Mens Tennis Forums banner

1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Itajai
Prize: 10K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Fernando ROMBOLI (BRA) 334 1
2 Caio ZAMPIERI (BRA) 398 1
3 Thales TURINI (BRA) 433 1
4 Ricardo HOCEVAR (BRA) 509 1
5 Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) 525 1
6 Andre MIELE (BRA) 533 1
7 Tiago LOPES (BRA) 540 1
8 Orlando LUZ (BRA) 551 1
9 Bruno SANT'ANNA (BRA) 561 1
10 Hernan CASANOVA (ARG) 598 1
11 Franco AGAMENONE (ARG) 637 1
12 Joao MENEZES (BRA) 640 1
13 Filipe BRANDAO (BRA) 675 1
14 Eduardo Agustin TORRE (ARG) 716 1
15 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 737 1
16 Rafael MATOS (BRA) 753 1
17 Sebastian Exequiel PINI (ARG) 802 1
18 Rafael CAMILO (BRA) 827 1

Qualifying

1 Marcelo ZORMANN (BRA) 845 1
2 Nicolas SANTOS (BRA) 858 1
3 Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 869 1
4 Alexandre TSUCHIYA (BRA) 956 1
5 Augusto LARANJA (BRA) 1029 1
6 Luciano DORIA (ARG) 1068= 1
7 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) 1068= 1
8 Rodrigo SENATTORE (URU) 1131 1
9 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 1169 1
10 Joao WALENDOWSKY (BRA) 1174 1
11 Edmundo ULLOA (PER) 1262 1
12 Alex BLUMENBERG (BRA) 1295= 1
13 Franco Emanuel EGEA (ARG) 1364= 1
14 Federico MORENO (ARG) 1467= 1
15 Rodrigo ARUS (URU) 1516= 1
16 Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) 1584= 1
17 Juan Cruz ESTEVARENA (ARG) 1637= 1
18 Mauricio CASSIMIRO (BRA) 1637= 1
19 Nicolas CAVALHEIRO (BRA) 1710= 1
20 Douglas SEGATTI (BRA) 1747= 1
21 Marlon OLIVEIRA (BRA) 1987= 1
22 Santiago MARESCA (URU) 2192= 1
23 Vitor GONCALVES LIMA (BRA) 64 1
24 Luis BRITTO (BRA) 65 1
25 Eduardo RUSSI (BRA) 66 1
26 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA) 67 1
27 Agustin SAVARINO (ARG) 105 1
28 Pedro DE PAULA (BRA) 68 1
29 Agustin SUAREZ GONZALEZ (ARG) 107 1
30 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 69 1
31 Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA) 70 1
32 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) 71 1
33 Gustavo DE OLIVEIRA CRUZ (BRA) 73 1
34 Asdrubal GOBERNATE (BRA) 75 1
35 Diego BURGER ARAUJO SANTOS (BRA) 81 1
36 Rodrigo GIUDICI (BRA) 86 1
37 Jose Roberto GUEIORS DA SILVA (BRA) 87 1
38 Victor SEGANTINI BERTOLDO (BRA) 90 1
39 Maycon SANTOS DIAS (BRA) 91 1
40 Thomas DA SILVA RAMOS (BRA) 92 1
41 Kevin BORGES PEREIRA (BRA) 93 1
42 Breno LODIS (BRA) 94 1
43 Gerardo IRARRAZABAL (CHI) 41 1
44 Gonzalo LAVASELLI (ARG) 116 1
45 Victor MAYNARD (BRA) 95 1
46 Pedro Gabriel RODRIGUES (BRA) 97 1
47 Renato TEIXEIRA MENDES (BRA) 100 1
48 Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA) 101 1
49 Carlos HENRIQUE HOOPER (BRA) 102 1
50 Federico Nicolas BERTUCCI (ARG) 119 1
51 Alan POSTAY (ARG) 130 1
52 Igor MARCONDES (BRA) 105 1
53 Gonzalo ACHONDO (CHI) 65 1
54 Thiago Yuji YOSHIMORI (BRA) 108 1
55 Clemente ARMANET (CHI) 77 1
56 Pedro De Souza V. MENDONCA (BRA) 112 1
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Franco Emanuel EGEA (ARG) [1] 7-6(4) 6-3 Alan POSTAY (ARG)
Matheus Haruo YOSHIDA MOUCACHEN (BRA) 6-3 7-5 Rodrigo GIUDICI (BRA)
Mateus ALVES (BRA) 6-0 6-4 Renan BARROS (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [15] 6-1 6-3 Jose Roberto GUEIORS DA SILVA (BRA)
Luciano DORIA (ARG) [2] 6-3 6-2 Lourenzo GASPERINI (BRA)
Luiz Felipe PINTO (BRA) 6-4 6-1 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA)
Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA) 6-1 6-1 Joao Vitor CIERI DE MOURA (BRA)
Rodrigo ARUS (URU) [11] 5-7 6-1 6-4 Asdrubal GOBERNATE (BRA)
Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) [3] 6-3 6-0 Pedro Gabriel RODRIGUES (BRA)
Gonzalo ACHONDO (CHI) 6-4 6-2 Angelo Yasuro ITO TOST (BRA)
Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA) 6-3 6-2 Pedro De Souza V. MENDONCA (BRA)
Mauricio CASSIMIRO (BRA) [13] 6-4 6-4 Igour Kenji YOSHIMORI (BRA)
Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-2 3-6 6-0 Thomas DA SILVA RAMOS (BRA)
Vitor GONCALVES LIMA (BRA) 6-4 3-6 6-1 Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA)
Luiz Fernando FARIA (BRA) 6-1 6-1 Diego BURGER ARAUJO SANTOS (BRA)
Agustin SAVARINO (ARG) [12] 6-0 6-2 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA)
Rodrigo SENATTORE (URU) [5] 6-0 6-1 Renato TEIXEIRA MENDES (BRA)
Marlon OLIVEIRA (BRA) 7-6(3) 6-2 Agustin SUAREZ GONZALEZ (ARG)
Kevin BORGES PEREIRA (BRA) 6-2 6-0 Leonardo CERRI (BRA)
Federico MORENO (ARG) [10] 6-4 4-6 6-4 Gerardo IRARRAZABAL (CHI)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [6] 6-2 6-2 Gustavo DE OLIVEIRA CRUZ (BRA)
Santiago MARESCA (URU) 6-3 6-3 Luis BRITTO (BRA)
Breno LODIS (BRA) 6-4 2-6 7-5 Gabriel BOSCARDIN DIAS (BRA)
Alex BLUMENBERG (BRA) [9] 6-3 6-0 Victor SEGANTINI BERTOLDO (BRA)
Joao WALENDOWSKY (BRA) [7] 7-5 6-1 Gabriel BUGIGA (BRA)
Federico Nicolas BERTUCCI (ARG) 3-6 6-2 7-5 Carlos HENRIQUE HOOPER (BRA)
Victor MAYNARD (BRA) 6-4 6-1 Vinicio HADLICH (BRA)
Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) [14] 6-4 6-4 Maycon SANTOS DIAS (BRA)
Edmundo ULLOA (PER) [8] 6-1 6-0 Benjamin ADRIAN (USA)
Pedro DE PAULA (BRA) 6-0 6-0 Cristian Luciano PASTORE (ARG)
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 7-5 6-3 Arion SANTINHO BUENO DOS REIS (BRA)
Douglas SEGATTI (BRA) [16] 6-4 6-2 Joao Pedro DE SOUZA (BRA)

