Mens Tennis Forums banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #1
1 Kaya GORE (TUR) 326 10 2
2 Rudolfs MEDNIS (LAT) 353 2 1
3 Kristofer SIIMAR (EST) 369 10 1
4 Costantinos CHRISTOFOROU (CYP) 397 2
5 Vlad Andrei DANCU (ROU) 411 7 1
6 Tomas VAISE (LTU) 430 8 1
7 Matthew STORY (GBR) 438 3
8 Mykyta MASHTAKOV (UKR) 473 1 2
9 Barnaby SMITH (GBR) 486 1
10 Hendrik INNO (EST) 489 3 1
11 Nikolay VYLEGZHANIN (RUS) 512 1
12 Renat SAKHABUTDINOV (RUS) 537 1
13 Gvidas MOTUZAS (LTU) 542 9 1
14 James DAVIS (GBR) 600 1
15 Gustavs LUKSTINS (LAT) 653 3 1
16 Piotr SMIETANA (POL) 654 1
17 Daniel COZMA (ROU) 677 9 1
18 Max STEWART (GBR) 679 1
19 Emilis RUSAKEVICIUS (LTU) 697= 4 1
20 Palaphoom KOVAPITUKTED (THA) 736= 1
21 Razvan Marius CODESCU (ROU) 740 24 1
22 David PATA (ROU) 788 14 1



QUALIFYING - last modified on 09 Jun 2015
Pos Player Ranking National ranking Priority Info
1 Paulius MATULEVICIUS (LTU) 801 3 1
2 Barnaby THOROLD (GBR) 868 1
3 Vladyslav LOBAK (UKR) 874 34 1
4 Adam JONES (GBR) 1061= 1
5 Daniel SOYFER (USA) 1074= 1
6 Feliksas SAKALAUSKAS (LTU) 1177= 12 1
7 Kerim Han BILGIN (TUR) 1240= 1
8 Oskar LUSTI (EST) 1340= 11 1
9 Daniel BULIN (RUS) 1531= 1
10 Simonas NORVAISIS (LTU) 1531= 10 1
11 Gennaro ORAZZO (ITA) 1663= 1
12 Augustas ONAITIS (LTU) 1663= 1
13 Henrik TRASKIN (LTU) 1866= 11 1
14 Roberts GRINVALDS (LAT) 1866= 5 1
15 Andris GUDINS (LAT) 7 1
16 Kriss CERPINS (LAT) 14 1
17 Artur KULIBABA (LAT) 17 1
18 Renars GENCS (LAT) 44 1
19 Valentin STRELTSOV (LAT) 1
20 Andre ANDRZEJEVSKIS (LAT) 1
21 Shon BATKIS (ISR) 8 1
22 Joris JUREVICIUS (LTU) 14 1
23 Oliver VARGA-TOTH (HUN) 1
24 Martin VALGMAE (EST) 1
25 Andreas Anastasis LAVDAS (GRE) 3
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #2
Q
Round 1
Feliksas SAKALAUSKAS (LTU) [1] BYE
Daniel ENTELIS (ISR) 6-1 6-0 Renars GENCS (LAT)
Joris JUREVICIUS (LTU) 6-3 6-1 Henri NELK (EST)
Daniel BULIN (RUS) [7] BYE
Adam JONES (GBR) [2] BYE
Valentin STRELTSOV (LAT) 7-6(3) 6-4 Piotr PALIUKHOVICH (BLR)
Anton LOF (SWE) 6-3 6-2 Martin VALGMAE (EST)
Augustas ONAITIS (LTU) [8] 6-3 6-4 Andris GUDINS (LAT)
Kerim Han BILGIN (TUR) [3] BYE
Henrik TRASKIN (LTU) 6-2 6-0 Toms SUTRIS (LAT)
Shon BATKIS (ISR) 6-1 6-0 Kriss CERPINS (LAT)
Oskar LUSTI (EST) [5] BYE
Andrei MOLYAK (RUS) [4] BYE
Anders Francisco WILHELMSEN VALTIERRA (NOR) 6-0 2-6 6-0 Gytis LAPINSKAS (LTU)
Gennaro ORAZZO (ITA) 6-0 6-2 Andre ANDRZEJEVSKIS (LAT)
