Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 21 Posts

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Minsk
Prize: 15K
Surface: Hard - Outdoor

Main Draw

1 Eduardo STRUVAY (COL) 333 1
2 Hugo NYS (FRA) 374 2
3 Maxim DUBARENCO (MDA) 387 1
4 Mikhail BIRYUKOV (RUS) 390 1
5 Dane PROPOGGIA (AUS) 410 1
6 Denis MATSUKEVITCH (RUS) 453 1
7 Alexander BURY (BLR) 496 1
8 Filip VEGER (CRO) 518 1
9 Dmytro BADANOV (UKR) 551 1
10 Yaraslau SHYLA (BLR) 573 1
11 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 591 1
12 Daniiar DULDAEV (KGZ) 614 1
13 Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 617 1
14 Andrei VASILEVSKI (BLR) 618 1
15 Ilya IVASHKA (BLR) 778 1
16 Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB) 782 1
17 Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 796 1
18 Daniel GLANCY (IRL) 902 1

Qualifying

1 Vladzimir KRUK (BLR) 950 1
2 Igor SOBOLTA (UKR) 1046 1
3 Artur DUBINSKI (BLR) 1056 1
4 Yuriy KRYVOY (UKR) 1120= 1
5 Maxim RATNIUK (UKR) 1219= 1
6 Thomas LE BOULCH (FRA) 1232 1
7 Daniel SKRIPNIK (ISR) 1295= 1
8 Alexander LEBEDYN (UKR) 1348= 1
9 Daniel CUKIERMAN (ISR) 1440= 1
10 Edan LESHEM (ISR) 1495= 1
11 Aliaksandr HALINKO (BLR) 1603= 1
12 Olexiy KOLISNYK (UKR) 1603= 1
13 Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) 2082= 1
14 Aliaksandr BULITSKI (BLR) 2082= 1
15 Anton DUBROV (BLR) 2140= 1
16 Andrei NOVIKOV (BLR) 2205= 1
17 Dmitry MNUSHKIN (RUS) 52 1
18 Nikita CHUBKOV (BLR) 18 1
19 Andrei ANDRUKHOU (BLR) 19 1
20 Ivan LIUTAREVICH (BLR) 21 1
21 Aliaksandr SIAMIONAU (BLR) 22 1
22 Pavel KORENETS (BLR) 26 1
23 Maxim TYBAR (BLR) 27 1
24 Mikhail GALYAMOV (RUS) 125 1
25 Aleksei KHOMICH (BLR) 30 1
26 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR) 32 1
27 Kiril GARKUSHA (BLR) 33 1
28 Nikita SPITSYN (RUS) 224 2
29 Alexander DUBROVIN (RUS) 304 1
30 Maksim DUBROVENSKI (BLR) 33 1
31 Cian REID (IRL) 3
32 Vladimir SOSULNIKOV (BLR) 1
33 Daniel PASHAYAN (RUS) 1
34 Daniil ZARICHANSKYY (UKR) 1
35 Josiah TYSON (AUS) 4
36 Aliaksandr ZHAUNIAK (BLR) 1
37 Nikolay DOLGIKH (RUS) 1
38 Sergey DYAKONOV (RUS) 2
39 Vadzim KORNIA (BLR) 1
40 Ilya SHALAMITSKI (BLR) 1
41 Peter PALIUKHOVICH (BLR) 1
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Yuriy KRYVOY (UKR) [1] BYE
Mikhail GALYAMOV (RUS) BYE
Maksim DUBROVENSKI (BLR) 6-2 5-7 6-3 Alexander DUBROVIN (RUS)
Uladzimir FILIPOVICH (BLR) BYE
Thomas LE BOULCH (FRA) [2] BYE
Andrei PIAKUTSKA (BLR) BYE
Sergey DYAKONOV (RUS) 6-1 6-1 Mikita SALAUYOU (BLR)
Nikolay DOLGIKH (RUS) BYE
Maxim RATNIUK (UKR) [3] BYE
Vadim AMELIN (RUS) BYE
Pavel KORENETS (BLR) 6-0 6-1 Kiril GARKUSHA (BLR)
Aliaksandr SIAMIONAU (BLR) BYE
Daniel SKRIPNIK (ISR) [4] BYE
Cian REID (IRL) BYE
Daniil ZARICHANSKYY (UKR) 6-0 6-0 Maxim ZILBERSHTEIN (BLR)
Aliaksandr BULITSKI (BLR) [10] BYE
Alexander LEBEDYN (UKR) [5] BYE
Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR) BYE
Daniel PASHAYAN (RUS) 6-3 6-3 Maksim ZUBKOU (BLR)
Anton DUBROV (BLR) [11] BYE
Edan LESHEM (ISR) [6] BYE
Ilya SHALAMITSKI (BLR) 6-1 6-0 Vadzim KORNIA (BLR)
Aleksei KHOMICH (BLR) 6-2 6-1 Mikita HERASKIN (BLR)
Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) [12] BYE
Daniel CUKIERMAN (ISR) [7] BYE
Nikita CHUBKOV (BLR) 6-1 7-5 Paul LENZ (GER)
George MAGLAKELIDZE (BLR) 3-6 6-2 6-1 Josiah TYSON (AUS)
Andrei NOVIKOV (BLR) [13] BYE
Aliaksandr HALINKO (BLR) [8] BYE
Vladimir SOSULNIKOV (BLR) 6-4 6-0 Nikita SPITSYN (RUS)
Mikhail YEHAYAN (BLR) 6-2 6-3 Pavel SUKHOTSKI (BLR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) [9] BYE