Round 2

Franco Emanuel EGEA (ARG) [1] 6-2 6-4 Matheus Haruo YOSHIDA MOUCACHEN (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [15] 6-3 6-2 Mateus ALVES (BRA)
Luciano DORIA (ARG) [2] 6-1 6-4 Luiz Felipe PINTO (BRA)
Rodrigo ARUS (URU) [11] 6-1 6-1 Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA)
Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) [3] 6-2 6-1 Gonzalo ACHONDO (CHI)
Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA) 6-2 7-5 Mauricio CASSIMIRO (BRA) [13]
Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-1 6-1 Vitor GONCALVES LIMA (BRA)
Agustin SAVARINO (ARG) [12] 6-3 6-2 Luiz Fernando FARIA (BRA)
Rodrigo SENATTORE (URU) [5] 6-3 2-6 7-6(7) Marlon OLIVEIRA (BRA)
Federico MORENO (ARG) [10] 6-1 6-2 Kevin BORGES PEREIRA (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [6] 6-4 6-1 Santiago MARESCA (URU)
Breno LODIS (BRA) 7-6(7) 6-4 Alex BLUMENBERG (BRA) [9]
Joao WALENDOWSKY (BRA) [7] 6-4 6-0 Federico Nicolas BERTUCCI (ARG)
Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) [14] 6-2 6-2 Victor MAYNARD (BRA)
Pedro DE PAULA (BRA) 4-6 6-1 6-1 Edmundo ULLOA (PER) [8]
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 6-2 6-0 Douglas SEGATTI (BRA) [16]

