leonardo KIRCHE (BRA) / Stefan MICOV (MKD)
Denis BEJTULAHI (SRB) / Djordje DJOKOVIC (SRB) 6-7(2) 6-1 [10-5] Blaz BIZJAK (SLO) / Mike URBANIJA (SLO)
Jannis KAHLKE (GER) / Oscar OTTE (GER) 6-3 4-6 [10-3] Evan HOYT (GBR) / Jonny O'MARA (GBR) [4]
Pietro LICCIARDI (ITA) / Jan ZEDNIK (CZE) 7-5 4-6 [10-6] Ljubomir CELEBIC (MNE) / Antun VIDAK (CRO)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 6-3 6-0 Adam HECIMOVIC (AUS) / Marko JOVANOVIC (AUS)

Quarterfinal

Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 0-6 6-3 [10-6] Marin BRADARIC (CRO) / Tomislav DRAGANJA (CRO)
Gabor BORSOS (HUN) / Levente GODRY (HUN) 6-4 3-6 [10-6] Patricio HERAS (ARG) / Giorgio PORTALURI (ITA) [3]
Denis BEJTULAHI (SRB) / Djordje DJOKOVIC (SRB) 7-6(5) 6-4 Jannis KAHLKE (GER) / Oscar OTTE (GER)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 6-3 7-5 Pietro LICCIARDI (ITA) / Jan ZEDNIK (CZE)

Semifinal

Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1] 6-1 2-6 [14-12] Gabor BORSOS (HUN) / Levente GODRY (HUN)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 7-6(3) 6-2 Denis BEJTULAHI (SRB) / Djordje DJOKOVIC (SRB)
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #12
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

Qualy

Round 1

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] BYE
Marko JOVANOVIC (AUS) 6-0 6-2 Stefan ROGANOVIC (SRB)
Duje DELIC (CRO) 6-1 6-2 Franco MANDIC (CRO)
Ziga PAPEZ (SLO) [14] 6-4 6-1 Vuk SKADARKA (AUS)
Levente GODRY (HUN) [2] BYE
Peter BALLA (HUN) 6-1 6-1 Alexander ZYRYANOV (RUS)
Allen BELOBRAJDIC (AUS) 6-1 6-1 Marin MISE (CRO)
Antun PEHAR (CRO) [12] 6-2 4-6 6-2 Rok KRIZAJ (SLO)
Oscar OTTE (GER) [3] BYE
Nelson ROSO (AUS) 3-6 6-3 6-2 Viju GEORGE JR (USA)
Jack JAEDE (AUS) 6-0 6-0 Tonci BULJAN (CRO)
Filipp KEKERCHENI (UKR) [11] BYE
Evan HOYT (GBR) [4] BYE
Peter VAJDA (SVK) 6-3 6-0 Flemming PETERS (GER)
Stefan SKADARKA (AUS) 6-2 7-5 Riaan DU TOIT (CAN)
Stefan MICOV (MKD) [10] BYE
Ivo MIJIC (GER) [5] BYE
DRAGAN DUMEVSKI (MKD) 6-3 6-3 Iancu-lustinian GHINDA (CAN)
Nikolai SOLOVIEV (RUS) 6-3 6-4 Anze LOVISCEK (SLO)
Marin PLISIC (SUI) 6-3 6-0 Marino ALPEZA (BIH) [15]
Blaz BIZJAK (SLO) [6] BYE
Jan ZEDNIK (CZE) 4-6 6-4 6-3 Milan DRINIC (SRB)
Joel Vincent LINK (GER) 6-3 6-2 Adam HECIMOVIC (AUS)
Ivan GOLUZA (AUS) [16] 7-6(5) 6-3 Florian JAKOB (GER)
Antun VIDAK (CRO) [7] BYE
NAZAR KHRUSTALEV (RUS) Walkover Silvio DADIC (CRO)
Filip KESINA (CRO) 6-2 7-5 Goran ROZIC (CRO)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] BYE
Robin LANG (GER) [8] BYE
Luka PANIC (SUI) 7-6(3) 6-2 Andre Da Matta Machado FERNANDES (BRA)
Gleb MITYURIN (RUS) 6-1 6-0 Aleksandar SEKULJICA (AUS)
Luciano BETELLA (ARG) 6-2 1-6 7-6(5) Dominik SPROCH (SVK) [13]

Round 2

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] 6-1 6-0 Marko JOVANOVIC (AUS)
Duje DELIC (CRO) 6-3 6-1 Ziga PAPEZ (SLO) [14]
Levente GODRY (HUN) [2] 6-2 6-1 Peter BALLA (HUN)
Antun PEHAR (CRO) [12] 7-6(6) 0-6 6-4 Allen BELOBRAJDIC (AUS)
Oscar OTTE (GER) [3] 6-1 6-1 Nelson ROSO (AUS)
Filipp KEKERCHENI (UKR) [11] 6-2 6-1 Jack JAEDE (AUS)
Peter VAJDA (SVK) 6-3 6-3 Evan HOYT (GBR) [4]
Stefan MICOV (MKD) [10] 6-0 6-2 Stefan SKADARKA (AUS)
Ivo MIJIC (GER) [5] 7-5 6-0 DRAGAN DUMEVSKI (MKD)
Marin PLISIC (SUI) Walkover Nikolai SOLOVIEV (RUS)
Jan ZEDNIK (CZE) 6-2 1-6 6-3 Blaz BIZJAK (SLO) [6]
Ivan GOLUZA (AUS) [16] 6-0 6-4 Joel Vincent LINK (GER)
Antun VIDAK (CRO) [7] 6-1 6-4 NAZAR KHRUSTALEV (RUS)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] 7-5 6-1 Filip KESINA (CRO)
Robin LANG (GER) [8] 6-2 6-3 Luka PANIC (SUI)
Luciano BETELLA (ARG) 6-0 6-1 Gleb MITYURIN (RUS)

Round 3

Leonardo KIRCHE (BRA) [1] 6-4 6-3 Duje DELIC (CRO)
Levente GODRY (HUN) [2] 6-2 4-2 Retired Antun PEHAR (CRO) [12]
Oscar OTTE (GER) [3] 7-5 6-1 Filipp KEKERCHENI (UKR) [11]
Stefan MICOV (MKD) [10] 6-4 6-2 Peter VAJDA (SVK)
Ivo MIJIC (GER) [5] 6-4 6-1 Marin PLISIC (SUI)
Jan ZEDNIK (CZE) 6-4 6-4 Ivan GOLUZA (AUS) [16]
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] 6-1 6-4 Antun VIDAK (CRO) [7]
Robin LANG (GER) [8] 6-4 6-4 Luciano BETELLA (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #13
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

nothing today =(
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #14
Re: Croatia F10 [18 May/Bol/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Oscar OTTE (GER) 5-7 7-5 6-4 Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1]
Toni ANDROIC (CRO) [2] 6-1 3-6 7-5 Daniel MASUR (GER) [4]

Final

Toni ANDROIC (CRO) [2] 4-6 6-3 6-3 Oscar OTTE (GER)
 

·
Registered
Joined
·
68,103 Posts
Discussion Starter #15
DOUBLES

Final

Eduardo DISCHINGER (BRA) / Fabricio NEIS (BRA) [2] 6-4 7-5 Maverick BANES (AUS) / Gavin VAN PEPERZEEL (AUS) [1]
 
1 - 15 of 15 Posts
Top