Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #1
Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) 552 1
2 Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) 565 2 1
3 Paolo CUCALON HERRERA (COL) 576 1
4 Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) 659 1
5 Juan SEGURA (COL) 721= 1
6 Sebastián PINOS (ECU) 789= 1
7 Patricio NIETO (MEX) 881= 43 1
8 Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) 1057 25 1
9 Eduard RODRIGUEZ (VEN) 1163= 18 1
10 Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) 1423= 1
11 Rodrigo PASCAL VILLA (MEX) 1712= 1
12 Oscar Fabian PACHON (COL) 1714= 1
13 Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) 1714= 1
14 Santiago SANCHEZ (COL) 1714= 1
15 Diego FINKELSTEIN (BRA) 1817= 1
16 David ALFARO (COL) 2053= 1
17 Bernardo AMARAL NEVES (BRA) 2053= 2
18 Juan ARBELAEZ (COL) 2053= 1
19 Sebastian MEJIA (COL) 5 1
20 Andres Felipe PEREZ BOTERO (COL) 8 1
21 Alejandro HOYOS FRANCO (COL) 14 1
22 Diego FAJARDO (COL) 18 1
23 Luis Felipe CHIA LUZURIAGA (COL) 51 1
24 Nicolas Esteban CAICEDO (COL) 57 1
25 Horacio CALLIRGOS CÉSPEDES (PER) 6 1
26 Lucca MARCHESCHI (BRA) 6 1
27 Tobias SONNE (ARG) 1
28 Fernando OSPINA (COL) 60 1
29 Martin GONZALEZ (COL) 63 1
30 Juan Pablo JARAMILLO (COL) 64 1
31 Juan C QUINTANA (COL) 72 1
32 Felipe CANDELA (COL) 75 1
33 Camilo FERRERO (COL) 1
34 Frazier RENGIFO (COL) 1
35 Andres Felipe ARISTIZABAL URINA (COL) 1
36 Andres Felipe DIAZ (COL) 1
37 Simon RAMIREZ MONTOYA (COL) 1
38 Juan Diego ARISTIZABAL GOMEZ (COL) 1
39 Camilo ARIAS (COL) 1
40 Pedro URIBE (COL) 1
41 Julian BERMUDEZ ALVAREZ (COL) 1
42 Alejandro PENA SILVA (COL) 1
43 Johan Esteban ALVAREZ HERRERA (COL) 1
44 Jose Luis EUGENIO (COL) 1
45 Juan Manuel LOPEZ (COL) 1
46 Francisco RIVERA (COL) 1
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #2
Q
Round 1
Jose LARREA (VEN) [1] BYE
Guilherme BARBOSA (BRA) 2-6 6-1 6-3 Nicolas MARIN (COL)
Juan Jose VARON (COL) BYE
juan david NAVARRO PUYANA (COL) 6-1 6-2 Ignacio MIDDLETON (CHI)
Nicolas David ORJUELA ESPITIA (COL) BYE
Juan Diego RUIZ (COL) 3-6 6-4 6-2 Nicolas JACOBI (BRA)
Mayron Nicolas GUERRERO BARON (COL) BYE
Juan Sebastian LOPEZ (COL) 6-2 6-2 Arthur DE SOUZA FONSECA (BRA)
Ivan Mateo JIMENEZ (COL) BYE
Blu BAKER (GBR) 6-0 6-0 Nestor Augusto ESPINOSA ROBLEDO (COL)
Brayan David CONTRERAS JARAMILLO (COL) BYE
Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA) 6-4 7-5 Jose Nicolas CURREA VERGARA (COL)
Carlos Eduardo OSORIO MORENO (COL) BYE
Santiago GALAN (COL) 6-4 0-6 6-2 Carlos Xavier GUTIERREZ DIAZ (ESP)
Michal KUSZNERKO (USA) 6-2 6-4 Santiago CHISCO (COL)
Laelson RODRIGUES (BRA) 7-6(3) 6-3 Juan David CASTILLO (COL)
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #3
Q
Round 2
Jose LARREA (VEN) [1] 6-0 6-1 Guilherme BARBOSA (BRA)
juan david NAVARRO PUYANA (COL) 6-2 6-1 Juan Jose VARON (COL)
Juan Diego RUIZ (COL) 6-0 6-1 Nicolas David ORJUELA ESPITIA (COL)
Juan Sebastian LOPEZ (COL) 6-0 6-2 Mayron Nicolas GUERRERO BARON (COL)
Blu BAKER (GBR) 6-7(7) 6-3 6-4 Ivan Mateo JIMENEZ (COL)
Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA) 6-1 6-1 Brayan David CONTRERAS JARAMILLO (COL)
