Mens Tennis Forums banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #1 ·
1 Stefanos TSITSIPAS (GRE) 15 21 1
2 Denis KLOK (RUS) 40 1
3 Felipe CUNHA SILVA (POR) 43 2 1
4 Louis WESSELS (GER) 58 1
5 Marko OSMAKCIC (SUI) 63 1
6 Alexey ALESHCHEV (RUS) 78 1
7 Alexandar LAZAROV (BUL) 82 1
8 Artem DUBRIVNYY (RUS) 86 1
9 Eduard GUELL BARTRINA (ESP) 88 62 1
10 Alexander ERLER (AUT) 93 1
11 Ugo HUMBERT (FRA) 95 1
12 Corrado SUMMARIA (ITA) 96 4 1
13 Vitalii SHCHERBA (UKR) 102 2 1
14 Pavel KOTOV (RUS) 112 1
15 Lev KAZAKOV (RUS) 121 1
16 Ewan MOORE (GBR) 126 1
17 Bjorn THOMSON (IRL) 131 1 1
18 Tim RUEHL (GER) 132 1
19 Patrik RIKL (CZE) 134 11 1
20 Pavel MOTL (CZE) 135 2 1
21 Johannes INGILDSEN (DEN) 140 1 1
22 Alexander OVCHAROV (RUS) 149 1
23 Nicolas MORENO DE ALBORAN (ESP) 152 256 1
24 Isa MAMMETGULYYEV (TKM) 158 1
25 Jurij RODIONOV (AUT) 161 1
26 Giovanni FONIO (ITA) 163 61 1
27 Filip DUDA (CZE) 164 10 1
28 Constantin BITTOUN KOUZMINE (FRA) 170 1
29 Giovanni ORADINI (ITA) 172 26 1
30 Tiago CACAO (POR) 179 3 1
31 Evan FURNESS (FRA) 183 1
32 Aaro POLLANEN (FIN) 184 5 1
33 Lukas VEJVARA (CZE) 192 6 1
34 Vladyslav CHUMAK (UKR) 197 5 1
35 Louis TESSA (FRA) 200 1
36 Akram EL SALLALY (EGY) 201 1
37 Andres Gabriel CIURLETTI (ITA) 202 1
38 Sami KIRBERG (USA) 204 1
39 Riccardo ROBERTO (ITA) 227 28 2
40 Mirko MARTINEZ (SUI) 242 1
41 Rudolfs MEDNIS (LAT) 246 2 1
42 Valentin GUENTHER (GER) 248 1
43 Constant DE LA BASSETIERE (FRA) 259 1
44 Matteo MARTINEAU (FRA) 260 1
45 Patryk KROLIK (POL) 262 1
46 Elliot BENCHETRIT (FRA) 294 1
 

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Q
Round 2
Enrico DALLA VALLE (ITA) [1] 6-0 6-0 Clemens WAGNER (AUT)
Zvonimir ORESKOVIC (CRO) [2] 6-0 6-3 Mijo MISKIC (AUT)
Marcell BARTAKOVICS (HUN) [3] 6-0 6-0 Andreas KRAMER (AUT)
Alexander SHEVCHENKO (RUS) [4] 6-2 6-3 Alexander KRAMER (AUT)
Martin ATANASOV (BUL) [5] 6-2 7-6(4) Petros TSITSIPAS (GRE)
Fran TONEJC (CRO) [6] 6-2 6-1 Michael THALER (AUT)
Matteo CURCI (ITA) [7] 6-2 6-0 Stefan AUINGER (AUT)
Neil OBERLEITNER (AUT) [8] 6-2 5-0 Retired Cyrill GIGER (SUI)
 