Round 2

Yuriy KRYVOY (UKR) [1] 6-1 6-4 Mikhail GALYAMOV (RUS)
Uladzimir FILIPOVICH (BLR) 6-3 6-3 Maksim DUBROVENSKI (BLR)
Thomas LE BOULCH (FRA) [2] 6-2 6-4 Andrei PIAKUTSKA (BLR)
Sergey DYAKONOV (RUS) 6-0 6-2 Nikolay DOLGIKH (RUS)
Maxim RATNIUK (UKR) [3] 6-0 6-1 Vadim AMELIN (RUS)
Aliaksandr SIAMIONAU (BLR) 6-4 6-4 Pavel KORENETS (BLR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) [4] 6-0 6-1 Cian REID (IRL)
Daniil ZARICHANSKYY (UKR) 6-2 6-3 Aliaksandr BULITSKI (BLR) [10]
Alexander LEBEDYN (UKR) [5] 6-0 6-0 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR)
Anton DUBROV (BLR) [11] 6-1 6-7(7) 6-2 Daniel PASHAYAN (RUS)
Edan LESHEM (ISR) [6] 7-5 6-2 Ilya SHALAMITSKI (BLR)
Aleksei KHOMICH (BLR) 6-3 3-6 6-3 Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) [12]
Daniel CUKIERMAN (ISR) [7] 6-2 6-1 Nikita CHUBKOV (BLR)
Andrei NOVIKOV (BLR) [13] 6-0 6-1 George MAGLAKELIDZE (BLR)
Aliaksandr HALINKO (BLR) [8] 6-1 6-2 Vladimir SOSULNIKOV (BLR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) [9] 6-1 6-0 Mikhail YEHAYAN (BLR)

Round 3

Yuriy KRYVOY (UKR) [1] 6-1 6-0 Uladzimir FILIPOVICH (BLR)
Thomas LE BOULCH (FRA) [2] 6-2 6-2 Sergey DYAKONOV (RUS)
Maxim RATNIUK (UKR) [3] 6-2 6-0 Aliaksandr SIAMIONAU (BLR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) [4] 6-3 4-6 6-2 Daniil ZARICHANSKYY (UKR)
Anton DUBROV (BLR) [11] 6-3 3-6 7-5 Alexander LEBEDYN (UKR) [5]
Edan LESHEM (ISR) [6] 6-1 6-2 Aleksei KHOMICH (BLR)
Daniel CUKIERMAN (ISR) [7] 6-2 6-1 Andrei NOVIKOV (BLR) [13]
Aliaksandr HALINKO (BLR) [8] 0-6 6-1 7-6(4) Olexiy KOLISNYK (UKR) [9]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Main Draw

