Mens Tennis Forums banner

1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Itajai
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Thales TURINI (BRA) 331 1
2 Bruno SANT'ANNA (BRA) 420 1
3 Fabricio NEIS (BRA) 479 1
4 Leonardo KIRCHE (BRA) 482 1
5 Martin CUEVAS (URU) 502 1
6 Nicolas KICKER (ARG) 529 1
7 Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) 577 1
8 Caio ZAMPIERI (BRA) 593 1
9 Caio SILVA (BRA) 618 1
10 Alex BLUMENBERG (BRA) 713 1
11 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 747 1
12 Eduardo DISCHINGER (BRA) 760 1
13 Augusto LARANJA (BRA) 768 1
14 Benjamin UGARTE (CHI) 827 1
15 Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 871 1
16 Idio ESCOBAR (BRA) 904 1
17 Osni JUNIOR (BRA) 1024 1
18 Rodrigo SENATTORE (URU) 1027 1

Qualifying

1 Joao WALENDOWSKY (BRA) 1128 1
2 Filipe BRANDAO (BRA) 1198= 1
3 Mariano KESTELBOIM (ARG) 1325= 1
4 Nicolas SANTOS (BRA) 1329= 1
5 Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) 1428= 1
6 Artur COMPLETO (POR) 1494 1
7 Rodrigo ARUS (URU) 1521= 1
8 Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) 1545= 1
9 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 1600= 1
10 Luis BRITTO (BRA) 1632= 1
11 Nicolas CAVALHEIRO (BRA) 1632= 1
12 Eduardo RUSSI (BRA) 1646= 1
13 Tomas IRIARTE (ARG) 1674= 2
14 Lucas Meirelles GUITARRARI (BRA) 1818= 1
15 Fernando RISTOW (BRA) 1929= 1
16 Victor Hugo Portugal PEREIRA (BRA) 1929= 1
17 Marcos Peres BERNARDES (BRA) 1929= 1
18 Esteban BRUNA (CHI) 1929= 1
19 Marcos Vinicius AZEVEDO SILVA (BRA) 1929= 1
20 Vitor GONCALVES LIMA (BRA) 2070= 1
21 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 2177= 1
22 Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 81 1
23 Mariano BARRIOS (ARG) 85 1
24 Paulo CORONADO (BRA) 82 1
25 Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) 83 1
26 Victor MAYNARD (BRA) 84 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Nicolas SANTOS (BRA) [1] 6-1 6-0 Paulo CORONADO (BRA)
Luis BRITTO (BRA) [9] 7-5 7-5 Victor GRASSANI (BRA)
Vitor GONCALVES LIMA (BRA) 6-3 3-6 6-4 Mariano KESTELBOIM (ARG) [2]
Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 7-6(5) 6-3 Lucas Meirelles GUITARRARI (BRA) [11]
Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) [3] 6-1 6-1 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA)
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 4-6 6-4 7-6(5) Esteban BRUNA (CHI) [16]
Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [4] 3-6 6-2 6-4 Luiz SGARBI (BRA)
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [13] 3-6 6-3 6-3 Arthur OENNING FAGUNDES (BRA)
Tomas IRIARTE (ARG) [5] 6-3 6-1 Rodrigo Ristow HADLICH (BRA)
Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) 6-3 7-6(5) Victor Hugo Portugal PEREIRA (BRA) [14]
Artur COMPLETO (POR) [6] 7-5 4-6 6-3 Victor MAYNARD (BRA)
Fernando RISTOW (BRA) [15] 7-6(3) 6-1 Lucas MORANDINI SANCHES (BRA)
Rodrigo ARUS (URU) [7] 6-0 6-0 Renato TEIXEIRA MENDES (BRA)
Mauricio CASSIMIRO (BRA) 6-0 6-3 Marcos Vinicius AZEVEDO SILVA (BRA) [12]
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [8] 2-6 6-2 6-2 Pedro DE PAULA (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [10] 6-3 6-0 Mariano BARRIOS (ARG)

