Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 47 Posts

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #1
Brazil F3
Location: São Roque, São Paulo, SP
Type: $10K
Surface: clay (outdoor)



Tournament factsheet: http://www.itftennis.com/mens/tournaments/tournamentfactsheet.asp?tournament=1100017572

Entry List
1 HOCEVAR, Ricardo BRA 340 1
2 FELDER, Marcel URU 358 1
3 MIELE, Andre BRA 398 1
4 AMADO, Juan-Pablo ARG 420 1
5 $ GHEM, Andre BRA 426 1
6 DUTRA DA SILVA, Rogerio BRA 428 1
7 BONATTO, Alexandre BRA 435 1
8 GRILLI, Rodrigo-Antonio BRA 502 1
9 KIRCHE, Leonardo BRA 599 1
10 GOMES, Eric BRA 604 1
11 LOPES, Tiago BRA 802 1
12 CAMILO, Rafael BRA 833 1
13 GUIDOLIN, Rodrigo BRA 915 1
14 DORIA-MEDINA, Mauricio BOL 943 1
15 PINHEIRO, Andre BRA 947 1
16 RIBEIRO NETO, Eladio BRA 1015= 1
17 TURINI, Thales BRA 1041= 1
18 PERALTA-TELLO, Eduardo MEX 1051= 1


Alternates
19 BURJAILI, Caio BRA 1123= 1
20 CUCUZ, Aleksandar SUI 1202 1
21 RAPOSO DE OLIVEIRA, Alvaro PER 1220 1
22 FERRAZ, Danilo BRA 1243= 1
23 SILVEIRA, Renato BRA 1256 2
24 MAKIGUCHI, Ryusei BOL 1280= 2
25 CARVALHO, Cledson BRA 1303 1
26 GARCIA, Rafael BRA 1326= 1
27 MATOS, Diego BRA 1328= 1
28 JUNQUEIRA DE ANDRADE, Gustavo BRA 1378= 1
29 PEREZ, Rodrigo CHI 1423= 2
30 ICHKOV, Stanislav ARG 1423= 5
31 FEITOSA, Pedro BRA 1423= 1
32 ROJAS, Marco-Antonio BOL 1717= 1
33 PFISTER, Raphael Shiikuma BRA 1717= 1
34 SIGGIA, Ricardo BRA 1764= 1
35 BRISIGHELLO, Andre BRA 1764= 1
36 BARTH, George USA 1796= 6
37 FULFORD-JONES, Amadeus GBR 1835= 1
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay]