1st Round

Eduardo STRUVAY (COL) [1] 6-4 6-0 Aliaksandr HALINKO (BLR)
Yaraslau SHYLA (BLR) 6-4 6-4 Andrei VASILEVSKI (BLR)
Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB) 6-7(4) 6-2 6-3 Daniiar DULDAEV (KGZ)
Ilya IVASHKA (BLR) 3-6 6-4 6-2 Filip VEGER (CRO) [8]
Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-2 5-7 6-2 Hugo NYS (FRA) [3]
Edan LESHEM (ISR) 7-6(5) 7-5 Anton DUBROV (BLR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) 6-2 6-2 Thomas LE BOULCH (FRA)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 7-6(5) 7-5 Denis MATSUKEVITCH (RUS) [6]
Artur DUBINSKI (BLR) 3-2 Retired Alexander BURY (BLR) [7]
Yuriy KRYVOY (UKR) 7-6(4) 6-7(4) 6-4 Vladzimir KRUK (BLR)
Ivan LIUTAREVICH (BLR) 6-2 6-4 Igor SOBOLTA (UKR)
Mikhail BIRYUKOV (RUS) [4] 6-3 6-3 Andrei ANDRUKHOU (BLR)
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 4-6 6-2 6-2 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
Daniel CUKIERMAN (ISR) 6-7(4) 6-1 6-2 Maxim TYBAR (BLR)
Maxim RATNIUK (UKR) 6-4 6-1 Dmytro BADANOV (UKR)
Daniel GLANCY (IRL) 7-6(4) 6-4 Maxim DUBARENCO (MDA) [2]

2nd Round

Yaraslau SHYLA (BLR) 6-4 4-1 Retired Eduardo STRUVAY (COL) [1]
Ilya IVASHKA (BLR) 6-3 6-1 Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB)
Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-2 6-4 Edan LESHEM (ISR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-4 7-5 Daniel SKRIPNIK (ISR)
Artur DUBINSKI (BLR) 7-6(2) 6-1 Yuriy KRYVOY (UKR)
Ivan LIUTAREVICH (BLR) 3-6 7-6(9) 7-5 Mikhail BIRYUKOV (RUS) [4]
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 6-1 6-1 Daniel CUKIERMAN (ISR)
Daniel GLANCY (IRL) 7-5 6-7(5) 7-6(4) Maxim RATNIUK (UKR)

Quarterfinal

Yaraslau SHYLA (BLR) 1-6 6-3 6-2 Ilya IVASHKA (BLR)
Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-3 7-6(3) Vladimir UZHYLOVSKY (UKR)
Artur DUBINSKI (BLR) 6-3 6-0 Ivan LIUTAREVICH (BLR)
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 6-3 6-1 Daniel GLANCY (IRL)

Semifinal

Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-1 6-3 Yaraslau SHYLA (BLR)
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 1-6 6-3 6-3 Artur DUBINSKI (BLR)

Final

Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-1 6-4 Dane PROPOGGIA (AUS) [5]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Doubles

1st Round

Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 7-5 6-4 Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR)
Andrei ANDRUKHOU (BLR) / Ivan LIUTAREVICH (BLR) 4-6 6-3 [10-4] Daniel CUKIERMAN (ISR) / Edan LESHEM (ISR)
Yaraslau SHYLA (BLR) / Andrei VASILEVSKI (BLR) [3] 6-2 3-6 [10-3] Dmytro BADANOV (UKR) / Filip VEGER (CRO)
Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR) 6-2 7-6(7) Sergey DYAKONOV (RUS) / Thomas LE BOULCH (FRA)
Anton DUBROV (BLR) / Andrei NOVIKOV (BLR) 6-1 6-3 Aliaksandr HALINKO (BLR) / Daniil ZARICHANSKYY (UKR)
Daniiar DULDAEV (KGZ) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [4] 6-1 6-2 Daniel PASHAYAN (RUS) / Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 6-4 6-0 Nikita CHUBKOV (BLR) / Aleksei KHOMICH (BLR)
Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2] 6-4 6-3 Stanislav POPLAVSKYY (UKR) / Daniel SKRIPNIK (ISR)

