Mens Tennis Forums banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #1 ·
1 Oguzhan CEYLAN (TUR) 792= 41 3
2 Mykhailo KVANTALIANI (UKR) 806 1
3 Jordan HASSON (ISR) 948 1
4 Amit STEIN (ISR) 1134= 1
5 Rafik TERZYAN (RUS) 1148= 87 1
6 Egor NOSKIN (RUS) 1224= 25 1
7 Rodion PAK (KAZ) 1264= 1
8 Edgar URMANOV (RUS) 1297= 1
9 Anatolii RAININ (UKR) 1322= 49 1
10 Stepan BERESNEV (RUS) 1368= 1
11 Can KAYA (TUR) 1368= 48 1
12 Pavel SEREZHIN (RUS) 1368= 1
13 Carlo DONATO (ITA) 1447= 1
14 Itay SHPINDLER (ISR) 1453= 10 1
15 Yuval SISLER (ISR) 1453= 20 1
16 Vazha SHUBLADZE (GEO) 1539= 1
17 Christos KYRILLOU (CYP) 1539= 1
18 David YEDIGARYAN (ARM) 1592= 3 1
19 Sultan KENES (KAZ) 1592= 1
20 Aleksei MARTYNENKO (RUS) 1592= 1
21 Zura TKEMALADZE (GEO) 1642= 1
22 Amir Mohammad ADABJOU (IRI) 1642= 1
23 Nikoloz DAVLIANIDZE (GEO) 1697= 1
24 Dzhambulat CHANTIEV (RUS) 1697= 1
25 Georgi GANCHEV (BUL) 1697= 1
26 Loic RATSARATANY (FRA) 1799= 1
27 Joao FARIA CARVALHO (POR) 1799= 14 1
28 Dmitry PERETRUKHIN (RUS) 1849= 1
29 Kaloyan DIMITROV (BUL) 1849= 2
30 Andrey LANDGRAF (RUS) 1902= 1
31 Can IYIUYARLAR (TUR) 1902= 20 1
32 Martin KUCHERAS (RUS) 1902= 1
33 Omer KATZ (ISR) 2033= 22 1
34 David MURADYAN (ARM) 4 1
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Q
Round 1
Amal SULTANBEKOV (UZB) [1] BYE
Artem SIMACHKOV (RUS) 3-6 6-4 7-6(5) Ivan JELEZOVSKI (BLR)
Emile HUDD (GBR) [2] BYE
Ofek AMOYAL (ISR) 6-2 3-6 6-1 Kassimbek AKZHARKENOV (KAZ)
Savva POLUKHIN (RUS) BYE
Bogdan KUTSENKO (RUS) 6-4 6-4 Davit NAZARETYAN (ARM)
Artur KULIBABA (LAT) 6-4 6-4 Lucas Enea RODARI (AUT)
Daniil IVANOV (RUS) 6-2 6-0 Arman TAVANA (IRI)
Alex MESQUIDA BERG (ESP) 6-1 6-0 Mushegh VARDAZARYAN (ARM)
Martim VILELA (POR) 6-1 6-1 Dogukan YURTTAS (TUR)
Matthieu CIOCH (FRA) 6-2 6-1 Areg STEPANIAN (ARM)
Michael AVETISYAN (GER) 6-0 6-1 Murat EFE (RUS)
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Q
Round 2
Artem SIMACHKOV (RUS) 6-1 6-4 Amal SULTANBEKOV (UZB) [1]
Emile HUDD (GBR) [2] 4-6 6-2 6-1 Ofek AMOYAL (ISR)
Savva POLUKHIN (RUS) 6-0 7-6(5) Bogdan KUTSENKO (RUS)
Artur KULIBABA (LAT) 6-3 6-0 Daniil IVANOV (RUS)
Martim VILELA (POR) 3-6 7-6(7) 6-2 Alex MESQUIDA BERG (ESP)
Matthieu CIOCH (FRA) 6-2 7-5 Michael AVETISYAN (GER)
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #4 ·
D
1st Round
Jordan HASSON (ISR) / Can KAYA (TUR) [1] BYE
Irakli METREVELI (GEO) / Zura TKEMALADZE (GEO) 6-2 2-6 [10-2] Ivan PESOSHIN (RUS) / Daniil SAVELEV (RUS)
Ofek AMOYAL (ISR) / Itay SHPINDLER (ISR) 6-1 6-4 Areg STEPANIAN (ARM) / Mushegh VARDAZARYAN (ARM)
Stepan BERESNEV (RUS) / Aleksei MARTYNENKO (RUS) [7] BYE
Carlo DONATO (ITA) / Egor NOSKIN (RUS) [3] BYE