Round 2

Nicolas SANTOS (BRA) [1] 5-0 Retired Luis BRITTO (BRA) [9]
Vitor GONCALVES LIMA (BRA) 6-2 6-0 Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA)
Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) [3] 6-1 6-4 Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA)
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [13] 7-6(5) 6-1 Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [4]
Tomas IRIARTE (ARG) [5] 6-3 6-7(5) 6-1 Leonardo CIVITA-TELLES (BRA)
Fernando RISTOW (BRA) [15] 7-6(5) 6-2 Artur COMPLETO (POR) [6]
Rodrigo ARUS (URU) [7] 6-3 6-2 Mauricio CASSIMIRO (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [8] 6-1 6-0 Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [10]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Thales TURINI (BRA) [1] 6-2 6-1 Vitor GONCALVES LIMA (BRA)
Joao WALENDOWSKY (BRA) 6-1 4-6 7-6(1) Rodrigo SENATTORE (URU)
Augusto LARANJA (BRA) 7-6(6) 7-6(2) Osni JUNIOR (BRA)
Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8] 2-6 6-2 6-2 Rodrigo ARUS (URU)
Joao MENEZES (BRA) 7-5 0-6 7-6(3) Leonardo KIRCHE (BRA) [4]
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 6-0 6-3 Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
Alex BLUMENBERG (BRA) 6-3 6-4 Eduardo RUSSI (BRA)
Martin CUEVAS (URU) [6] 6-4 5-7 6-1 Tomas IRIARTE (ARG)
Caio ZAMPIERI (BRA) [5] 6-1 6-1 Eduardo DISCHINGER (BRA)
Filipe BRANDAO (BRA) 6-4 6-0 Caio SILVA (BRA)
Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) 6-2 6-2 Marcos Peres BERNARDES (BRA)
Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-2 6-3 Fabricio NEIS (BRA) [3]
Nicolas KICKER (ARG) [7] 6-1 6-3 Athila RAUCH (BRA)
Idio ESCOBAR (BRA) 3-6 6-1 6-4 Fernando RISTOW (BRA)
Benjamin UGARTE (CHI) 6-2 6-3 Gustavo De Oliveira Cruz CRUZ (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-2 6-0 Nicolas SANTOS (BRA)

2nd Round

Thales TURINI (BRA) [1] 6-2 3-6 6-2 Joao WALENDOWSKY (BRA)
Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8] 4-6 6-1 6-2 Augusto LARANJA (BRA)
Joao MENEZES (BRA) 7-6(5) 1-6 6-3 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA)
Martin CUEVAS (URU) [6] 6-3 6-2 Alex BLUMENBERG (BRA)
Caio ZAMPIERI (BRA) [5] 6-4 6-2 Filipe BRANDAO (BRA)
Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-1 6-0 Nicolas Alberto ARRECHE (ARG)
Nicolas KICKER (ARG) [7] 6-1 6-2 Idio ESCOBAR (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-2 4-6 6-1 Benjamin UGARTE (CHI)

Quarterfinal

Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8] 6-3 6-7(4) 7-6(5) Thales TURINI (BRA) [1]
Joao MENEZES (BRA) 5-3 Retired Martin CUEVAS (URU) [6]
Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 2-6 6-0 6-4 Caio ZAMPIERI (BRA) [5]
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-1 6-4 Nicolas KICKER (ARG) [7]

Semifinal

Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8] 6-1 6-0 Joao MENEZES (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-4 6-4 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)

Final

Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 7-5 6-3 Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

DOUBLES

1st Round

Martin CUEVAS (URU) / Fabricio NEIS (BRA) [1] 6-4 6-4 Esteban BRUNA (CHI) / Benjamin UGARTE (CHI)
Filipe BRANDAO (BRA) / Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 7-6(3) 6-3 Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) / Osni JUNIOR (BRA)
Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3] 3-6 6-3 [10-4] Luis BRITTO (BRA) / Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-1 4-6 [10-8] Leonardo KIRCHE (BRA) / Victor MAYNARD (BRA)
Alex BLUMENBERG (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA) 6-3 6-4 Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) / Tomas IRIARTE (ARG)
Nicolas KICKER (ARG) / Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-3 6-1 Rodrigo ARUS (URU) / Rodrigo SENATTORE (URU)
Mariano KESTELBOIM (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 6-4 7-6(3) Eduardo RUSSI (BRA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)
Caio SILVA (BRA) / Thales TURINI (BRA) [2] 6-7(4) 6-4 [10-8] Joao MENEZES (BRA) / Bruno SANT'ANNA (BRA)