Santiago GALAN (COL) 5-7 6-3 6-4 Carlos Eduardo OSORIO MORENO (COL)
Michal KUSZNERKO (USA) 7-6(2) 6-3 Laelson RODRIGUES (BRA)
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #4
S
1st Round
Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [1] 6-3 6-4 Andres Felipe PEREZ BOTERO (COL)
Nicolas BUITRAGO (COL) 6-4 6-1 Ivan Mateo JIMENEZ (COL)
Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-2 6-3 juan david NAVARRO PUYANA (COL)
Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) [13] 6-2 6-0 Juan Diego ARISTIZABAL GOMEZ (COL)
Eduard RODRIGUEZ (VEN) [11] 0-6 6-4 6-4 Luis Felipe CHIA LUZURIAGA (COL)
Juan Manuel PAREDES (COL) 6-1 6-1 Andres Felipe DIAZ (COL)
Bernardo AMARAL NEVES (BRA) 6-0 6-0 Nicolas SANABRIA (COL)
Carlos Ernesto TRUJILLO (COL) [7] 4-6 6-4 6-4 Camilo FERRERO (COL)
Paolo CUCALON HERRERA (COL) [3] 6-2 4-6 6-2 Nicolas Jose PRIETO (COL)
Guilherme BARBOSA (BRA) 6-2 6-4 Francisco RIVERA (COL)
Nicolas Esteban CAICEDO (COL) 6-3 6-1 Fernando OSPINA (COL)
Simon RAMIREZ MONTOYA (COL) 6-4 6-1 Rodrigo PASCAL VILLA (MEX) [14]
Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA) 6-3 2-6 6-4 Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) [12]
Tobias SONNE (ARG) 6-2 6-1 Diego FAJARDO (COL)
Santiago GALAN (COL) 6-1 6-3 Juan ARBELAEZ (COL)
Sebastián PINOS (ECU) [6] 6-4 6-3 Juan Sebastian LOPEZ (COL)
Patricio NIETO (MEX) [8] 6-0 6-4 Julian BERMUDEZ ALVAREZ (COL)
Sebastian MEJIA (COL) 6-2 6-4 Johan Esteban ALVAREZ HERRERA (COL)
Juan Diego RUIZ (COL) 3-6 7-6(5) 7-6(8) Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA)
Sebastian LOPEZ (COL) 6-4 7-6(3) Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) [9]
Diego FINKELSTEIN (BRA) [16] 6-1 6-2 David ALFARO (COL)
Juan Pablo JARAMILLO (COL) 6-3 6-0 Jose Luis EUGENIO (COL)
Michal KUSZNERKO (USA) 6-0 6-0 Andres Felipe ARISTIZABAL URINA (COL)
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) [4] 6-2 6-0 Juan C QUINTANA (COL)
Juan SEGURA (COL) [5] 6-1 6-0 Sebastian GAMEZ (COL)
Camilo ARIAS (COL) 6-2 6-4 Lucca MARCHESCHI (BRA)
Alejandro HOYOS FRANCO (COL) 6-2 6-2 Horacio CALLIRGOS CÉSPEDES (PER)
Sebastian ARCE (COL) 6-3 6-3 Jose LARREA (VEN) [10]
Juan Manuel LOPEZ (COL) 7-5 5-7 4-0 Retired Santiago SANCHEZ (COL) [15]
Laelson RODRIGUES (BRA) 6-0 4-6 6-2 Martin GONZALEZ (COL)
Blu BAKER (GBR) 6-1 6-4 Pedro URIBE (COL)
Alejandro PENA SILVA (COL) 6-4 6-3 Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #5
D
1st Round
Paolo CUCALON HERRERA (COL) / Juan SEGURA (COL) [1] 6-1 6-1 Santiago CHISCO (COL) / Andres Felipe DIAZ (COL)
Laelson RODRIGUES (BRA) / Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) 6-0 6-4 Jose Luis EUGENIO (COL) / Francisco RIVERA (COL)
Patricio NIETO (MEX) / Rodrigo PASCAL VILLA (MEX) [6] 6-3 6-1 Camilo FERRERO (COL) / Sebastian LOPEZ (COL)
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #6
D
1st Round
Paolo CUCALON HERRERA (COL) / Juan SEGURA (COL) [1] 6-1 6-1 Santiago CHISCO (COL) / Andres Felipe DIAZ (COL)
Blu BAKER (GBR) / Santiago GALAN (COL) 7-6(2) 6-3 Sebastian ARCE (COL) / Nicolas Jose PRIETO (COL)
Laelson RODRIGUES (BRA) / Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) 6-0 6-4 Jose Luis EUGENIO (COL) / Francisco RIVERA (COL)
