Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Registered
Joined
·
1,873 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Babolat Cup 2007

Dates: 09 Jul to 14 Jul 2007
Venue: Jan Homer Sport Complex, Georgia
Grade: Grade 5
Surface: Hard

Website: http://www.georgiantennis.ge/tournaments.htm

Boys Entry List

BOYS ACCEPTANCES - 18 JUNE
WITHDRAWAL DEADLINE - 26 JUNE

# Last Name Firs Name Country Birthday Rank Nat.Ranking Status
1 CHANTURIA GIORGI GEO 23.01.1989 324
2 OSADZE REVAZ GEO 16.09.1990 575
3 KURDADZE NIKOLOZ GEO 17.01.1990 2
4 RAMISHVILI BICHIKO GEO 01.07.1989 24
5 KOPALEISHVILI PAATA GEO 06.07.1991 20
6 LANCHAVA LASHA-GIORGI GEO 28.06.1992 9
7 IORDANIDI GIORGI GEO 12.06.1993 9
8 BERIDZE GIORGI GEO 14.08.1993 52
9 METREVELI ALEKSANDER GEO 10.08.1993 25
10 TAKTAKISHVILI DEMETRE GEO 10.01.1991 1644
11 BUCHUKURI BEKA GEO 30.01.1991 6
12 TAVSHELIDZE ALEKSANDER GEO 14.10.1990 26
13 KHMIADASHVILI GIORGI GEO 23.12.1991 1587
14 ALIYEV ERKIN AZE 27.02.1990 1192
15 ZAALISHVILI ZVIAD GEO 24.04.1990 3
16 KAKULIA NIKA GEO 06.04.1989 23
17 PAICHADZE SHOTA GEO 22.01.1992 4
18 AMASHUKELI BIDZINA GEO 20.01.1992 5
19 DZAGNIDZE TEMURI GEO 29.03.1990 10
20 XRIKADZE DIMITRI GEO 01.01.1992 15
21 KOPALEISHVILI PATA GEO 01.07.1991 22
 

·
Registered
Joined
·
1,873 Posts
Discussion Starter #2
Re: Babolat Cup 2007, Georgia - G5

Main Draw - 1st Round

Revaz OSADZE (GEO) (1) BYE
Anar BAKSH-ALIEV (AZE) BYE
Paata KOPALEISHVILI (GEO) defeated George KEMULARIA (GEO) 61 60
Shota PAICHADZE (GEO) (7) BYE
Demetre TAKTAKISHVILI (GEO) (4) BYE
Nika KAKULIA (GEO) BYE
Levan FEROYAN (RUS) defeated Pavle VASHAKIDZE (GEO) 61 62
Zviad ZAALISHVILI (GEO) (6) BYE
Nickoloz KURDADZE (GEO) (5) BYE
Aleksander TAVKHLEIDZE (GEO) defeated George MIRZOEV (GEO) 60 62
Lasha-giorgi LANCHAVA (GEO) BYE
Giorgi KHMIADASHVILI (GEO) (3) BYE
Beka BUCHUKURI (GEO) (8) BYE
Dimitri KHRIKADZE (GEO) defeated Vladimer SIRADZE (GEO) 60 61
Sergio SIKHARULIDZE (GEO) BYE
Erkin ALIYEV (AZE) (2) BYE
 

·
Registered
Joined
·
1,873 Posts
Discussion Starter #3
Re: Babolat Cup 2007, Georgia - G5

2nd Round

Revaz OSADZE (GEO) (1) defeated Anar BAKSH-ALIEV (AZE) 61 62
Shota PAICHADZE (GEO) (7) defeated Paata KOPALEISHVILI (GEO) 75 76(2)
Demetre TAKTAKISHVILI (GEO) (4) defeated Nika KAKULIA (GEO) 61 62
Zviad ZAALISHVILI (GEO) (6) defeated Levan FEROYAN (RUS) 62 61
Nickoloz KURDADZE (GEO) (5) defeated Aleksander TAVKHLEIDZE (GEO) 60 61
Giorgi KHMIADASHVILI (GEO) (3) defeated Lasha-giorgi LANCHAVA (GEO) 75 64
Beka BUCHUKURI (GEO) (8) defeated Dimitri KHRIKADZE (GEO) 63 63
Sergio SIKHARULIDZE (GEO) defeated Erkin ALIYEV (AZE) (2) 63 63

Quarterfinal

Revaz OSADZE (GEO) (1) defeated Shota PAICHADZE (GEO) (7) 62 60
Zviad ZAALISHVILI (GEO) (6) defeated Demetre TAKTAKISHVILI (GEO) (4) 76(2) 64
Nickoloz KURDADZE (GEO) (5) defeated Giorgi KHMIADASHVILI (GEO) (3) 64 60
Sergio SIKHARULIDZE (GEO) defeated Beka BUCHUKURI (GEO) (8) 36 60 60

Semifinal

Revaz OSADZE (GEO) (1) defeated Zviad ZAALISHVILI (GEO) (6) 60 62
Nickoloz KURDADZE (GEO) (5) defeated Sergio SIKHARULIDZE (GEO) 76(3) 61
 

·
Registered
Joined
·
1,873 Posts
Discussion Starter #4
Final

Nickoloz KURDADZE (GEO) (5) defeated Revaz OSADZE (GEO) (1) 36 75 63
 
1 - 4 of 4 Posts
Top