Qualifying Draw

1st Round

Cledson CARVALHO (BRA) (1) defeated Felipe RIBEIRO FRATTINI (BRA) 6-0 6-2
Idio ESCOBAR (BRA) defeated Lucas VICTOLO-PEREIRA (BRA) 6-1 6-1
Andre CUNHA (BRA) defeated Guilherme SMANIOTTO (BRA) 4-6 6-3 6-4
Henrique CUNHA (BRA) defeated Jorge GEROSI (ARG) 6-3 6-3
Rafael GARCIA (BRA) (2) defeated Claudio ANDRADE (BRA) 6-1 6-4
Fabio TSUCHIYA (BRA) defeated Bruno MORAES (BRA) 6-0 6-1
Bruno PEIXOTO-BERTOLUCCI (BRA) defeated Bruno SAPIENZA (BRA) 6-3 6-3
Joao Victor COSTA (BRA) defeated Bruno SANT'ANNA (BRA) 6-2 6-2
Diego MATOS (BRA) (3) defeated Lucas OLIVEIRA (BRA) 6-2 6-1
Charles COSTA (BRA) defeated Flavio MALAGUTTI (BRA) 6-3 6-1
Andre BARAN (BRA) defeated Victor BEGARA (BRA) 7-6(2) 4-6 6-4
Helio SILEMAN (BRA) defeated Ricardo CARVALHO (BRA) 6-3 6-4
Gustavo JUNQUEIRA DE ANDRADE (BRA) (4) defeated Marcos FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) 6-2 6-3
Paulo ROESSLE (BRA) defeated Victor Acurcio MACHADO (BRA) 6-0 6-4
Filipe BRANDAO (BRA) defeated Daniel CORONADO (BRA) 3-6 7-5 6-2
Andrew LAURET (BRA) defeated Bruno BRASIL (BRA) 6-2 6-2
Jose NASCIMENTO (BRA) (5) defeated Rodrigo ALMEIDA (BRA) 4-6 6-2 6-1
Leonardo VIEIRA (BRA) defeated Jonathan ZIPRIS (ISR) 6-4 6-0
Diego OLIVEIRA (BRA) defeated Bruno SILVA (BRA) 6-7(5) 7-6(7) 7-6(1)
Joao WIESINGER (BRA) defeated William GRIGOLETTO (BRA) 6-0 6-0
Jair ASSUNCAO (BRA) defeated Willian FRANCO (BRA) (6) 6-3 7-5
Rafael RONDINO (BRA) defeated Victor SIMOES (BRA) 6-3 6-2
Bruno VOLKMANN (BRA) defeated Lucas ALCAIDE THOMAS (BRA) 6-0 6-1
Mauricio MARQUES (BRA) defeated Felipe MAZZARO (BRA) 6-1 6-3
Raphael Shiikuma PFISTER (BRA) (7) defeated Thales LEVY (BRA) 6-0 6-1
Leandro RIBEIRO (BRA) defeated Caio SILVA (BRA) 6-1 6-3
Adolfo AIRES (BRA) defeated Gustavo CRUZ-SILVA (BRA) 6-2 6-3
Amadeus FULFORD-JONES (GBR) (10) defeated Eduardo SZTRAJTMAN (BRA) 6-3 2-6 6-1
Marco-Antonio ROJAS (BOL) (8) defeated Murilo MARTINIANO (BRA) 6-1 6-2
Augusto LARANJA (BRA) defeated Leonardo NAHAR (BRA) 6-1 2-6 7-6(4)
Gabriel PIMENTEL (BRA) defeated Alexandre Weiss BUENO (BRA) 6-1 6-2
Ivan-Garcia CASTRO (BRA) (9) defeated Matheus PEREIRA (BRA) 6-3 7-6(1)

2nd Round

Cledson CARVALHO (BRA) (1) defeated Idio ESCOBAR (BRA) 6-4 2-3 Retired
Henrique CUNHA (BRA) defeated Andre CUNHA (BRA) 6-2 6-1
Rafael GARCIA (BRA) (2) defeated Fabio TSUCHIYA (BRA) 6-2 6-1
Joao Victor COSTA (BRA) defeated Bruno PEIXOTO-BERTOLUCCI (BRA) 6-1 6-3
Diego MATOS (BRA) (3) defeated Charles COSTA (BRA) 6-2 6-2
Andre BARAN (BRA) defeated Helio SILEMAN (BRA) 7-6(3) 6-1
Gustavo JUNQUEIRA DE ANDRADE (BRA) (4) defeated Paulo ROESSLE (BRA) 6-3 6-0
Filipe BRANDAO (BRA) defeated Andrew LAURET (BRA) 4-6 7-6(2) 6-2
Jose NASCIMENTO (BRA) (5) defeated Leonardo VIEIRA (BRA) 6-3 6-4
Joao WIESINGER (BRA) defeated Diego OLIVEIRA (BRA) 6-1 6-1
Rafael RONDINO (BRA) defeated Jair ASSUNCAO (BRA) 2-6 6-3 6-4
Bruno VOLKMANN (BRA) defeated Mauricio MARQUES (BRA) 6-4 6-1
Raphael Shiikuma PFISTER (BRA) (7) defeated Leandro RIBEIRO (BRA) 1-6 6-3 6-4
Adolfo AIRES (BRA) defeated Amadeus FULFORD-JONES (GBR) (10) 6-3 6-4
Augusto LARANJA (BRA) defeated Marco-Antonio ROJAS (BOL) (8) 6-0 7-6(5)
Ivan-Garcia CASTRO (BRA) (9) defeated Gabriel PIMENTEL (BRA) 6-2 6-4