Patricio NIETO (MEX) / Rodrigo PASCAL VILLA (MEX) [6] 6-3 6-1 Camilo FERRERO (COL) / Sebastian LOPEZ (COL)
Jose LARREA (VEN) / Eduard RODRIGUEZ (VEN) [4] 6-2 7-5 Andres Felipe PEREZ BOTERO (COL) / Carlos Ernesto TRUJILLO (COL)
Juan Manuel LOPEZ (COL) / Simon RAMIREZ MONTOYA (COL) Walkover Guilherme BARBOSA (BRA) / Arthur DE SOUZA FONSECA (BRA)
Nicolas BUITRAGO (COL) / Sebastian MEJIA (COL) 6-1 7-5 Ignacio MIDDLETON (CHI) / Fernando OSPINA (COL)
Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) / Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) [5] 6-4 6-3 Julian BERMUDEZ ALVAREZ (COL) / Santiago SANCHEZ (COL)
Bernardo AMARAL NEVES (BRA) / Diego FINKELSTEIN (BRA) [7] 6-4 6-2 Luis Felipe CHIA LUZURIAGA (COL) / Juan Diego RUIZ (COL)
David ALFARO (COL) / Juan Manuel PAREDES (COL) 3-6 6-3 [10-8] Juan Pablo JARAMILLO (COL) / Pedro URIBE (COL)
Juan ARBELAEZ (COL) / Horacio CALLIRGOS CÉSPEDES (PER) 6-1 6-1 Sebastian GAMEZ (COL) / Ivan Mateo JIMENEZ (COL)
Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) / Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [3] 7-5 6-0 Johan Esteban ALVAREZ HERRERA (COL) / Juan Sebastian LOPEZ (COL)
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) / Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [8] 6-2 6-4 Alejandro PENA SILVA (COL) / Juan Manuel SANCHEZ (COL)
Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA) / Tobias SONNE (ARG) 6-1 6-2 Brayan David CONTRERAS JARAMILLO (COL) / Nicolas MARIN (COL)
Andres Felipe ARISTIZABAL URINA (COL) / Jose Nicolas CURREA VERGARA (COL) 3-6 7-5 [10-6] Camilo ARIAS (COL) / Lucca MARCHESCHI (BRA)
Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) / Sebastián PINOS (ECU) [2] 6-4 6-4 Nicolas Esteban CAICEDO (COL) / Diego FAJARDO (COL)
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #7
D
2nd Round
Paolo CUCALON HERRERA (COL) / Juan SEGURA (COL) [1] 6-4 6-1 Blu BAKER (GBR) / Santiago GALAN (COL)
Laelson RODRIGUES (BRA) / Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) 7-6(5) 2-6 [10-7] Patricio NIETO (MEX) / Rodrigo PASCAL VILLA (MEX) [6]
Jose LARREA (VEN) / Eduard RODRIGUEZ (VEN) [4] 7-5 7-5 Juan Manuel LOPEZ (COL) / Simon RAMIREZ MONTOYA (COL)
Nicolas BUITRAGO (COL) / Sebastian MEJIA (COL) 6-1 6-2 Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) / Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) [5]
Bernardo AMARAL NEVES (BRA) / Diego FINKELSTEIN (BRA) [7] 4-6 6-3 [10-4] David ALFARO (COL) / Juan Manuel PAREDES (COL)
Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) / Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [3] 6-3 6-3 Juan ARBELAEZ (COL) / Horacio CALLIRGOS CÉSPEDES (PER)
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) / Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [8] 6-4 6-4 Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA) / Tobias SONNE (ARG)
Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) / Sebastián PINOS (ECU) [2] 6-1 6-3 Andres Felipe ARISTIZABAL URINA (COL) / Jose Nicolas CURREA VERGARA (COL)
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #8
D
Quarterfinal
