Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #1
1 Sven LAH (SLO) 350 17 1
2 Gianluca GRISON (ITA) 413 43 1
3 Federico BERTUCCIOLI (ITA) 544 64 2
4 Constantin FRANTZEN (GER) 565 1
5 Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO) 596 8 1
6 Mattia BEDOLO (ITA) 614 57 1
7 Francesco FORTI (ITA) 623 51 3
8 Alessandro COPPINI (ITA) 628= 48 1
9 Aleksa LAZAREVIC (SRB) 631 2 2
10 Louis NEWMAN (GBR) 698 2
11 Jernej ZAPLOTNIK (SLO) 699 33 1
12 Gregor RAMSKOGLER (AUT) 701 1
13 Marko MILADINOVIC (SRB) 702 41 1
14 Karl POLING (USA) 708 1
15 Zaharije-Zak TALIC (AUS) 709 1
16 Sanin ZUKIC (BIH) 712 1
17 Igor BARZASEKOV (TKM) 749 1
18 Jacopo BERRETTINI (ITA) 781 72 2
19 David SAMARDZIJA (CRO) 839 3 1
20 Luca WIEDENMANN (GER) 848 1
21 Zvonimir ORESKOVIC (CRO) 865 39 1
22 Karlo DIVKOVIC (CRO) 889 19 1
23 Carlos DIVAR (ESP) 900 1
24 Federico IANNACCONE (ITA) 914 3
25 Ignasi DE RUEDA DE GENOVER (ESP) 941= 170 3
26 Omer HEFEZ (ISR) 966 1
27 Grega BOH (SLO) 1006= 12 1
28 Gabriel HUBER (AUT) 1008= 1
29 Miha OKORN (SLO) 1042= 1 1
30 Guido MARSON (ITA) 1089 3
31 Gabriele BOSIO (ITA) 1107 1
32 Nicolas MAYR (GER) 1135= 1
33 Kai LEMSTRA (GER) 1202= 70 1
34 Jure FRANK (SLO) 1229= 2 1
35 Klemen NIKOLAS (SLO) 1258= 31 1
36 Mattia FRINZI (ITA) 1263= 2
37 Maxim KRAPIVIN (RUS) 1354= 1
38 Nir VODAVOZ (ISR) 1413= 17 2
39 Fran TONEJC (CRO) 1455= 7 1
40 Jerko BRKIC (CRO) 1498= 1
41 Neil OBERLEITNER (AUT) 1613= 8 1
42 Nejc SITAR (SLO) 1613= 14 1
43 Jakob AICHHORN (AUT) 1737= 1
44 matic ZAPLOTNIK (SLO) 1737= 27 1
45 Filippo FRATINI (ITA) 1757= 66 1
46 Frane NINCEVIC (CRO) 1757= 14 1
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #2
Q
Round 1
Lorenzo BOCCHI (ITA) [1] BYE
Richard FEKETE (SVK) 6-4 1-6 6-1 Gasper TOPCIC (SLO)
Dino BONETTA (CRO) 6-1 6-2 Giuliano PAOLELLA (GER)
Amadej GORUCAN (SLO) BYE
Alessio BULLETTI (ITA) [2] BYE
Yannic Alexander MADER (GER) 6-1 6-1 Gianmarco AMATISTE (ESP)
Maks MEH (SLO) 6-1 7-6(1) Bruno GRAF (AUT)
Karlo SUEVICH (CRO) BYE
Shon BATKIS (ISR) [3] BYE
Lucas BENICHOU (FRA) 6-2 6-3 Marko KACAR (CAN)
Filip MARIC (CRO) 6-1 6-4 Michael MORPHY (GBR)
Blaz GVARDJANCIC (SLO) BYE
Mark MESARIC (SLO) BYE
Mateo BUBALO (CRO) 6-0 6-0 Kirill BARANOV (RUS)
Fabian KNUETTEL (GER) 6-3 6-4 Andrea PECORELLA (ITA)
Andrej OMERAGIC (CRO) BYE
Matko VARGA (CRO) BYE
Tom EL SAFADI (GER) 6-2 6-1 Nace SELISNIK (SLO)
Christian LERBY (NED) 6-1 6-2 Luka GILJANOVIC (CRO)
Ayoub GUENNAZ (FRA) BYE
Blaz BEZJAK (SLO) BYE
Juan ERRO (ESP) 6-3 6-4 Riccardo MASCARINI (ITA)
Jan VEHOVEC (SLO) 6-4 6-3 Raphael WEILER (GER)
Karlo KAJIN (CRO) BYE
Ye ZIJIAN (CHN) BYE
Luka VESELIC (CRO) 1-6 6-4 6-3 Pietro SCHIAVETTI (ITA)
Tino KOVACIC (SLO) 7-5 2-6 7-6(4) Djuro OPACIC (SRB)
