Mens Tennis Forums banner

1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Plovdiv
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Karen KHACHANOV (RUS) 413 1
2 Tihomir GROZDANOV (BUL) 463 1
3 Juan Carlos SAEZ (CHI) 570 1
4 Edoardo EREMIN (ITA) 605 1
5 Catalin GARD (USA) 619 3
6 Gregoire BARRERE (FRA) 636 2
7 Tomislav JOTOVSKI (MKD) 726 1
8 Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 727 1
9 Nikita KRYVONOS (USA) 789 1
10 Andreas MIES (GER) 790 1
11 Cedrick COMMIN (FRA) 798 1
12 Nerman FATIC (BIH) 858 1
13 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 892 1
14 Peter GOLDSTEINER (AUT) 893 1
15 Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 905 1
16 Ryota KISHI (JPN) 971 1
17 Valentin DIMOV (BUL) 986 1

Qualifying


1 Leandro PORTMANN (ARG) 1040 1
2 Loic PERRET (SUI) 1045 1
3 Francesco GARZELLI (ITA) 1050 2
4 Thomas GRINBERG (FRA) 1106 1
5 Shendrit DEARI (MKD) 1142= 1
6 Jack CARPENTER (GBR) 1155= 1
7 Konstantinos MIKOS (GRE) 1163= 1
8 Mohamed ADNAOUI (MAR) 1218= 1
9 Stefan MICOV (MKD) 1340= 1
10 Alexandre MASSA (FRA) 1463= 1
11 Alexander IGOSHIN (RUS) 1496= 1
12 Besir DURGUTI (MKD) 1499= 1
13 Plamen MILUSHEV (BUL) 1527= 1
14 Vasko MLADENOV (BUL) 1588= 1
15 Ercole DI IANNI (ITA) 1620= 1
16 Lubomir LESHTANSKI (BUL) 1826= 1
17 Thibault FORGET (FRA) 1826= 1
18 Mihail KHALDEEV (RUS) 1826= 2
19 Tristan MERAUT (FRA) 1826= 1
20 Samm BUTLER (GBR) 1947= 1
21 Ioannis STERGIOU (GRE) 2079= 1
22 Georgyi MALYSHEV (RUS) 2079= 1
23 Andreas NEYKOV (BUL) 2079= 1
24 Christoph NEGRITU (GER) 2128= 1
25 Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 49 4
26 Harrison LOMBE (AUS) 147 1
27 Aleks MARTINSKI (BUL) 4 1
28 Nikolay DRAGANOV (BUL) 8 1
29 Velislav CHOLAKOV (BUL) 10 1
30 Vasil SHANDAROV (BUL) 12 1
31 Damjan DOMAZETOVSKI (MKD) 8 1
32 Bogdan DJURDJEVIC (GER) 111 (ESP) 1
33 Vadim CHERGOV (BUL) 15 1
34 Tobias-Maximilian DANKL (GER) 313 1
35 Gabriel PETIT (FRA) 216 2
36 Andrew BETTLES (GBR) 44 1
37 Vanio VASILEV (BUL) 21 1
38 Stefan LUCKANOV (BUL) 26 1
39 DRAGAN DUMEVSKI (MKD) 11 1
40 Danylo VEREMEYCHUK (UKR) 26 1
41 Georgi MIRCHEV (BUL) 30 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Konstantinos MIKOS (GRE) [1] BYE
Gabriel PETIT (FRA) 6-0 6-1 Harrison LOMBE (AUS)
Andreas NEYKOV (BUL) 6-0 6-3 Antonio STOYNEV (BUL)
Georgyi MALYSHEV (RUS) [12] BYE
Thomas GRINBERG (FRA) [2] BYE
Christoph NEGRITU (GER) 6-2 6-0 Decho VALEV (BUL)
Kaloyan MIHAYLOV (BUL) 7-5 6-0 Yoan MATEV (BUL)
Mihail KHALDEEV (RUS) [13] BYE
Jack CARPENTER (GBR) [3] BYE
Tzvetan MIHOV (BUL) 4-6 6-1 6-1 Samm BUTLER (GBR)
Vasil SHANDAROV (BUL) 7-6(7) 6-0 Martin TOMOV (BUL)
Ercole DI IANNI (ITA) [11] BYE
Mohamed ADNAOUI (MAR) [4] BYE
Vadim CHERGOV (BUL) 6-4 6-1 Radoslav SHANDAROV (BUL)
Joan TSONEV (BUL) 7-6(5) 3-6 7-6(4) Stefan TAFROV (BUL)
Bogdan DJURDJEVIC (GER) [16] BYE
Shendrit DEARI (MKD) [5] BYE
Nikolay DRAGANOV (BUL) 6-1 6-3 Aleks MARTINSKI (BUL)
Andrey ALAWI (BUL) 7-6(4) 6-3 Stefan LUCKANOV (BUL)
Lubomir LESHTANSKI (BUL) [14] BYE
Stefan MICOV (MKD) [6] BYE
Ivo KARAMANSKI (BUL) 6-7(4) 7-5 6-1 Denislav GOCHEV (BUL)
Andrew BETTLES (GBR) 6-0 6-2 Velislav CHOLAKOV (BUL)
Danail TARPOV (BUL) [10] BYE
Alexander IGOSHIN (RUS) [7] BYE
DRAGAN DUMEVSKI (MKD) 3-6 6-2 7-5 Damjan DOMAZETOVSKI (MKD)
Ioannis STERGIOU (GRE) 7-6(4) 6-1 Martin DIMITROV (BUL)
Besir DURGUTI (MKD) [9] BYE
Alexandre MASSA (FRA) [8] BYE
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 6-1 6-0 Vanio VASILEV (BUL)
Chavdar SHOKOV (BUL) 6-3 6-3 Georgi MIRCHEV (BUL)
Tristan MERAUT (FRA) [15] BYE