3rd Round

Henrique CUNHA (BRA) defeated Cledson CARVALHO (BRA) (1) 6-4 1-6 6-1
Rafael GARCIA (BRA) (2) defeated Joao Victor COSTA (BRA) 6-1 6-4
Andre BARAN (BRA) defeated Diego MATOS (BRA) (3) 6-7(4) 6-3 7-5
Gustavo JUNQUEIRA DE ANDRADE (BRA) (4) defeated Filipe BRANDAO (BRA) 6-1 6-2
Joao WIESINGER (BRA) defeated Jose NASCIMENTO (BRA) (5) 6-3 6-4
Bruno VOLKMANN (BRA) defeated Rafael RONDINO (BRA) 6-2 6-2
Raphael Shiikuma PFISTER (BRA) (7) defeated Adolfo AIRES (BRA) 6-2 6-3
Ivan-Garcia CASTRO (BRA) (9) defeated Augusto LARANJA (BRA) 6-3 7-5

http://www.itftennis.com/mens/tourn...nd.asp?tournament=1100017572&event=1100099899

http://www.atptennis.com/en/common/...//www.atptennis.com/1/posting/2008/388/qs.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay]

Singles Main Draw

1st Round

Ricardo HOCEVAR (BRA) (1) defeated Vitor MANZINI (BRA) 6-4 6-3
Thales TURINI (BRA) defeated Marlon OLIVEIRA (BRA) 6-4 6-2
Henrique CUNHA (BRA) defeated Andre BARAN (BRA) 6-4 6-1
Andre GHEM (BRA) (5) defeated Ivan-Garcia CASTRO (BRA) 6-3 6-0
Andre MIELE (BRA) (3) defeated Raphael Shiikuma PFISTER (BRA) 3-6 6-1 6-1
Rafael GARCIA (BRA) defeated Eric GOMES (BRA) 7-5 6-2
Rodrigo GUIDOLIN (BRA) defeated Caio BURJAILI (BRA) 6-2 7-5
Leonardo KIRCHE (BRA) (8) defeated Rafael CAMILO (BRA) 6-7(8) 6-3 6-2
Rogerio DUTRA DA SILVA (BRA) (6) defeated Tiago LOPES (BRA) 7-6(4) 6-4
Joao WIESINGER (BRA) defeated Danilo FERRAZ (BRA) 6-3 6-1
Andre PINHEIRO (BRA) defeated Eduardo PERALTA-TELLO (MEX) 6-4 3-6 6-1
Alexandre BONATTO (BRA) (4) defeated Aleksandar CUCUZ (SUI) 6-2 6-2
Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) (7) defeated Bruno VOLKMANN (BRA) 6-4 6-0
Eladio RIBEIRO NETO (BRA) defeated Alvaro RAPOSO DE OLIVEIRA (PER) 6-2 6-2
Gustavo JUNQUEIRA DE ANDRADE (BRA) defeated Mauricio DORIA-MEDINA (BOL) 6-4 6-0
Marcel FELDER (URU) (2) defeated Ricardo SIGGIA (BRA) 6-2 7-6(2)

2nd Round

Ricardo HOCEVAR (BRA) (1) defeated Thales TURINI (BRA) 4-6 6-3 6-3
Andre GHEM (BRA) (5) defeated Henrique CUNHA (BRA) 3-0 Retired
Andre MIELE (BRA) (3) defeated Rafael GARCIA (BRA) 6-4 3-6 6-3
Leonardo KIRCHE (BRA) (8) defeated Rodrigo GUIDOLIN (BRA) 6-4 6-0
Rogerio DUTRA DA SILVA (BRA) (6) defeated Joao WIESINGER (BRA) 6-1 6-1
Alexandre BONATTO (BRA) (4) defeated Andre PINHEIRO (BRA) 7-5 6-1
Eladio RIBEIRO NETO (BRA) defeated Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) (7) 6-4 6-1
Marcel FELDER (URU) (2) defeated Gustavo JUNQUEIRA DE ANDRADE (BRA) 6-3 6-0

Quarterfinal

Andre GHEM (BRA) (5) defeated Ricardo HOCEVAR (BRA) (1) 4-6 7-6(6) 6-3
Andre MIELE (BRA) (3) defeated Leonardo KIRCHE (BRA) (8) 7-6(0) 4-6 7-6(5)
Rogerio DUTRA DA SILVA (BRA) (6) defeated Alexandre BONATTO (BRA) (4) 1-0 Retired
Marcel FELDER (URU) (2) defeated Eladio RIBEIRO NETO (BRA) 6-2 7-5