Rafik TERZYAN (RUS) / Maxim TURCHIN (RUS) 7-5 1-6 [10-6] Matthieu CIOCH (FRA) / Loic RATSARATANY (FRA)
Savva POLUKHIN (RUS) / Vazha SHUBLADZE (GEO) 7-6(1) 6-3 Kassimbek AKZHARKENOV (KAZ) / Pavel SEREZHIN (RUS)
Sultan KENES (KAZ) / Rodion PAK (KAZ) [6] BYE
Emile HUDD (GBR) / Edgar URMANOV (RUS) [5] BYE
Andrey LANDGRAF (RUS) / David YEDIGARYAN (ARM) 6-3 6-4 Martin KUCHERAS (RUS) / Anatolii RAININ (UKR)
Joao FARIA CARVALHO (POR) / Martim VILELA (POR) 7-5 6-3 David BOGATIN (RUS) / Dzhambulat CHANTIEV (RUS)
Oguzhan CEYLAN (TUR) / Can IYIUYARLAR (TUR) [4] BYE
Omer KATZ (ISR) / Amit STEIN (ISR) [8] BYE
Armen JANIBEKYAN (ARM) / Hrach KHACHATRYAN (ARM) 6-4 6-3 Kaloyan DIMITROV (BUL) / David MURADYAN (ARM)
Bogdan KUTSENKO (RUS) / Artem SIMACHKOV (RUS) 6-3 6-2 Dmitry PERETRUKHIN (RUS) / Dogukan YURTTAS (TUR)
Nikoloz DAVLIANIDZE (GEO) / Mykhailo KVANTALIANI (UKR) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #5 ·
S
1st Round
Amal SULTANBEKOV (UZB) [1] BYE
Loic RATSARATANY (FRA) 6-4 6-2 Dzhambulat CHANTIEV (RUS)
Artem SIMACHKOV (RUS) 6-2 6-0 Yuval SISLER (ISR)
Carlo DONATO (ITA) [15] BYE
Can KAYA (TUR) [11] BYE
Vazha SHUBLADZE (GEO) 6-0 7-6(1) David BOGATIN (RUS)
Artur KULIBABA (LAT) 6-1 6-0 David YEDIGARYAN (ARM)
Egor NOSKIN (RUS) [7] BYE
Mykhailo KVANTALIANI (UKR) [3] BYE
Sultan KENES (KAZ) 6-1 7-6(3) Bogdan KUTSENKO (RUS)
Daniil SAVELEV (RUS) 6-4 6-0 David MURADYAN (ARM)
Pavel SEREZHIN (RUS) [14] BYE
Stepan BERESNEV (RUS) [9] BYE
Emile HUDD (GBR) 7-5 6-4 Zura TKEMALADZE (GEO)
Martim VILELA (POR) 6-2 6-0 Alexander CHERMOSHENTCEV (RUS)
Amit STEIN (ISR) [5] BYE
Rodion PAK (KAZ) [8] BYE
Andrey LANDGRAF (RUS) 6-1 6-0 Armen JANIBEKYAN (ARM)
Nikoloz DAVLIANIDZE (GEO) 6-7(3) 6-2 6-4 Kaloyan DIMITROV (BUL)
Edgar URMANOV (RUS) [10] BYE
Anatolii RAININ (UKR) [13] BYE
Ivan PESOSHIN (RUS) 6-2 6-2 Amir Mohammad ADABJOU (IRI)
Can IYIUYARLAR (TUR) 3-6 7-5 6-2 Aleksei MARTYNENKO (RUS)
Jordan HASSON (ISR) [4] BYE
Rafik TERZYAN (RUS) [6] BYE
Omer KATZ (ISR) 6-3 7-5 Martin KUCHERAS (RUS)
Maxim TURCHIN (RUS) 5-7 6-2 7-5 Matthieu CIOCH (FRA)
Irakli METREVELI (GEO) [12] BYE
Itay SHPINDLER (ISR) [16] BYE
Savva POLUKHIN (RUS) 6-1 6-2 Hrach KHACHATRYAN (ARM)
Joao FARIA CARVALHO (POR) 6-3 6-4 Dmitry PERETRUKHIN (RUS)
Oguzhan CEYLAN (TUR) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #6 ·
D
2nd Round
Jordan HASSON (ISR) / Can KAYA (TUR) [1] Walkover Irakli METREVELI (GEO) / Zura TKEMALADZE (GEO)
Ofek AMOYAL (ISR) / Itay SHPINDLER (ISR) 6-3 6-4 Stepan BERESNEV (RUS) / Aleksei MARTYNENKO (RUS) [7]
Carlo DONATO (ITA) / Egor NOSKIN (RUS) [3] 6-2 6-2 Rafik TERZYAN (RUS) / Maxim TURCHIN (RUS)
