Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 22 Posts

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Sao Jose Do Rio Preto
Prize: 15K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Ricardo HOCEVAR (BRA) 293 1
2 Nicolas JARRY (CHI) 311 1
3 Fernando ROMBOLI (BRA) 332 1
4 Henrique CUNHA (BRA) 353 1
5 Bruno SANT'ANNA (BRA) 406 1
6 Pedro SAKAMOTO (BRA) 459 1
7 Caio ZAMPIERI (BRA) 461 1
8 Jorge AGUILAR (CHI) 478 1
9 Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) 482 1
10 Tiago LOPES (BRA) 503 1
11 Fabricio NEIS (BRA) 508 1
12 Joao Pedro SORGI (BRA) 587 1
13 Andre MIELE (BRA) 655 1
14 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 672 1
15 Eduardo DISCHINGER (BRA) 702 1
16 Augusto LARANJA (BRA) 736 1
17 Alexandre TSUCHIYA (BRA) 797 1
18 Idio ESCOBAR (BRA) 910 1

Qualifying

1 Joao MENEZES (BRA) 942 1
2 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) 951 1
3 Osni JUNIOR (BRA) 979 1
4 Joao WALENDOWSKY (BRA) 983 1
5 Gustavo GUERSES (BRA) 1182 1
6 Nicolas SANTOS (BRA) 1218 1
7 Guilherme HADLICH (BRA) 1284= 1
8 Bruno SEMENZATO (BRA) 1408= 1
9 Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) 1463= 1
10 Marlon OLIVEIRA (BRA) 1474= 1
11 Luis BRITTO (BRA) 1691= 1
12 Nicolas CAVALHEIRO (BRA) 1691= 1
13 Eduardo RUSSI (BRA) 1742= 1
14 Rafael RONDINO (BRA) 1751= 1
15 Marcos Vinicius AZEVEDO SILVA (BRA) 1982= 1
16 Renan Conti ESPRICIGO (BRA) 2082= 1
17 Marcos Peres BERNARDES (BRA) 2140= 1
18 Vitor GONCALVES LIMA (BRA) 2183= 1
19 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 2235= 1
20 Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 80 1
21 Renato TEIXEIRA MENDES (BRA) 81 1
22 Pedro DE PAULA (BRA) 83 1
23 Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) 83 1
24 Victor MAYNARD (BRA) 84 1
25 Kevin BORGES PEREIRA (BRA) 85 1
26 Victor GRASSANI (BRA) 86 1
27 Mauricio CASSIMIRO (BRA) 88 1
28 Lucas MORANDINI SANCHES (BRA) 91 1
29 Gustavo De Oliveira Cruz CRUZ (BRA) 92 1
30 Thomas DA SILVA RAMOS (BRA) 93 1
31 Asdrubal GOBERNATE (BRA) 95 1
32 Luiz SGARBI (BRA) 96 1
33 Americo LANZONI (BRA) 100 1
34 Mateus CEZAR LOPES DOS SANTOS (BRA) 101 1
35 Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 105 1
36 Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) 106 1
37 Matheus AVALOS (BRA) 110 1
38 Marvin Bernardo Becker SPIERING (BRA) 111 1
39 Brunno BARBOSA (BRA) 120 1
40 Maycon SANTOS DIAS (BRA) 130 1
41 Paulo SIRACUSA (BRA) 137 1
42 Marcelo FORTINI MURBACH (BRA) 140 1
43 Rodrigo PERRI (BRA) 141 1
44 Diego BURGER ARAUJO SANTOS (BRA) 168 1
45 Daniel BARALDI MARCOS (BRA) 189 1
46 Tales SILVA (BRA) 206 1
47 Cristhian Hoefling CASSOL (BRA) 208 1
48 Antony MENDES (BRA) 209 1