Round 2

Konstantinos MIKOS (GRE) [1] 6-4 6-2 Gabriel PETIT (FRA)
Georgyi MALYSHEV (RUS) [12] 6-4 2-6 6-3 Andreas NEYKOV (BUL)
Thomas GRINBERG (FRA) [2] 1-6 6-4 6-4 Christoph NEGRITU (GER)
Mihail KHALDEEV (RUS) [13] 6-4 6-2 Kaloyan MIHAYLOV (BUL)
Jack CARPENTER (GBR) [3] 6-1 6-3 Tzvetan MIHOV (BUL)
Ercole DI IANNI (ITA) [11] 6-4 6-3 Vasil SHANDAROV (BUL)
Mohamed ADNAOUI (MAR) [4] 6-3 5-7 6-4 Vadim CHERGOV (BUL)
Bogdan DJURDJEVIC (GER) [16] 6-1 6-0 Joan TSONEV (BUL)
Shendrit DEARI (MKD) [5] 6-1 6-2 Nikolay DRAGANOV (BUL)
Lubomir LESHTANSKI (BUL) [14] 6-2 6-2 Andrey ALAWI (BUL)
Stefan MICOV (MKD) [6] 6-0 6-0 Ivo KARAMANSKI (BUL)
Andrew BETTLES (GBR) 5-7 6-1 6-1 Danail TARPOV (BUL) [10]
Alexander IGOSHIN (RUS) [7] 6-1 6-1 DRAGAN DUMEVSKI (MKD)
Besir DURGUTI (MKD) [9] 6-3 3-6 6-1 Ioannis STERGIOU (GRE)
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 6-2 7-5 Alexandre MASSA (FRA) [8]
Tristan MERAUT (FRA) [15] 6-2 6-2 Chavdar SHOKOV (BUL)

