Mens Tennis Forums banner

1 - 9 of 9 Posts

·
Registered
Joined
·
8,008 Posts
Discussion Starter #1
First Round
(1)Justin Gimelstob (USA) vs Justin Bower (RSA)
Laurence Tieleman (ITA) vs Alex Bogomolov (USA)
Marcos Daniel (BRA) vs (q)
(5)Martin Lee (GBR) vs Robert Kendrick (USA)

(3)Jack Brasington (USA) vs Bjorn Rehnquist (SWE)
Petr Kralert (CZE) vs Frederic Niemeyer (CAN)
(WC)David Martin (USA) vs (q)
(7)Louis Vosloo (RSA) vs (q)

(6)Michael Russell (USA) vs Jan Hernych (CZE)
Kevin Kim (USA) vs (SE)Hermes Gamonal (CHI)
(WC)Ryan Sachire (USA) vs (WC)Wayne Odesnik (USA)
(4)Lovro Zovko (CRO) vs Bob Bryan (USA)

(8)Gabriel Trifu (ROM) vs (q)
Arvind Parmar (GBR) vs (WC)Todd Widom (USA)
Eric Taino (USA) vs Jeff Salzenstein (USA)
(2)Ricardo Mello (BRA) vs Sebastien Lareau (CAN)

Good luck Lovro!
 

·
Registered
Joined
·
8,008 Posts
Discussion Starter #2
First Round
(1)Justin Gimelstob (USA) vs Justin Bower (RSA)
Alex Bogomolov (USA) d. Laurence Tieleman (ITA) 6-3 6-3
Marcos Daniel (BRA) d. (LL)Maximilian Abel (GER) 6-4 6-3 [Abel replaces Lee]
Robert Kendrick (USA) d. (9)(q)Paul Goldstein (USA) 6-3 6-1 [Goldstein takes Lee's spot]
(3)Jack Brasington (USA) vs Bjorn Rehnquist (SWE)
Petr Kralert (CZE) vs Frederic Niemeyer (CAN)
(WC)David Martin (USA) vs (q)Michael Joyce (USA)
(7)Louis Vosloo (RSA) vs (q)Dmitry Tursunov (RUS)
(6)Michael Russell (USA) vs Jan Hernych (CZE)
Kevin Kim (USA) vs (SE)Hermes Gamonal (CHI)
(WC)Ryan Sachire (USA) vs (WC)Wayne Odesnik (USA)
Bob Bryan (USA) vs (LL)Ignacio Hirigoyen (USA) [Hirigoyen replaces Zovko]
(8)Gabriel Trifu (ROM) vs (q)Daniel Melo (BRA)
(LL)Peter Wessles (NED) vs (WC)Todd Widom (USA) [Wessels replaces Arvind Parmar]
Eric Taino (USA) vs Jeff Salzenstein (USA)
(2)Ricardo Mello (BRA) vs Sebastien Lareau (CAN)
 

·
Registered
Joined
·
11,133 Posts
good luck peter wessels and justin
 

·
Registered
Joined
·
5,938 Posts
Gooo Alex, Jack, and Michael!!!!
 

·
Registered
Joined
·
14,437 Posts
Second Round
(1)Justin Gimelstob (USA) d. Alex Bogomolov (USA) 6-1 3-6 6-4
Robert Kendrick (USA) d. Marcos Daniel (BRA) 4-6 6-2 6-4
Bjorn Rehnquist (SWE) d. Frederic Niemeyer (CAN) 3-6 6-3 2-0 ret.
(q)Michael Joyce (USA) d. (q)Dmitry Tursunov (RUS) 7-6(5) 6-3
(6)Michael Russell (USA) d. (SE)Hermes Gamonal (CHI) 6-3 3-1 ret.
Bob Bryan (USA) d. (WC)Ryan Sachire (USA) 6-3 6-2
(q)Daniel Melo (BRA) d. (WC)Todd Widom (USA) 6-2 6-4
Jeff Salzenstein (USA) d. Sebastien Lareau (CAN) 6-4 6-3
 

·
Registered
Joined
·
5,938 Posts
PFFF! Alex, you had hiM!:( Keep going Michael!!!
 

·
Registered
Joined
·
70,027 Posts
Quarterfinals
Robert Kendrick (USA) d. (1)Justin Gimelstob (USA) 6-3 7-6(3)
Bjorn Rehnquist (SWE) d. (q)Michael Joyce (USA) 6-4 6-1
(6)Michael Russell (USA) d. Bob Bryan (USA) 6-7(7) 6-4 6-2
(q)Daniel Melo (BRA) d. Jeff Salzenstein (USA) 3-6 7-5 6-2

Semifinals
Robert Kendrick (USA) d. Bjorn Rehnquist (SWE) 6-1 6-4
(q)Daniel Melo (BRA) d. (6)Michael Russell (USA) 3-6 6-4 6-4


Michael :rolleyes:
 
1 - 9 of 9 Posts
Top