Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #1
1 Bolat MAMYR (KAZ) 162 1
2 Zhansultan CHEMBOTAYEV (KAZ) 291 1
3 Pavel PETROV (KAZ) 292 1
4 Timur IGAMBERDYEV (RUS) 407 1
5 Sergei LYSOV (RUS) 460 1
6 Nikita POTAPOV (RUS) 501 2
7 Grigoriy LOMAKIN (KAZ) 510 1
8 Atakan GEZER (TUR) 613 15 1
9 Adi KALIAKPEROV (KAZ) 642 1
10 Dostanbek TASHBULATOV (KAZ) 660 1
11 Tolunay SUMER (TUR) 692 7 2
12 Amal SULTANBEKOV (UZB) 792 42 1
13 Arsan ARASHOV (KAZ) 862 1
14 Azizhon TURGUNOV (UZB) 913 54 1
15 Malik OMARKHANOV (KAZ) 1263= 1
16 Rodion PAK (KAZ) 1290= 1
17 Stepan BERESNEV (RUS) 1349= 1
18 Pavel SEREZHIN (RUS) 1349= 1
19 Kaan TUNA (TUR) 1562= 1
20 Nikita BULYGIN (RUS) 1562= 2
21 Minos Kimon STAVRAKAS (GRE) 1663= 34 1
22 Mirgiiaz MIRDZHALIEV (KGZ) 1663= 6 1



QUALIFYING - last modified on 09 Jun 2015
Pos Player Ranking National ranking Priority Info
1 Sergei POGOSIAN (RUS) 1663= 3
2 Dias AMENOV (KAZ) 1866= 1
3 Ibrohim YUSSUPOV (KAZ) 1994= 1
4 Abdul USUPOV (KGZ) 1994= 1
5 Danis BAYBEKOV (UZB) 1994= 63 1
6 Yan BREK (KAZ) 1
7 Bekzat USIPBEKOV (KAZ) 1
8 Sundet NAGIMETOV (KAZ) 1
9 Kassimbek AKZHARKENOV (KAZ) 1
10 Alan TULEUOV (KAZ) 1
11 Meirbek DIAS (KAZ) 1
12 Klim IVANOV (KAZ) 1
13 Namazbek DIUSHEMBIEV (KGZ) 19 1
14 Daniel KOLBAEV (KGZ) 1
15 Damir KUDYAKOV (UZB) 79 1
16 Timur SOTTIMOV (UZB) 86 1
17 Bakhodir KURBANOV (UZB) 170 1
18 Azamat TOKHIROV (UZB) 1
19 Abdulaziz YAHSHILIKOV (UZB) 1
20 Bekhruz RASAMATOV (UZB) 1
21 Bekhzod RASAMATOV (UZB) 1
22 Mark TRYAKSHIN (UZB) 1
23 Tadeas LANSKY (CZE) 53 2
24 Bekir Berk SAHIN (TUR) 30 1
25 Oz DANIEL (ISR) 2
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #2
Q
Round 1
Sultan KENES (KAZ) [1] BYE
Damir KUDYAKOV (UZB) 7-5 4-6 6-1 Alexey DUBININ (RUS)
Kassimbek AKZHARKENOV (KAZ) BYE
Bekhruz RASAMATOV (UZB) BYE
Abdul USUPOV (KGZ) [2] BYE
Bekhzod RASAMATOV (UZB) 7-5 4-6 6-2 Damir MAKHMUDOV (KAZ)
Alan TULEUOV (KAZ) BYE
Sina MOGHIMI (IRI) BYE
Danis BAYBEKOV (UZB) [3] BYE
Klim IVANOV (KAZ) 6-0 6-0 Daniel KOLBAEV (KGZ)
Bakhodir KURBANOV (UZB) 6-3 6-1 Sundet NAGIMETOV (KAZ)
Mykhaylo RANGAYEV (UKR) BYE
Namazbek DIUSHEMBIEV (KGZ) [4] BYE
Timur SOTTIMOV (UZB) 6-2 6-4 Andrey NELICH (KAZ)
Azamat TOKHIROV (UZB) 6-0 6-0 Sanzhar TAIZHAN (KAZ)
Ibrohim YUSSUPOV (KAZ) [5] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #3
Q
Round 2