Round 3

Konstantinos MIKOS (GRE) [1] 6-4 6-1 Georgyi MALYSHEV (RUS) [12]
Thomas GRINBERG (FRA) [2] 6-3 6-1 Mihail KHALDEEV (RUS) [13]
Jack CARPENTER (GBR) [3] 6-4 6-3 Ercole DI IANNI (ITA) [11]
Bogdan DJURDJEVIC (GER) [16] 6-0 4-6 6-3 Mohamed ADNAOUI (MAR) [4]
Shendrit DEARI (MKD) [5] 6-2 6-2 Lubomir LESHTANSKI (BUL) [14]
Andrew BETTLES (GBR) 6-1 6-2 Stefan MICOV (MKD) [6]
Alexander IGOSHIN (RUS) [7] 2-6 7-6(4) 6-3 Besir DURGUTI (MKD) [9]
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 6-4 6-2 Tristan MERAUT (FRA) [15]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 7-6(1) 6-7(1) 6-3 Karen KHACHANOV (RUS) [1]
Nikita KRYVONOS (USA) 2-6 7-5 6-3 Leandro PORTMANN (ARG)
Nerman FATIC (BIH) 6-0 6-1 Andrew BETTLES (GBR)
Gregoire BARRERE (FRA) [6] 6-2 4-0 Retired Konstantinos MIKOS (GRE)
Juan Carlos SAEZ (CHI) [4] 7-5 6-3 Cedrick COMMIN (FRA)
Plamen MILUSHEV (BUL) 6-4 4-6 6-2 Vasko MLADENOV (BUL)
Thomas GRINBERG (FRA) 6-3 6-4 Bogdan DJURDJEVIC (GER)
Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 6-4 6-2 Edoardo EREMIN (ITA) [5]
Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8] 6-0 6-3 Ryota KISHI (JPN)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 7-5 6-3 Loic PERRET (SUI)
Alexander IGOSHIN (RUS) 6-3 6-1 TED BACHEV (BUL)
Jack CARPENTER (GBR) 6-2 3-6 7-5 Dimitar KUZMANOV (BUL) [3]
Catalin GARD (USA) [7] 6-1 2-6 6-0 Francesco GARZELLI (ITA)
Peter GOLDSTEINER (AUT) 6-3 6-4 Antoine-Michel ALEXEEV (SUI)
Andreas MIES (GER) 6-2 6-0 Shendrit DEARI (MKD)
Tihomir GROZDANOV (BUL) [2] 6-3 6-3 Valentin DIMOV (BUL)

2nd Round

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 7-5 3-6 6-1 Nikita KRYVONOS (USA)
Nerman FATIC (BIH) 6-3 7-6(4) Gregoire BARRERE (FRA) [6]
Juan Carlos SAEZ (CHI) [4] 6-2 6-2 Plamen MILUSHEV (BUL)
Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 6-1 7-6(1) Thomas GRINBERG (FRA)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 6-3 6-1 Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8]
Alexander IGOSHIN (RUS) 6-3 6-3 Jack CARPENTER (GBR)
Catalin GARD (USA) [7] 6-1 6-2 Peter GOLDSTEINER (AUT)
Tihomir GROZDANOV (BUL) [2] 6-0 6-4 Andreas MIES (GER)

Quarterfinal

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 6-4 7-5 Nerman FATIC (BIH)
Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 6-2 2-6 6-3 Juan Carlos SAEZ (CHI) [4]
Alexander IGOSHIN (RUS) 7-6(4) 5-1 Retired Albert ALCARAZ IVORRA (ESP)
Tihomir GROZDANOV (BUL) [2] 4-6 7-5 6-1 Catalin GARD (USA) [7]

Semifinal

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 6-2 6-4 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Tihomir GROZDANOV (BUL) [2] 6-4 6-2 Alexander IGOSHIN (RUS)

Final

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 5-7 6-3 6-1 Tihomir GROZDANOV (BUL) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

DOUBLES

1st Round

Francesco GARZELLI (ITA) / Leandro PORTMANN (ARG) [1] 6-3 6-1 Nikita KRYVONOS (USA) / James WASSERMAN (USA)
Dinko HALACHEV (BUL) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 7-6(4) Alexander IGOSHIN (RUS) / Andreas NEYKOV (BUL)
Nerman FATIC (BIH) / Tomislav JOTOVSKI (MKD) [3] 6-1 7-5 Nikolay DRAGANOV (BUL) / Aleks MARTINSKI (BUL)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS) 6-0 6-4 Mohamed ADNAOUI (MAR) / Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Mihail KHALDEEV (RUS) / Danail TARPOV (BUL) 7-6(4) 3-6 [10-1] Shendrit DEARI (MKD) / Konstantinos MIKOS (GRE)
Valentin DIMOV (BUL) / Edoardo EREMIN (ITA) [4] 6-2 6-2 TED BACHEV (BUL) / Radoslav SHANDAROV (BUL)
Tihomir GROZDANOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL) 6-2 6-3 Cedrick COMMIN (FRA) / Alexandre MASSA (FRA)
Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [2] 6-1 6-1 Besir DURGUTI (MKD) / Stefan MICOV (MKD)