Round 3

Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [15] 7-6(5) 6-4 Franco Emanuel EGEA (ARG) [1]
Luciano DORIA (ARG) [2] 6-4 7-5 Rodrigo ARUS (URU) [11]
Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) [3] 6-2 6-3 Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA)
Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-4 6-1 Agustin SAVARINO (ARG) [12]
Federico MORENO (ARG) [10] 6-1 6-3 Rodrigo SENATTORE (URU) [5]
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [6] 6-1 6-0 Breno LODIS (BRA)
Joao WALENDOWSKY (BRA) [7] 7-6(1) 6-2 Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) [14]
Pedro DE PAULA (BRA) 6-4 6-3 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Marcelo ZORMANN (BRA) 6-1 6-4 Fernando ROMBOLI (BRA) [1]
Luciano DORIA (ARG) 3-0 Retired Eduardo RUSSI (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) 6-3 6-1 Sebastian Exequiel PINI (ARG)
Igor MARCONDES (BRA) 6-3 4-6 6-2 Ricardo HOCEVAR (BRA) [5]
Thales TURINI (BRA) [3] 6-1 6-1 Nicolas SANTOS (BRA)
Franco AGAMENONE (ARG) 2-6 6-3 6-4 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 4-6 7-6(5) 6-1 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Andre MIELE (BRA) [6] 7-5 6-4 Nicolas CAVALHEIRO (BRA)
Joao MENEZES (BRA) 3-4 Retired Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [7]
Joao WALENDOWSKY (BRA) 6-0 6-1 Pedro DE PAULA (BRA)
Rafael CAMILO (BRA) 6-2 6-2 Thiago Yuji YOSHIMORI (BRA)
Tiago LOPES (BRA) [4] 6-3 7-6(6) Rafael MATOS (BRA)
Hernan CASANOVA (ARG) 7-6(6) 7-6(4) Orlando LUZ (BRA) [8]
Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 3-6 7-5 6-3 Alexandre TSUCHIYA (BRA)
Filipe BRANDAO (BRA) 6-2 6-2 Federico MORENO (ARG)
Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-4 2-6 6-4 Augusto LARANJA (BRA)

2nd Round

Marcelo ZORMANN (BRA) 7-5 6-3 Luciano DORIA (ARG)
Igor MARCONDES (BRA) 6-2 4-6 7-6(5) Bruno SANT'ANNA (BRA)
Thales TURINI (BRA) [3] 6-4 6-3 Franco AGAMENONE (ARG)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 6-1 6-4 Andre MIELE (BRA) [6]
Joao MENEZES (BRA) 6-3 6-7(4) 6-3 Joao WALENDOWSKY (BRA)
Tiago LOPES (BRA) [4] 7-6(5) 6-4 Rafael CAMILO (BRA)
Hernan CASANOVA (ARG) 5-7 6-1 6-4 Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-3 6-3 Filipe BRANDAO (BRA)

Quarterfinal

Marcelo ZORMANN (BRA) 6-2 6-3 Igor MARCONDES (BRA)
Thales TURINI (BRA) [3] 7-6(5) 6-3 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA)
Tiago LOPES (BRA) [4] 0-6 7-6(3) 6-3 Joao MENEZES (BRA)
Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 7-6(6) 6-2 Hernan CASANOVA (ARG)

Semifinal

Thales TURINI (BRA) [3] 6-4 0-6 6-2 Marcelo ZORMANN (BRA)
Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-4 6-4 Tiago LOPES (BRA) [4]

Final

Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-2 6-4 Thales TURINI (BRA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay]

DOUBLES

1st Round

Igor MARCONDES (BRA) / Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA) 6-4 6-4 Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [1]
Franco AGAMENONE (ARG) / Franco Emanuel EGEA (ARG) 6-4 4-6 [11-9] Hernan CASANOVA (ARG) / Sebastian Exequiel PINI (ARG)
Rodrigo ARUS (URU) / Agustin SAVARINO (ARG) 6-3 6-2 Victor MAYNARD (BRA) / Nicolas SANTOS (BRA)
Ricardo HOCEVAR (BRA) / Tiago LOPES (BRA) 6-2 6-4 Rafael CAMILO (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 6-4 7-6(5) Luciano DORIA (ARG) / Rodrigo SENATTORE (URU)
Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN (BRA) 7-5 6-4 Joao Pedro SORGI (BRA) / Thales TURINI (BRA) [4]
Filipe BRANDAO (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-7(4) 6-1 [10-7] Alex BLUMENBERG (BRA) / Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA)
Fernando ROMBOLI (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-7(6) 6-2 [10-7] Augusto LARANJA (BRA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)