Sultan KENES (KAZ) [1] 7-5 6-4 Damir KUDYAKOV (UZB)
Kassimbek AKZHARKENOV (KAZ) 6-3 6-4 Bekhruz RASAMATOV (UZB)
Bekhzod RASAMATOV (UZB) 6-0 6-1 Abdul USUPOV (KGZ) [2]
Sina MOGHIMI (IRI) 6-1 6-4 Alan TULEUOV (KAZ)
Danis BAYBEKOV (UZB) [3] 6-3 6-1 Klim IVANOV (KAZ)
Mykhaylo RANGAYEV (UKR) 6-3 6-2 Bakhodir KURBANOV (UZB)
Timur SOTTIMOV (UZB) 6-2 6-4 Namazbek DIUSHEMBIEV (KGZ) [4]
Azamat TOKHIROV (UZB) 6-3 6-3 Ibrohim YUSSUPOV (KAZ) [5]
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #5
MD - S
1st Round
Bolat MAMYR (KAZ) [1] 6-3 7-5 Stepan BERESNEV (RUS)
Amal SULTANBEKOV (UZB) 6-1 6-3 Malik OMARKHANOV (KAZ)
Dostanbek TASHBULATOV (KAZ) 6-1 Retired Pavel SEREZHIN (RUS)
Sergei POGOSIAN (RUS) 6-4 6-2 Nurtazin KHAIRULLA (KAZ)
Atakan GEZER (TUR) [8] 6-3 6-0 Rodion PAK (KAZ)
Grigoriy LOMAKIN (KAZ) [7] 7-5 6-2 Tolunay SUMER (TUR)
Mirgiiaz MIRDZHALIEV (KGZ) 6-2 5-7 6-3 Dias AMENOV (KAZ)
Evgeny DANILOV (KAZ) 6-0 6-3 Nikita BULYGIN (RUS)
Zhansultan CHEMBOTAYEV (KAZ) [2] 6-3 7-5 Azizhon TURGUNOV (UZB)
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #6
MD - D
1st Round
Vasilisa BELONOG (RUS) / Aleksandra VOROZHEYKINA (RUS) 6-0 6-2 Laura RAIMKHANOVA (KAZ) / Sara RAIMKHANOVA (KAZ)
Dariya DETKOVSKAYA (KAZ) / Alina POVIDALO (RUS) [3] 6-3 6-3 Anastassiya ASTAKHOVA (KAZ) / Assel TUZELBEKOVA (KAZ)
Eva ALEXANDROVA (BLR) / Olga BASKO (RUS) 6-4 6-1 Arina KARBOLINA (KAZ) / Anastasiya ZAHAROVA (KAZ)
Sofiya GAISINA (RUS) / Sabina SMIRNOVA (UZB) [2] 6-3 6-2 Liliya KHAKIMOVA (KAZ) / Shahnaza ZHANATOVA (KAZ)
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #7
MD - D
1st Round
Grigoriy LOMAKIN (KAZ) / Bolat MAMYR (KAZ) [1] 6-2 6-3 Kassimbek AKZHARKENOV (KAZ) / Danis BAYBEKOV (UZB)
Amal SULTANBEKOV (UZB) / Azizhon TURGUNOV (UZB) 6-3 6-4 Mykhaylo RANGAYEV (UKR) / Kaan TUNA (TUR)
Sergei LYSOV (RUS) / Nikita POTAPOV (RUS) [3] 6-2 5-7 [10-6] Sultan KENES (KAZ) / Nurtazin KHAIRULLA (KAZ)
Arsan ARASHOV (KAZ) / Zhansultan CHEMBOTAYEV (KAZ) 6-3 6-1 Sultan NARBEKOV (KAZ) / Andrey NELICH (KAZ)
Namazbek DIUSHEMBIEV (KGZ) / Mirgiiaz MIRDZHALIEV (KGZ) 6-4 6-3 Meirbek DIAS (KAZ) / Sundet NAGIMETOV (KAZ)
Atakan GEZER (TUR) / Tolunay SUMER (TUR) [4] 6-3 6-2 Dias AMENOV (KAZ) / Malik OMARKHANOV (KAZ)
Timur IGAMBERDYEV (RUS) / Pavel PETROV (KAZ) [2] 6-4 6-1 Adi KALIAKPEROV (KAZ) / Daniil MICHSHENKO (KAZ)
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #8
