Mens Tennis Forums banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Moderator
Joined
·
41,440 Posts
Discussion Starter #1
Main draw

1 Mathias BOURGUE (FRA) 427 1
2 Tihomir GROZDANOV (BUL) 443 1
3 Alexander LAZOV (BUL) 527 1
4 Dimitar KUZMANOV (BUL) 550 1
5 Edoardo EREMIN (ITA) 601 2
6 Catalin GARD (USA) 620 2
7 Gregoire BARRERE (FRA) 634 4
8 Omar GIACALONE (ITA) 657 2
9 Jan BLECHA (CZE) 691 1
10 Tomislav JOTOVSKI (MKD) 705 2
11 Pirmin HAENLE (GER) 748 1
12 Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 787 2
13 Cedrick COMMIN (FRA) 794 1
14 Nerman FATIC (BIH) 797 1
15 Nikita KRYVONOS (USA) 807 1
16 Andreas MIES (GER) 814 1
17 Peter GOLDSTEINER (AUT) 830 1
18 Petar TRENDAFILOV (BUL) 857 1

Qualification Draw

Ronald SLOBODCHIKOV (RUS) 873 1
2 Valentin DIMOV (BUL) 928= 1
3 Leandro PORTMANN (ARG) 1030 1
4 Ryota KISHI (JPN) 1039 1
5 Jack CARPENTER (GBR) 1067 1
6 Loic PERRET (SUI) 1068 1
7 Francesco GARZELLI (ITA) 1071 2
8 Thomas GRINBERG (FRA) 1106 1
9 Dinko HALACHEV (BUL) 1211 1
10 Viktor DURASOVIC (NOR) 1300= 3
11 Lucas ZWEILI (SUI) 1305 P 3
12 Mohamed ADNAOUI (MAR) 1348= 1
13 Beka KOMAKHIDZE (RUS) 1444= 1
14 Alexander IGOSHIN (RUS) 1489= 1
15 Besir DURGUTI (MKD) 1494 1
16 Plamen MILUSHEV (BUL) 1541= 1
17 Mihail KHALDEEV (RUS) 1701= 2
18 Danail TARPOV (BUL) 1807= 1
19 Samm BUTLER (GBR) 1927= 1
20 Vincent SUILLEROT (FRA) 1927= 1
21 Andreas NEYKOV (BUL) 2069= 1
22 Georgyi MALYSHEV (RUS) 2069= 1
23 Christoph NEGRITU (GER) 2118= 6
24 Aleks MARTINSKI (BUL) 4 1
25 Velislav CHOLAKOV (BUL) 10 1
26 Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 49 2
27 Vasil SHANDAROV (BUL) 12 1
28 Luciano BETELLA (ARG) 147 1
29 Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 16 1
30 Andrew BETTLES (GBR) 44 1
31 Vasko MLADENOV (BUL) 20 1
32 Vanio VASILEV (BUL) 21 1
33 Stefan LUCKANOV (BUL) 26 1
34 Assen DIMITROV (BUL) 29 1
35 Neven KRIVOKUCA (CRO) 237 1
36 Radoslav SHANDAROV (BUL) 32 1
37 Gabriel DONEV (BUL) 36 1
38 Kaloyan MIHAYLOV (BUL) 39 1
39 TED BACHEV (BUL) 42 1
40 Joan TSONEV (BUL) 45 1
41 Traian MUCHEV (BUL) 48 1
 

·
Moderator
Joined
·
41,440 Posts
Discussion Starter #2
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