Quarterfinal

Dinko HALACHEV (BUL) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-0 6-2 Francesco GARZELLI (ITA) / Leandro PORTMANN (ARG) [1]
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS) 3-6 6-3 [10-6] Nerman FATIC (BIH) / Tomislav JOTOVSKI (MKD) [3]
Mihail KHALDEEV (RUS) / Danail TARPOV (BUL) 6-3 6-3 Valentin DIMOV (BUL) / Edoardo EREMIN (ITA) [4]
Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [2] 6-2 7-6(6) Tihomir GROZDANOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL)

Semifinal

Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS) 2-6 7-6(4) [10-7] Dinko HALACHEV (BUL) / Vasko MLADENOV (BUL)
Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [2] 6-2 6-1 Mihail KHALDEEV (RUS) / Danail TARPOV (BUL)

Final

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [2] 6-1 6-0 Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

Qualy

Round 1

Konstantinos MIKOS (GRE) [1] BYE
Gabriel PETIT (FRA) 6-0 6-1 Harrison LOMBE (AUS)
Andreas NEYKOV (BUL) 6-0 6-3 Antonio STOYNEV (BUL)
Georgyi MALYSHEV (RUS) [12] BYE
Thomas GRINBERG (FRA) [2] BYE
Christoph NEGRITU (GER) 6-2 6-0 Decho VALEV (BUL)
Kaloyan MIHAYLOV (BUL) 7-5 6-0 Yoan MATEV (BUL)
Mihail KHALDEEV (RUS) [13] BYE
Jack CARPENTER (GBR) [3] BYE
Tzvetan MIHOV (BUL) 4-6 6-1 6-1 Samm BUTLER (GBR)
Vasil SHANDAROV (BUL) 7-6(7) 6-0 Martin TOMOV (BUL)
Ercole DI IANNI (ITA) [11] BYE
Mohamed ADNAOUI (MAR) [4] BYE
Vadim CHERGOV (BUL) 6-4 6-1 Radoslav SHANDAROV (BUL)
Joan TSONEV (BUL) 7-6(5) 3-6 7-6(4) Stefan TAFROV (BUL)
Bogdan DJURDJEVIC (GER) [16] BYE
Shendrit DEARI (MKD) [5] BYE
Nikolay DRAGANOV (BUL) 6-1 6-3 Aleks MARTINSKI (BUL)
Andrey ALAWI (BUL) 7-6(4) 6-3 Stefan LUCKANOV (BUL)
Lubomir LESHTANSKI (BUL) [14] BYE
Stefan MICOV (MKD) [6] BYE
Ivo KARAMANSKI (BUL) 6-7(4) 7-5 6-1 Denislav GOCHEV (BUL)
Andrew BETTLES (GBR) 6-0 6-2 Velislav CHOLAKOV (BUL)
Danail TARPOV (BUL) [10] BYE
Alexander IGOSHIN (RUS) [7] BYE
DRAGAN DUMEVSKI (MKD) 3-6 6-2 7-5 Damjan DOMAZETOVSKI (MKD)
Ioannis STERGIOU (GRE) 7-6(4) 6-1 Martin DIMITROV (BUL)
Besir DURGUTI (MKD) [9] BYE
Alexandre MASSA (FRA) [8] BYE
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 6-1 6-0 Vanio VASILEV (BUL)
Chavdar SHOKOV (BUL) 6-3 6-3 Georgi MIRCHEV (BUL)
Tristan MERAUT (FRA) [15] BYE