49 Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA) 223 1
50 Lucca Paolucci DE OLIVEIRA (BRA) 225 1
51 Mateus LOSCHI CEOLIN (BRA) 227 1
52 Elio Jose RIBEIRO LAGO (BRA) 231 1
53 Pedro Luiz Siviero LUCACIN (BRA) 232 1
54 Victor SEGANTINI BERTOLDO (BRA) 249 1
55 Rodrigo MARQUES PERDIGAO (BRA) 259 1
56 Thiago Yuji YOSHIMORI (BRA) 264 1
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Gustavo GUERSES (BRA) [1] BYE
Victor MAYNARD (BRA) 5-7 6-4 7-6(3) Joao Lucas PINTO ALVES (BRA)
Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA) 6-0 6-2 Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA)
Gabriel BUGIGA (BRA) 6-2 7-6(3) Kevin BORGES PEREIRA (BRA)
Nicolas SANTOS (BRA) [2] BYE
Marvin Bernardo Becker SPIERING (BRA) 7-5 6-4 Gustavo De Oliveira Cruz CRUZ (BRA)
Luiz Leonardo ANDREOLLI (BRA) 1-6 7-6(3) 6-1 Thomas DA SILVA RAMOS (BRA)
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 6-0 6-0 Cristhian Hoefling CASSOL (BRA)
Marlon OLIVEIRA (BRA) [3] 6-3 6-0 Vitor MARTINS ROCHA (BRA)
Daniel BARALDI MARCOS (BRA) 7-6(5) 6-7(5) 6-4 Joao Pedro DE SOUZA (BRA)
Mateus LOSCHI CEOLIN (BRA) 6-0 6-0 Tales SILVA (BRA)
Caio CLAUDINO (BRA) 6-3 6-2 Tulio ANTUNES CREPALDI (BRA)
Guilherme HADLICH (BRA) [4] 6-2 6-2 Jonas RODRIGUES (BRA)
Bruno SEMENZATO (BRA) 6-3 6-2 Lucas MORANDINI SANCHES (BRA)
Marcelo FORTINI MURBACH (BRA) 7-5 6-1 Pedro Luiz Siviero LUCACIN (BRA)
Luiz SGARBI (BRA) 7-5 6-1 Joao Vitor CIERI DE MOURA (BRA)
Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [5] 6-0 6-1 Thiago Yuji YOSHIMORI (BRA)
Paulo SIRACUSA (BRA) 6-3 1-6 6-3 Victor SEGANTINI BERTOLDO (BRA)
Mauricio CASSIMIRO (BRA) 6-3 3-6 7-6(1) Marcos Vinicius AZEVEDO SILVA (BRA)
Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 6-0 6-1 Renato TEIXEIRA MENDES (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [6] 6-2 6-3 Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA)
Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) 6-1 6-2 Antony MENDES (BRA)
Pedro DE PAULA (BRA) 6-3 6-0 Asdrubal GOBERNATE (BRA)
Lucca Paolucci DE OLIVEIRA (BRA) 6-2 6-0 Diego BURGER ARAUJO SANTOS (BRA)
Maycon SANTOS DIAS (BRA) 6-4 6-4 Rafael RONDINO (BRA) [7]
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 5-7 6-2 6-1 Elio Jose RIBEIRO LAGO (BRA)
Matheus AVALOS (BRA) 7-6(4) 2-6 6-4 Victor GRASSANI (BRA)
Luis BRITTO (BRA) [10] 6-0 6-1 Americo LANZONI (BRA)
Renan Conti ESPRICIGO (BRA) [8] 6-0 6-2 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA)
Vinicius ONO (BRA) 6-3 6-0 Rodrigo MARQUES PERDIGAO (BRA)
Mathaus Fellipe SPIERING (BRA) 6-2 6-1 Lucas COUTINHO (BRA)
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [9] 6-4 6-4 Mateus CEZAR LOPES DOS SANTOS (BRA)