Matthew CHE (USA) BYE
Andrej SUSTERSIC (SLO) BYE
Uri Hai ASIDON (ISR) 6-1 6-1 Ying HOU (GBR)
Patrick SCHMITT (GER) 3-6 7-6(4) 6-4 Giacomo GIUNTA (ITA)
Dragan GRAHOVAC (CRO) BYE
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #3
Q
Round 2
Lorenzo BOCCHI (ITA) [1] 6-0 6-1 Richard FEKETE (SVK)
Dino BONETTA (CRO) 6-1 6-1 Amadej GORUCAN (SLO)
Alessio BULLETTI (ITA) [2] 6-0 6-4 Yannic Alexander MADER (GER)
Karlo SUEVICH (CRO) 6-2 7-5 Maks MEH (SLO)
Lucas BENICHOU (FRA) 6-4 6-1 Shon BATKIS (ISR) [3]
Blaz GVARDJANCIC (SLO) 4-6 6-3 7-6(5) Filip MARIC (CRO)
Mark MESARIC (SLO) 6-1 6-1 Mateo BUBALO (CRO)
Fabian KNUETTEL (GER) 7-6(5) 6-2 Andrej OMERAGIC (CRO)
Matko VARGA (CRO) 6-0 7-6(4) Tom EL SAFADI (GER)
Christian LERBY (NED) 6-4 3-6 6-2 Ayoub GUENNAZ (FRA)
Juan ERRO (ESP) 6-3 6-4 Blaz BEZJAK (SLO)
Jan VEHOVEC (SLO) 7-5 6-0 Karlo KAJIN (CRO)
Luka VESELIC (CRO) 6-0 6-0 Ye ZIJIAN (CHN)
Tino KOVACIC (SLO) 6-0 7-5 Matthew CHE (USA)
Uri Hai ASIDON (ISR) 7-6(4) 6-3 Andrej SUSTERSIC (SLO)
Patrick SCHMITT (GER) 6-3 4-6 7-5 Dragan GRAHOVAC (CRO)
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #4
Q
Round 3
Dino BONETTA (CRO) 6-2 6-3 Lorenzo BOCCHI (ITA) [1]
Karlo SUEVICH (CRO) 6-1 6-2 Alessio BULLETTI (ITA) [2]
Lucas BENICHOU (FRA) 6-3 6-2 Blaz GVARDJANCIC (SLO)
Fabian KNUETTEL (GER) 6-2 0-6 6-1 Mark MESARIC (SLO)
Matko VARGA (CRO) 6-2 3-6 6-2 Christian LERBY (NED)
Jan VEHOVEC (SLO) 6-7(4) 6-3 6-4 Juan ERRO (ESP)
Tino KOVACIC (SLO) 7-5 Retired Luka VESELIC (CRO)
Patrick SCHMITT (GER) 4-6 6-2 6-2 Uri Hai ASIDON (ISR)
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #5
D
1st Round
Mattia BEDOLO (ITA) / Alessandro COPPINI (ITA) [1] 6-2 6-2 Gabriel HUBER (AUT) / Neil OBERLEITNER (AUT)
Nicolas MAYR (GER) / Patrick SCHMITT (GER) 6-1 6-2 Nick CMAGER (SLO) / Tino KOVACIC (SLO)
Ignasi DE RUEDA DE GENOVER (ESP) / Carlos DIVAR (ESP) 6-2 7-5 Blaz GVARDJANCIC (SLO) / Pietro SCHIAVETTI (ITA)
Grega BOH (SLO) / Miha OKORN (SLO) 3-6 6-2 [10-7] Marko MILADINOVIC (SRB) / Zvonimir ORESKOVIC (CRO) [7]
Uri Hai ASIDON (ISR) / Omer HEFEZ (ISR) 5-7 6-2 [10-7] Igor BARZASEKOV (TKM) / Aleksa LAZAREVIC (SRB) [4]
Lorenzo BOCCHI (ITA) / Zaharije-Zak TALIC (AUS) 4-6 6-3 [15-13] Federico IANNACCONE (ITA) / Guido MARSON (ITA)
Luka GILJANOVIC (CRO) / Filip MARIC (CRO) 7-5 3-6 [10-3] Jernej ZAPLOTNIK (SLO) / matic ZAPLOTNIK (SLO)
Louis NEWMAN (GBR) / Karl POLING (USA) [6] 6-1 7-6(7) Juan ERRO (ESP) / Christian LERBY (NED)
Anze ARH (SLO) / Klemen NIKOLAS (SLO) 6-1 7-6(4) Jakob AICHHORN (AUT) / Gregor RAMSKOGLER (AUT) [8]
Francesco FORTI (ITA) / Mattia FRINZI (ITA) 6-3 6-3 Jerko BRKIC (CRO) / Karlo DIVKOVIC (CRO)