Savva POLUKHIN (RUS) / Vazha SHUBLADZE (GEO) 6-1 6-3 Sultan KENES (KAZ) / Rodion PAK (KAZ) [6]
Andrey LANDGRAF (RUS) / David YEDIGARYAN (ARM) Walkover Emile HUDD (GBR) / Edgar URMANOV (RUS) [5]
Joao FARIA CARVALHO (POR) / Martim VILELA (POR) 6-1 6-2 Oguzhan CEYLAN (TUR) / Can IYIUYARLAR (TUR) [4]
Omer KATZ (ISR) / Amit STEIN (ISR) [8] 6-1 6-4 Kaloyan DIMITROV (BUL) / David MURADYAN (ARM)
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #7 ·
S
2nd Round
Loic RATSARATANY (FRA) 6-4 4-6 6-4 Amal SULTANBEKOV (UZB) [1]
Artem SIMACHKOV (RUS) 6-3 6-2 Carlo DONATO (ITA) [15]
Vazha SHUBLADZE (GEO) 7-5 3-6 7-5 Can KAYA (TUR) [11]
Egor NOSKIN (RUS) [7] 6-4 6-4 Artur KULIBABA (LAT)
Mykhailo KVANTALIANI (UKR) [3] 6-4 6-4 Sultan KENES (KAZ)
Pavel SEREZHIN (RUS) [14] 6-2 7-5 Daniil SAVELEV (RUS)
Emile HUDD (GBR) 6-4 7-5 Stepan BERESNEV (RUS) [9]
Martim VILELA (POR) 6-2 7-5 Amit STEIN (ISR) [5]
Andrey LANDGRAF (RUS) 6-2 3-6 6-2 Rodion PAK (KAZ) [8]
Nikoloz DAVLIANIDZE (GEO) 6-4 6-4 Edgar URMANOV (RUS) [10]
Anatolii RAININ (UKR) [13] 6-2 6-4 Ivan PESOSHIN (RUS)
Jordan HASSON (ISR) [4] 6-2 6-1 Can IYIUYARLAR (TUR)
Rafik TERZYAN (RUS) [6] 6-1 6-4 Omer KATZ (ISR)
Maxim TURCHIN (RUS) 6-4 4-1 Retired Irakli METREVELI (GEO) [12]
Savva POLUKHIN (RUS) 6-2 6-1 Itay SHPINDLER (ISR) [16]
Oguzhan CEYLAN (TUR) [2] 3-6 6-2 6-4 Joao FARIA CARVALHO (POR)
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #8 ·
S
3rd Round
Loic RATSARATANY (FRA) 6-3 6-2 Artem SIMACHKOV (RUS)
Egor NOSKIN (RUS) [7] 6-4 7-6(2) Vazha SHUBLADZE (GEO)
Mykhailo KVANTALIANI (UKR) [3] 6-3 6-2 Pavel SEREZHIN (RUS) [14]
Martim VILELA (POR) 6-2 6-0 Emile HUDD (GBR)
Nikoloz DAVLIANIDZE (GEO) 6-1 6-3 Andrey LANDGRAF (RUS)
Jordan HASSON (ISR) [4] 6-4 6-3 Anatolii RAININ (UKR) [13]
Maxim TURCHIN (RUS) 6-2 6-3 Rafik TERZYAN (RUS) [6]
Savva POLUKHIN (RUS) 6-3 6-4 Oguzhan CEYLAN (TUR) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #9 ·
D
Quarterfinal
Jordan HASSON (ISR) / Can KAYA (TUR) [1] 6-2 6-2 Ofek AMOYAL (ISR) / Itay SHPINDLER (ISR)
Carlo DONATO (ITA) / Egor NOSKIN (RUS) [3] 6-2 7-6(4) Savva POLUKHIN (RUS) / Vazha SHUBLADZE (GEO)
Joao FARIA CARVALHO (POR) / Martim VILELA (POR) 6-3 6-2 Andrey LANDGRAF (RUS) / David YEDIGARYAN (ARM)
Bogdan KUTSENKO (RUS) / Artem SIMACHKOV (RUS) 7-6(3) 6-7(8) [11-9] Omer KATZ (ISR) / Amit STEIN (ISR) [8]
 

·
Moderator
Joined
·
165,867 Posts
Discussion Starter · #12 ·
S
Quarterfinal
Egor NOSKIN (RUS) [7] 6-3 7-5 Loic RATSARATANY (FRA)
Mykhailo KVANTALIANI (UKR) [3] 3-6 6-3 6-3 Martim VILELA (POR)
Jordan HASSON (ISR) [4] 4-6 7-6(10) 7-5 Nikoloz DAVLIANIDZE (GEO)
Maxim TURCHIN (RUS) 7-6(8) 6-2 Savva POLUKHIN (RUS)
 
1 - 14 of 14 Posts
Top