Quarterfinal

Filipe BRANDAO (BRA) / Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 7-6(1) 7-5 Martin CUEVAS (URU) / Fabricio NEIS (BRA) [1]
Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3] 6-4 6-4 Eduardo DISCHINGER (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Nicolas KICKER (ARG) / Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-1 6-3 Alex BLUMENBERG (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA)
Mariano KESTELBOIM (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 6-4 6-3 Caio SILVA (BRA) / Thales TURINI (BRA) [2]

Semifinal

Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3] 6-4 6-2 Filipe BRANDAO (BRA) / Oscar Jose GUTIERREZ (BRA)
Nicolas KICKER (ARG) / Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-2 6-1 Mariano KESTELBOIM (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG)

Final

Nicolas KICKER (ARG) / Augusto LARANJA (BRA) [4] 3-6 6-3 [14-12] Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

Qualy

Round 1

Nicolas SANTOS (BRA) [1] 6-1 6-0 Paulo CORONADO (BRA)
Luis BRITTO (BRA) [9] 7-5 7-5 Victor GRASSANI (BRA)
Vitor GONCALVES LIMA (BRA) 6-3 3-6 6-4 Mariano KESTELBOIM (ARG) [2]
Gabriel De Andrade BENDAZOLI (BRA) 7-6(5) 6-3 Lucas Meirelles GUITARRARI (BRA) [11]
Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) [3] 6-1 6-1 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA)
Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA) 4-6 6-4 7-6(5) Esteban BRUNA (CHI) [16]
Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA) [4] 3-6 6-2 6-4 Luiz SGARBI (BRA)
Marcos Peres BERNARDES (BRA) [13] 3-6 6-3 6-3 Arthur OENNING FAGUNDES (BRA)
Tomas IRIARTE (ARG) [5] 6-3 6-1 Rodrigo Ristow HADLICH (BRA)
Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) 6-3 7-6(5) Victor Hugo Portugal PEREIRA (BRA) [14]
Artur COMPLETO (POR) [6] 7-5 4-6 6-3 Victor MAYNARD (BRA)
Fernando RISTOW (BRA) [15] 7-6(3) 6-1 Lucas MORANDINI SANCHES (BRA)
Rodrigo ARUS (URU) [7] 6-0 6-0 Renato TEIXEIRA MENDES (BRA)
Mauricio CASSIMIRO (BRA) 6-0 6-3 Marcos Vinicius AZEVEDO SILVA (BRA) [12]
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [8] 2-6 6-2 6-2 Pedro DE PAULA (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [10] 6-3 6-0 Mariano BARRIOS (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

Qualy

Round 1

Artur DUBINSKI (BLR) 7-6(4) 6-0 Vitaliy KACHANOVSKIY (RUS) [1]
Vitaly KOZYUKOV (RUS) [10] 6-2 6-0 Oybek ABDURAHIMOV (UZB)
Sanjar FAYZIEV (UZB) [2] 6-3 6-4 Sardor RAKHIMOV (UZB)
Antoine WALCH (FRA) [13] 6-3 6-4 Sharobiddin ABZALOV (UZB)
Adam MAJCHROWICZ (POL) 6-4 6-4 Vaja UZAKOV (UZB) [3]
Andrey SAVELIEV (RUS) [9] 6-4 6-2 Odil AKRAMOV (UZB)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) [4] 6-7(3) 6-4 6-2 Grigoriy REYTMAN (UZB)
Rasul AKHMADALIEV (UZB) 7-6(10) 1-6 6-3 Aliaksandr HALINKO (BLR) [12]
Sergey SHIPILOV (UZB) [5] 0-6 7-5 6-4 Abror ISAKOV (UZB)
Kaysar BEKIMOV (KAZ) [11] 6-3 6-4 Shohruh ABDUMALIKOV (UZB)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [6] 6-1 6-1 Azizhon TURGUNOV (UZB)
Anton DUBROV (BLR) [14] 6-7(5) 6-3 7-6(8) Saida'lo SAIDKARIMOV (UZB)
Batyr SAPAEV (UZB) [7] 7-6(4) 7-6(7) Mikhail ESIPOV (UZB)
Sardor PULATOV (UZB) 6-2 7-5 Kuatbek ABIYEV (KAZ) [16]
Pavel TSOY (UZB) 3-6 7-5 6-4 Stanislav KORSHUNOV (RUS) [8]
Sanetulla KUTYBAEV (UZB) 6-1 7-5 Sagadat AYAP (KAZ) [15]