Jure FRANK (SLO) / Nejc SITAR (SLO) 6-4 7-5 Gabriele BOSIO (ITA) / Maxim KRAPIVIN (RUS)
Gianluca GRISON (ITA) / Jan VEHOVEC (SLO) 3-6 7-6(5) [11-9] Constantin FRANTZEN (GER) / Luca WIEDENMANN (GER) [3]
Jacopo BERRETTINI (ITA) / Federico BERTUCCIOLI (ITA) [5] 6-3 6-1 Matteo HERRMANN-ZUNIC (GER) / Kai LEMSTRA (GER)
Rok KOMAC (SLO) / Luka MIKLAVCIC (SLO) 6-2 6-2 Matthew CHE (USA) / Stefan RODIC (USA)
Frane NINCEVIC (CRO) / Luka NINCEVIC (CRO) 7-6(3) 6-4 Alessio BULLETTI (ITA) / Filippo FRATINI (ITA)
Sven LAH (SLO) / Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO) [2] 6-2 6-2 Shon BATKIS (ISR) / Nir VODAVOZ (ISR)
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #6
D
2nd Round
Mattia BEDOLO (ITA) / Alessandro COPPINI (ITA) [1] 6-2 6-2 Nicolas MAYR (GER) / Patrick SCHMITT (GER)
Ignasi DE RUEDA DE GENOVER (ESP) / Carlos DIVAR (ESP) 7-5 4-6 [10-4] Grega BOH (SLO) / Miha OKORN (SLO)
Lorenzo BOCCHI (ITA) / Zaharije-Zak TALIC (AUS) 6-4 6-4 Uri Hai ASIDON (ISR) / Omer HEFEZ (ISR)
Louis NEWMAN (GBR) / Karl POLING (USA) [6] 3-6 6-2 [10-7] Luka GILJANOVIC (CRO) / Filip MARIC (CRO)
Francesco FORTI (ITA) / Mattia FRINZI (ITA) 6-1 6-4 Anze ARH (SLO) / Klemen NIKOLAS (SLO)
Jure FRANK (SLO) / Nejc SITAR (SLO) 6-2 7-6(0) Gianluca GRISON (ITA) / Jan VEHOVEC (SLO)
Rok KOMAC (SLO) / Luka MIKLAVCIC (SLO) 6-0 4-6 [12-10] Jacopo BERRETTINI (ITA) / Federico BERTUCCIOLI (ITA) [5]
Sven LAH (SLO) / Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO) [2] 6-4 6-3 Frane NINCEVIC (CRO) / Luka NINCEVIC (CRO)
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #7
S
1st Round
Sven LAH (SLO) [1] 6-3 6-3 Gabriel HUBER (AUT)
Matteo HERRMANN-ZUNIC (GER) 6-2 6-0 Guido MARSON (ITA)
Carlos DIVAR (ESP) 6-0 6-0 Zvonimir ORESKOVIC (CRO)
Jacopo BERRETTINI (ITA) [16] 6-2 6-4 Miha OKORN (SLO)
Louis NEWMAN (GBR) [11] 6-4 6-2 Fabian KNUETTEL (GER)
Dino BONETTA (CRO) 6-2 6-3 matic ZAPLOTNIK (SLO)
Luka MIKLAVCIC (SLO) 7-5 7-5 Omer HEFEZ (ISR)
Karlo SUEVICH (CRO) 6-4 7-5 Federico BERTUCCIOLI (ITA) [7]
Alessandro COPPINI (ITA) [3] 6-3 6-1 Igor BARZASEKOV (TKM)
Matko VARGA (CRO) 6-2 6-2 Rok KOMAC (SLO)
Luca WIEDENMANN (GER) 6-2 6-0 David Lucas AMBROZIC (SLO)
Marko MILADINOVIC (SRB) [13] 6-2 6-1 Karlo DIVKOVIC (CRO)
Jernej ZAPLOTNIK (SLO) [12] 6-2 6-2 Stefan RODIC (USA)
Federico IANNACCONE (ITA) 7-5 6-1 Nicolas MAYR (GER)
Luka NINCEVIC (CRO) 6-4 6-1 Nejc SITAR (SLO)
Gregor RAMSKOGLER (AUT) [8] 7-6(4) 5-7 6-2 Mattia FRINZI (ITA)
Constantin FRANTZEN (GER) [6] 6-3 6-4 Lucas BENICHOU (FRA)
Ignasi DE RUEDA DE GENOVER (ESP) 6-3 7-6(4) Tino KOVACIC (SLO)
Klemen NIKOLAS (SLO) 1-6 6-3 6-4 David SAMARDZIJA (CRO)
Francesco FORTI (ITA) [9] 2-6 6-2 6-2 Jakob AICHHORN (AUT)
Karl POLING (USA) [14] 6-2 6-1 Gabriele BOSIO (ITA)
