Mens Tennis Forums banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #1
1 Tomas LISKA (SVK) 392 2
2 Simon FIALA (AUT) 757 2
3 Vladyslav LOBAK (UKR) 779 34 1
4 Emilis RUSAKEVICIUS (LTU) 799 4 1
5 Alexander RUSHIN (ESA) 848= 2
6 Daniel SOYFER (USA) 937= 1
7 Artem VASHESHNIKOV (UKR) 944 1
8 Tadeas PAROULEK (CZE) 977 24 2
9 Denys GEVEL (UKR) 983= 1
10 Nikita KATSNELSON (UKR) 987= 25 1
11 Georgii KRAVCHENKO (UKR) 1088= 1
12 Ilya DEGODUK (UKR) 1166= 1
13 Davide CINTI (ITA) 1275= 2
14 Mieszko KWASNIEWSKI (POL) 1330= 25 2
15 Simon YASTREMSKIY (UKR) 1602= 1
16 Vladislav MELNIC (ROU) 1602= 30 2
17 Ivan BONDARENKO (UKR) 1705= 1
18 Ioan Dan ABRUDAN (ROU) 1705= 2
19 Nikita REPKIN (UKR) 1808= 1
20 Osmancan SOYLER (TUR) 1856= 16 1
21 Anton KAPUSTIN (UKR) 1913= 1
22 Timur MAULENOV (UKR) 2045= 1
 

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #2
Q
Round 1
Yevgen SIROUS (UKR) [1] BYE
Ivan TOLSTYKH (UKR) 4-6 6-1 6-2 Yaroslav SOKYRKA (UKR)
Mykhaylo RANGAYEV (UKR) 6-4 6-3 Daniil TSEBRENKO (UKR)
Petro SOSNOVSKIY (UKR) BYE
Sergey KHARCHEV (UKR) [2] BYE
Filip KUCBEL (SVK) 6-2 5-7 6-4 Svyatoslav ILNYTSKYY (UKR)
Grygorii KYSILOV (UKR) 6-4 6-1 Vasyl KHOMYN (UKR)
Artur DIDKOVSKYY (UKR) BYE
Oleksii KRUTYKH (UKR) [3] BYE
Dmytro YAVIR (UKR) 6-3 7-6(9) Ilya LEVY (UKR)
Kostyantyn KALCHEV (UKR) 6-1 6-1 Zakhar KRYVOSHYYA (UKR)
Mihail DERELYUK (UKR) 2-6 6-1 6-2 Illia TURABA (UKR)
Simen Sunde BRATHOLM (NOR) [4] BYE
Oleksandr YAKH (UKR) 6-3 6-3 Oleksandr KOROLENKO (UKR)
Georgiy KYZYMENKO (UKR) 6-0 6-1 Denys STEFONENKO (UKR)
Aleksandr BRAYNIN (UKR) [5] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #3
Q
Round 2
Yevgen SIROUS (UKR) [1] 6-3 2-6 7-6(3) Ivan TOLSTYKH (UKR)
Mykhaylo RANGAYEV (UKR) 6-0 6-0 Petro SOSNOVSKIY (UKR)
Sergey KHARCHEV (UKR) [2] 5-7 6-3 6-2 Filip KUCBEL (SVK)
Grygorii KYSILOV (UKR) 6-1 6-2 Artur DIDKOVSKYY (UKR)
Oleksii KRUTYKH (UKR) [3] 6-1 6-2 Dmytro YAVIR (UKR)
Kostyantyn KALCHEV (UKR) 6-1 6-0 Mihail DERELYUK (UKR)
Simen Sunde BRATHOLM (NOR) [4] 6-2 3-6 6-2 Oleksandr YAKH (UKR)
Aleksandr BRAYNIN (UKR) [5] 6-3 6-1 Georgiy KYZYMENKO (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #4
Q
Round 3
Yevgen SIROUS (UKR) [1] 2-6 6-2 6-3 Mykhaylo RANGAYEV (UKR)
Sergey KHARCHEV (UKR) [2] 6-2 6-3 Grygorii KYSILOV (UKR)
Oleksii KRUTYKH (UKR) [3] 6-2 6-1 Kostyantyn KALCHEV (UKR)
Simen Sunde BRATHOLM (NOR) [4] 6-2 6-4 Aleksandr BRAYNIN (UKR) [5]
 