Round 1
Ryota KISHI (JPN) [1] BYE
Vanio VASILEV (BUL) 6-3 2-6 7-5 Stefan LUCKANOV (BUL)
Denis BORISOV (RUS) 6-2 6-0 Kaloyan MIHAYLOV (BUL)
Alexander IGOSHIN (RUS) [12] BYE
Valentin DIMOV (BUL) [2] BYE
Luciano BETELLA (ARG) 6-1 6-0 Assen DIMITROV (BUL)
Georgyi MALYSHEV (RUS) 6-2 6-1 Mathieu PAUMARD (FRA)
Ferdun SHEVKEDOV (BUL) [15] BYE
Leandro PORTMANN (ARG) [3] BYE
Stefan TAFROV (BUL) 6-1 6-7(6) 6-3 robert SOKRATOV (BUL)
Velislav CHOLAKOV (BUL) 6-4 6-2 Nikola TELKEDZHIEV (BUL)
Viktor DURASOVIC (NOR) [9] BYE
Loic PERRET (SUI) [4] BYE
Alexandre GRIGAUT (FRA) 6-3 6-2 Alexandru GASCA-SILAV (ROU)
Christoph NEGRITU (GER) 6-0 6-1 Traian MUCHEV (BUL)
Danail TARPOV (BUL) [16] BYE
Francesco GARZELLI (ITA) [5] BYE
Neven KRIVOKUCA (CRO) 6-2 6-0 Ivo KARAMANSKI (BUL)
Vasil SHANDAROV (BUL) 4-6 6-3 6-4 Ethan TULLIANI (AUS)
Beka KOMAKHIDZE (RUS) [10] BYE
Thomas GRINBERG (FRA) [6] BYE
Tzvetan MIHOV (BUL) 6-2 6-1 Radoslav SHANDAROV (BUL)
Samm BUTLER (GBR) 6-1 6-1 Stefan VUJIC (AUS)
Besir DURGUTI (MKD) [11] BYE
Dinko HALACHEV (BUL) [7] BYE
Andrew BETTLES (GBR) 6-1 6-3 Andreas NEYKOV (BUL)
TED BACHEV (BUL) 6-4 6-4 Joan TSONEV (BUL)
Vasko MLADENOV (BUL) [13] BYE
Mohamed ADNAOUI (MAR) [8] BYE
Aleks MARTINSKI (BUL) 6-3 6-2 Kasimir BALAKOV (BUL)
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 5-7 6-4 6-2 Vincent SUILLEROT (FRA)
Mihail KHALDEEV (RUS) [14] BYE

Round 2
Ryota KISHI (JPN) [1] 6-3 6-0 Vanio VASILEV (BUL)
Alexander IGOSHIN (RUS) [12] 6-2 6-4 Denis BORISOV (RUS)
Valentin DIMOV (BUL) [2] 7-6(3) 6-2 Luciano BETELLA (ARG)
Georgyi MALYSHEV (RUS) 6-3 6-1 Ferdun SHEVKEDOV (BUL) [15]
Leandro PORTMANN (ARG) [3] 6-0 6-0 Stefan TAFROV (BUL)
Viktor DURASOVIC (NOR) [9] 6-0 6-4 Velislav CHOLAKOV (BUL)
Loic PERRET (SUI) [4] 6-4 7-5 Alexandre GRIGAUT (FRA)
Danail TARPOV (BUL) [16] 5-7 6-1 7-5 Christoph NEGRITU (GER)
Francesco GARZELLI (ITA) [5] 6-4 6-3 Neven KRIVOKUCA (CRO)
Beka KOMAKHIDZE (RUS) [10] 7-5 6-1 Vasil SHANDAROV (BUL)
Thomas GRINBERG (FRA) [6] 6-4 6-3 Tzvetan MIHOV (BUL)
Samm BUTLER (GBR) 6-1 6-4 Besir DURGUTI (MKD) [11]
Andrew BETTLES (GBR) 6-4 6-2 Dinko HALACHEV (BUL) [7]
Vasko MLADENOV (BUL) [13] 6-1 6-3 TED BACHEV (BUL)
Aleks MARTINSKI (BUL) 6-3 2-6 7-6(8) Mohamed ADNAOUI (MAR) [8]
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 6-4 6-1 Mihail KHALDEEV (RUS) [14]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 6-2 6-1 Peter GOLDSTEINER (AUT)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 6-3 6-2 Valentin DIMOV (BUL)
Andrew BETTLES (GBR) 6-4 6-4 Nikita KRYVONOS (USA)
Omar GIACALONE (ITA) [8] 6-2 6-3 Antoine-Michel ALEXEEV (SUI)
Pirmin HAENLE (GER) 6-3 6-0 Dimitar KUZMANOV (BUL) [3]
Francesco GARZELLI (ITA) 6-2 6-2 Martin DIMITROV (BUL)
Tomislav JOTOVSKI (MKD) 7-5 6-2 Jan BLECHA (CZE)
Nerman FATIC (BIH) 6-2 2-6 7-5 Catalin GARD (USA) [7]
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 6-2 Plamen MILUSHEV (BUL)
Andreas MIES (GER) 6-0 6-3 Viktor DURASOVIC (NOR)
Samm BUTLER (GBR) 4-6 7-5 6-2 Danail TARPOV (BUL)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 6-4 6-1 Alexander IGOSHIN (RUS)
Gregoire BARRERE (FRA) [6] 6-1 6-4 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Jack CARPENTER (GBR) 6-1 6-3 Gabriel DONEV (BUL)
Petar TRENDAFILOV (BUL) 6-1 6-1 Denislav GOCHEV (BUL)
Cedrick COMMIN (FRA) 6-2 5-7 7-5 Tihomir GROZDANOV (BUL) [2]