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Q
Round 1
Enrico DALLA VALLE (ITA) [1] BYE
Clemens WAGNER (AUT) BYE
Zvonimir ORESKOVIC (CRO) [2] BYE
Mijo MISKIC (AUT) 6-2 6-3 Peter ROESSEL (AUT)
Marcell BARTAKOVICS (HUN) [3] BYE
Andreas KRAMER (AUT) 6-0 6-1 Bruno GRAF (AUT)
Alexander SHEVCHENKO (RUS) [4] BYE
Alexander KRAMER (AUT) 6-3 6-1 Schahin RAHIMINIA (SUI)
Martin ATANASOV (BUL) [5] BYE
Petros TSITSIPAS (GRE) 6-1 6-2 Marco MOISES (AUT)
Fran TONEJC (CRO) [6] BYE
Michael THALER (AUT) Walkover Christopher HUTTERER (AUT)
Matteo CURCI (ITA) [7] BYE
Stefan AUINGER (AUT) 6-2 6-2 Valerio GEBELL (GER)
Neil OBERLEITNER (AUT) [8] BYE
Cyrill GIGER (SUI) 6-1 6-3 Florentin GARSTENAUER (AUT)
 

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #5 ·
D
1st Round
Eduard GUELL BARTRINA (ESP) / Marko OSMAKCIC (SUI) [1] BYE
Constantin BITTOUN KOUZMINE (FRA) / Tiago CACAO (POR) 3-6 6-3 [10-4] Elliot BENCHETRIT (FRA) / Matteo MARTINEAU (FRA)
Rudolfs MEDNIS (LAT) / Riccardo ROBERTO (ITA) 6-3 5-7 [10-7] Simon FIALA (AUT) / Benjamin SCHUERZ (AUT)
Artem DUBRIVNYY (RUS) / Alexander SHEVCHENKO (RUS) 6-3 0-6 [10-8] Lev KAZAKOV (RUS) / Aaro POLLANEN (FIN) [8]
Ewan MOORE (GBR) / Bjorn THOMSON (IRL) [4] BYE
Akram EL SALLALY (EGY) / Mirko MARTINEZ (SUI) 3-6 6-3 [10-5] Gabriel HUBER (AUT) / Neil OBERLEITNER (AUT)
Marcell BARTAKOVICS (HUN) / Zvonimir ORESKOVIC (CRO) 6-1 3-6 [10-7] Matteo CURCI (ITA) / Andrea GUERRIERI (ITA)
Uladzimir DORASH (BLR) / Pavel KOTOV (RUS) 6-7(5) 7-5 [11-9] Alexey ALESHCHEV (RUS) / Sami KIRBERG (USA) [7]
Alexander OVCHAROV (RUS) / Vitalii SHCHERBA (UKR) [5] BYE
Giovanni FONIO (ITA) / Corrado SUMMARIA (ITA) [3] BYE
Alexandar LAZAROV (BUL) / Jurij RODIONOV (AUT) [6] BYE
Valentin GUENTHER (GER) / Louis WESSELS (GER) 6-3 6-2 Nicolas MORENO DE ALBORAN (ESP) / Fran TONEJC (CRO)
Enrico DALLA VALLE (ITA) / Giovanni ORADINI (ITA) 6-1 6-2 Christopher HUTTERER (AUT) / Bernhard SCHNEIDER (AUT)
Vladyslav CHUMAK (UKR) / Denis KLOK (RUS) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #6 ·
S
1st Round
Stefanos TSITSIPAS (GRE) [1] 7-5 6-4 Marcell BARTAKOVICS (HUN)
Evan FURNESS (FRA) 7-6(2) 7-5 Matteo CURCI (ITA)
Bjorn THOMSON (IRL) 4-6 7-6(2) 6-4 Jurij RODIONOV (AUT)
Lev KAZAKOV (RUS) [15] 4-6 6-2 6-2 Rudolfs MEDNIS (LAT)
Alexey ALESHCHEV (RUS) [9] 6-2 6-2 Stefan AUINGER (AUT)
Giovanni FONIO (ITA) 6-2 6-4 Constantin BITTOUN KOUZMINE (FRA)
Mirko MARTINEZ (SUI) 6-0 4-6 6-2 Moritz THIEM (AUT)
Louis WESSELS (GER) [5] 6-4 6-4 Vladyslav CHUMAK (UKR)
Patrik RIKL (CZE) [4] 6-2 6-0 Zvonimir ORESKOVIC (CRO)
Isa MAMMETGULYYEV (TKM) 6-2 6-3 Bernhard SCHNEIDER (AUT)
Elliot BENCHETRIT (FRA) 6-3 6-0 Valentin VANTA (ROU)
Pavel KOTOV (RUS) [13] 6-1 6-1 Andreas KRAMER (AUT)
Alexandar LAZAROV (BUL) [10] 6-2 6-0 Alexander SHEVCHENKO (RUS)
Tiago CACAO (POR) 7-5 1-6 7-6(5) Sami KIRBERG (USA)
Nicolas MORENO DE ALBORAN (ESP) 6-0 6-1 Neil OBERLEITNER (AUT)
Corrado SUMMARIA (ITA) [8] 3-6 6-4 6-3 Thomas UNIA (FRA)
Marko OSMAKCIC (SUI) [6] 6-2 6-2 Gabriel HUBER (AUT)
Riccardo ROBERTO (ITA) 4-6 6-2 6-2 Akram EL SALLALY (EGY)
Matteo MARTINEAU (FRA) 6-0 6-1 Petros TSITSIPAS (GRE)
Artem DUBRIVNYY (RUS) [11] 6-0 6-1 Jakob AICHHORN (AUT)
Valentin GUENTHER (GER) 6-1 5-7 6-4 Vitalii SHCHERBA (UKR) [16]
Martin ATANASOV (BUL) 6-3 3-6 6-1 Benjamin SCHUERZ (AUT)
Andrey CHEPELEV (RUS) 6-1 6-3 Fran TONEJC (CRO)
Enrico DALLA VALLE (ITA) 6-2 6-0 Felipe CUNHA SILVA (POR) [3]
Ugo HUMBERT (FRA) [7] 6-0 6-4 Ewan MOORE (GBR)
Alexander OVCHAROV (RUS) 6-4 6-4 Gregor RAMSKOGLER (AUT)
Robert STEINHAUSER (CZE) 6-1 6-0 Simon FIALA (AUT)
Eduard GUELL BARTRINA (ESP) [12] 6-4 7-5 Giovanni ORADINI (ITA)
Aaro POLLANEN (FIN) 6-0 6-1 Mijo MISKIC (AUT)
Constant DE LA BASSETIERE (FRA) 6-0 6-1 Andrea GUERRIERI (ITA)
Tim RUEHL (GER) 6-0 6-1 Uladzimir DORASH (BLR)
Denis KLOK (RUS) [2] 6-4 6-3 Sean HILL (USA)
 