Semifinal

Andre MIELE (BRA) (3) defeated Andre GHEM (BRA) (5) 6-4 5-3 ret.
Rogerio DUTRA DA SILVA (BRA) (6) d. Marcel FELDER (URU) (2) 6-2 6-4

Final

Andre MIELE (BRA) (3) vs Rogerio DUTRA DA SILVA (BRA) (6)


http://www.itftennis.com/mens/tourn...nd.asp?event=1100099898&tournament=1100017572

http://www.atptennis.com/en/common/.../www.atptennis.com/1/posting/2008/388/mds.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay]

Doubles Draw

1st round

HOCEVAR (BRA) / MIELE (BRA) (1) defeated NASCIMENTO (BRA) / PFISTER (BRA) 6-0 6-1
CAMILO (BRA) / MATOS (BRA) defeated PIMENTEL (BRA) / VOLKMANN (BRA) 6-4 7-6(4)
BONATTO (BRA) / GUIDOLIN (BRA) (4) defeated BARAN (BRA) / FRANCO (BRA) 6-2 4-6 [10-5]
COSTA (BRA) / SIGGIA (BRA) defeated FELDER (URU) / PERALTA-TELLO (MEX) 6-4 6-7(6) [11-9]
GARCIA (BRA) / PINHEIRO (BRA) defeated MANZINI (BRA) / SILEMAN (BRA) 6-1 6-7(4) [10-4]
DORIA-MEDINA (BOL) / GRILLI (BRA) (3) defeated CUCUZ (SUI) / FULFORD-JONES (GBR) 6-2 6-3
RAPOSO DE OLIVEIRA (PER) / ROJAS (BOL) defeated BURJAILI (BRA) / RIBEIRO NETO (BRA) 5-7 6-3 [10-3]
GOMES (BRA) / LOPES (BRA) (2) defeated NASCIMENTO (BRA) / VICTOLO-PEREIRA (BRA) 6-2 6-1

Quarterfinal

HOCEVAR (BRA) / MIELE (BRA) (1) defeated CAMILO (BRA) / MATOS (BRA) 6-2 6-1
BONATTO (BRA) / GUIDOLIN (BRA) (4) defeated COSTA (BRA) / SIGGIA (BRA) 6-4 1-0 Retired
DORIA-MEDINA (BOL) / GRILLI (BRA) (3) defeated GARCIA (BRA) / PINHEIRO (BRA) 6-1 7-5
RAPOSO DE OLIVEIRA (PER) / ROJAS (BOL) defeated GOMES (BRA) / LOPES (BRA) (2) 6-2 6-2

Semifinal

HOCEVAR (BRA) / MIELE (BRA) (1) defeated BONATTO (BRA) / GUIDOLIN (BRA) (4) Walkover
DORIA-MEDINA (BOL) / GRILLI (BRA) (3) defeated RAPOSO DE OLIVEIRA (PER) / ROJAS (BOL) 6-1 7-5

Final

DORIA-MEDINA (BOL) / GRILLI (BRA) (3) defeated HOCEVAR (BRA) / MIELE (BRA) (1) 6-4 6-3


http://www.itftennis.com/mens/tourn...nd.asp?tournament=1100017572&event=1100099900

http://www.atptennis.com/en/common/.../www.atptennis.com/1/posting/2008/388/mdd.pdf
 

·
Banned
Joined
·
593 Posts
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Entry List

qualy????????

Thanks
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #6
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Entry List

qualy????????