2nd Round

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 6-2 6-2 Albert ALCARAZ IVORRA (ESP)
Omar GIACALONE (ITA) [8] 7-5 4-6 7-6(5) Andrew BETTLES (GBR)
Pirmin HAENLE (GER) 6-2 6-7(4) 7-5 Francesco GARZELLI (ITA)
Nerman FATIC (BIH) 6-2 6-2 Tomislav JOTOVSKI (MKD)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-1 6-2 Andreas MIES (GER)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 3-6 6-0 6-2 Samm BUTLER (GBR)
Jack CARPENTER (GBR) 6-4 4-6 7-5 Gregoire BARRERE (FRA) [6]
Cedrick COMMIN (FRA) 6-4 6-2 Petar TRENDAFILOV (BUL)

Quarterfinal

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 4-6 6-3 6-1 Omar GIACALONE (ITA) [8]
Pirmin HAENLE (GER) 6-3 6-1 Nerman FATIC (BIH)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 6-4 6-0 Edoardo EREMIN (ITA) [5]
Cedrick COMMIN (FRA) 6-0 6-4 Jack CARPENTER (GBR)

Semifinal

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 6-2 6-0 Pirmin HAENLE (GER)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 6-2 6-1 Cedrick COMMIN (FRA)

Final

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 6-4 6-3 Alexander LAZOV (BUL) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

DOUBLES

1st Round

Pirmin HAENLE (GER) / Andreas MIES (GER) [1] 7-6(3) 6-1 Martin DIMITROV (BUL) / Gabriel DONEV (BUL)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS) 6-3 6-0 Ivo KARAMANSKI (BUL) / Radoslav SHANDAROV (BUL)
Dinko HALACHEV (BUL) / Petar TRENDAFILOV (BUL) 1-6 6-2 [10-8] Tomislav JOTOVSKI (MKD) / Leandro PORTMANN (ARG) [3]
Alexander LAZOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL) 6-2 6-2 Catalin GARD (USA) / Alexandru GASCA-SILAV (ROU)
Denislav GOCHEV (BUL) / Christoph NEGRITU (GER) 4-6 7-6(1) [10-7] Ryota KISHI (JPN) / Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Francesco GARZELLI (ITA) / Alexander IGOSHIN (RUS) [4] 6-1 6-4 Cedrick COMMIN (FRA) / Nerman FATIC (BIH)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-3 3-6 [14-12] Mihail KHALDEEV (RUS) / Danail TARPOV (BUL)
Edoardo EREMIN (ITA) / Omar GIACALONE (ITA) [2] 6-2 6-4 Mohamed ADNAOUI (MAR) / Samm BUTLER (GBR)