Round 2

Victor MAYNARD (BRA) 5-7 6-3 6-4 Gustavo GUERSES (BRA) [1]
Gabriel BUGIGA (BRA) 3-6 6-3 7-5 Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA)
Nicolas SANTOS (BRA) [2] 7-6(3) 6-3 Marvin Bernardo Becker SPIERING (BRA)
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 6-1 6-1 Luiz Leonardo ANDREOLLI (BRA)
Marlon OLIVEIRA (BRA) [3] 7-5 6-2 Daniel BARALDI MARCOS (BRA)
Caio CLAUDINO (BRA) 6-1 6-0 Mateus LOSCHI CEOLIN (BRA)
Bruno SEMENZATO (BRA) 6-3 7-5 Guilherme HADLICH (BRA) [4]
Marcelo FORTINI MURBACH (BRA) 6-0 6-2 Luiz SGARBI (BRA)
Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [5] 6-1 6-3 Paulo SIRACUSA (BRA)
Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 6-2 6-1 Mauricio CASSIMIRO (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [6] 7-6(3) 6-3 Leonardo CIVITA-TELLES (BRA)
Pedro DE PAULA (BRA) 6-2 6-2 Lucca Paolucci DE OLIVEIRA (BRA)
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 6-3 6-2 Maycon SANTOS DIAS (BRA)
Luis BRITTO (BRA) [10] 6-0 6-1 Matheus AVALOS (BRA)
Vinicius ONO (BRA) 6-4 6-3 Renan Conti ESPRICIGO (BRA) [8]
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [9] 6-4 4-6 6-4 Mathaus Fellipe SPIERING (BRA)

Round 3

Victor MAYNARD (BRA) 6-2 6-1 Gabriel BUGIGA (BRA)
Nicolas SANTOS (BRA) [2] 6-1 6-2 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA)
Marlon OLIVEIRA (BRA) [3] 6-4 7-6(1) Caio CLAUDINO (BRA)
Bruno SEMENZATO (BRA) 6-4 7-5 Marcelo FORTINI MURBACH (BRA)
Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [5] 6-4 7-6(5) Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [6] 6-2 6-3 Pedro DE PAULA (BRA)
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 6-4 6-4 Luis BRITTO (BRA) [10]
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [9] 7-5 6-7(2) 6-2 Vinicius ONO (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Main Draw

1st Round

Nicolas JARRY (CHI) [1] 6-0 6-0 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Andre MIELE (BRA) 6-0 6-4 Bruno SEMENZATO (BRA)
Tiago LOPES (BRA) 6-2 6-1 Eduardo RUSSI (BRA)
Idio ESCOBAR (BRA) 7-6(2) 6-3 Caio ZAMPIERI (BRA) [6]
Henrique CUNHA (BRA) [4] 6-2 6-0 Brunno BARBOSA (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) 4-6 6-3 6-4 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA)
Eduardo DISCHINGER (BRA) 6-4 6-0 Osni JUNIOR (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [7] 6-0 6-2 Marlon OLIVEIRA (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) [8] 6-4 6-3 Alexandre TSUCHIYA (BRA)
Joao Pedro SORGI (BRA) 2-6 6-3 6-4 Daniel DUTRA DA SILVA (BRA)
Augusto LARANJA (BRA) 6-3 6-1 Marcos Peres BERNARDES (BRA)
Fernando ROMBOLI (BRA) [3] 6-3 6-2 Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [5] 6-3 6-3 Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA)
Fabricio NEIS (BRA) 7-6(6) 6-2 Nicolas SANTOS (BRA)
Joao MENEZES (BRA) 6-1 6-4 Joao WALENDOWSKY (BRA)
Ricardo HOCEVAR (BRA) [2] 6-3 6-4 Victor MAYNARD (BRA)

2nd Round

Andre MIELE (BRA) 5-7 7-5 6-4 Nicolas JARRY (CHI) [1]
Tiago LOPES (BRA) 6-2 6-3 Idio ESCOBAR (BRA)
Henrique CUNHA (BRA) [4] 1-6 6-3 6-2 Nicolas CAVALHEIRO (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [7] 6-4 7-5 Eduardo DISCHINGER (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) [8] 7-5 6-1 Joao Pedro SORGI (BRA)
Fernando ROMBOLI (BRA) [3] 6-4 6-3 Augusto LARANJA (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [5] 7-5 7-5 Fabricio NEIS (BRA)
Ricardo HOCEVAR (BRA) [2] 6-4 7-5 Joao MENEZES (BRA)

