Mens Tennis Forums banner
1 - 20 of 32 Posts

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Qualifying draw

1st Round

Agustin TARANTINO (ARG) (1) BYE
Martin BROCAL (ARG) defeated Raphael TRINDADE (BRA) 6-2 6-2
Andrew LAURET (BRA) defeated Eduardo DISCHINGER (BRA) 6-3 6-3
Eduardo BENCKE (BRA) BYE
Lenoir RAMOS (BRA) (2) BYE
Bernardo DIAS (BRA) defeated Pedro SOUSA (BRA) 6-0 6-1
Eduardo FRIEDRICH (BRA) defeated Rodrigo SCHOELLKOPF (BRA) 6-1 6-4
Ivan-Garcia CASTRO (BRA) BYE
Renato SILVEIRA (BRA) (3) BYE
Renardy GUELFI (BRA) defeated Ariel GHIO (ARG) 6-0 6-1
Marlon OLIVEIRA (BRA) defeated Alex GOLDMAN (ARG) 6-0 6-1
Edio CASTANHEL FILHO (BRA) BYE
Dmytro KAMYNIN (UKR) (4) BYE
Yuri RADOMSKY (BRA) defeated Jair ASSUNCAO (BRA) 6-1 7-6(3)
Fernando FITTIPALDI (BRA) defeated Alexandre HORTA (BRA) 6-0 6-0
Ricardo CARVALHO (BRA) BYE
Cesar BRACHO (PAR) (5) BYE
Andre BARAN (BRA) defeated Tomas TANCREDI (BRA) 6-1 6-1
Joao Victor COSTA (BRA) defeated Anibal ARANDA (PAR) 6-2 7-6(5)
Filipe BRANDAO (BRA) BYE
Paulo-Sergio PASSOLD (BRA) BYE
Bernardo-Omar PALACIOS (ARG) defeated Thiago MILAN DA SILVA (BRA) 6-1 6-2
Fabio BADRA (JOR) defeated Douglas RIBEIRO (BRA) 6-0 6-0
Bruno XAVIER (BRA) BYE
Gabriel PIMENTEL (BRA) BYE
David Maciel Andersen CAVALCANTI (BRA) defeated Caio ALMEIDA (BRA) 6-3 6-1
Marcos FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) defeated Gabriel VEDANA (BRA) 6-1 6-0
Andres WENDER (ARG) BYE
Bruno SEMENZATO (BRA) BYE
Willian FRANCO (BRA) defeated Luciano VENTURINI (BRA) 6-3 6-3
Bruno VOLKMANN (BRA) defeated Thomas PEIXOTO (BRA) 7-5 6-0
Eduardo MACHADO (BRA) BYE

2nd Round

Agustin TARANTINO (ARG) (1) defeated Martin BROCAL (ARG) 6-1 6-4
Andrew LAURET (BRA) defeated Eduardo BENCKE (BRA) 6-4 6-2
Lenoir RAMOS (BRA) (2) defeated Bernardo DIAS (BRA) 6-1 7-5
Ivan-Garcia CASTRO (BRA) defeated Eduardo FRIEDRICH (BRA) 6-4 6-1
Renardy GUELFI (BRA) defeated Renato SILVEIRA (BRA) (3) 6-7(5) 6-3 6-2
Marlon OLIVEIRA (BRA) defeated Edio CASTANHEL FILHO (BRA) 6-2 6-1
Dmytro KAMYNIN (UKR) (4) defeated Yuri RADOMSKY (BRA) 2-6 6-3 7-6(3)
Ricardo CARVALHO (BRA) defeated Fernando FITTIPALDI (BRA) 7-5 1-6 7-5
Andre BARAN (BRA) defeated Cesar BRACHO (PAR) (5) 6-2 3-6 7-5
Joao Victor COSTA (BRA) defeated Filipe BRANDAO (BRA) 7-5 6-2
Bernardo-Omar PALACIOS (ARG) defeated Paulo-Sergio PASSOLD (BRA) 6-1 6-4
Fabio BADRA (JOR) defeated Bruno XAVIER (BRA) 6-2 6-2
Gabriel PIMENTEL (BRA) defeated David Maciel Andersen CAVALCANTI (BRA) 2-6 7-6(5) 6-4
Marcos FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) defeated Andres WENDER (ARG) 6-1 6-2
Willian FRANCO (BRA) defeated Bruno SEMENZATO (BRA) 6-2 6-1
Bruno VOLKMANN (BRA) defeated Eduardo MACHADO (BRA) 6-1 6-2