Fran TONEJC (CRO) 6-3 1-6 7-5 Grega BOH (SLO)
Nir VODAVOZ (ISR) 6-2 6-3 Nick CMAGER (SLO)
Gianluca GRISON (ITA) [4] 3-6 6-4 6-1 Patrick SCHMITT (GER)
Aleksa LAZAREVIC (SRB) [5] 6-1 6-0 CAN EREM (TUR)
Alessio BULLETTI (ITA) 6-1 6-4 Jan VEHOVEC (SLO)
Kai LEMSTRA (GER) 6-0 6-0 Jerko BRKIC (CRO)
Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO) [10] 6-1 6-3 Neil OBERLEITNER (AUT)
Frane NINCEVIC (CRO) 7-6(0) 6-1 Zaharije-Zak TALIC (AUS) [15]
Anze ARH (SLO) 7-5 6-2 Filippo FRATINI (ITA)
Maxim KRAPIVIN (RUS) 6-1 2-6 6-0 Jan Robert LAJOS (CRO)
Mattia BEDOLO (ITA) [2] 6-4 6-2 Jure FRANK (SLO)
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #8
S
2nd Round
Sven LAH (SLO) [1] 6-2 4-6 6-2 Matteo HERRMANN-ZUNIC (GER)
Carlos DIVAR (ESP) 7-5 7-5 Jacopo BERRETTINI (ITA) [16]
Dino BONETTA (CRO) 6-1 6-2 Louis NEWMAN (GBR) [11]
Karlo SUEVICH (CRO) 6-4 2-6 6-2 Luka MIKLAVCIC (SLO)
Alessandro COPPINI (ITA) [3] 2-6 6-0 6-2 Matko VARGA (CRO)
Luca WIEDENMANN (GER) 6-3 7-6(4) Marko MILADINOVIC (SRB) [13]
Federico IANNACCONE (ITA) 6-0 6-2 Jernej ZAPLOTNIK (SLO) [12]
Gregor RAMSKOGLER (AUT) [8] 6-3 6-4 Luka NINCEVIC (CRO)
Ignasi DE RUEDA DE GENOVER (ESP) 6-3 6-3 Constantin FRANTZEN (GER) [6]
Francesco FORTI (ITA) [9] 3-6 6-4 6-2 Klemen NIKOLAS (SLO)
Karl POLING (USA) [14] 6-1 1-6 6-4 Fran TONEJC (CRO)
Gianluca GRISON (ITA) [4] 7-6(3) 6-3 Nir VODAVOZ (ISR)
Aleksa LAZAREVIC (SRB) [5] 6-3 6-3 Alessio BULLETTI (ITA)
Kai LEMSTRA (GER) 6-7(5) 6-3 6-3 Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO) [10]
Anze ARH (SLO) 6-1 6-0 Frane NINCEVIC (CRO)
Mattia BEDOLO (ITA) [2] 6-0 6-2 Maxim KRAPIVIN (RUS)
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #9
D
Quarterfinal
Ignasi DE RUEDA DE GENOVER (ESP) / Carlos DIVAR (ESP) 2-6 6-4 [10-8] Mattia BEDOLO (ITA) / Alessandro COPPINI (ITA) [1]
Lorenzo BOCCHI (ITA) / Zaharije-Zak TALIC (AUS) 6-4 6-4 Louis NEWMAN (GBR) / Karl POLING (USA) [6]
Francesco FORTI (ITA) / Mattia FRINZI (ITA) 6-1 7-5 Jure FRANK (SLO) / Nejc SITAR (SLO)
Sven LAH (SLO) / Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO) [2] 6-1 6-2 Rok KOMAC (SLO) / Luka MIKLAVCIC (SLO)
 

·
Moderator
Joined
·
164,544 Posts
Discussion Starter #10
S
3rd Round
Carlos DIVAR (ESP) 6-2 6-4 Sven LAH (SLO) [1]
Dino BONETTA (CRO) 7-5 6-0 Karlo SUEVICH (CRO)
Luca WIEDENMANN (GER) 6-2 6-4 Alessandro COPPINI (ITA) [3]
Gregor RAMSKOGLER (AUT) [8] 3-6 6-3 6-3 Federico IANNACCONE (ITA)
Ignasi DE RUEDA DE GENOVER (ESP) 6-4 6-2 Francesco FORTI (ITA) [9]
Karl POLING (USA) [14] 6-4 6-0 Gianluca GRISON (ITA) [4]
Kai LEMSTRA (GER) 5-7 6-2 7-5 Aleksa LAZAREVIC (SRB) [5]
Mattia BEDOLO (ITA) [2] 6-4 6-3 Anze ARH (SLO)
 
1 - 15 of 15 Posts
Top