Quarterfinal

Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 6-1 6-4 Andrei ANDRUKHOU (BLR) / Ivan LIUTAREVICH (BLR)
Yaraslau SHYLA (BLR) / Andrei VASILEVSKI (BLR) [3] 6-4 6-2 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Daniiar DULDAEV (KGZ) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [4] 6-2 6-4 Anton DUBROV (BLR) / Andrei NOVIKOV (BLR)
Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2] 6-2 7-6(4) Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR)

Semifinal

Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 7-5 6-2 Yaraslau SHYLA (BLR) / Andrei VASILEVSKI (BLR) [3]
Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2] 6-4 7-5 Daniiar DULDAEV (KGZ) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [4]

Final

Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 6-3 7-5 Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #5
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Qualy

Round 1


Yuriy KRYVOY (UKR) [1] BYE
Mikhail GALYAMOV (RUS) BYE
Maksim DUBROVENSKI (BLR) 6-2 5-7 6-3 Alexander DUBROVIN (RUS)
Uladzimir FILIPOVICH (BLR) BYE
Thomas LE BOULCH (FRA) [2] BYE
Andrei PIAKUTSKA (BLR) BYE
Sergey DYAKONOV (RUS) 6-1 6-1 Mikita SALAUYOU (BLR)
Nikolay DOLGIKH (RUS) BYE
Maxim RATNIUK (UKR) [3] BYE
Vadim AMELIN (RUS) BYE
Pavel KORENETS (BLR) 6-0 6-1 Kiril GARKUSHA (BLR)
Aliaksandr SIAMIONAU (BLR) BYE
Daniel SKRIPNIK (ISR) [4] BYE
Cian REID (IRL) BYE
Daniil ZARICHANSKYY (UKR) 6-0 6-0 Maxim ZILBERSHTEIN (BLR)
Aliaksandr BULITSKI (BLR) [10] BYE
Alexander LEBEDYN (UKR) [5] BYE
Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR) BYE
Daniel PASHAYAN (RUS) 6-3 6-3 Maksim ZUBKOU (BLR)
Anton DUBROV (BLR) [11] BYE
Edan LESHEM (ISR) [6] BYE
Ilya SHALAMITSKI (BLR) 6-1 6-0 Vadzim KORNIA (BLR)
Aleksei KHOMICH (BLR) 6-2 6-1 Mikita HERASKIN (BLR)
Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) [12] BYE
Daniel CUKIERMAN (ISR) [7] BYE
Nikita CHUBKOV (BLR) 6-1 7-5 Paul LENZ (GER)
George MAGLAKELIDZE (BLR) 3-6 6-2 6-1 Josiah TYSON (AUS)
Andrei NOVIKOV (BLR) [13] BYE
Aliaksandr HALINKO (BLR) [8] BYE
Vladimir SOSULNIKOV (BLR) 6-4 6-0 Nikita SPITSYN (RUS)
Mikhail YEHAYAN (BLR) 6-2 6-3 Pavel SUKHOTSKI (BLR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) [9] BYE
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #6
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Qualy

Round 2


Yuriy KRYVOY (UKR) [1] 6-1 6-4 Mikhail GALYAMOV (RUS)
Uladzimir FILIPOVICH (BLR) 6-3 6-3 Maksim DUBROVENSKI (BLR)
Thomas LE BOULCH (FRA) [2] 6-2 6-4 Andrei PIAKUTSKA (BLR)
Sergey DYAKONOV (RUS) 6-0 6-2 Nikolay DOLGIKH (RUS)
Maxim RATNIUK (UKR) [3] 6-0 6-1 Vadim AMELIN (RUS)
Aliaksandr SIAMIONAU (BLR) 6-4 6-4 Pavel KORENETS (BLR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) [4] 6-0 6-1 Cian REID (IRL)
Daniil ZARICHANSKYY (UKR) 6-2 6-3 Aliaksandr BULITSKI (BLR) [10]
Alexander LEBEDYN (UKR) [5] 6-0 6-0 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR)
Anton DUBROV (BLR) [11] 6-1 6-7(7) 6-2 Daniel PASHAYAN (RUS)
Edan LESHEM (ISR) [6] 7-5 6-2 Ilya SHALAMITSKI (BLR)
Aleksei KHOMICH (BLR) 6-3 3-6 6-3 Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) [12]
Daniel CUKIERMAN (ISR) [7] 6-2 6-1 Nikita CHUBKOV (BLR)
Andrei NOVIKOV (BLR) [13] 6-0 6-1 George MAGLAKELIDZE (BLR)
Aliaksandr HALINKO (BLR) [8] 6-1 6-2 Vladimir SOSULNIKOV (BLR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) [9] 6-1 6-0 Mikhail YEHAYAN (BLR)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #7
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Qualy

