Mens Tennis Forums banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #1 ·
1 Mykyta MASHTAKOV (UKR) 474 1 1
2 Nikita KATSNELSON (UKR) 707= 25 1
3 Simon FIALA (AUT) 713 3
4 Lukasz KOZIELSKI (POL) 778 1
5 Artem VASHESHNIKOV (UKR) 803 1
6 Vladyslav LOBAK (UKR) 883 34 2
7 Oleksandr CHERNOV (UKR) 945 11 1
8 Jordan HASSON (ISR) 955 2
9 Igor KARPOVETS (UKR) 1024 3 1
10 Maksim ZUBKOU (BLR) 1118= 2
11 Ilya DEGODUK (UKR) 1160= 1
12 Simon YASTREMSKIY (UKR) 1195= 1
13 Nikita REPKIN (UKR) 1308= 1
14 Martin BUGAJ (CZE) 1328= 40 1
15 Vasyl KISELYOV (UKR) 1334= 2
16 Gabriele BOSIO (ITA) 1441= 3
17 Mert Naci TURKER (TUR) 1447= 5 1
18 Mieszko KWASNIEWSKI (POL) 1527= 25 1
19 Stanislav SMIRNOV (UKR) 1527= 9 1
20 Ivan BONDARENKO (UKR) 1681= 1
21 Ivan GONCHAROV (UKR) 1781= 1
22 Osmancan SOYLER (TUR) 1832= 16 1



QUALIFYING - last modified on 23 Jun 2015
Pos Player Ranking National ranking Priority Info
1 Ege ERDURAK (TUR) 1884= 8 1
2 Martin FEKIAC (SVK) 2010= 2
3 Ilya SKOROMNY (UKR) 4 1
4 Egor BAKLANOV (UKR) 8 1
5 Daniil TSEBRENKO (UKR) 10 1
6 Filipp KULYNYCH (UKR) 12 1
7 Sergey KHARCHEV (UKR) 15 1
8 Maksym KONOVALOV (UKR) 19 1
9 Stanislav FEOFILOV (UKR) 21 1
10 Daniil TESTA (ITA) 2
11 Cezar CRETU (MDA) 2
12 Emre YAPICI (TUR) 35 1
13 Michael FESYUK (ISR) 1
14 Vasyl KHOMYN (UKR) 23 1
15 Grygorii KYSILOV (UKR) 30 1
16 Artur DIDKOVSKYY (UKR) 32 1
17 Yevgen SIROUS (UKR) 35 1
18 Mykhaylo RADCHENKO (UKR) 36 1
19 Oleksii POHREBNIAK (UKR) 55 1
20 Oleksii KRUTYKH (UKR) 56 1
21 Philipp SIKORSKI (UKR) 59 1
22 Denis PARSHUTIN (UKR) 1
23 Vitaliy STADNYK (UKR) 1
24 Volodymyr MALAKHOV (UKR) 1
25 Petro SOSNOVSKIY (UKR) 1
26 Aleksandr BRAYNIN (UKR) 1
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Q
Round 1
Anton KAPUSTIN (UKR) [1] BYE
Sergey KHARCHEV (UKR) 6-4 6-4 Maksym KONOVALOV (UKR)
Mykhaylo RANGAYEV (UKR) 6-3 6-1 Emre YAPICI (TUR)
Daniil TSEBRENKO (UKR) BYE
Timur MAULENOV (UKR) [2] BYE
Aleksandr BRAYNIN (UKR) 6-1 7-5 Grygorii KYSILOV (UKR)
Ivan TOLSTYKH (UKR) 6-1 6-0 Petro SOSNOVSKIY (UKR)
Mattia FRINZI (ITA) 6-0 6-0 Artur DIDKOVSKYY (UKR)
Ilya LEVY (UKR) BYE
Sergiy TYKHONENKO (UKR) 6-1 7-5 Daniil TESTA (ITA)
Nikita ALOSHA USHAKOV (UKR) 6-1 6-1 Cezar CRETU (MDA)
Yevgen SIROUS (UKR) 6-3 4-6 6-2 Filipp KULYNYCH (UKR)
Philipp SIKORSKI (UKR) BYE
Michael FESYUK (ISR) 3-6 7-6(3) 7-6(2) Oleksii POHREBNIAK (UKR)
Stanislav FEOFILOV (UKR) 6-0 6-3 Mykhaylo RADCHENKO (UKR)
Oleksii KRUTYKH (UKR) Walkover Artsiom AUSIYEVICH (BLR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Q
Round 2