Quarterfinal

Pirmin HAENLE (GER) / Andreas MIES (GER) [1] 5-2 Retired Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS)
Dinko HALACHEV (BUL) / Petar TRENDAFILOV (BUL) 6-4 6-3 Alexander LAZOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL)
Francesco GARZELLI (ITA) / Alexander IGOSHIN (RUS) [4] 6-3 6-4 Denislav GOCHEV (BUL) / Christoph NEGRITU (GER)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 7-6(5) 6-2 Edoardo EREMIN (ITA) / Omar GIACALONE (ITA) [2]

Semifinal

Pirmin HAENLE (GER) / Andreas MIES (GER) [1] 6-7(3) 6-4 [10-7] Dinko HALACHEV (BUL) / Petar TRENDAFILOV (BUL)
Francesco GARZELLI (ITA) / Alexander IGOSHIN (RUS) [4] 6-2 6-2 Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL)

Final

Pirmin HAENLE (GER) / Andreas MIES (GER) [1] 6-0 6-3 Francesco GARZELLI (ITA) / Alexander IGOSHIN (RUS) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

Qualy

Round 3

Alexander IGOSHIN (RUS) [12] 6-1 7-5 Ryota KISHI (JPN) [1]
Valentin DIMOV (BUL) [2] 6-3 6-3 Georgyi MALYSHEV (RUS)
Viktor DURASOVIC (NOR) [9] 6-3 3-6 7-6(5) Leandro PORTMANN (ARG) [3]
Danail TARPOV (BUL) [16] 6-4 3-6 7-6(3) Loic PERRET (SUI) [4]
Francesco GARZELLI (ITA) [5] 6-2 6-3 Beka KOMAKHIDZE (RUS) [10]
Samm BUTLER (GBR) 7-6(7) 7-6(9) Thomas GRINBERG (FRA) [6]
Andrew BETTLES (GBR) 6-2 6-2 Vasko MLADENOV (BUL) [13]
Antoine-Michel ALEXEEV (SUI) 6-1 6-1 Aleks MARTINSKI (BUL)

yeah igoshin =DDD
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Andrew BETTLES (GBR) 6-4 6-4 Nikita KRYVONOS (USA)
Francesco GARZELLI (ITA) 6-2 6-2 Martin DIMITROV (BUL)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 6-2 Plamen MILUSHEV (BUL)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 6-4 6-1 Alexander IGOSHIN (RUS)
Gregoire BARRERE (FRA) [6] 6-1 6-4 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Petar TRENDAFILOV (BUL) 6-1 6-1 Denislav GOCHEV (BUL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

DOUBLES

1st Round

Pirmin HAENLE (GER) / Andreas MIES (GER) [1] 7-6(3) 6-1 Martin DIMITROV (BUL) / Gabriel DONEV (BUL)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS) 6-3 6-0 Ivo KARAMANSKI (BUL) / Radoslav SHANDAROV (BUL)
Dinko HALACHEV (BUL) / Petar TRENDAFILOV (BUL) 1-6 6-2 [10-8] Tomislav JOTOVSKI (MKD) / Leandro PORTMANN (ARG) [3]
Alexander LAZOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL) 6-2 6-2 Catalin GARD (USA) / Alexandru GASCA-SILAV (ROU)
Denislav GOCHEV (BUL) / Christoph NEGRITU (GER) 4-6 7-6(1) [10-7] Ryota KISHI (JPN) / Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Francesco GARZELLI (ITA) / Alexander IGOSHIN (RUS) [4] 6-1 6-4 Cedrick COMMIN (FRA) / Nerman FATIC (BIH)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-3 3-6 [14-12] Mihail KHALDEEV (RUS) / Danail TARPOV (BUL)
Edoardo EREMIN (ITA) / Omar GIACALONE (ITA) [2] 6-2 6-4 Mohamed ADNAOUI (MAR) / Samm BUTLER (GBR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 6-2 6-1 Peter GOLDSTEINER (AUT)
Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) 6-3 6-2 Valentin DIMOV (BUL)
Andrew BETTLES (GBR) 6-4 6-4 Nikita KRYVONOS (USA)
Omar GIACALONE (ITA) [8] 6-2 6-3 Antoine-Michel ALEXEEV (SUI)
Pirmin HAENLE (GER) 6-3 6-0 Dimitar KUZMANOV (BUL) [3]
Francesco GARZELLI (ITA) 6-2 6-2 Martin DIMITROV (BUL)
Tomislav JOTOVSKI (MKD) 7-5 6-2 Jan BLECHA (CZE)
Nerman FATIC (BIH) 6-2 2-6 7-5 Catalin GARD (USA) [7]
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 6-2 Plamen MILUSHEV (BUL)
Andreas MIES (GER) 6-0 6-3 Viktor DURASOVIC (NOR)
Samm BUTLER (GBR) 4-6 7-5 6-2 Danail TARPOV (BUL)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 6-4 6-1 Alexander IGOSHIN (RUS)
Gregoire BARRERE (FRA) [6] 6-1 6-4 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
Jack CARPENTER (GBR) 6-1 6-3 Gabriel DONEV (BUL)
Petar TRENDAFILOV (BUL) 6-1 6-1 Denislav GOCHEV (BUL)
Cedrick COMMIN (FRA) 6-2 5-7 7-5 Tihomir GROZDANOV (BUL) [2]