Round 2

Konstantinos MIKOS (GRE) [1] 6-4 6-2 Gabriel PETIT (FRA)
Georgyi MALYSHEV (RUS) [12] 6-4 2-6 6-3 Andreas NEYKOV (BUL)
Thomas GRINBERG (FRA) [2] 1-6 6-4 6-4 Christoph NEGRITU (GER)
Mihail KHALDEEV (RUS) [13] 6-4 6-2 Kaloyan MIHAYLOV (BUL)
Jack CARPENTER (GBR) [3] 6-1 6-3 Tzvetan MIHOV (BUL)
Ercole DI IANNI (ITA) [11] 6-4 6-3 Vasil SHANDAROV (BUL)
Mohamed ADNAOUI (MAR) [4] 6-3 5-7 6-4 Vadim CHERGOV (BUL)
Bogdan DJURDJEVIC (GER) [16] 6-1 6-0 Joan TSONEV (BUL)
Shendrit DEARI (MKD) [5] 6-1 6-2 Nikolay DRAGANOV (BUL)
Lubomir LESHTANSKI (BUL) [14] 6-2 6-2 Andrey ALAWI (BUL)
Stefan MICOV (MKD) [6] 6-0 6-0 Ivo KARAMANSKI (BUL)
Andrew BETTLES (GBR) 5-7 6-1 6-1 Danail TARPOV (BUL) [10]
Alexander IGOSHIN (RUS) [7] 6-1 6-1 DRAGAN DUMEVSKI (MKD)
Besir DURGUTI (MKD) [9] 6-3 3-6 6-1 Ioannis STERGIOU (GRE)
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 6-2 7-5 Alexandre MASSA (FRA) [8]
Tristan MERAUT (FRA) [15] 6-2 6-2 Chavdar SHOKOV (BUL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

Qualy

Round 3

Konstantinos MIKOS (GRE) [1] 6-4 6-1 Georgyi MALYSHEV (RUS) [12]
Thomas GRINBERG (FRA) [2] 6-3 6-1 Mihail KHALDEEV (RUS) [13]
Jack CARPENTER (GBR) [3] 6-4 6-3 Ercole DI IANNI (ITA) [11]
Bogdan DJURDJEVIC (GER) [16] 6-0 4-6 6-3 Mohamed ADNAOUI (MAR) [4]
Shendrit DEARI (MKD) [5] 6-2 6-2 Lubomir LESHTANSKI (BUL) [14]
Andrew BETTLES (GBR) 6-1 6-2 Stefan MICOV (MKD) [6]
Alexander IGOSHIN (RUS) [7] 2-6 7-6(4) 6-3 Besir DURGUTI (MKD) [9]
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 6-4 6-2 Tristan MERAUT (FRA) [15]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Nikita KRYVONOS (USA) 2-6 7-5 6-3 Leandro PORTMANN (ARG)
Thomas GRINBERG (FRA) 6-3 6-4 Bogdan DJURDJEVIC (GER)
Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 6-4 6-2 Edoardo EREMIN (ITA) [5]
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 7-5 6-3 Loic PERRET (SUI)
Catalin GARD (USA) [7] 6-1 2-6 6-0 Francesco GARZELLI (ITA)
Andreas MIES (GER) 6-2 6-0 Shendrit DEARI (MKD)