Round 3


Yuriy KRYVOY (UKR) [1] 6-1 6-0 Uladzimir FILIPOVICH (BLR)
Thomas LE BOULCH (FRA) [2] 6-2 6-2 Sergey DYAKONOV (RUS)
Maxim RATNIUK (UKR) [3] 6-2 6-0 Aliaksandr SIAMIONAU (BLR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) [4] 6-3 4-6 6-2 Daniil ZARICHANSKYY (UKR)
Anton DUBROV (BLR) [11] 6-3 3-6 7-5 Alexander LEBEDYN (UKR) [5]
Edan LESHEM (ISR) [6] 6-1 6-2 Aleksei KHOMICH (BLR)
Daniel CUKIERMAN (ISR) [7] 6-2 6-1 Andrei NOVIKOV (BLR) [13]
Aliaksandr HALINKO (BLR) [8] 0-6 6-1 7-6(4) Olexiy KOLISNYK (UKR) [9]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #8
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Main Draw

1st Round


Yaraslau SHYLA (BLR) 6-4 6-4 Andrei VASILEVSKI (BLR)
Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB) 6-7(4) 6-2 6-3 Daniiar DULDAEV (KGZ)
Ilya IVASHKA (BLR) 3-6 6-4 6-2 Filip VEGER (CRO) [8]
Ivan LIUTAREVICH (BLR) 6-2 6-4 Igor SOBOLTA (UKR)
Mikhail BIRYUKOV (RUS) [4] 6-3 6-3 Andrei ANDRUKHOU (BLR)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #9
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Doubles

1st Round

Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 7-5 6-4 Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 6-4 6-0 Nikita CHUBKOV (BLR) / Aleksei KHOMICH (BLR)
Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2] 6-4 6-3 Stanislav POPLAVSKYY (UKR) / Daniel SKRIPNIK (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #10
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Main Draw

1st Round


Eduardo STRUVAY (COL) [1] 6-4 6-0 Aliaksandr HALINKO (BLR)
Yaraslau SHYLA (BLR) 6-4 6-4 Andrei VASILEVSKI (BLR)
Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB) 6-7(4) 6-2 6-3 Daniiar DULDAEV (KGZ)
Ilya IVASHKA (BLR) 3-6 6-4 6-2 Filip VEGER (CRO) [8]
Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-2 5-7 6-2 Hugo NYS (FRA) [3]
Edan LESHEM (ISR) 7-6(5) 7-5 Anton DUBROV (BLR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) 6-2 6-2 Thomas LE BOULCH (FRA)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 7-6(5) 7-5 Denis MATSUKEVITCH (RUS) [6]
Artur DUBINSKI (BLR) 3-2 Retired Alexander BURY (BLR) [7]
Yuriy KRYVOY (UKR) 7-6(4) 6-7(4) 6-4 Vladzimir KRUK (BLR)
Ivan LIUTAREVICH (BLR) 6-2 6-4 Igor SOBOLTA (UKR)
Mikhail BIRYUKOV (RUS) [4] 6-3 6-3 Andrei ANDRUKHOU (BLR)
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 4-6 6-2 6-2 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
Daniel CUKIERMAN (ISR) 6-7(4) 6-1 6-2 Maxim TYBAR (BLR)
Maxim RATNIUK (UKR) 6-4 6-1 Dmytro BADANOV (UKR)
Daniel GLANCY (IRL) 7-6(4) 6-4 Maxim DUBARENCO (MDA) [2]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #11
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