MD - S
1st Round
Bolat MAMYR (KAZ) [1] 6-3 7-5 Stepan BERESNEV (RUS)
Azamat TOKHIROV (UZB) 6-4 6-4 Sultan NARBEKOV (KAZ)
Amal SULTANBEKOV (UZB) 6-1 6-3 Malik OMARKHANOV (KAZ)
Sergei LYSOV (RUS) [5] 6-3 6-2 Kassimbek AKZHARKENOV (KAZ)
Pavel PETROV (KAZ) [3] 6-3 6-3 Mykhaylo RANGAYEV (UKR)
Dostanbek TASHBULATOV (KAZ) 6-1 Retired Pavel SEREZHIN (RUS)
Sergei POGOSIAN (RUS) 6-4 6-2 Nurtazin KHAIRULLA (KAZ)
Atakan GEZER (TUR) [8] 6-3 6-0 Rodion PAK (KAZ)
Grigoriy LOMAKIN (KAZ) [7] 7-5 6-2 Tolunay SUMER (TUR)
Mirgiiaz MIRDZHALIEV (KGZ) 6-2 5-7 6-3 Dias AMENOV (KAZ)
Bekhzod RASAMATOV (UZB) 6-1 6-3 Adi KALIAKPEROV (KAZ)
Timur IGAMBERDYEV (RUS) [4] 6-1 6-0 Meirbek DIAS (KAZ)
Nikita POTAPOV (RUS) [6] 7-5 6-7(6) 7-5 Sultan KENES (KAZ)
Kaan TUNA (TUR) 6-3 6-0 Arsan ARASHOV (KAZ)
Evgeny DANILOV (KAZ) 6-0 6-3 Nikita BULYGIN (RUS)
Zhansultan CHEMBOTAYEV (KAZ) [2] 6-3 7-5 Azizhon TURGUNOV (UZB)
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #9
MD - S
2nd Round
Bolat MAMYR (KAZ) [1] 6-4 6-3 Azamat TOKHIROV (UZB)
Amal SULTANBEKOV (UZB) 5-7 6-2 7-6(1) Sergei LYSOV (RUS) [5]
Pavel PETROV (KAZ) [3] 6-2 5-7 6-1 Dostanbek TASHBULATOV (KAZ)
Atakan GEZER (TUR) [8] 4-6 6-2 6-1 Sergei POGOSIAN (RUS)
Grigoriy LOMAKIN (KAZ) [7] 6-4 6-4 Mirgiiaz MIRDZHALIEV (KGZ)
Timur IGAMBERDYEV (RUS) [4] 6-3 6-2 Bekhzod RASAMATOV (UZB)
Nikita POTAPOV (RUS) [6] 6-4 6-0 Kaan TUNA (TUR)
Zhansultan CHEMBOTAYEV (KAZ) [2] 6-4 6-3 Evgeny DANILOV (KAZ)
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #10
MD - D
Quarterfinal
Grigoriy LOMAKIN (KAZ) / Bolat MAMYR (KAZ) [1] 6-2 3-6 [10-8] Amal SULTANBEKOV (UZB) / Azizhon TURGUNOV (UZB)
Sergei LYSOV (RUS) / Nikita POTAPOV (RUS) [3] 6-3 6-2 Arsan ARASHOV (KAZ) / Zhansultan CHEMBOTAYEV (KAZ)
Atakan GEZER (TUR) / Tolunay SUMER (TUR) [4] 6-0 6-2 Namazbek DIUSHEMBIEV (KGZ) / Mirgiiaz MIRDZHALIEV (KGZ)
Timur IGAMBERDYEV (RUS) / Pavel PETROV (KAZ) [2] 7-6(1) 7-6(3) Rodion PAK (KAZ) / Dostanbek TASHBULATOV (KAZ)
 

·
Moderator
Joined
·
163,397 Posts
Discussion Starter #11
MD - S
Quarterfinal
Amal SULTANBEKOV (UZB) 7-6(8) 6-3 Bolat MAMYR (KAZ) [1]
Pavel PETROV (KAZ) [3] 6-4 6-4 Atakan GEZER (TUR) [8]
Timur IGAMBERDYEV (RUS) [4] 6-2 2-6 6-4 Grigoriy LOMAKIN (KAZ) [7]
Zhansultan CHEMBOTAYEV (KAZ) [2] 6-2 7-5 Nikita POTAPOV (RUS) [6]
 
1 - 15 of 15 Posts
Top