Sergey KHARCHEV (UKR) 6-0 6-2 Anton KAPUSTIN (UKR) [1]
Mykhaylo RANGAYEV (UKR) 6-1 6-4 Daniil TSEBRENKO (UKR)
Aleksandr BRAYNIN (UKR) 6-0 6-2 Timur MAULENOV (UKR) [2]
Mattia FRINZI (ITA) 6-0 7-5 Ivan TOLSTYKH (UKR)
Sergiy TYKHONENKO (UKR) 6-2 6-1 Ilya LEVY (UKR)
Yevgen SIROUS (UKR) 6-2 6-2 Nikita ALOSHA USHAKOV (UKR)
Philipp SIKORSKI (UKR) 7-6(7) 4-6 6-4 Michael FESYUK (ISR)
Oleksii KRUTYKH (UKR) 6-0 6-4 Stanislav FEOFILOV (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #5 ·
D
1st Round
Igor KARPOVETS (UKR) / Mykyta MASHTAKOV (UKR) [1] 6-1 6-0 Ege ERDURAK (TUR) / Osmancan SOYLER (TUR)
Timur MAULENOV (UKR) / Simon YASTREMSKIY (UKR) 6-2 6-3 Egor MATVIEVICI (MDA) / Stanislav SMIRNOV (UKR)
Aleksandr BRAYNIN (UKR) / Yevgen SIROUS (UKR) 7-5 6-3 Lukasz KOZIELSKI (POL) / Mieszko KWASNIEWSKI (POL) [4]
Gabriele BOSIO (ITA) / Mattia FRINZI (ITA) 6-4 6-0 Egor BAKLANOV (UKR) / Ilya DEGODUK (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #6 ·
S
1st Round
Mykyta MASHTAKOV (UKR) [1] 6-2 2-6 7-5 Gabriele BOSIO (ITA)
Mert Naci TURKER (TUR) 6-0 6-4 Nikita REPKIN (UKR)
Ilya DEGODUK (UKR) 6-2 6-0 Ilya SKOROMNY (UKR)
Simon YASTREMSKIY (UKR) 6-1 6-0 Ege ERDURAK (TUR)
Martin FEKIAC (SVK) 6-4 6-1 Ivan BONDARENKO (UKR)
Artem VASHESHNIKOV (UKR) [7] 6-1 6-0 Valora EMANUELE (ITA)
Mieszko KWASNIEWSKI (POL) 6-2 6-4 Nikita KATSNELSON (UKR) [8]
Osmancan SOYLER (TUR) 6-2 6-1 Ivan GONCHAROV (UKR)
Vladyslav LOBAK (UKR) [4] 6-1 6-2 Martin BUGAJ (CZE)
Igor KARPOVETS (UKR) [6] 6-1 6-4 Stanislav SMIRNOV (UKR)
Denis PARSHUTIN (UKR) 6-4 6-2 Maksim ZUBKOU (BLR)
Egor BAKLANOV (UKR) 3-6 6-2 6-0 Egor MATVIEVICI (MDA) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #7 ·
S
2nd Round
Mykyta MASHTAKOV (UKR) [1] 3-6 6-3 6-2 Mert Naci TURKER (TUR)
Artem VASHESHNIKOV (UKR) [7] 7-5 3-6 6-1 Martin FEKIAC (SVK)
Mieszko KWASNIEWSKI (POL) 6-2 6-2 Osmancan SOYLER (TUR)
Igor KARPOVETS (UKR) [6] 6-4 6-1 Denis PARSHUTIN (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #8 ·
D
1st Round
Igor KARPOVETS (UKR) / Mykyta MASHTAKOV (UKR) [1] 6-1 6-0 Ege ERDURAK (TUR) / Osmancan SOYLER (TUR)
Timur MAULENOV (UKR) / Simon YASTREMSKIY (UKR) 6-2 6-3 Egor MATVIEVICI (MDA) / Stanislav SMIRNOV (UKR)
Aleksandr BRAYNIN (UKR) / Yevgen SIROUS (UKR) 7-5 6-3 Lukasz KOZIELSKI (POL) / Mieszko KWASNIEWSKI (POL) [4]
Gabriele BOSIO (ITA) / Mattia FRINZI (ITA) 6-4 6-0 Egor BAKLANOV (UKR) / Ilya DEGODUK (UKR)
Sergey KHARCHEV (UKR) / Ilya SKOROMNY (UKR) 7-6(4) 6-4 Mert Naci TURKER (TUR) / Emre YAPICI (TUR)
Martin BUGAJ (CZE) / Martin FEKIAC (SVK) Walkover Nikita KATSNELSON (UKR) / Artem VASHESHNIKOV (UKR) [3]