Laelson RODRIGUES (BRA) / Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) 6-2 7-5 Paolo CUCALON HERRERA (COL) / Juan SEGURA (COL) [1]
Nicolas BUITRAGO (COL) / Sebastian MEJIA (COL) 6-4 6-3 Jose LARREA (VEN) / Eduard RODRIGUEZ (VEN) [4]
Bernardo AMARAL NEVES (BRA) / Diego FINKELSTEIN (BRA) [7] 3-6 7-6(4) [10-6] Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) / Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [3]
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) / Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [8] 7-5 6-4 Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) / Sebastián PINOS (ECU) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #9
S
2nd Round
Nicolas BUITRAGO (COL) 6-3 6-1 Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [1]
Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-2 6-3 Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) [13]
Eduard RODRIGUEZ (VEN) [11] 6-4 2-6 6-4 Juan Manuel PAREDES (COL)
Carlos Ernesto TRUJILLO (COL) [7] 6-4 4-6 7-5 Bernardo AMARAL NEVES (BRA)
Paolo CUCALON HERRERA (COL) [3] 6-2 6-1 Guilherme BARBOSA (BRA)
Nicolas Esteban CAICEDO (COL) 7-6(14) 6-3 Simon RAMIREZ MONTOYA (COL)
Tobias SONNE (ARG) 6-3 6-1 Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA)
Sebastián PINOS (ECU) [6] 7-5 6-1 Santiago GALAN (COL)
Sebastian MEJIA (COL) 7-5 5-7 6-2 Patricio NIETO (MEX) [8]
Juan Diego RUIZ (COL) 6-3 6-4 Sebastian LOPEZ (COL)
Diego FINKELSTEIN (BRA) [16] 6-0 6-0 Juan Pablo JARAMILLO (COL)
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) [4] 7-5 6-3 Michal KUSZNERKO (USA)
Juan SEGURA (COL) [5] 6-4 6-3 Camilo ARIAS (COL)
Alejandro HOYOS FRANCO (COL) 7-6(5) 6-4 Sebastian ARCE (COL)
Juan Manuel LOPEZ (COL) 6-0 6-0 Laelson RODRIGUES (BRA)
Alejandro PENA SILVA (COL) 6-4 4-6 6-2 Blu BAKER (GBR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #10
S
3rd Round
Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-3 6-3 Nicolas BUITRAGO (COL)
Carlos Ernesto TRUJILLO (COL) [7] 6-3 6-2 Eduard RODRIGUEZ (VEN) [11]
Paolo CUCALON HERRERA (COL) [3] 6-3 6-3 Nicolas Esteban CAICEDO (COL)
Sebastián PINOS (ECU) [6] 6-3 4-6 6-1 Tobias SONNE (ARG)
Sebastian MEJIA (COL) 7-5 6-3 Juan Diego RUIZ (COL)
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) [4] 6-3 6-2 Diego FINKELSTEIN (BRA) [16]
Juan SEGURA (COL) [5] 2-6 6-3 6-3 Alejandro HOYOS FRANCO (COL)
Juan Manuel LOPEZ (COL) 6-1 6-3 Alejandro PENA SILVA (COL)
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #11
D
Semifinal
Nicolas BUITRAGO (COL) / Sebastian MEJIA (COL) 3-6 6-3 [10-7] Laelson RODRIGUES (BRA) / Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA)
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) / Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [8] 6-2 6-1 Bernardo AMARAL NEVES (BRA) / Diego FINKELSTEIN (BRA) [7]
 

·
Moderator
Joined
·
165,139 Posts
Discussion Starter #13
S
Quarterfinal
Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-4 6-2 Carlos Ernesto TRUJILLO (COL) [7]
Paolo CUCALON HERRERA (COL) [3] 7-5 2-6 7-5 Sebastián PINOS (ECU) [6]
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) [4] 6-4 6-4 Sebastian MEJIA (COL)
Juan SEGURA (COL) [5] 3-6 6-4 7-5 Juan Manuel LOPEZ (COL)
 
1 - 15 of 15 Posts
Top