Mens Tennis Forums banner

1 - 5 of 5 Posts

·
Registered
Joined
·
5,200 Posts
Discussion Starter #1
First Round
(1)Martin Slanar (AUT) d. (q)Dylan Kim (KOR) 7-6(5) 4-6 6-4
Jun-Chao Xu (CHN) d. (WC)Di Wu (CHN) 2-6 6-4 6-1
Mao-Xin Gong (CHN) d. Andrei Plotniy (RUS) 3-6 6-3 6-4
(8)Blazej Koniusz (POL) d. (WC)Hao Zhu (CHN) 6-2 6-3
Yan Bai (CHN) d. (4)Yu Wang, Jr. (CHN) 1-6 6-2 6-4
Hsin-Han Lee (TPE) d. (q)Hui Zhang (CHN) 6-2 6-4
(q)Yong-Kyu Lim (KOR) d. (q)Tsung-Hua Yang (TPE) 6-2 6-4
(7)Kento Takeuchi (JPN) d. (WC)Feng Xue (CHN) 6-2 6-3
(5)Boy Westerhof (NED) d. Huai-En Chang (TPE) 7-6(2) 6-2
(SE)Ervin Eleskovic (SWE) d. Chu-Huan Yi (TPE) 6-0 7-6(0)
Riccardo Ghedin (ITA) d. Rohan Gajjar (IND) 6-4 6-0
(3)Peng Sun (CHN) d. Hao Lu (CHN) 1-6 7-5 6-1
(q)Daniel Danilovic (MNE) d. (6)David Klier (GER) 2-0 ret.
Zhe Li (CHN) d. (WC)Sa Chen (CHN) 6-3 6-1
Ante Pavic (CRO) d. (q)Zhuo-Qing Zhou (CHN) 6-2 6-3
(2)Antal van der Duim (NED) d. (q)Mateusz Kowalczyk (POL) 3-6 6-4 4-1
 

·
Registered
Joined
·
5,200 Posts
Discussion Starter #2
Second Round
(1)Martin Slanar (AUT) d. Jun-Chao Xu (CHN) 7-6(3) 6-3
(8)Blazej Koniusz (POL) d. Mao-Xin Gong (CHN) 6-4 6-3
Yan Bai (CHN) d. Hsin-Han Lee (TPE) 6-4 6-3
(7)Kento Takeuchi (JPN) d. (q)Yong-Kyu Lim (KOR) 6-4 7-6(5)
(SE)Ervin Eleskovic (SWE) d. (5)Boy Westerhof (NED) 6-4 3-6 7-6(7)
Riccardo Ghedin (ITA) d. (3)Peng Sun (CHN) 6-1 2-6 6-4
(q)Daniel Danilovic (MNE) d. Zhe Li (CHN) 7-6(5) 6-4
(2)Antal van der Duim (NED) d. Ante Pavic (CRO) 3-6 6-3 6-2

Quarterfinals
(1)Martin Slanar (AUT) d. (8)Blazej Koniusz (POL) 7-6(10) 6-4
Yan Bai (CHN) d. (7)Kento Takeuchi (JPN) 6-1 6-2
(SE)Ervin Eleskovic (SWE) d. Riccardo Ghedin (ITA) 6-1 6-4
(2)Antal van der Duim (NED) d. (q)Daniel Danilovic (MNE) 6-2 6-1
 

·
Registered
Joined
·
5,200 Posts
Discussion Starter #3
Doubles
Seeds: (cut: Dylan Kim/Sun-Yong Kim (1987) - 2704)
1. Antal van der Duim/Boy Westerhof
2. David Klier/Martin Slanar
3. Blazej Koniusz/Mateusz Kowalczyk
4. Mao-Xin Gong/Zhe Li

First Round
(1)Antal van der Duim/Boy Westerhof (NED) d. Tzu-Yang Lin/Chu-Huan Yi (TPE) 6-3 6-2
Huai-En Chang/Hsien-Yin Peng (TPE) d. Dylan Kim/Sun-Yong Kim (1987) (KOR) 6-2 6-2
Peng Sun/Kento Takeuchi (CHN/JPN) d. (3)Blazej Koniusz/Mateusz Kowalczyk (POL) 3-6 6-0 (11-9)
Shuang-Qiang Liang/Yu Wang, Jr. (CHN) d. Rohan Gajjar/Andrei Plotniy (IND/RUS) 6-3 6-2
Riccardo Ghedin/Ante Pavic (ITA/CRO) d. (WC)Feng Xue/Hao Zhu (CHN) 6-4 6-4
Daniel Danilovic/Ervin Eleskovic (MNE/SWE) d. (4)Mao-Xin Gong/Zhe Li (CHN) 7-6(5) 6-3
(WC)Yu Chang/Hui Zhang (CHN) d. (WC)Lei Gao/Chen Ye (CHN) 6-2 6-4
Hsin-Han Lee/Tsung-Hua Yang (TPE) d. (2)David Klier/Martin Slanar (GER/AUT) 6-4 3-6 (10-5)

Quarterfinals
(1)Antal van der Duim/Boy Westerhof (NED) d. Huai-En Chang/Hsien-Yin Peng (TPE) 4-6 6-3 (10-8)
Shuang-Qiang Liang/Yu Wang, Jr. (CHN) d. Peng Sun/Kento Takeuchi (CHN/JPN) 7-5 6-3
Daniel Danilovic/Ervin Eleskovic (MNE/SWE) d. Riccardo Ghedin/Ante Pavic (ITA/CRO) 6-4 6-4
Hsin-Han Lee/Tsung-Hua Yang (TPE) d. (WC)Yu Chang/Hui Zhang (CHN) 7-6(2) 7-6(3)

Semifinals
(1)Antal van der Duim/Boy Westerhof (NED) d. Shuang-Qiang Liang/Yu Wang, Jr. (CHN) 3-6 6-4 (10-4)
Daniel Danilovic/Ervin Eleskovic (MNE/SWE) d. Hsin-Han Lee/Tsung-Hua Yang (TPE) 6-3 6-3

Finals
(1)Antal van der Duim/Boy Westerhof (NED) d. Daniel Danilovic/Ervin Eleskovic (MNE/SWE) 7-6(5) 6-1
 

·
Registered
Joined
·
5,200 Posts
Discussion Starter #4
Semi Final
(2)Antal van der Duim (NED)d. (SE)Ervin Eleskovic (SWE)3-6 7-6(1) 7-6(0)

Final
Yan Bai (CHN) vs. (2)Antal van der Duim (NED)
 
1 - 5 of 5 Posts
Top