Quarterfinal

Andre MIELE (BRA) 6-3 6-2 Tiago LOPES (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [7] 3-6 6-2 6-2 Henrique CUNHA (BRA) [4]
Jorge AGUILAR (CHI) [8] 6-2 3-6 7-5 Fernando ROMBOLI (BRA) [3]
Bruno SANT'ANNA (BRA) [5] 6-4 6-1 Ricardo HOCEVAR (BRA) [2]

Semifinal

Andre MIELE (BRA) 6-3 6-2 Pedro SAKAMOTO (BRA) [7]
Bruno SANT'ANNA (BRA) [5] 6-4 6-4 Jorge AGUILAR (CHI) [8]

Final

Andre MIELE (BRA) 6-2 6-4 Bruno SANT'ANNA (BRA) [5]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Doubles

1st Round

Fabricio NEIS (BRA) / Fernando ROMBOLI (BRA) [1] 6-0 6-2 Gabriel BUGIGA (BRA) / Vinicius ONO (BRA)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Augusto LARANJA (BRA) 6-2 6-4 Victor MAYNARD (BRA) / Nicolas SANTOS (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) / Joao Pedro SORGI (BRA) 6-3 7-6(5) Ricardo HOCEVAR (BRA) / Americo LANZONI (BRA)
Luis BRITTO (BRA) / Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) 6-3 6-1 Gustavo GUERSES (BRA) / Marlon OLIVEIRA (BRA)
Joao MENEZES (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA) 6-3 6-3 Tiago LOPES (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-1 6-1 Joao Pedro DE SOUZA (BRA) / Joao Lucas PINTO ALVES (BRA)
Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA) 4-1 Retired Nicolas CAVALHEIRO (BRA) / Osni JUNIOR (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) / Nicolas JARRY (CHI) [2] 6-3 6-4 Bruno SANT'ANNA (BRA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)

Quarterfinal

Fabricio NEIS (BRA) / Fernando ROMBOLI (BRA) [1] 6-3 6-4 Eduardo DISCHINGER (BRA) / Augusto LARANJA (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) / Joao Pedro SORGI (BRA) 7-6(2) 6-1 Luis BRITTO (BRA) / Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA)
Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-2 7-5 Joao MENEZES (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) / Nicolas JARRY (CHI) [2] 6-2 6-3 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA)

Semifinal

Pedro SAKAMOTO (BRA) / Joao Pedro SORGI (BRA) 7-5 3-6 [10-6] Fabricio NEIS (BRA) / Fernando ROMBOLI (BRA) [1]
Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-2 6-1 Jorge AGUILAR (CHI) / Nicolas JARRY (CHI) [2]

Final

Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-3 6-7(3) [10-6] Pedro SAKAMOTO (BRA) / Joao Pedro SORGI (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #5
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Qualy

