Mens Tennis Forums banner

1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #1
Entry List :

1 CEROVIC, Ivan CRO 304 1
2 MARKIN, Alexander RUS 478
3 BORETTI, Stian NOR 479 1
4 SMIRNOV, Evgueni RUS 498 1
5 MATSUKEVITCH, Denis RUS 502 1
6 MADJAROVSKI, Darko SCG 524 1
7 $ IVANOV, Pavel RUS 578 1
8 MUKHOMETOV, Philipp RUS 585 1
9 DYACHOK, Nikolai UKR 588
10 DAVLETSHIN, Vadim RUS 608 1
11 LEDOVSKIKH, Mikhail RUS 691 1
12 $ KRAVCHUK, Konstantin RUS 716
13 CIRIC, Nikola SCG 740 1
14 KROTIOUK, Sergei RUS 793 1
15 PAVLOVS, Deniss LAT 797 1
16 $ OUVAROV, Michael GBR 804 1
17 NESTICKY, Josef CZE 853 1
18 KUDRYAVTSEV, Alexander RUS 876 1
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #3
Belarus F2 qualifying
September 12-18, 2005

Singles
Seeds: (cut: NatRank)
1. Alexandr Nedovesov
2. Michail Elgin
3. Serguei Demekhine
4. Mikhail Lifshits
5. Ervand Gasparyan
6. Vladislav Bondarenko
7. Sergei Bubka, Jr.
8. Alexei Filenkov
9. Denis Molcianov
10. Artur Chernov
11. Ernest Erkeev
12. Dmitri Frumkin
13. Alexander Krasnoroutsky
14. Vladimir Levin
15. Igor Pavlov
16. Serguei Vassine

First Round
(1)Alexandr Nedovesov (UKR) d. (WC)Alexander Bury (BLR) 6-3 7-5
(9)Denis Molcianov (MDA) d. Nikolay Fidirko (BLR) 6-0 6-2
(2)Michail Elgin (RUS) d. (WC)Yuri Shychko (BLR) 6-3 6-3
(16)Serguei Vassine (RUS) d. (WC)Alexander Panasik (BLR) 6-2 6-4
(3)Serguei Demekhine (RUS) d. Maxim Beliankou (BLR) 6-4 6-4
(WC)Alexei Bessonov (BLR) d. (11)Ernest Erkeev (RUS) 2-6 6-2 6-3
(WC)Dmitri Novikov (BLR) d. (4)Mikhail Lifshits (RUS) 6-4 6-1
Pavel Katliorou (BLR) d. (15)Igor Pavlov (RUS) 6-2 6-4
Alexandre Lichtchenko (RUS) d. (5)Ervand Gasparyan (RUS) 6-2 6-4
Ruslan Shahlilov (UZB) d. (12)Dmitri Frumkin (RUS) 7-6(4) 6-1
(6)Vladislav Bondarenko (UKR) d. Egor Puntus (BLR) 6-4 6-1
(10)Artur Chernov (RUS) d. (WC)Alexander Zotov (BLR) 6-0 6-2
(7)Sergei Bubka, Jr. (UKR) d. Aleh Patapau (BLR) 6-1 6-4
Anton Strihas (BLR) d. (14)Vladimir Levin (UKR) 3-6 6-4 6-4
Henadzi Urbanovich (BLR) d. (8)Alexei Filenkov (RUS) 6-4 7-5
(13)Alexander Krasnoroutsky (RUS) d. Mikhail Trukshanin (BLR) 6-2 6-1

Qualifying Round
(1)Alexandr Nedovesov (UKR) d. (9)Denis Molcianov (MDA) 6-3 6-1
(16)Serguei Vassine (RUS) d. (2)Michail Elgin (RUS) 6-3 6-4
(3)Serguei Demekhine (RUS) d. (WC)Alexei Bessonov (BLR) 6-2 6-3
(WC)Dmitri Novikov (BLR) d. Pavel Katliorou (BLR) 6-1 6-3
Alexandre Lichtchenko (RUS) d. Ruslan Shahlilov (UZB) 6-1 6-2
(10)Artur Chernov (RUS) d. (6)Vladislav Bondarenko (UKR) 2-6 6-4 6-4
(7)Sergei Bubka, Jr. (UKR) d. Anton Strihas (BLR) 6-2 6-2
(13)Alexander Krasnoroutsky (RUS) d. Henadzi Urbanovich (BLR) 6-0 6-3
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #4
Belarus F2 - Belarus F2 by Head&Penn
Minsk, Belarus
September 12-18, 2005
Surface: Hard
Main Draw : 32
Qualifying Draw: 32
$15,000

