Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #1 ·
1 Damon KESARIS (RSA) 194 1
2 Calvin JORDAAN (RSA) 317 1
3 Alastair GRAY (GBR) 325 1
4 Tadiwa CHINAMO (ZIM) 347 1
5 Sherif MAKHLOUF (EGY) 356 7 1
6 Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) 367 3
7 Timothy DOLLMAN (RSA) 381 1
8 Kevin CHERUIYOT (KEN) 425 1
9 Mohamed ABOULKASSEM (EGY) 426 8 1
10 Richard THONGOANA (RSA) 433 1
11 Leonardo BARBOSA DE MENEZES (BRA) 510 2
12 Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) 522 1
13 Luke HAMMOND (GBR) 582 1
14 Michael COPELAND (RSA) 632 1
15 Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) 759 1
16 Sheil KOTECHA (KEN) 782 1
17 Ngonidzashe MAKAMBWA (ZIM) 785 1
18 Ahmed Amine HERRESS (MAR) 849= 9 1
19 Saitejas MOPURI (IND) 877= 1
20 Luke PURSER (GBR) 960 13 1
21 Siphosothando MONTSI (RSA) 1010 59 1
22 Jack BURKILL (GBR) 1018= 1
23 Alwyn MUSHONGA (ZIM) 1091= 1
24 Matthew JOHNSON (RSA) 1094= 1
25 Mark CHIGAAZIRA (ZIM) 1169 1
26 Jordan DECLOET (BEL) 1183= 48 1
27 Steele GREYLING (RSA) 1202= 1
28 Taine BERNHARD (RSA) 1263= 92 1
29 Charles TZICAS (BEL) 1438= 9 1
30 Emanuel MALLYA (TAN) 1464= 1
31 Ntamba RADJABU (BDI) 1624= 1
32 Olivier KIGOTHO (KEN) 1624= 1
33 Kyle JOHNSON (RSA) 1757= 88 1
34 Cameron PETERSEN (RSA) 1962= 1
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Q
Round 1
Robert STEINHAUSER (CZE) [1] BYE
HanQing WANG (CHN) BYE
Alosha CHIKANDA (ZIM) BYE
Jerome ADONIS (ZIM) BYE
Paul Alfred SCHWIEGER (NAM) [2] BYE
Munesu CHATIKOBO (ZIM) BYE
Chriswell Msindo SIBANDA (ZIM) BYE
Kumail MOHAMED (USA) BYE
Robin CALAIS (SUI) [3] BYE
Michael ZHOU (ZIM) BYE
Louis HERMAN (BEL) BYE
Ibrahim PHIRI (ZIM) BYE
Danilson BENTO (ANG) BYE
Kudzai TOTO (NAM) BYE
Jason CHIGAAIZRA (ZIM) BYE
Panashe GARA (ZIM) BYE
Jayson CALAIS (SUI) BYE
Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-2 6-2 Richard NGWARWI (ZIM)
Jeremy HUDSON (RSA) BYE
Alexander YALIAS (ZIM) BYE
Sulle Omary HAMISI (TAN) BYE
Nguvitjita HINDA (NAM) 6-4 6-1 Thabo NCUBE (ZIM)
Gauthier ONCLIN (BEL) BYE
Rehab Savio GRACIAS (IND) BYE
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Q
Round 2
Robert STEINHAUSER (CZE) [1] 7-5 6-1 HanQing WANG (CHN)
Alosha CHIKANDA (ZIM) 5-7 7-5 6-3 Jerome ADONIS (ZIM)
Paul Alfred SCHWIEGER (NAM) [2] 2-6 6-3 6-2 Munesu CHATIKOBO (ZIM)
Chriswell Msindo SIBANDA (ZIM) 6-0 6-1 Kumail MOHAMED (USA)
Robin CALAIS (SUI) [3] 6-4 6-1 Michael ZHOU (ZIM)
Louis HERMAN (BEL) 6-0 6-0 Ibrahim PHIRI (ZIM)
Danilson BENTO (ANG) 6-4 6-3 Kudzai TOTO (NAM)
Jason CHIGAAIZRA (ZIM) 7-6(3) 6-4 Panashe GARA (ZIM)
Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-1 6-1 Jayson CALAIS (SUI)