Round 1

Gustavo GUERSES (BRA) [1] BYE
Victor MAYNARD (BRA) 5-7 6-4 7-6(3) Joao Lucas PINTO ALVES (BRA)
Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA) 6-0 6-2 Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA)
Gabriel BUGIGA (BRA) 6-2 7-6(3) Kevin BORGES PEREIRA (BRA)
Nicolas SANTOS (BRA) [2] BYE
Marvin Bernardo Becker SPIERING (BRA) 7-5 6-4 Gustavo De Oliveira Cruz CRUZ (BRA)
Luiz Leonardo ANDREOLLI (BRA) 1-6 7-6(3) 6-1 Thomas DA SILVA RAMOS (BRA)
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 6-0 6-0 Cristhian Hoefling CASSOL (BRA)
Marlon OLIVEIRA (BRA) [3] 6-3 6-0 Vitor MARTINS ROCHA (BRA)
Daniel BARALDI MARCOS (BRA) 7-6(5) 6-7(5) 6-4 Joao Pedro DE SOUZA (BRA)
Mateus LOSCHI CEOLIN (BRA) 6-0 6-0 Tales SILVA (BRA)
Caio CLAUDINO (BRA) 6-3 6-2 Tulio ANTUNES CREPALDI (BRA)
Guilherme HADLICH (BRA) [4] 6-2 6-2 Jonas RODRIGUES (BRA)
Bruno SEMENZATO (BRA) 6-3 6-2 Lucas MORANDINI SANCHES (BRA)
Marcelo FORTINI MURBACH (BRA) 7-5 6-1 Pedro Luiz Siviero LUCACIN (BRA)
Luiz SGARBI (BRA) 7-5 6-1 Joao Vitor CIERI DE MOURA (BRA)
Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [5] 6-0 6-1 Thiago Yuji YOSHIMORI (BRA)
Paulo SIRACUSA (BRA) 6-3 1-6 6-3 Victor SEGANTINI BERTOLDO (BRA)
Mauricio CASSIMIRO (BRA) 6-3 3-6 7-6(1) Marcos Vinicius AZEVEDO SILVA (BRA)
Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 6-0 6-1 Renato TEIXEIRA MENDES (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [6] 6-2 6-3 Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA)
Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) 6-1 6-2 Antony MENDES (BRA)
Pedro DE PAULA (BRA) 6-3 6-0 Asdrubal GOBERNATE (BRA)
Lucca Paolucci DE OLIVEIRA (BRA) 6-2 6-0 Diego BURGER ARAUJO SANTOS (BRA)
Maycon SANTOS DIAS (BRA) 6-4 6-4 Rafael RONDINO (BRA) [7]
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 5-7 6-2 6-1 Elio Jose RIBEIRO LAGO (BRA)
Matheus AVALOS (BRA) 7-6(4) 2-6 6-4 Victor GRASSANI (BRA)
Luis BRITTO (BRA) [10] 6-0 6-1 Americo LANZONI (BRA)
Renan Conti ESPRICIGO (BRA) [8] 6-0 6-2 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA)
Vinicius ONO (BRA) 6-3 6-0 Rodrigo MARQUES PERDIGAO (BRA)
Mathaus Fellipe SPIERING (BRA) 6-2 6-1 Lucas COUTINHO (BRA)
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [9] 6-4 6-4 Mateus CEZAR LOPES DOS SANTOS (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #6
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Qualy

Round 2


Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [5] 6-1 6-3 Paulo SIRACUSA (BRA)
Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 6-2 6-1 Mauricio CASSIMIRO (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [6] 7-6(3) 6-3 Leonardo CIVITA-TELLES (BRA)
Pedro DE PAULA (BRA) 6-2 6-2 Lucca Paolucci DE OLIVEIRA (BRA)
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 6-3 6-2 Maycon SANTOS DIAS (BRA)
Luis BRITTO (BRA) [10] 6-0 6-1 Matheus AVALOS (BRA)
Vinicius ONO (BRA) 6-4 6-3 Renan Conti ESPRICIGO (BRA) [8]
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [9] 6-4 4-6 6-4 Mathaus Fellipe SPIERING (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #7
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Qualy