Round 2

Vitaly KOZYUKOV (RUS) [10] 6-2 6-3 Artur DUBINSKI (BLR)
Antoine WALCH (FRA) [13] 6-2 2-0 Retired Sanjar FAYZIEV (UZB) [2]
Andrey SAVELIEV (RUS) [9] 6-4 6-3 Adam MAJCHROWICZ (POL)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) [4] 6-4 6-4 Rasul AKHMADALIEV (UZB)
Sergey SHIPILOV (UZB) [5] 6-1 6-2 Kaysar BEKIMOV (KAZ) [11]
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [6] 6-3 6-4 Anton DUBROV (BLR) [14]
Batyr SAPAEV (UZB) [7] 6-2 6-3 Sardor PULATOV (UZB)
Sanetulla KUTYBAEV (UZB) 6-3 7-5 Pavel TSOY (UZB)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Thales TURINI (BRA) [1] 6-2 6-1 Vitor GONCALVES LIMA (BRA)
Joao WALENDOWSKY (BRA) 6-1 4-6 7-6(1) Rodrigo SENATTORE (URU)
Augusto LARANJA (BRA) 7-6(6) 7-6(2) Osni JUNIOR (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 6-0 6-3 Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) 6-2 6-2 Marcos Peres BERNARDES (BRA)
Idio ESCOBAR (BRA) 3-6 6-1 6-4 Fernando RISTOW (BRA)
Benjamin UGARTE (CHI) 6-2 6-3 Gustavo De Oliveira Cruz CRUZ (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-2 6-0 Nicolas SANTOS (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

DOUBLES

1st Round

Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3] 3-6 6-3 [10-4] Luis BRITTO (BRA) / Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-1 4-6 [10-8] Leonardo KIRCHE (BRA) / Victor MAYNARD (BRA)
Alex BLUMENBERG (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA) 6-3 6-4 Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) / Tomas IRIARTE (ARG)
Mariano KESTELBOIM (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 6-4 7-6(3) Eduardo RUSSI (BRA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Thales TURINI (BRA) [1] 6-2 6-1 Vitor GONCALVES LIMA (BRA)
Joao WALENDOWSKY (BRA) 6-1 4-6 7-6(1) Rodrigo SENATTORE (URU)
Augusto LARANJA (BRA) 7-6(6) 7-6(2) Osni JUNIOR (BRA)
Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8] 2-6 6-2 6-2 Rodrigo ARUS (URU)
Joao MENEZES (BRA) 7-5 0-6 7-6(3) Leonardo KIRCHE (BRA) [4]
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 6-0 6-3 Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
Alex BLUMENBERG (BRA) 6-3 6-4 Eduardo RUSSI (BRA)
Martin CUEVAS (URU) [6] 6-4 5-7 6-1 Tomas IRIARTE (ARG)
Caio ZAMPIERI (BRA) [5] 6-1 6-1 Eduardo DISCHINGER (BRA)
Filipe BRANDAO (BRA) 6-4 6-0 Caio SILVA (BRA)
Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) 6-2 6-2 Marcos Peres BERNARDES (BRA)
Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-2 6-3 Fabricio NEIS (BRA) [3]
Nicolas KICKER (ARG) [7] 6-1 6-3 Athila RAUCH (BRA)
Idio ESCOBAR (BRA) 3-6 6-1 6-4 Fernando RISTOW (BRA)
Benjamin UGARTE (CHI) 6-2 6-3 Gustavo De Oliveira Cruz CRUZ (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-2 6-0 Nicolas SANTOS (BRA)