Quarterfinal

Igor MARCONDES (BRA) / Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA) 6-3 7-6(5) Franco AGAMENONE (ARG) / Franco Emanuel EGEA (ARG)
Ricardo HOCEVAR (BRA) / Tiago LOPES (BRA) 6-1 6-3 Rodrigo ARUS (URU) / Agustin SAVARINO (ARG)
Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN (BRA) 6-0 6-2 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
Fernando ROMBOLI (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-2 6-2 Filipe BRANDAO (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)

Semifinal

Igor MARCONDES (BRA) / Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA) 6-4 7-6(6) Ricardo HOCEVAR (BRA) / Tiago LOPES (BRA)
Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN (BRA) 4-6 6-3 [10-3] Fernando ROMBOLI (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [2]

Final

Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN (BRA) 6-7(5) 6-2 [10-8] Igor MARCONDES (BRA) / Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #5
Re: Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay]

Qualy

Round 1

Franco Emanuel EGEA (ARG) [1] 7-6(4) 6-3 Alan POSTAY (ARG)
Matheus Haruo YOSHIDA MOUCACHEN (BRA) 6-3 7-5 Rodrigo GIUDICI (BRA)
Mateus ALVES (BRA) 6-0 6-4 Renan BARROS (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [15] 6-1 6-3 Jose Roberto GUEIORS DA SILVA (BRA)
Luciano DORIA (ARG) [2] 6-3 6-2 Lourenzo GASPERINI (BRA)
Luiz Felipe PINTO (BRA) 6-4 6-1 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA)
Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA) 6-1 6-1 Joao Vitor CIERI DE MOURA (BRA)
Rodrigo ARUS (URU) [11] 5-7 6-1 6-4 Asdrubal GOBERNATE (BRA)
Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) [3] 6-3 6-0 Pedro Gabriel RODRIGUES (BRA)
Gonzalo ACHONDO (CHI) 6-4 6-2 Angelo Yasuro ITO TOST (BRA)
Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA) 6-3 6-2 Pedro De Souza V. MENDONCA (BRA)
Mauricio CASSIMIRO (BRA) [13] 6-4 6-4 Igour Kenji YOSHIMORI (BRA)
Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-2 3-6 6-0 Thomas DA SILVA RAMOS (BRA)
Vitor GONCALVES LIMA (BRA) 6-4 3-6 6-1 Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA)
Luiz Fernando FARIA (BRA) 6-1 6-1 Diego BURGER ARAUJO SANTOS (BRA)
Agustin SAVARINO (ARG) [12] 6-0 6-2 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA)
Rodrigo SENATTORE (URU) [5] 6-0 6-1 Renato TEIXEIRA MENDES (BRA)
Marlon OLIVEIRA (BRA) 7-6(3) 6-2 Agustin SUAREZ GONZALEZ (ARG)
Kevin BORGES PEREIRA (BRA) 6-2 6-0 Leonardo CERRI (BRA)
Federico MORENO (ARG) [10] 6-4 4-6 6-4 Gerardo IRARRAZABAL (CHI)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [6] 6-2 6-2 Gustavo DE OLIVEIRA CRUZ (BRA)
Santiago MARESCA (URU) 6-3 6-3 Luis BRITTO (BRA)
Breno LODIS (BRA) 6-4 2-6 7-5 Gabriel BOSCARDIN DIAS (BRA)
Alex BLUMENBERG (BRA) [9] 6-3 6-0 Victor SEGANTINI BERTOLDO (BRA)
Joao WALENDOWSKY (BRA) [7] 7-5 6-1 Gabriel BUGIGA (BRA)
Federico Nicolas BERTUCCI (ARG) 3-6 6-2 7-5 Carlos HENRIQUE HOOPER (BRA)
Victor MAYNARD (BRA) 6-4 6-1 Vinicio HADLICH (BRA)
Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) [14] 6-4 6-4 Maycon SANTOS DIAS (BRA)
Edmundo ULLOA (PER) [8] 6-1 6-0 Benjamin ADRIAN (USA)
Pedro DE PAULA (BRA) 6-0 6-0 Cristian Luciano PASTORE (ARG)
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 7-5 6-3 Arion SANTINHO BUENO DOS REIS (BRA)
Douglas SEGATTI (BRA) [16] 6-4 6-2 Joao Pedro DE SOUZA (BRA)