Simonas NORVAISIS (LTU) [6] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #3
Q
Round 2
Feliksas SAKALAUSKAS (LTU) [1] 6-2 6-3 Daniel ENTELIS (ISR)
Daniel BULIN (RUS) [7] 6-2 6-1 Joris JUREVICIUS (LTU)
Adam JONES (GBR) [2] 6-2 6-2 Valentin STRELTSOV (LAT)
Anton LOF (SWE) 6-3 6-3 Augustas ONAITIS (LTU) [8]
Kerim Han BILGIN (TUR) [3] 7-6(3) 6-3 Henrik TRASKIN (LTU)
Shon BATKIS (ISR) 6-2 6-7(0) 6-4 Oskar LUSTI (EST) [5]
Anders Francisco WILHELMSEN VALTIERRA (NOR) 6-4 6-3 Andrei MOLYAK (RUS) [4]
Simonas NORVAISIS (LTU) [6] 7-5 6-3 Gennaro ORAZZO (ITA)
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #4
Q
Round 3
Feliksas SAKALAUSKAS (LTU) [1] 6-3 6-4 Daniel BULIN (RUS) [7]
Adam JONES (GBR) [2] 6-2 6-3 Anton LOF (SWE)
Kerim Han BILGIN (TUR) [3] 6-2 6-1 Shon BATKIS (ISR)
Simonas NORVAISIS (LTU) [6] 6-1 5-7 6-3 Anders Francisco WILHELMSEN VALTIERRA (NOR)
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #5
MD - S
1st Round
Oliver VARGA-TOTH (HUN) 6-0 7-6(5) Paulius MATULEVICIUS (LTU)
Daniel SOYFER (USA) 5-7 7-6(3) 6-4 Hendrik INNO (EST)
Matthew STORY (GBR) [7] 6-4 6-2 Kerim Han BILGIN (TUR)
Costantinos CHRISTOFOROU (CYP) [4] 7-6(4) 0-6 7-5 Max STEWART (GBR)
Gvidas MOTUZAS (LTU) 6-0 6-2 Shon BATKIS (ISR)
Razvan Marius CODESCU (ROU) 6-1 6-1 Daniel BULIN (RUS)
Vlad Andrei DANCU (ROU) [6] 6-4 6-0 Renat SAKHABUTDINOV (RUS)
Vladyslav LOBAK (UKR) 3-6 6-0 6-2 Artur KULIBABA (LAT)
Kaya GORE (TUR) [3] 6-3 3-6 6-1 Feliksas SAKALAUSKAS (LTU)
Barnaby SMITH (GBR) [8] 6-2 6-1 Nikolay VYLEGZHANIN (RUS)
Daniel COZMA (ROU) 6-3 6-1 Kristofer SIIMAR (EST) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #6
MD - S
1st Round
Rudolfs MEDNIS (LAT) [1] 6-2 7-6(5) David PATA (ROU)
Oliver VARGA-TOTH (HUN) 6-0 7-6(5) Paulius MATULEVICIUS (LTU)
Daniel SOYFER (USA) 5-7 7-6(3) 6-4 Hendrik INNO (EST)
Matthew STORY (GBR) [7] 6-4 6-2 Kerim Han BILGIN (TUR)
Costantinos CHRISTOFOROU (CYP) [4] 7-6(4) 0-6 7-5 Max STEWART (GBR)
Gvidas MOTUZAS (LTU) 6-0 6-2 Shon BATKIS (ISR)
Razvan Marius CODESCU (ROU) 6-1 6-1 Daniel BULIN (RUS)
Tomas VAISE (LTU) [5] 6-4 6-4 Roberts GRINVALDS (LAT)
Vlad Andrei DANCU (ROU) [6] 6-4 6-0 Renat SAKHABUTDINOV (RUS)
Adam JONES (GBR) 3-6 6-2 6-0 Emilis RUSAKEVICIUS (LTU)
Vladyslav LOBAK (UKR) 3-6 6-0 6-2 Artur KULIBABA (LAT)
Kaya GORE (TUR) [3] 6-3 3-6 6-1 Feliksas SAKALAUSKAS (LTU)
Barnaby SMITH (GBR) [8] 6-2 6-1 Nikolay VYLEGZHANIN (RUS)
Piotr SMIETANA (POL) 6-2 6-3 Simonas NORVAISIS (LTU)