albert back in winning after his injury =D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Pirmin HAENLE (GER) / Andreas MIES (GER) [1] 5-2 Retired Albert ALCARAZ IVORRA (ESP) / Georgyi MALYSHEV (RUS)
Dinko HALACHEV (BUL) / Petar TRENDAFILOV (BUL) 6-4 6-3 Alexander LAZOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL)
Francesco GARZELLI (ITA) / Alexander IGOSHIN (RUS) [4] 6-3 6-4 Denislav GOCHEV (BUL) / Christoph NEGRITU (GER)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 7-6(5) 6-2 Edoardo EREMIN (ITA) / Omar GIACALONE (ITA) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 6-2 6-2 Albert ALCARAZ IVORRA (ESP)
Omar GIACALONE (ITA) [8] 7-5 4-6 7-6(5) Andrew BETTLES (GBR)
Pirmin HAENLE (GER) 6-2 6-7(4) 7-5 Francesco GARZELLI (ITA)
Nerman FATIC (BIH) 6-2 6-2 Tomislav JOTOVSKI (MKD)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-1 6-2 Andreas MIES (GER)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 3-6 6-0 6-2 Samm BUTLER (GBR)
Jack CARPENTER (GBR) 6-4 4-6 7-5 Gregoire BARRERE (FRA) [6]
Cedrick COMMIN (FRA) 6-4 6-2 Petar TRENDAFILOV (BUL)

albert :hug:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Pirmin HAENLE (GER) / Andreas MIES (GER) [1] 6-7(3) 6-4 [10-7] Dinko HALACHEV (BUL) / Petar TRENDAFILOV (BUL)
Francesco GARZELLI (ITA) / Alexander IGOSHIN (RUS) [4] 6-2 6-2 Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 4-6 6-3 6-1 Omar GIACALONE (ITA) [8]
Pirmin HAENLE (GER) 6-3 6-1 Nerman FATIC (BIH)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 6-4 6-0 Edoardo EREMIN (ITA) [5]
Cedrick COMMIN (FRA) 6-0 6-4 Jack CARPENTER (GBR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

DOUBLES

Final

Pirmin HAENLE (GER) / Andreas MIES (GER) [1] 6-0 6-3 Francesco GARZELLI (ITA) / Alexander IGOSHIN (RUS) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 6-2 6-0 Pirmin HAENLE (GER)
Alexander LAZOV (BUL) [4] 6-2 6-1 Cedrick COMMIN (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Bulgaria F3 [23 June/Stara Zagora/Clay]

MAIN DRAW

Final

Mathias BOURGUE (FRA) [1] 6-4 6-3 Alexander LAZOV (BUL) [4]
 
1 - 16 of 16 Posts
Top