3th Round

Agustin TARANTINO (ARG) (1) d. Andrew LAURET (BRA) 6-2 6-4
Ivan-Garcia CASTRO (BRA) d. Lenoir RAMOS (BRA) (2) 6-3 7-5
Renardy GUELFI (BRA) d. Marlon OLIVEIRA (BRA) 6-2 4-6 6-0
Dmytro KAMYNIN (UKR) (4) d. Ricardo CARVALHO (BRA) 6-1 6-2
Joao Victor COSTA (BRA) d. Andre BARAN (BRA) 6-2 7-5
Bernardo-Omar PALACIOS (ARG) d. Fabio BADRA (JOR) 6-4 6-0
Marcos FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) d. Gabriel PIMENTEL (BRA) 6-4 6-1
Willian FRANCO (BRA) d. Bruno VOLKMANN (BRA) 3-6 6-3 6-2
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #2 ·
MAIN DRAW

Franco FERREIRO (BRA) (1) Vs (WC)Marcelo DEMOLINER (BRA)
(Q)Renardy GUELFI (BRA) Vs Leonel ALBERTI (ARG)
(Q)Joao Victor COSTA (BRA) Vs Ervand GASPARYAN (RUS)
(LL)Lenoir RAMOS (BRA) Vs Alexandre BONATTO (BRA) (7)
Carlos AVELLAN (ECU) (3) Vs (Q)Bernardo-Omar PALACIOS (ARG)
Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) Vs Henrique PINTO-SILVA (BRA)
(Q)Agustin TARANTINO (ARG) Vs (Q)Marcos FACUNDO-OLIVEIRA (BRA)
(Q)Dmytro KAMYNIN (UKR) Vs Rafael CAMILO (BRA) (8)
Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) (5) Vs (WC)Jose NASCIMENTO (BRA)
(Q)William FRANCO (BRA) vs (WC)Gustavo GUERSES (BRA)
Eladio RIBEIRO NETO (BRA) Vs (WC)Fabricio NEIS (BRA)
Mauricio ESTIVARIZ (BOL) Vs Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (4)
Lucas ENGEL (BRA) (6) Vs Rodrigo GUIDOLIN (BRA)
Diego MATOS (BRA) Vs Adolfo GOMEZ-PINTER (ESP)
(Q)Ivan-Garcia CASTRO (BRA) vs Federico SANSONETTI (URU)
Andre PINHEIRO (BRA) Vs Andre MIELE (BRA) (2)
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #3 ·
DOUBLES DRAW

ENGEL (BRA) / GRILLI (BRA) (1) Vs OLIVEIRA (BRA) / PIMENTEL (BRA)
BONATTO (BRA) / PINTO-SILVA (BRA) Vs BRANDAO (BRA) / DEMOLINER (BRA)
FERRER-VICTORIA (ESP) / GOMEZ-PINTER (ESP) (4) Vs GASPARYAN (RUS) / KAMYNIN (UKR)
PINHEIRO (BRA) / RIBEIRO NETO (BRA) Vs ALBERTI (ARG) / ESTIVARIZ (BOL)
CLEZAR (BRA) / GUIDOLIN (BRA) Vs BENCKE (BRA) / DISCHINGER (BRA)
MONTEFERRARIO (ARG) / SANSONETTI (URU) Vs RAMOS (BRA) / SILVEIRA (BRA) (3)
BRACHO (PAR) / NASCIMENTO (BRA) Vs MATOS (BRA) / TARANTINO (ARG)
FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) / GUELFI (BRA) Vs AVELLAN (ECU) / MIELE (BRA) (2)
 