albert :)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

DOUBLES

1st Round

Francesco GARZELLI (ITA) / Leandro PORTMANN (ARG) [1] 6-3 6-1 Nikita KRYVONOS (USA) / James WASSERMAN (USA)
Dinko HALACHEV (BUL) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 7-6(4) Alexander IGOSHIN (RUS) / Andreas NEYKOV (BUL)
Nerman FATIC (BIH) / Tomislav JOTOVSKI (MKD) [3] 6-1 7-5 Nikolay DRAGANOV (BUL) / Aleks MARTINSKI (BUL)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS) 6-0 6-4 Mohamed ADNAOUI (MAR) / Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Mihail KHALDEEV (RUS) / Danail TARPOV (BUL) 7-6(4) 3-6 [10-1] Shendrit DEARI (MKD) / Konstantinos MIKOS (GRE)
Valentin DIMOV (BUL) / Edoardo EREMIN (ITA) [4] 6-0 6-0 TED BACHEV (BUL) / Radoslav SHANDAROV (BUL)
Tihomir GROZDANOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL) 6-2 6-3 Cedrick COMMIN (FRA) / Alexandre MASSA (FRA)
Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [2] 6-1 6-1 Besir DURGUTI (MKD) / Stefan MICOV (MKD)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 7-6(1) 6-7(1) 6-3 Karen KHACHANOV (RUS) [1]
Nikita KRYVONOS (USA) 2-6 7-5 6-3 Leandro PORTMANN (ARG)
Nerman FATIC (BIH) 6-0 6-1 Andrew BETTLES (GBR)
Gregoire BARRERE (FRA) [6] 6-2 4-0 Retired Konstantinos MIKOS (GRE)
Juan Carlos SAEZ (CHI) [4] 7-5 6-3 Cedrick COMMIN (FRA)
Plamen MILUSHEV (BUL) 6-4 4-6 6-2 Vasko MLADENOV (BUL)
Thomas GRINBERG (FRA) 6-3 6-4 Bogdan DJURDJEVIC (GER)
Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 6-4 6-2 Edoardo EREMIN (ITA) [5]
Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8] 6-0 6-3 Ryota KISHI (JPN)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 7-5 6-3 Loic PERRET (SUI)
Alexander IGOSHIN (RUS) 6-3 6-1 TED BACHEV (BUL)
Jack CARPENTER (GBR) 6-2 3-6 7-5 Dimitar KUZMANOV (BUL) [3]
Catalin GARD (USA) [7] 6-1 2-6 6-0 Francesco GARZELLI (ITA)
Peter GOLDSTEINER (AUT) 6-3 6-4 Antoine-Michel ALEXEEV (SUI)
Andreas MIES (GER) 6-2 6-0 Shendrit DEARI (MKD)
Tihomir GROZDANOV (BUL) [2] 6-3 6-3 Valentin DIMOV (BUL)

karen :eek:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Dinko HALACHEV (BUL) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-0 6-2 Francesco GARZELLI (ITA) / Leandro PORTMANN (ARG) [1]
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS) 3-6 6-3 [10-6] Nerman FATIC (BIH) / Tomislav JOTOVSKI (MKD) [3]
Mihail KHALDEEV (RUS) / Danail TARPOV (BUL) 6-3 6-3 Valentin DIMOV (BUL) / Edoardo EREMIN (ITA) [4]
Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [2] 6-2 7-6(6) Tihomir GROZDANOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 7-5 3-6 6-1 Nikita KRYVONOS (USA)
Nerman FATIC (BIH) 6-3 7-6(4) Gregoire BARRERE (FRA) [6]
Juan Carlos SAEZ (CHI) [4] 6-2 6-2 Plamen MILUSHEV (BUL)
Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 6-1 7-6(1) Thomas GRINBERG (FRA)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 6-3 6-1 Tomislav JOTOVSKI (MKD) [8]
Alexander IGOSHIN (RUS) 6-3 6-3 Jack CARPENTER (GBR)
Catalin GARD (USA) [7] 6-1 6-2 Peter GOLDSTEINER (AUT)
Tihomir GROZDANOV (BUL) [2] 6-0 6-4 Andreas MIES (GER)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS) 2-6 7-6(4) [10-7] Dinko HALACHEV (BUL) / Vasko MLADENOV (BUL)
Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [2] 6-2 6-1 Mihail KHALDEEV (RUS) / Danail TARPOV (BUL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 6-4 7-5 Nerman FATIC (BIH)
Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 6-2 2-6 6-3 Juan Carlos SAEZ (CHI) [4]
Alexander IGOSHIN (RUS) 7-6 5-1 Retired Albert ALCARAZ IVORRA (ESP)
Tihomir GROZDANOV (BUL) [2] 4-6 7-5 6-1 Catalin GARD (USA) [7]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

DOUBLES

Final

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) / Juan Carlos SAEZ (CHI) [2] 6-1 6-0 Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 6-2 6-4 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Tihomir GROZDANOV (BUL) [2] 6-4 6-2 Alexander IGOSHIN (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #17
Re: Bulgaria F4 [30 June/Plovdiv/Clay]

MAIN DRAW

Final

Guillermo RIVERA-ARANGUIZ (CHI) 5-7 6-3 6-1 Tihomir GROZDANOV (BUL) [2]
 
1 - 17 of 17 Posts
Top