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #5
S
1st Round
Tomas LISKA (SVK) [1] 6-3 6-3 Timur MAULENOV (UKR)
Osmancan SOYLER (TUR) 6-2 6-2 Denis PARSHUTIN (UKR)
Artem VASHESHNIKOV (UKR) [3] 6-3 6-3 Vladislav MELNIC (ROU)
David SEDLAR (CZE) 6-2 2-6 6-4 Ilya SKOROMNY (UKR)
Nikita REPKIN (UKR) 6-4 2-6 6-2 Daniel SOYFER (USA) [5]
Ioan Dan ABRUDAN (ROU) 6-1 6-2 Ivan BONDARENKO (UKR)
Martin FEKIAC (SVK) 6-1 6-3 Igor DUDUN (UKR)
Ilya DEGODUK (UKR) 6-3 7-5 Simon FIALA (AUT) [4]
Tadeas PAROULEK (CZE) [6] 6-4 6-2 Simon YASTREMSKIY (UKR)
Davide CINTI (ITA) 6-4 6-1 Aleksandr BRAYNIN (UKR)
Herman STERNER KRISTENSEN (NOR) 6-1 6-2 Anton KAPUSTIN (UKR)
Vladyslav LOBAK (UKR) [2] 6-2 6-2 Denys GEVEL (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #6
D
1st Round
Vladyslav LOBAK (UKR) / Artem VASHESHNIKOV (UKR) [1] 6-4 6-2 Egor BAKLANOV (UKR) / Georgii KRAVCHENKO (UKR)
Davide CINTI (ITA) / Osmancan SOYLER (TUR) 4-6 7-6(3) [14-12] Kostyantyn KALCHEV (UKR) / Mykhaylo RANGAYEV (UKR)
Martin FEKIAC (SVK) / Tomas LISKA (SVK) [4] 6-3 6-3 Ivan BONDARENKO (UKR) / Oleksandr YAKH (UKR)
Ioan Dan ABRUDAN (ROU) / Vladislav MELNIC (ROU) 7-6(5) 7-5 Aleksandr BRAYNIN (UKR) / Yevgen SIROUS (UKR)
Tadeas PAROULEK (CZE) / David SEDLAR (CZE) 6-2 6-3 Sergey KHARCHEV (UKR) / Ilya SKOROMNY (UKR)
Denis PARSHUTIN (UKR) / Nikita REPKIN (UKR) 2-6 6-0 [10-6] Simon FIALA (AUT) / Mieszko KWASNIEWSKI (POL) [3]
Denys GEVEL (UKR) / Simon YASTREMSKIY (UKR) 6-2 6-3 Simen Sunde BRATHOLM (NOR) / Herman STERNER KRISTENSEN (NOR)
Emilis RUSAKEVICIUS (LTU) / Daniel SOYFER (USA) [2] 6-2 5-7 [10-6] Ilya DEGODUK (UKR) / Timur MAULENOV (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #7
D
Quarterfinal
Vladyslav LOBAK (UKR) / Artem VASHESHNIKOV (UKR) [1] Walkover Davide CINTI (ITA) / Osmancan SOYLER (TUR)
Martin FEKIAC (SVK) / Tomas LISKA (SVK) [4] 6-2 6-3 Ioan Dan ABRUDAN (ROU) / Vladislav MELNIC (ROU)
Tadeas PAROULEK (CZE) / David SEDLAR (CZE) 7-5 6-4 Denis PARSHUTIN (UKR) / Nikita REPKIN (UKR)
Denys GEVEL (UKR) / Simon YASTREMSKIY (UKR) 6-4 7-6(6) Emilis RUSAKEVICIUS (LTU) / Daniel SOYFER (USA) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #10
S
1st Round
Tomas LISKA (SVK) [1] 6-3 6-3 Timur MAULENOV (UKR)
Osmancan SOYLER (TUR) 6-2 6-2 Denis PARSHUTIN (UKR)
Yevgen SIROUS (UKR) 7-6(4) 5-7 6-4 Simen Sunde BRATHOLM (NOR)
Egor BAKLANOV (UKR) 6-4 6-2 Georgii KRAVCHENKO (UKR) [8]
Artem VASHESHNIKOV (UKR) [3] 6-3 6-3 Vladislav MELNIC (ROU)
David SEDLAR (CZE) 6-2 2-6 6-4 Ilya SKOROMNY (UKR)
Oleksii KRUTYKH (UKR) 6-1 6-2 Mieszko KWASNIEWSKI (POL)
Sergey KHARCHEV (UKR) 6-7(3) 6-3 7-5 Emilis RUSAKEVICIUS (LTU) [7]
Nikita REPKIN (UKR) 6-4 2-6 6-2 Daniel SOYFER (USA) [5]
Ioan Dan ABRUDAN (ROU) 6-1 6-2 Ivan BONDARENKO (UKR)
Martin FEKIAC (SVK) 6-1 6-3 Igor DUDUN (UKR)
Ilya DEGODUK (UKR) 6-3 7-5 Simon FIALA (AUT) [4]
Tadeas PAROULEK (CZE) [6] 6-4 6-2 Simon YASTREMSKIY (UKR)
Davide CINTI (ITA) 6-4 6-1 Aleksandr BRAYNIN (UKR)
Herman STERNER KRISTENSEN (NOR) 6-1 6-2 Anton KAPUSTIN (UKR)
Vladyslav LOBAK (UKR) [2] 6-2 6-2 Denys GEVEL (UKR)
 

·
Moderator
Joined
·
163,347 Posts
Discussion Starter #11
S
2nd Round
Tomas LISKA (SVK) [1] 6-2 6-1 Osmancan SOYLER (TUR)
Yevgen SIROUS (UKR) 4-6 6-4 6-2 Egor BAKLANOV (UKR)
Artem VASHESHNIKOV (UKR) [3] 7-6(3) 6-2 David SEDLAR (CZE)
Sergey KHARCHEV (UKR) 6-1 6-1 Oleksii KRUTYKH (UKR)
Ioan Dan ABRUDAN (ROU) 6-3 7-6(5) Nikita REPKIN (UKR)
Ilya DEGODUK (UKR) 6-3 6-3 Martin FEKIAC (SVK)
Tadeas PAROULEK (CZE) [6] 6-3 5-7 6-1 Davide CINTI (ITA)
Vladyslav LOBAK (UKR) [2] 6-1 6-0 Herman STERNER KRISTENSEN (NOR)
 
1 - 14 of 14 Posts
Top