2nd Round

Thales TURINI (BRA) [1] 6-2 3-6 6-2 Joao WALENDOWSKY (BRA)
Joao MENEZES (BRA) 7-6(5) 1-6 6-3 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA)
Caio ZAMPIERI (BRA) [5] 6-4 6-2 Filipe BRANDAO (BRA)
Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-1 6-0 Nicolas Alberto ARRECHE (ARG)
Nicolas KICKER (ARG) [7] 6-1 6-2 Idio ESCOBAR (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

DOUBLES

1st Round

Martin CUEVAS (URU) / Fabricio NEIS (BRA) [1] 6-4 6-4 Esteban BRUNA (CHI) / Benjamin UGARTE (CHI)
Filipe BRANDAO (BRA) / Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 7-6(3) 6-3 Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) / Osni JUNIOR (BRA)
Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3] 3-6 6-3 [10-4] Luis BRITTO (BRA) / Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA)
Eduardo DISCHINGER (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-1 4-6 [10-8] Leonardo KIRCHE (BRA) / Victor MAYNARD (BRA)
Alex BLUMENBERG (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA) 6-3 6-4 Nicolas Alberto ARRECHE (ARG) / Tomas IRIARTE (ARG)
Nicolas KICKER (ARG) / Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-3 6-1 Rodrigo ARUS (URU) / Rodrigo SENATTORE (URU)
Mariano KESTELBOIM (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 6-4 7-6(3) Eduardo RUSSI (BRA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)
Caio SILVA (BRA) / Thales TURINI (BRA) [2] 6-7(4) 6-4 [10-8] Joao MENEZES (BRA) / Bruno SANT'ANNA (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Thales TURINI (BRA) [1] 6-2 3-6 6-2 Joao WALENDOWSKY (BRA)
Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8] 4-6 6-1 6-2 Augusto LARANJA (BRA)
Joao MENEZES (BRA) 7-6(5) 1-6 6-3 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA)
Martin CUEVAS (URU) [6] 6-3 6-2 Alex BLUMENBERG (BRA)
Caio ZAMPIERI (BRA) [5] 6-4 6-2 Filipe BRANDAO (BRA)
Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-1 6-0 Nicolas Alberto ARRECHE (ARG)
Nicolas KICKER (ARG) [7] 6-1 6-2 Idio ESCOBAR (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-2 4-6 6-1 Benjamin UGARTE (CHI)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Filipe BRANDAO (BRA) / Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 7-6(1) 7-5 Martin CUEVAS (URU) / Fabricio NEIS (BRA) [1]
Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3] 6-4 6-4 Eduardo DISCHINGER (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Nicolas KICKER (ARG) / Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-1 6-3 Alex BLUMENBERG (BRA) / Idio ESCOBAR (BRA)
Mariano KESTELBOIM (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 6-4 6-3 Caio SILVA (BRA) / Thales TURINI (BRA) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8] 6-3 6-7(4) 7-6(5) Thales TURINI (BRA) [1]
Joao MENEZES (BRA) 5-3 Retired Martin CUEVAS (URU) [6]
Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 2-6 6-0 6-4 Caio ZAMPIERI (BRA) [5]
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-1 6-4 Nicolas KICKER (ARG) [7]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3] 6-4 6-2 Filipe BRANDAO (BRA) / Oscar Jose GUTIERREZ (BRA)
Nicolas KICKER (ARG) / Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-2 6-1 Mariano KESTELBOIM (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8] 6-1 6-0 Joao MENEZES (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 6-4 6-4 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

DOUBLES

Final

Nicolas KICKER (ARG) / Augusto LARANJA (BRA) [4] 3-6 6-3 [14-12] Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #17
Re: Brazil F3 [21 April/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

Final

Bruno SANT'ANNA (BRA) [2] 7-5 6-3 Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [8]
 
1 - 17 of 17 Posts
Top