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #7 ·
D
2nd Round
Eduard GUELL BARTRINA (ESP) / Marko OSMAKCIC (SUI) [1] 6-7(5) 6-4 [10-8] Constantin BITTOUN KOUZMINE (FRA) / Tiago CACAO (POR)
Artem DUBRIVNYY (RUS) / Alexander SHEVCHENKO (RUS) 6-3 3-6 [10-6] Rudolfs MEDNIS (LAT) / Riccardo ROBERTO (ITA)
Ewan MOORE (GBR) / Bjorn THOMSON (IRL) [4] 6-4 6-0 Akram EL SALLALY (EGY) / Mirko MARTINEZ (SUI)
Uladzimir DORASH (BLR) / Pavel KOTOV (RUS) 6-3 4-6 [10-4] Marcell BARTAKOVICS (HUN) / Zvonimir ORESKOVIC (CRO)
Alexander OVCHAROV (RUS) / Vitalii SHCHERBA (UKR) [5] 7-5 7-5 Jakob AICHHORN (AUT) / Gregor RAMSKOGLER (AUT)
Constant DE LA BASSETIERE (FRA) / Thomas UNIA (FRA) 7-6(1) 6-1 Giovanni FONIO (ITA) / Corrado SUMMARIA (ITA) [3]
Valentin GUENTHER (GER) / Louis WESSELS (GER) Walkover Alexandar LAZAROV (BUL) / Jurij RODIONOV (AUT) [6]
Enrico DALLA VALLE (ITA) / Giovanni ORADINI (ITA) 6-4 6-4 Vladyslav CHUMAK (UKR) / Denis KLOK (RUS) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #8 ·
S
2nd Round
Evan FURNESS (FRA) 7-5 6-1 Stefanos TSITSIPAS (GRE) [1]
Bjorn THOMSON (IRL) 6-1 6-1 Lev KAZAKOV (RUS) [15]
Alexey ALESHCHEV (RUS) [9] 7-5 6-7(4) 6-4 Giovanni FONIO (ITA)
Louis WESSELS (GER) [5] 6-2 6-0 Mirko MARTINEZ (SUI)
Patrik RIKL (CZE) [4] 6-2 6-3 Isa MAMMETGULYYEV (TKM)
Pavel KOTOV (RUS) [13] 6-2 6-2 Elliot BENCHETRIT (FRA)
Alexandar LAZAROV (BUL) [10] 6-3 6-4 Tiago CACAO (POR)
Nicolas MORENO DE ALBORAN (ESP) 6-1 6-2 Corrado SUMMARIA (ITA) [8]
Marko OSMAKCIC (SUI) [6] 6-3 6-3 Riccardo ROBERTO (ITA)
Artem DUBRIVNYY (RUS) [11] 6-1 6-1 Matteo MARTINEAU (FRA)
Valentin GUENTHER (GER) 6-2 6-3 Martin ATANASOV (BUL)
Enrico DALLA VALLE (ITA) 6-1 6-3 Andrey CHEPELEV (RUS)
Ugo HUMBERT (FRA) [7] 7-6(2) 6-4 Alexander OVCHAROV (RUS)
Eduard GUELL BARTRINA (ESP) [12] 6-3 6-1 Robert STEINHAUSER (CZE)
Constant DE LA BASSETIERE (FRA) 6-2 6-4 Aaro POLLANEN (FIN)
Denis KLOK (RUS) [2] 6-3 6-0 Tim RUEHL (GER)
 