Round 2

Rodrigo SENATTORE (URU) [5] 6-3 2-6 7-6(7) Marlon OLIVEIRA (BRA)
Federico MORENO (ARG) [10] 6-1 6-2 Kevin BORGES PEREIRA (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [6] 6-4 6-1 Santiago MARESCA (URU)
Breno LODIS (BRA) 7-6(7) 6-4 Alex BLUMENBERG (BRA) [9]
Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) [14] 6-2 6-2 Victor MAYNARD (BRA)
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 6-2 6-0 Douglas SEGATTI (BRA) [16]
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #6
Re: Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Marcelo ZORMANN (BRA) 6-1 6-4 Fernando ROMBOLI (BRA) [1]
Luciano DORIA (ARG) 3-0 Retired Eduardo RUSSI (BRA)
Bruno SANT'ANNA (BRA) 6-3 6-1 Sebastian Exequiel PINI (ARG)
Igor MARCONDES (BRA) 6-3 4-6 6-2 Ricardo HOCEVAR (BRA) [5]
Thales TURINI (BRA) [3] 6-1 6-1 Nicolas SANTOS (BRA)
Franco AGAMENONE (ARG) 2-6 6-3 6-4 Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 4-6 7-6(5) 6-1 Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)
Andre MIELE (BRA) [6] 7-5 6-4 Nicolas CAVALHEIRO (BRA)
Joao MENEZES (BRA) 3-4 Retired Daniel DUTRA DA SILVA (BRA) [7]
Joao WALENDOWSKY (BRA) 6-0 6-1 Pedro DE PAULA (BRA)
Rafael CAMILO (BRA) 6-2 6-2 Thiago Yuji YOSHIMORI (BRA)
Tiago LOPES (BRA) [4] 6-3 7-6(6) Rafael MATOS (BRA)
Hernan CASANOVA (ARG) 7-6(6) 7-6(4) Orlando LUZ (BRA) [8]
Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 3-6 7-5 6-3 Alexandre TSUCHIYA (BRA)
Filipe BRANDAO (BRA) 6-2 6-2 Federico MORENO (ARG)
Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-4 2-6 6-4 Augusto LARANJA (BRA)

2nd Round

Marcelo ZORMANN (BRA) 7-5 6-3 Luciano DORIA (ARG)
Igor MARCONDES (BRA) 6-2 4-6 7-6(5) Bruno SANT'ANNA (BRA)
Thales TURINI (BRA) [3] 6-4 6-3 Franco AGAMENONE (ARG)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) 6-1 6-4 Andre MIELE (BRA) [6]
Joao MENEZES (BRA) 6-3 6-7(4) 6-3 Joao WALENDOWSKY (BRA)
Tiago LOPES (BRA) [4] 7-6(5) 6-4 Rafael CAMILO (BRA)
Hernan CASANOVA (ARG) 5-7 6-1 6-4 Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-3 6-3 Filipe BRANDAO (BRA)

Quarterfinal

Marcelo ZORMANN (BRA) 6-2 6-3 Igor MARCONDES (BRA)
Thales TURINI (BRA) [3] 7-6(5) 6-3 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA)
Tiago LOPES (BRA) [4] 0-6 7-6(3) 6-3 Joao MENEZES (BRA)
Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 7-6(6) 6-2 Hernan CASANOVA (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #7
Re: Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay]

DOUBLES

1st Round

Igor MARCONDES (BRA) / Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA) 6-4 6-4 Andre MIELE (BRA) / Alexandre TSUCHIYA (BRA) [1]
Franco AGAMENONE (ARG) / Franco Emanuel EGEA (ARG) 6-4 4-6 [11-9] Hernan CASANOVA (ARG) / Sebastian Exequiel PINI (ARG)
Rodrigo ARUS (URU) / Agustin SAVARINO (ARG) 6-3 6-2 Victor MAYNARD (BRA) / Nicolas SANTOS (BRA)
Ricardo HOCEVAR (BRA) / Tiago LOPES (BRA) 6-2 6-4 Rafael CAMILO (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG) 6-4 7-6(5) Luciano DORIA (ARG) / Rodrigo SENATTORE (URU)
Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN (BRA) 7-5 6-4 Joao Pedro SORGI (BRA) / Thales TURINI (BRA) [4]
Filipe BRANDAO (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA) 6-7(4) 6-1 [10-7] Alex BLUMENBERG (BRA) / Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA)
Fernando ROMBOLI (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-7(6) 6-2 [10-7] Augusto LARANJA (BRA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)