·
Registered
Joined
·
3,395 Posts
Good luck to Ferreiro, Bonatto, Camilo and Miele.
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #6 ·
First round
Franco FERREIRO (BRA) (1) Vs (WC)Marcelo DEMOLINER (BRA)
Leonel ALBERTI (ARG) d. (Q)Renardy GUELFI (BRA) 6-1 4-6 6-1
Ervand GASPARYAN (RUS) d. (Q)Joao Victor COSTA (BRA) 6-1 6-1
(LL)Lenoir RAMOS (BRA) Vs Alexandre BONATTO (BRA) (7)
Carlos AVELLAN (ECU) (3) Vs (Q)Bernardo-Omar PALACIOS (ARG)
Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) Vs Henrique PINTO-SILVA (BRA)
(Q)Agustin TARANTINO (ARG) d. (Q)Marcos FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) 6-4 6-2
(Q)Dmytro KAMYNIN (UKR) d. (LL)Marlon OLIVEIRA (BRA) 7-5 6-3 (Oliveira replaces Rafael Camilo)
Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) (5) d. (WC)Jose NASCIMENTO (BRA) 6-2 7-5
(Q)William FRANCO (BRA) vs (WC)Gustavo GUERSES (BRA)
Eladio RIBEIRO NETO (BRA) d. (WC)Fabricio NEIS (BRA) 6-2 6-2
Mauricio ESTIVARIZ (BOL) Vs Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (4)
Lucas ENGEL (BRA) (6) Vs Rodrigo GUIDOLIN (BRA)
Adolfo GOMEZ-PINTER (ESP) d. Diego MATOS (BRA) 6-4 1-6 6-3
Federico SANSONETTI (URU) d. (Q)Ivan-Garcia CASTRO (BRA) 6-4 6-3
Andre PINHEIRO (BRA) Vs Andre MIELE (BRA) (2)
 

·
Registered
Joined
·
3,395 Posts
Grilli :)
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #8 · (Edited)
First round
ENGEL (BRA) / GRILLI (BRA) (1) Vs OLIVEIRA (BRA) / PIMENTEL (BRA)
BONATTO (BRA) / PINTO-SILVA (BRA) d. BRANDAO (BRA) / DEMOLINER (BRA) 6-2 6-2
FERRER-VICTORIA (ESP) / GOMEZ-PINTER (ESP) (4) Vs GASPARYAN (RUS) / KAMYNIN (UKR)
PINHEIRO (BRA) / RIBEIRO NETO (BRA) Vs ALBERTI (ARG) / ESTIVARIZ (BOL)
CLEZAR (BRA) / GUIDOLIN (BRA) d. BENCKE (BRA) / DISCHINGER (BRA) 6-4 6-2
MONTEFERRARIO (ARG) / SANSONETTI (URU) d. RAMOS (BRA) / SILVEIRA (BRA) (3) 6-4 5-7 (11-9)
BRACHO (PAR) / NASCIMENTO (BRA) Vs MATOS (BRA) / TARANTINO (ARG)
AVELLAN (ECU) / MIELE (BRA) (2) d. FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) / GUELFI (BRA) 6-3 6-1
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #9 ·
First round
Franco FERREIRO (BRA) (1) d. (WC)Marcelo DEMOLINER (BRA) 6-4 6-4
Leonel ALBERTI (ARG) d. (Q)Renardy GUELFI (BRA) 6-1 4-6 6-1
Ervand GASPARYAN (RUS) d. (Q)Joao Victor COSTA (BRA) 6-1 6-1
Alexandre BONATTO (BRA) (7) d. (LL)Lenoir RAMOS (BRA) 6-2 6-2
Carlos AVELLAN (ECU) (3) d. (Q)Bernardo-Omar PALACIOS (ARG) 7-5 6-3
Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) d. Henrique PINTO-SILVA (BRA) 6-2 7-5(Q)Agustin TARANTINO (ARG) d. (Q)Marcos FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) 6-4 6-2
(Q)Dmytro KAMYNIN (UKR) d. (LL)Marlon OLIVEIRA (BRA) 7-5 6-3 (Oliveira replaces Rafael Camilo)
Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) (5) d. (WC)Jose NASCIMENTO (BRA) 6-2 7-5
(Q)William FRANCO (BRA) d. (WC)Gustavo GUERSES (BRA) 6-4 4-6 6-3
Eladio RIBEIRO NETO (BRA) d. (WC)Fabricio NEIS (BRA) 6-2 6-2
Mauricio ESTIVARIZ (BOL) d. Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (4) 6-4 2-6 7-6(3)
Lucas ENGEL (BRA) (6) d. Rodrigo GUIDOLIN (BRA) 6-1 6-0
Adolfo GOMEZ-PINTER (ESP) d. Diego MATOS (BRA) 6-4 1-6 6-3
Federico SANSONETTI (URU) d. (Q)Ivan-Garcia CASTRO (BRA) 6-4 6-3
Andre MIELE (BRA) (2) d. Andre PINHEIRO (BRA) 6-0 6-1