Thanks
not available yet, but probably started today

schedule:
qualies:3-5 May, 64draw
Main Draw singles: 5-11 May, Main draw doubles 6-11 May

no changes in main draw entry list
 

·
Registered
Joined
·
23,424 Posts
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

(1)Ricardo Hocevar (BRA) vs (WC)Vitor Manzini (BRA)
Thales Turini (BRA) d. (WC)Marlon Oliveira (BRA) 6-4 6-2
(Q)Henrique Cunha (BRA) vs (Q)André Baran (BRA)
(5)André Ghem (BRA) vs (Q)Ivan-Garcia Castro (BRA)

(3)André Miele (BRA) vs (Q)Raphael Pfister (BRA)
Eric Gomes (BRA) vs (Q)Rafael Garcia (BRA)
Rodrigo Guidolin (BRA) d. Caio Burjaili (BRA) 6-2 7-5
(8)Leonardo Kirche (BRA) vs Rafael Camilo (BRA)

(6)Rogério Dutra Silva (BRA) vs Tiago Lopes (BRA)
(Q)João Wiesinger (BRA) vs (WC)Danilo Ferraz (BRA)
André Pinheiro (BRA) d. Eduardo Peralta (MEX) 6-4 3-6 6-1
(4)Alexandre Bonatto (BRA) vs Aleksandar Cucuz (SUI)

(7)Rodrigo Grilli (BRA) vs (Q)Bruno Volkmann (BRA)
Eladio Ribeiro Neto (BRA) d. Alvaro Raposo de Oliveira (PER) 6-2 6-2
Mauricio Doria-Medina (BOL) vs (Q)Gustavo Junqueira de Andrade (BRA)
(2)Marcel Felder (URU) d. (WC)Ricardo Siggia (BRA) 6-2 7-6(2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #10
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

Guidolin, Pinheiro :) :yeah:
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #11
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

(1)Ricardo Hocevar (BRA) d. (WC)Vitor Manzini (BRA) 6-4 6-3
Thales Turini (BRA) d. (WC)Marlon Oliveira (BRA) 6-4 6-2
(Q)Henrique Cunha (BRA) d. (Q)André Baran (BRA) 6-4 6-1
(5)André Ghem (BRA) d. (Q)Ivan-Garcia Castro (BRA) 6-3 6-0

(3)André Miele (BRA) d. (Q)Raphael Pfister (BRA) 3-6 6-1 6-1
(Q)Rafael Garcia (BRA) d. Eric Gomes (BRA) 7-5 6-2
Rodrigo Guidolin (BRA) d. Caio Burjaili (BRA) 6-2 7-5
(8)Leonardo Kirche (BRA) d. Rafael Camilo (BRA) 6-7(8) 6-3 6-2

(6)Rogério Dutra Silva (BRA) d. Tiago Lopes (BRA) 7-6(4) 6-4
(Q)João Wiesinger (BRA) d. (WC)Danilo Ferraz (BRA) 6-3 6-1
André Pinheiro (BRA) d. Eduardo Peralta (MEX) 6-4 3-6 6-1
(4)Alexandre Bonatto (BRA) d. Aleksandar Cucuz (SUI) 6-2 6-2

(7)Rodrigo Grilli (BRA) d. (Q)Bruno Volkmann (BRA) 6-4 6-0
Eladio Ribeiro Neto (BRA) d. Alvaro Raposo de Oliveira (PER) 6-2 6-2
(Q)Gustavo Junqueira de Andrade (BRA) d. Mauricio Doria-Medina (BOL) 6-4 6-0
(2)Marcel Felder (URU) d. (WC)Ricardo Siggia (BRA) 6-2 7-6(2)
 

·
Registered
Joined
·
23,424 Posts
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

(1)Ricardo Hocevar (BRA) d. (WC)Vitor Manzini (BRA) 6-4 6-3
Thales Turini (BRA) d. (WC)Marlon Oliveira (BRA) 6-4 6-2
(Q)Henrique Cunha (BRA) d. (Q)André Baran (BRA) 6-4 6-1
(5)André Ghem (BRA) d. (Q)Ivan-Garcia Castro (BRA) 6-3 6-0

(3)André Miele (BRA) d. (Q)Raphael Pfister (BRA) 3-6 6-1 6-1
(Q)Rafael Garcia (BRA) d. Eric Gomes (BRA) 7-5 6-2
Rodrigo Guidolin (BRA) d. Caio Burjaili (BRA) 6-2 7-5
(8)Leonardo Kirche (BRA) d. Rafael Camilo (BRA) 6-7(8) 6-3 6-2