Singles
Seeds: (cut: Predrag Rusevski - 964)
1. Ivan Cerovic
2. Alexander Markin
3. Stian Boretti
4. Evgueni Smirnov
5. Denis Matsukevitch
6. Darko Madjarovski
7. Pavel Ivanov
8. Philipp Mukhometov

First Round
(1)Ivan Cerovic (CRO) vs Konstantin Kravchuk (RUS)
Nikola Ciric (SCG) vs Deniss Pavlovs (LAT)
Vadim Davletshin (RUS) vs (q)Alexandr Nedovesov (UKR)
(5)Denis Matsukevitch (RUS) vs Patrick Jozwik (AUS)
(3)Stian Boretti (NOR) vs (q)Sergei Bubka, Jr. (UKR)
Josef Nesticky (CZE) vs (q)Alexander Krasnoroutsky (RUS)
Michael Ouvarov (GBR) vs (q)Serguei Vassine (BLR)
(8)Philipp Mukhometov (RUS) vs (WC)Serguei Tarasevitch (BLR)
(7)Pavel Ivanov (RUS) vs (q)Dmitri Novikov (BLR)
(q)Serguei Demekhine (RUS) vs (WC)Andrei Karatchenia (BLR)
Mikhail Ledovskikh (RUS) vs (q)Artur Chernov (RUS)
(4)Evgueni Smirnov (RUS) vs Nick Dyachok (UKR)
(6)Darko Madjarovski (SCG) vs (q)Alexandre Lichtchenko (RUS)
Predrag Rusevski (MKD) vs (WC)Sergei Betov (BLR)
Sergei Krotiouk (RUS) vs Alexandre Koudriavtsev (RUS)
(2)Alexander Markin (RUS) vs (WC)Pavel Charnushin (BLR)
 

·
Banned
Joined
·
1,416 Posts
Dear God , where are the results ???

It's seems like the futures is in Zanzibar , nor in Belarus , ridiclous ! ! !


GO GO GO DARKO :angel: MADJAROVSKI :angel:

The best player of challenger series in 2005. BORIS PASANSKI :worship: :worship:

www.tenissrbija.tk - GO GO GO SERBIA ! ! !
 

·
Registered
Joined
·
4,456 Posts
1st Round

Ivan CEROVIC (CRO) defeated Konstantin KRAVCHUK (RUS) 67(7) 64 62
Deniss PAVLOVS (LAT) defeated Nikola CIRIC (SCG) 62 20
Aleksandr NEDOVESOV (UKR) defeated Mikhail ELGIN (RUS) 75 46 63
Denis MATSUKEVITCH (RUS) defeated Patrick JOZWIK (AUS) 40
Stian BORETTI (NOR) defeated Sergei BUBKA (UKR) 76(2) 64
Alexander KRASNORUTSKIY (RUS) defeated Josef NESTICKY (CZE) 61 63
Sergey VASSINE (BLR) defeated Michael OUVAROV (GBR) 64 63
Philipp MUKHOMETOV (RUS) defeated Serguei TARASEVITCH (BLR) 60 63
Pavel IVANOV (RUS) defeated Dmitry NOVIKOV (BLR) 46 64 64
Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Andrei KARATCHENIA (BLR) 60 64
Mikhail LEDOVSKIKH (RUS) defeated Artur CHERNOV (RUS) 61 64
Nikolai DYACHOK (UKR) defeated Evgueni SMIRNOV (RUS) 62 63
Darko MADJAROVSKI (SCG) defeated Alexandre LICHTCHENKO (RUS) 61 63
Predrag RUSEVSKI (MKD) defeated Siarhei BETAU (BLR) 64 60
Alexander KUDRYAVTSEV (RUS) defeated Sergei KROTIOUK (RUS) 06 76(5) 64
Alexander MARKIN (RUS) defeated Pavel CHARNUSHIN (BLR) 61 64