Second round
Franco FERREIRO (BRA) (1) vs Leonel ALBERTI (ARG)
Alexandre BONATTO (BRA) (7) vs Ervand GASPARYAN (RUS)
Carlos AVELLAN (ECU) (3) vs Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG)
(Q)Agustin TARANTINO (ARG) vs (Q)Dmytro KAMYNIN (UKR)
Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) (5) vs (Q)William FRANCO (BRA)
Eladio RIBEIRO NETO (BRA) vs Mauricio ESTIVARIZ (BOL)
Lucas ENGEL (BRA) (6) vs Adolfo GOMEZ-PINTER (ESP)
Andre MIELE (BRA) (2) vs Federico SANSONETTI (URU)
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #10 ·
First round
ENGEL (BRA) / GRILLI (BRA) (1) d. OLIVEIRA (BRA) / PIMENTEL (BRA) 6-1 6-0
BONATTO (BRA) / PINTO-SILVA (BRA) d. BRANDAO (BRA) / DEMOLINER (BRA) 6-2 6-2
FERRER-VICTORIA (ESP) / GOMEZ-PINTER (ESP) (4) Vs GASPARYAN (RUS) / KAMYNIN (UKR)
ALBERTI (ARG) / ESTIVARIZ (BOL) d. PINHEIRO (BRA) / RIBEIRO NETO (BRA) 6-3 4-6 (11-9)
CLEZAR (BRA) / GUIDOLIN (BRA) d. BENCKE (BRA) / DISCHINGER (BRA) 6-4 6-2
MONTEFERRARIO (ARG) / SANSONETTI (URU) d. RAMOS (BRA) / SILVEIRA (BRA) (3) 6-4 5-7 (11-9)
MATOS (BRA) / TARANTINO (ARG) d. BRACHO (PAR) / NASCIMENTO (BRA) 6-3 7-6(9)
AVELLAN (ECU) / MIELE (BRA) (2) d. FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) / GUELFI (BRA) 6-3 6-1
 

·
Registered
Joined
·
3,395 Posts
Ferreiro, Bonatto and Miele :)
 

·
Registered
Joined
·
6,874 Posts
Vamos Grilli and Bonatto :rocker2:

Ferreiro should play CH's :retard:
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
First Round
(1)Franco Ferreiro (BRA) d. (WC)Marcelo Demoliner (BRA) 6-4 6-4
Leonel Alberti (ARG) d. (q)Renardy Guelfi (BRA) 6-1 4-6 6-1
Ervand Gasparyan (RUS) d. (q)Joao Victor Costa (BRA) 6-1 6-1
(7)Alexandre Bonatto (BRA) d. (LL)Lenoir Ramos (BRA) 6-2 6-2
(3)Carlos Avellan (ECU) d. (q)Bernardo Palacios (ARG) 7-5 6-3
Joaquin Monteferrario (ARG) d. Henrique Pinto-Silva (BRA) 6-2 7-5
(q)Agustin Tarantino (ARG) d. (q)Marcos Facundo-Oliveira (BRA) 6-4 6-2
(q)Dmitri Kamynin (UKR) d. (LL)Marlon Oliveira (BRA) 7-5 6-3 [Oliveira replaces Camilo]
(5)Rodrigo Grilli (BRA) d. (WC)Jose Nascimento (BRA) 6-2 7-5
(q)William Franco (BRA) d. (WC)Gustavo Guerses (BRA) 6-4 4-6 6-3
Eladio Ribeiro-Neto (BRA) d. (WC)Fabricio Neis (BRA) 6-2 6-2
Mauricio Estivariz (BOL) d. (4)Cesar Ferrer (ESP) 6-4 2-6 7-6(3)
(6)Lucas Engel (BRA) d. Rodrigo Guidolim (BRA) 6-1 6-0
Adolfo Gomez-Pinter (ESP) d. Diego Matos (BRA) 6-4 1-6 6-3
Federico Sansonetti (URU) d. (q)Ivan Castro (BRA) 6-4 6-3
(2)Andre Miele (BRA) d. Andre Pinheiro (BRA) 6-0 6-1

First Round
(1)Lucas Engel/Rodrigo Grilli (BRA) d. Marlon Oliveira/Gabriel Pimentel (BRA) 6-1 6-0
Alexandre Bonatto/Henrique Pinto-Silva (BRA) d. (WC)Filipe Brandao/Marcelo Demoliner (BRA) 6-2 6-2
(ALT)Ariel Ghio/Bernardo Palacios (ARG) vs Ervand Gasparyan/Dmitri Kamynin (RUS/UKR)
Leonel Alberti/Mauricio Estivariz (ARG/BOL) d. Andre Pinheiro/Eladio Ribeiro-Neto (BRA) 6-3 4-6 (11-9)
(WC)Guilherme Clezar/Rodrigo Guidolim (BRA) d. (WC)Eduardo Bencke/Eduardo Dischinger (BRA) 6-4 6-2
Joaquin Monteferrario/Federico Sansonetti (ARG/URU) d. (3)Lenoir Ramos/Renato Silveira (BRA) 6-4 5-7 (11-9)
Diego Matos/Agustin Tarantino (BRA/ARG) d. Cesar Bracho/Jose Nascimento (PAR/BRA) 6-3 7-6(7)
(2)Carlos Avellan/Andre Miele (ECU/BRA) d. Marcos Facundo-Oliveira/Renardy Guelfi (BRA) 6-3 6-1
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Second round
Franco FERREIRO (BRA) (1) vs Leonel ALBERTI (ARG)
Alexandre BONATTO (BRA) (7) vs Ervand GASPARYAN (RUS)
Carlos AVELLAN (ECU) (3) vs Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG)
(Q)Agustin TARANTINO (ARG) vs (Q)Dmytro KAMYNIN (UKR)
Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) (5) d. (Q)William FRANCO (BRA) 6-1 6-3
Mauricio ESTIVARIZ (BOL) d. Eladio RIBEIRO NETO (BRA) 6-2 2-6 6-4
Lucas ENGEL (BRA) (6) d. Adolfo GOMEZ-PINTER (ESP) 6-3 6-3
Andre MIELE (BRA) (2) d. Federico SANSONETTI (URU) 6-4 2-6 6-4
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #16 ·
First round
ENGEL (BRA) / GRILLI (BRA) (1) d. OLIVEIRA (BRA) / PIMENTEL (BRA) 6-1 6-0
BONATTO (BRA) / PINTO-SILVA (BRA) d. BRANDAO (BRA) / DEMOLINER (BRA) 6-2 6-2
GASPARYAN (RUS) / KAMYNIN (UKR) d. FERRER-VICTORIA (ESP) / GOMEZ-PINTER (ESP) (4) 6-3 4-6 (10-6)
ALBERTI (ARG) / ESTIVARIZ (BOL) d. PINHEIRO (BRA) / RIBEIRO NETO (BRA) 6-3 4-6 (11-9)
CLEZAR (BRA) / GUIDOLIN (BRA) d. BENCKE (BRA) / DISCHINGER (BRA) 6-4 6-2
MONTEFERRARIO (ARG) / SANSONETTI (URU) d. RAMOS (BRA) / SILVEIRA (BRA) (3) 6-4 5-7 (11-9)
MATOS (BRA) / TARANTINO (ARG) d. BRACHO (PAR) / NASCIMENTO (BRA) 6-3 7-6(9)
AVELLAN (ECU) / MIELE (BRA) (2) d. FACUNDO-OLIVEIRA (BRA) / GUELFI (BRA) 6-3 6-1