Round 2


Victor MAYNARD (BRA) 5-7 6-3 6-4 Gustavo GUERSES (BRA) [1]
Gabriel BUGIGA (BRA) 3-6 6-3 7-5 Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA)
Nicolas SANTOS (BRA) [2] 7-6(3) 6-3 Marvin Bernardo Becker SPIERING (BRA)
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 6-1 6-1 Luiz Leonardo ANDREOLLI (BRA)
Marlon OLIVEIRA (BRA) [3] 7-5 6-2 Daniel BARALDI MARCOS (BRA)
Caio CLAUDINO (BRA) 6-1 6-0 Mateus LOSCHI CEOLIN (BRA)
Bruno SEMENZATO (BRA) 6-3 7-5 Guilherme HADLICH (BRA) [4]
Marcelo FORTINI MURBACH (BRA) 6-0 6-2 Luiz SGARBI (BRA)
Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [5] 6-1 6-3 Paulo SIRACUSA (BRA)
Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 6-2 6-1 Mauricio CASSIMIRO (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [6] 7-6(3) 6-3 Leonardo CIVITA-TELLES (BRA)
Pedro DE PAULA (BRA) 6-2 6-2 Lucca Paolucci DE OLIVEIRA (BRA)
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 6-3 6-2 Maycon SANTOS DIAS (BRA)
Luis BRITTO (BRA) [10] 6-0 6-1 Matheus AVALOS (BRA)
Vinicius ONO (BRA) 6-4 6-3 Renan Conti ESPRICIGO (BRA) [8]
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [9] 6-4 4-6 6-4 Mathaus Fellipe SPIERING (BRA)

Round 3

Victor MAYNARD (BRA) 6-2 6-1 Gabriel BUGIGA (BRA)
Nicolas SANTOS (BRA) [2] 6-1 6-2 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA)
Marlon OLIVEIRA (BRA) [3] 6-4 7-6(1) Caio CLAUDINO (BRA)
Bruno SEMENZATO (BRA) 6-4 7-5 Marcelo FORTINI MURBACH (BRA)
Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [5] 6-4 7-6(5) Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [6] 6-2 6-3 Pedro DE PAULA (BRA)
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 6-4 6-4 Luis BRITTO (BRA) [10]
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [9] 7-5 6-7(2) 6-2 Vinicius ONO (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #8
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Doubles

1st Round


Luis BRITTO (BRA) / Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) 6-3 6-1 Gustavo GUERSES (BRA) / Marlon OLIVEIRA (BRA)
Joao MENEZES (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA) 6-3 6-3 Tiago LOPES (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-1 6-1 Joao Pedro DE SOUZA (BRA) / Joao Lucas PINTO ALVES (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) / Nicolas JARRY (CHI) [2] 6-3 6-4 Bruno SANT'ANNA (BRA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #9
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Main Draw

1st Round


Tiago LOPES (BRA) 6-2 6-1 Eduardo RUSSI (BRA)
Idio ESCOBAR (BRA) 7-6(2) 6-3 Caio ZAMPIERI (BRA) [6]
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) 4-6 6-3 6-4 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA)
Eduardo DISCHINGER (BRA) 6-4 6-0 Osni JUNIOR (BRA)
Augusto LARANJA (BRA) 6-3 6-1 Marcos Peres BERNARDES (BRA)
Fernando ROMBOLI (BRA) [3] 6-3 6-2 Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA)
Joao MENEZES (BRA) 6-1 6-4 Joao WALENDOWSKY (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #10
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Main Draw

1st Round


Nicolas JARRY (CHI) [1] 6-0 6-0 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Andre MIELE (BRA) 6-0 6-4 Bruno SEMENZATO (BRA)
Tiago LOPES (BRA) 6-2 6-1 Eduardo RUSSI (BRA)
Idio ESCOBAR (BRA) 7-6(2) 6-3 Caio ZAMPIERI (BRA) [6]
Henrique CUNHA (BRA) [4] 6-2 6-0 Brunno BARBOSA (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) 4-6 6-3 6-4 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA)
Eduardo DISCHINGER (BRA) 6-4 6-0 Osni JUNIOR (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [7] 6-0 6-2 Marlon OLIVEIRA (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) [8] 6-4 6-3 Alexandre TSUCHIYA (BRA)
Joao Pedro SORGI (BRA) 2-6 6-3 6-4 Daniel DUTRA DA SILVA (BRA)
Augusto LARANJA (BRA) 6-3 6-1 Marcos Peres BERNARDES (BRA)
Fernando ROMBOLI (BRA) [3] 6-3 6-2 Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [5] 6-3 6-3 Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA)
Fabricio NEIS (BRA) 7-6(6) 6-2 Nicolas SANTOS (BRA)
Joao MENEZES (BRA) 6-1 6-4 Joao WALENDOWSKY (BRA)
Ricardo HOCEVAR (BRA) [2] 6-3 6-4 Victor MAYNARD (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #11
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