Gustavs LUKSTINS (LAT) 6-2 4-6 6-2 Palaphoom KOVAPITUKTED (THA)
Daniel COZMA (ROU) 1-6 6-3 6-4 Kristofer SIIMAR (EST) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #7
MD - D
1st Round
Costantinos CHRISTOFOROU (CYP) / Kaya GORE (TUR) [1] 6-1 6-7(5) [10-6] Daniel BULIN (RUS) / Renat SAKHABUTDINOV (RUS)
Kerim Han BILGIN (TUR) / Feliksas SAKALAUSKAS (LTU) 4-6 6-0 [10-7] Arnas SABONIS (LTU) / Maxim TURYEV (RUS)
Gustavs LUKSTINS (LAT) / Rudolfs MEDNIS (LAT) [3] 3-6 6-1 [10-7] Razvan Marius CODESCU (ROU) / David PATA (ROU)
Vladyslav LOBAK (UKR) / Tomas VAISE (LTU) 3-6 6-3 [12-10] Mykyta MASHTAKOV (UKR) / Emilis RUSAKEVICIUS (LTU)
Adam JONES (GBR) / Barnaby SMITH (GBR) 6-1 6-3 Paulius MATULEVICIUS (LTU) / Simonas NORVAISIS (LTU)
Gvidas MOTUZAS (LTU) / Piotr SMIETANA (POL) 6-4 6-3 Daniel COZMA (ROU) / Vlad Andrei DANCU (ROU) [4]
Hendrik INNO (EST) / Andrei MOLYAK (RUS) 7-6(5) 3-6 [10-4] Shon BATKIS (ISR) / Daniel SOYFER (USA)
Kristofer SIIMAR (EST) / Max STEWART (GBR) [2] 6-2 6-3 Roberts GRINVALDS (LAT) / Palaphoom KOVAPITUKTED (THA)
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #8
MD - S
2nd Round
Rudolfs MEDNIS (LAT) [1] 6-3 6-2 Oliver VARGA-TOTH (HUN)
Matthew STORY (GBR) [7] 2-6 7-6(3) 6-4 Daniel SOYFER (USA)
Costantinos CHRISTOFOROU (CYP) [4] 6-1 7-5 Gvidas MOTUZAS (LTU)
Razvan Marius CODESCU (ROU) 5-7 6-4 6-2 Tomas VAISE (LTU) [5]
Vlad Andrei DANCU (ROU) [6] 0-6 6-0 6-1 Adam JONES (GBR)
Kaya GORE (TUR) [3] 6-3 6-2 Vladyslav LOBAK (UKR)
Barnaby SMITH (GBR) [8] 6-3 6-3 Piotr SMIETANA (POL)
Daniel COZMA (ROU) 6-4 6-4 Gustavs LUKSTINS (LAT)
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #9
MD - D
Quarterfinal
Costantinos CHRISTOFOROU (CYP) / Kaya GORE (TUR) [1] 6-2 6-4 Kerim Han BILGIN (TUR) / Feliksas SAKALAUSKAS (LTU)
Gustavs LUKSTINS (LAT) / Rudolfs MEDNIS (LAT) [3] 7-6(5) 4-6 [10-7] Vladyslav LOBAK (UKR) / Tomas VAISE (LTU)
Gvidas MOTUZAS (LTU) / Piotr SMIETANA (POL) 7-6(5) 6-4 Adam JONES (GBR) / Barnaby SMITH (GBR)
Kristofer SIIMAR (EST) / Max STEWART (GBR) [2] 6-3 6-2 Hendrik INNO (EST) / Andrei MOLYAK (RUS)
 

·
Moderator
Joined
·
163,566 Posts
Discussion Starter #10
MD - S
Quarterfinal
Rudolfs MEDNIS (LAT) [1] 5-7 6-4 6-4 Matthew STORY (GBR) [7]
Costantinos CHRISTOFOROU (CYP) [4] 2-6 7-5 7-6(4) Razvan Marius CODESCU (ROU)
Kaya GORE (TUR) [3] 6-0 6-2 Vlad Andrei DANCU (ROU) [6]
Daniel COZMA (ROU) 6-3 1-6 6-2 Barnaby SMITH (GBR) [8]
 
1 - 14 of 14 Posts
Top