Quarter-finals
ENGEL (BRA) / GRILLI (BRA) (1) vs BONATTO (BRA) / PINTO-SILVA (BRA)
GASPARYAN (RUS) / KAMYNIN (UKR) vs ALBERTI (ARG) / ESTIVARIZ (BOL)
CLEZAR (BRA) / GUIDOLIN (BRA) d. MONTEFERRARIO (ARG) / SANSONETTI (URU) 7-6(7) 6-3
MATOS (BRA) / TARANTINO (ARG) d. AVELLAN (ECU) / MIELE (BRA) (2) 6-3 4-6 (10-7)
 

·
Registered
Joined
·
3,395 Posts
Grilli, Miele and Engel :)
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Second round
Franco FERREIRO (BRA) (1) d. Leonel ALBERTI (ARG) 6-0 6-0
Alexandre BONATTO (BRA) (7) d. Ervand GASPARYAN (RUS) 3-6 6-2 6-1
Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) d. Carlos AVELLAN (ECU) (3) 2-6 6-1 6-4
(Q)Agustin TARANTINO (ARG) d. (Q)Dmytro KAMYNIN (UKR) 6-4 6-4
Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) (5) d. (Q)William FRANCO (BRA) 6-1 6-3
Mauricio ESTIVARIZ (BOL) d. Eladio RIBEIRO NETO (BRA) 6-2 2-6 6-4
Lucas ENGEL (BRA) (6) d. Adolfo GOMEZ-PINTER (ESP) 6-3 6-3
Andre MIELE (BRA) (2) d. Federico SANSONETTI (URU) 6-4 2-6 6-4

Quarter-finals
Franco FERREIRO (BRA) (1) vs Alexandre BONATTO (BRA) (7)
Joaquin-Jesus MONTEFERRARIO (ARG) vs (Q)Agustin TARANTINO (ARG)
Rodrigo-Antonio GRILLI (BRA) vs Mauricio ESTIVARIZ (BOL)
Lucas ENGEL (BRA) (6) vs Andre MIELE (BRA) (2)
 

·
Registered
Joined
·
23,436 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Quarter-finals
BONATTO (BRA) / PINTO-SILVA (BRA) d. ENGEL (BRA) / GRILLI (BRA) (1) 6-4 6-3
ALBERTI (ARG) / ESTIVARIZ (BOL) d. GASPARYAN (RUS) / KAMYNIN (UKR) 6-7(5) 6-2 (10-4)
CLEZAR (BRA) / GUIDOLIN (BRA) d. MONTEFERRARIO (ARG) / SANSONETTI (URU) 7-6(7) 6-3
MATOS (BRA) / TARANTINO (ARG) d. AVELLAN (ECU) / MIELE (BRA) (2) 6-3 4-6 (10-7)

Semi-finals
BONATTO (BRA) / PINTO-SILVA (BRA) vs ALBERTI (ARG) / ESTIVARIZ (BOL)
CLEZAR (BRA) / GUIDOLIN (BRA) vs MATOS (BRA) / TARANTINO (ARG)
 

·
Registered
Joined
·
3,395 Posts
Ferreiro and Bonatto :)
 
1 - 20 of 32 Posts
Top