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #10 ·
D
Quarterfinal
Eduard GUELL BARTRINA (ESP) / Marko OSMAKCIC (SUI) [1] 6-2 6-2 Artem DUBRIVNYY (RUS) / Alexander SHEVCHENKO (RUS)
Uladzimir DORASH (BLR) / Pavel KOTOV (RUS) 5-7 6-4 [10-8] Ewan MOORE (GBR) / Bjorn THOMSON (IRL) [4]
Alexander OVCHAROV (RUS) / Vitalii SHCHERBA (UKR) [5] 6-2 4-6 [10-8] Constant DE LA BASSETIERE (FRA) / Thomas UNIA (FRA)
Valentin GUENTHER (GER) / Louis WESSELS (GER) 7-5 7-6(4) Enrico DALLA VALLE (ITA) / Giovanni ORADINI (ITA)
 

·
Moderator
Joined
·
166,497 Posts
Discussion Starter · #13 ·
S
3rd Round
Evan FURNESS (FRA) 6-2 7-5 Bjorn THOMSON (IRL)
Louis WESSELS (GER) [5] 2-6 6-1 6-1 Alexey ALESHCHEV (RUS) [9]
Patrik RIKL (CZE) [4] 6-2 5-7 6-4 Pavel KOTOV (RUS) [13]
Alexandar LAZAROV (BUL) [10] 6-0 7-6(5) Nicolas MORENO DE ALBORAN (ESP)
Artem DUBRIVNYY (RUS) [11] 6-2 6-2 Marko OSMAKCIC (SUI) [6]
Enrico DALLA VALLE (ITA) 6-0 6-3 Valentin GUENTHER (GER)
Ugo HUMBERT (FRA) [7] 6-1 6-2 Eduard GUELL BARTRINA (ESP) [12]
Denis KLOK (RUS) [2] 6-2 6-2 Constant DE LA BASSETIERE (FRA)
 
1 - 16 of 16 Posts
Top