Ivan GONCHAROV (UKR) / Denis PARSHUTIN (UKR) 2-6 6-3 [14-12] Valora EMANUELE (ITA) / Daniil TESTA (ITA)
Simon FIALA (AUT) / Maksim ZUBKOU (BLR) [2] 7-5 7-5 Nikita ALOSHA USHAKOV (UKR) / Nikita REPKIN (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #9 ·
D
Quarterfinal
Igor KARPOVETS (UKR) / Mykyta MASHTAKOV (UKR) [1] 6-1 6-3 Timur MAULENOV (UKR) / Simon YASTREMSKIY (UKR)
Aleksandr BRAYNIN (UKR) / Yevgen SIROUS (UKR) 7-5 6-7(8) [10-6] Gabriele BOSIO (ITA) / Mattia FRINZI (ITA)
Martin BUGAJ (CZE) / Martin FEKIAC (SVK) 6-2 6-1 Sergey KHARCHEV (UKR) / Ilya SKOROMNY (UKR)
Simon FIALA (AUT) / Maksim ZUBKOU (BLR) [2] 6-0 6-2 Ivan GONCHAROV (UKR) / Denis PARSHUTIN (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #10 ·
S
1st Round
Mykyta MASHTAKOV (UKR) [1] 6-2 2-6 7-5 Gabriele BOSIO (ITA)
Mert Naci TURKER (TUR) 6-0 6-4 Nikita REPKIN (UKR)
Ilya DEGODUK (UKR) 6-2 6-0 Ilya SKOROMNY (UKR)
Yevgen SIROUS (UKR) 6-1 6-2 Lukasz KOZIELSKI (POL) [5]
Sergey KHARCHEV (UKR) 6-2 6-3 Simon FIALA (AUT) [3]
Simon YASTREMSKIY (UKR) 6-1 6-0 Ege ERDURAK (TUR)
Martin FEKIAC (SVK) 6-4 6-1 Ivan BONDARENKO (UKR)
Artem VASHESHNIKOV (UKR) [7] 6-1 6-0 Valora EMANUELE (ITA)
Mieszko KWASNIEWSKI (POL) 6-2 6-4 Nikita KATSNELSON (UKR) [8]
Osmancan SOYLER (TUR) 6-2 6-1 Ivan GONCHAROV (UKR)
Oleksii KRUTYKH (UKR) 6-0 6-3 Valeriy BELANOV (UKR)
Vladyslav LOBAK (UKR) [4] 6-1 6-2 Martin BUGAJ (CZE)
Igor KARPOVETS (UKR) [6] 6-1 6-4 Stanislav SMIRNOV (UKR)
Denis PARSHUTIN (UKR) 6-4 6-2 Maksim ZUBKOU (BLR)
Mattia FRINZI (ITA) 6-1 6-3 Vasyl KISELYOV (UKR)
Egor BAKLANOV (UKR) 3-6 6-2 6-0 Egor MATVIEVICI (MDA) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #11 ·
S
2nd Round
Mykyta MASHTAKOV (UKR) [1] 3-6 6-3 6-2 Mert Naci TURKER (TUR)
Yevgen SIROUS (UKR) 6-2 6-1 Ilya DEGODUK (UKR)
Simon YASTREMSKIY (UKR) 2-6 7-5 6-3 Sergey KHARCHEV (UKR)
Artem VASHESHNIKOV (UKR) [7] 7-5 3-6 6-1 Martin FEKIAC (SVK)
Mieszko KWASNIEWSKI (POL) 6-2 6-2 Osmancan SOYLER (TUR)
Vladyslav LOBAK (UKR) [4] 7-5 6-2 Oleksii KRUTYKH (UKR)
Igor KARPOVETS (UKR) [6] 6-4 6-1 Denis PARSHUTIN (UKR)
Mattia FRINZI (ITA) 6-1 6-2 Egor BAKLANOV (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,669 Posts
Discussion Starter · #14 ·
S
Quarterfinal
Mykyta MASHTAKOV (UKR) [1] 7-5 7-5 Yevgen SIROUS (UKR)
Artem VASHESHNIKOV (UKR) [7] 6-2 6-0 Simon YASTREMSKIY (UKR)
Vladyslav LOBAK (UKR) [4] 7-6(3) 6-1 Mieszko KWASNIEWSKI (POL)
Mattia FRINZI (ITA) 4-6 6-4 6-1 Igor KARPOVETS (UKR) [6]
 
1 - 16 of 16 Posts
Top