Quarterfinal

Igor MARCONDES (BRA) / Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA) 6-3 7-6(5) Franco AGAMENONE (ARG) / Franco Emanuel EGEA (ARG)
Ricardo HOCEVAR (BRA) / Tiago LOPES (BRA) 6-1 6-3 Rodrigo ARUS (URU) / Agustin SAVARINO (ARG)
Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN (BRA) 6-0 6-2 Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
Fernando ROMBOLI (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-2 6-2 Filipe BRANDAO (BRA) / Carlos Eduardo SEVERINO (BRA)

Semifinal

Igor MARCONDES (BRA) / Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA) 6-4 7-6(6) Ricardo HOCEVAR (BRA) / Tiago LOPES (BRA)
Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN (BRA) 4-6 6-3 [10-3] Fernando ROMBOLI (BRA) / Caio ZAMPIERI (BRA) [2]
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #8
Re: Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay]

Qualy

Round 2

Franco Emanuel EGEA (ARG) [1] 6-2 6-4 Matheus Haruo YOSHIDA MOUCACHEN (BRA)
Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [15] 6-3 6-2 Mateus ALVES (BRA)
Luciano DORIA (ARG) [2] 6-1 6-4 Luiz Felipe PINTO (BRA)
Rodrigo ARUS (URU) [11] 6-1 6-1 Ruy GUEDES TEIXEIRA (BRA)
Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) [3] 6-2 6-1 Gonzalo ACHONDO (CHI)
Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA) 6-2 7-5 Mauricio CASSIMIRO (BRA) [13]
Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-1 6-1 Vitor GONCALVES LIMA (BRA)
Agustin SAVARINO (ARG) [12] 6-3 6-2 Luiz Fernando FARIA (BRA)
Rodrigo SENATTORE (URU) [5] 6-3 2-6 7-6(7) Marlon OLIVEIRA (BRA)
Federico MORENO (ARG) [10] 6-1 6-2 Kevin BORGES PEREIRA (BRA)
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [6] 6-4 6-1 Santiago MARESCA (URU)
Breno LODIS (BRA) 7-6(7) 6-4 Alex BLUMENBERG (BRA) [9]
Joao WALENDOWSKY (BRA) [7] 6-4 6-0 Federico Nicolas BERTUCCI (ARG)
Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) [14] 6-2 6-2 Victor MAYNARD (BRA)
Pedro DE PAULA (BRA) 4-6 6-1 6-1 Edmundo ULLOA (PER) [8]
Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) 6-2 6-0 Douglas SEGATTI (BRA) [16]

Round 3

Nicolas CAVALHEIRO (BRA) [15] 7-6(5) 6-4 Franco Emanuel EGEA (ARG) [1]
Luciano DORIA (ARG) [2] 6-4 7-5 Rodrigo ARUS (URU) [11]
Marcos Vinicius da Silva DIAS (BRA) [3] 6-2 6-3 Fernando MACHADO E BERNARDES (BRA)
Augusto LARANJA (BRA) [4] 6-4 6-1 Agustin SAVARINO (ARG) [12]
Federico MORENO (ARG) [10] 6-1 6-3 Rodrigo SENATTORE (URU) [5]
Oscar Jose GUTIERREZ (BRA) [6] 6-1 6-0 Breno LODIS (BRA)
Joao WALENDOWSKY (BRA) [7] 7-6(1) 6-2 Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA) [14]
Pedro DE PAULA (BRA) 6-4 6-3 Enrique BIANCHINI BOGO (BRA)
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #9
Re: Brazil F2 [15 June/Itajai/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Thales TURINI (BRA) [3] 6-4 0-6 6-2 Marcelo ZORMANN (BRA)
Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-4 6-4 Tiago LOPES (BRA) [4]

Final

Caio ZAMPIERI (BRA) [2] 6-2 6-4 Thales TURINI (BRA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
68,525 Posts
Discussion Starter #10
DOUBLES

Final

Rafael MATOS (BRA) / Marcelo ZORMANN (BRA) 6-7(5) 6-2 [10-8] Igor MARCONDES (BRA) / Felipe MELIGENI RODRIGUES ALVES (BRA)
 
1 - 10 of 10 Posts
Top