Doubles

1st Round


Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 7-5 6-4 Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR)
Andrei ANDRUKHOU (BLR) / Ivan LIUTAREVICH (BLR) 4-6 6-3 [10-4] Daniel CUKIERMAN (ISR) / Edan LESHEM (ISR)
Yaraslau SHYLA (BLR) / Andrei VASILEVSKI (BLR) [3] 6-2 3-6 [10-3] Dmytro BADANOV (UKR) / Filip VEGER (CRO)
Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR) 6-2 7-6(7) Sergey DYAKONOV (RUS) / Thomas LE BOULCH (FRA)
Anton DUBROV (BLR) / Andrei NOVIKOV (BLR) 6-1 6-3 Aliaksandr HALINKO (BLR) / Daniil ZARICHANSKYY (UKR)
Daniiar DULDAEV (KGZ) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [4] 6-1 6-2 Daniel PASHAYAN (RUS) / Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 6-4 6-0 Nikita CHUBKOV (BLR) / Aleksei KHOMICH (BLR)
Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2] 6-4 6-3 Stanislav POPLAVSKYY (UKR) / Daniel SKRIPNIK (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Yaraslau SHYLA (BLR) 6-4 4-1 Retired Eduardo STRUVAY (COL) [1]
Ilya IVASHKA (BLR) 6-3 6-1 Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-4 7-5 Daniel SKRIPNIK (ISR)
Ivan LIUTAREVICH (BLR) 3-6 7-6(9) 7-5 Mikhail BIRYUKOV (RUS) [4]
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 6-1 6-1 Daniel CUKIERMAN (ISR


yasss shyla!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Yaraslau SHYLA (BLR) 6-4 4-1 Retired Eduardo STRUVAY (COL) [1]
Ilya IVASHKA (BLR) 6-3 6-1 Shonigmatjon SHOFAYZIYEV (UZB)
Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-2 6-4 Edan LESHEM (ISR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-4 7-5 Daniel SKRIPNIK (ISR)
Artur DUBINSKI (BLR) 7-6(2) 6-1 Yuriy KRYVOY (UKR)
Ivan LIUTAREVICH (BLR) 3-6 7-6(9) 7-5 Mikhail BIRYUKOV (RUS) [4]
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 6-1 6-1 Daniel CUKIERMAN (ISR)
Daniel GLANCY (IRL) 7-5 6-7(5) 7-6(4) Maxim RATNIUK (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

DOUBLES

Quarterfinal

Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 6-1 6-4 Andrei ANDRUKHOU (BLR) / Ivan LIUTAREVICH (BLR)
Yaraslau SHYLA (BLR) / Andrei VASILEVSKI (BLR) [3] 6-4 6-2 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Daniiar DULDAEV (KGZ) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [4] 6-2 6-4 Anton DUBROV (BLR) / Andrei NOVIKOV (BLR)
Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2] 6-2 7-6(4) Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Yaraslau SHYLA (BLR) 1-6 6-3 6-2 Ilya IVASHKA (BLR)
Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-3 7-6(3) Vladimir UZHYLOVSKY (UKR)
Artur DUBINSKI (BLR) 6-3 6-0 Ivan LIUTAREVICH (BLR)
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 6-3 6-1 Daniel GLANCY (IRL)

shyla =DD
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

MAIN DRAW

Semifinal

Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-1 6-3 Yaraslau SHYLA (BLR)
Dane PROPOGGIA (AUS) [5] 1-6 6-3 6-3 Artur DUBINSKI (BLR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

DOUBLES

Semifinal

Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 7-5 6-2 Yaraslau SHYLA (BLR) / Andrei VASILEVSKI (BLR) [3]
Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2] 6-4 7-5 Daniiar DULDAEV (KGZ) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [4]

Final

Siarhei BETAU (BLR) / Alexander BURY (BLR) [1] 6-3 7-5 Hugo NYS (FRA) / Dane PROPOGGIA (AUS) [2]


OP you can start updating the draws!!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Belarus F2 [18 August/Minsk/Hard]

MAIN DRAW

Final

Dzmitry ZHYRMONT (BLR) 6-1 6-4 Dane PROPOGGIA (AUS) [5]


1 tournament over this week already!!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
please edit the draws on first page....
 
1 - 20 of 21 Posts
Top