Doubles

1st Round

Fabricio NEIS (BRA) / Fernando ROMBOLI (BRA) [1] 6-0 6-2 Gabriel BUGIGA (BRA) / Vinicius ONO (BRA)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Augusto LARANJA (BRA) 6-2 6-4 Victor MAYNARD (BRA) / Nicolas SANTOS (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) / Joao Pedro SORGI (BRA) 6-3 7-6(5) Ricardo HOCEVAR (BRA) / Americo LANZONI (BRA)
Luis BRITTO (BRA) / Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) 6-3 6-1 Gustavo GUERSES (BRA) / Marlon OLIVEIRA (BRA)
Joao MENEZES (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA) 6-3 6-3 Tiago LOPES (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-1 6-1 Joao Pedro DE SOUZA (BRA) / Joao Lucas PINTO ALVES (BRA)
Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA) 4-1 Retired Nicolas CAVALHEIRO (BRA) / Osni JUNIOR (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) / Nicolas JARRY (CHI) [2] 6-3 6-4 Bruno SANT'ANNA (BRA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

would be great if jarry won this. garin flopped in r1 this week on spanish future
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Andre MIELE (BRA) 5-7 7-5 6-4 Nicolas JARRY (CHI) [1]
Tiago LOPES (BRA) 6-2 6-3 Idio ESCOBAR (BRA)
Henrique CUNHA (BRA) [4] 1-6 6-3 6-2 Nicolas CAVALHEIRO (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [7] 6-4 7-5 Eduardo DISCHINGER (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) [8] 7-5 6-1 Joao Pedro SORGI (BRA)
Fernando ROMBOLI (BRA) [3] 6-4 6-3 Augusto LARANJA (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [5] 7-5 7-5 Fabricio NEIS (BRA)
Ricardo HOCEVAR (BRA) [2] 6-4 7-5 Joao MENEZES (BRA)

jarry :eek: :eek:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-2 7-5 Joao MENEZES (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) / Nicolas JARRY (CHI) [2] 6-2 6-3 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Andre MIELE (BRA) 6-3 6-2 Tiago LOPES (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [7] 3-6 6-2 6-2 Henrique CUNHA (BRA) [4]
Jorge AGUILAR (CHI) [8] 6-2 3-6 7-5 Fernando ROMBOLI (BRA) [3]
Bruno SANT'ANNA (BRA) [5] 6-4 6-1 Ricardo HOCEVAR (BRA) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Fabricio NEIS (BRA) / Fernando ROMBOLI (BRA) [1] 6-3 6-4 Eduardo DISCHINGER (BRA) / Augusto LARANJA (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) / Joao Pedro SORGI (BRA) 7-6(2) 6-1 Luis BRITTO (BRA) / Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA)
Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-2 7-5 Joao MENEZES (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA)
Jorge AGUILAR (CHI) / Nicolas JARRY (CHI) [2] 6-2 6-3 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Andre MIELE (BRA) 6-3 6-2 Pedro SAKAMOTO (BRA) [7]
Bruno SANT'ANNA (BRA) [5] 6-4 6-4 Jorge AGUILAR (CHI) [8]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Brazil F8 [18 August/Sao Jose Do Rio Preto/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Pedro SAKAMOTO (BRA) / Joao Pedro SORGI (BRA) 7-5 3-6 [10-6] Fabricio NEIS (BRA) / Fernando ROMBOLI (BRA) [1]
Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [3] 6-2 6-1 Jorge AGUILAR (CHI) / Nicolas JARRY (CHI) [2]
 
1 - 20 of 22 Posts
Top