(6)Rogério Dutra Silva (BRA) d. Tiago Lopes (BRA) 7-6(4) 6-4
(Q)João Wiesinger (BRA) d. (WC)Danilo Ferraz (BRA) 6-3 6-1
André Pinheiro (BRA) d. Eduardo Peralta (MEX) 6-4 3-6 6-1
(4)Alexandre Bonatto (BRA) d. Aleksandar Cucuz (SUI) 6-2 6-2

(7)Rodrigo Grilli (BRA) d. (Q)Bruno Volkmann (BRA) 6-4 6-0
Eladio Ribeiro Neto (BRA) d. Alvaro Raposo de Oliveira (PER) 6-2 6-2
(Q)Gustavo Junqueira de Andrade (BRA) d. Mauricio Doria-Medina (BOL) 6-4 6-0
(2)Marcel Felder (URU) d. (WC)Ricardo Siggia (BRA) 6-2 7-6(2)
 

·
Registered
Joined
·
23,424 Posts
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

Manzini 7 games :eek: / Hocevar :scared:

Cunha :bigclap: 1st ATP point / Baran :hug:

Ghem :yeah: / Ivan :hug:

Miele :yeah: / Pfister :) good effort

Rafa :worship: talented guy / Eric :sad: stop playing on clay man

Kirche :woohoo: vamos / Camilo :hug:

Tiago :bigcry: losing on details man :( trust yourself, the results will come! / Rogerinho :worship:

Bonatto :yeah:

Grilli :) / Volkmann :hug:

Gustavinho :woohoo: :worship: vamos man!!!! You can make history by defeating Felder now!!! And he is the only foreigner alive
 

·
Registered
Joined
·
23,424 Posts
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

(1)Ricardo Hocevar/Andre Miele (BRA) vs Jose Nascimento/Rafael Pfister (BRA)
Rafael Camilo/Diego Matos (BRA) vs (WC)Gabriel Pimentel/Bruno Volkmann (BRA)
(4)Alexandre Bonatto/Rodrigo Guidolim (BRA) vs Andre Baran/William Franco (BRA)
Joao Victor Costa/Ricardo Siggia (BRA) d. Marcel Felder/Eduardo Peralta (URU/MEX) 6-4 6-7(6) (11-9)
Rafael Garcia/Andre Pinheiro (BRA) d. (WC)Vitor Manzini/Helio Sileman (BRA) 6-1 6-7(4) (10-4)
(3)Mauricio Doria-Medina/Rodrigo Grilli (BOL/BRA) d. Alexander Cucuz/Amadeus Fulford-Jones (SUI/GBR) 6-2 6-3
Alvaro Raposo de Oliveira/Marco Antonio Rojas (PER/BOL) d. Caio Burjaili/Eladio Ribeiro-Neto (BRA) 5-7 6-3 (10-3)
(2)Eric Gomes/Tiago Lopes (BRA) d. (WC)Wagner Nascimento/Lucas Victolo-Pereira (BRA) 6-2 6-1
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #18
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

Hocevar :scratch: don't think he will reach the semis here

Ghem :banana:

Rogério :banana:

Bonatto :yeah:
Camilo :hug:
Kirche :yeah:
 

·
Registered
Joined
·
23,424 Posts
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

Second round

(1)Ricardo Hocevar (BRA) vs Thales Turini (BRA)
(5)André Ghem (BRA) vs (Q)Henrique Cunha (BRA)
(3)André Miele (BRA) vs (Q)Rafael Garcia (BRA)
(8)Leonardo Kirche (BRA) vs Rodrigo Guidolin (BRA)
(6)Rogério Dutra Silva (BRA) d. (Q)João Wiesinger (BRA) 6-1 6-1
(4)Alexandre Bonatto (BRA) d. André Pinheiro (BRA) 7-5 6-1
Eladio Ribeiro Neto (BRA) d. (7)Rodrigo Grilli (BRA) 6-4 6-1
(2)Marcel Felder (URU) d. (Q)Gustavo Junqueira de Andrade (BRA) 6-3 6-0
 

·
Registered
Joined
·
23,424 Posts
Re: Brazil F3 [May 05 - São Roque - Clay] Main Draw

Eladio :worship:

this guy seems to be good :D

Rogerinho, Bonatto :yeah:

Gustavinho, André, Grilli :hug:
 
1 - 20 of 47 Posts
Top