2nd Round

Ivan CEROVIC (CRO) defeated Deniss PAVLOVS (LAT) 75 61
Aleksandr NEDOVESOV (UKR) defeated Denis MATSUKEVITCH (RUS) 64 62
Stian BORETTI (NOR) defeated Alexander KRASNORUTSKIY (RUS) 64 62
Philipp MUKHOMETOV (RUS) defeated Sergey VASSINE (BLR) 61 61
Pavel IVANOV (RUS) defeated Sergei DEMEKHINE (RUS) 64 64
Mikhail LEDOVSKIKH (RUS) defeated Nikolai DYACHOK (UKR) 75 61
Predrag RUSEVSKI (MKD) defeated Darko MADJAROVSKI (SCG) 61 60
Alexander MARKIN (RUS) defeated Alexander KUDRYAVTSEV (RUS) 64 36 61
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #8
Doubles
Seds: (cut: NR)
1. Konstantin Kravchuk/Denis Matsukevitch
2. Ivan Cerovic/Predrad Rusevski
3. Sergei Krotiouk/Philipp Mukhometov
4. Nikola Ciric/Darko Madjarovski

First Round
(1)Konstantin Kravchuk/Denis Matsukevitch (RUS) d. Aleh Patapau/Henadzi Urbanovich (BLR) 6-2 7-6(5)
Michail Elgin/Alexander Markin (RUS) d. Mikhail Lifshits/Serguei Vassine (RUS/BLR) 6-3 6-3
Vladislav Bondarenko/Artur Chernov (UKR/RUS) d. (4)Nikola Ciric/Darko Madjarovski (SCG) 6-2 6-4
(WC)Alexander Bury/Andrei Karatchenia (BLR) d. Pavel Ivanov/Evgueni Smirnov (RUS) 4-0 ret.
Serguei Demekhine/Alexander Krasnoroutsky (RUS) d. (WC)Kiryl Harbatsiuk/Anton Srihas (BLR) 6-2 6-4
(3)Sergei Krotiouk/Philipp Mukhometov (RUS) d. Nick Dyachok/Alexandr Nedovesov (UKR) 2-6 6-3 6-3
(WC)Alexei Bessonov/Egor Puntus (BLR) d. Josef Nesticky/Deniss Pavlovs (CZE/LAT) w/o
(2)Ivan Cerovic/Predrad Rusevski (CRO/MKD) d. Denis Molcianov/Serguei Tarasevitch (MDA/BLR) 6-3 5-7 7-5

Quarterfinals
(1)Konstantin Kravchuk/Denis Matsukevitch (RUS) d. Michail Elgin/Alexander Markin (RUS) 6-0 6-3
(WC)Alexander Bury/Andrei Karatchenia (BLR) d. Vladislav Bondarenko/Artur Chernov (UKR/RUS) 7-5 5-7 6-4
Serguei Demekhine/Alexander Krasnoroutsky (RUS) d. (3)Sergei Krotiouk/Philipp Mukhometov (RUS) 6-4 4-6 6-3
(2)Ivan Cerovic/Predrad Rusevski (CRO/MKD) d. (WC)Alexei Bessonov/Egor Puntus (BLR) 6-3 6-3
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #9
Quarterfinals
(1)Ivan Cerovic (CRO) d. (q)Alexandr Nedovesov (UKR) 6-4 6-4
(3)Stian Boretti (NOR) d. (8)Philipp Mukhometov (RUS) 5-7 6-1 6-1
(7)Pavel Ivanov (RUS) d. Mikhail Ledovskikh (RUS) 6-1 6-1
Predrag Rusevski (MKD) d. (2)Alexander Markin (RUS) 6-1 2-0 ret.

Semifinals
(3)Stian Boretti (NOR) d. (1)Ivan Cerovic (CRO) 3-6 7-6(2) 7-6(8)
(7)Pavel Ivanov (RUS) d. Predrag Rusevski (MKD) 6-0 6-4

Finals
(7)Pavel Ivanov (RUS) d. (3)Stian Boretti (NOR) 7-6(5) 6-7(2) 6-4
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #10
Doubles :

Semifinals
(1)Konstantin Kravchuk/Denis Matsukevitch (RUS) d. (WC)Alexander Bury/Andrei Karatchenia (BLR) w/o
Serguei Demekhine/Alexander Krasnoroutsky (RUS) d. (2)Ivan Cerovic/Predrad Rusevski (CRO/MKD) 6-2 6-4

Finals
Serguei Demekhine/Alexander Krasnoroutsky (RUS) d. (1)Konstantin Kravchuk/Denis Matsukevitch (RUS) 6-2 4-6 6-1
 
1 - 10 of 10 Posts
Top