Jeremy HUDSON (RSA) 6-0 6-1 Alexander YALIAS (ZIM)
Sulle Omary HAMISI (TAN) 6-1 6-3 Nguvitjita HINDA (NAM)
Gauthier ONCLIN (BEL) 6-0 6-0 Rehab Savio GRACIAS (IND)
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Q
Round 3
Robert STEINHAUSER (CZE) [1] 6-2 6-0 Alosha CHIKANDA (ZIM)
Chriswell Msindo SIBANDA (ZIM) 6-4 7-5 Paul Alfred SCHWIEGER (NAM) [2]
Louis HERMAN (BEL) 6-3 6-2 Robin CALAIS (SUI) [3]
Danilson BENTO (ANG) 6-2 6-1 Jason CHIGAAIZRA (ZIM)
Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-7(4) 6-3 6-4 Jeremy HUDSON (RSA)
Gauthier ONCLIN (BEL) 6-2 6-1 Sulle Omary HAMISI (TAN)
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #5 ·
D
1st Round
Timothy DOLLMAN (RSA) / Calvin JORDAAN (RSA) [1] BYE
Sheil KOTECHA (KEN) / Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) 6-3 7-6(4) Nguvitjita HINDA (NAM) / Olivier KIGOTHO (KEN)
Emanuel MALLYA (TAN) / Ntamba RADJABU (BDI) 6-7(4) 6-3 [11-9] Richard NGWARWI (ZIM) / Paul Alfred SCHWIEGER (NAM)
Siphosothando MONTSI (RSA) / Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [8] BYE
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) / Tadiwa CHINAMO (ZIM) [3] BYE
Kevin CHERUIYOT (KEN) / Kudzai TOTO (NAM) 6-3 6-2 Danilson BENTO (ANG) / Sulle Omary HAMISI (TAN)
Jordan DECLOET (BEL) / Charles TZICAS (BEL) 6-4 6-1 Munesu CHATIKOBO (ZIM) / Andrew KUNAKA (ZIM)
Jack BURKILL (GBR) / Luke HAMMOND (GBR) [5] BYE
Michael COPELAND (RSA) / Matthew JOHNSON (RSA) [6] BYE
Louis HERMAN (BEL) / Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-3 6-2 David SEDLAR (CZE) / Robert STEINHAUSER (CZE)
Ahmed Amine HERRESS (MAR) / Luke PURSER (GBR) 4-6 6-3 [10-5] Alwyn MUSHONGA (ZIM) / Batsirai SAUROMBE (ZIM)
Mohamed ABOULKASSEM (EGY) / Sherif MAKHLOUF (EGY) [4] BYE
Cameron PETERSEN (RSA) / Richard THONGOANA (RSA) [7] BYE
Cyrille LAGO (CIV) / Thembo MAKHANYA (RSA) 0-6 6-4 [11-9] Robin CALAIS (SUI) / Gauthier ONCLIN (BEL)
Fernando ANDRE (ANG) / Eduardo MORAIS (ANG) 6-3 6-7(5) [16-14] Taine BERNHARD (RSA) / Mark CHIGAAZIRA (ZIM)
Leonardo BARBOSA DE MENEZES (BRA) / Damon KESARIS (RSA) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #6 ·
D
2nd Round
Timothy DOLLMAN (RSA) / Calvin JORDAAN (RSA) [1] 6-1 6-4 Sheil KOTECHA (KEN) / Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM)
Emanuel MALLYA (TAN) / Ntamba RADJABU (BDI) 6-2 1-6 [10-4] Siphosothando MONTSI (RSA) / Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [8]
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) / Tadiwa CHINAMO (ZIM) [3] 4-6 6-3 [10-8] Kevin CHERUIYOT (KEN) / Kudzai TOTO (NAM)
Jack BURKILL (GBR) / Luke HAMMOND (GBR) [5] 6-1 6-1 Jordan DECLOET (BEL) / Charles TZICAS (BEL)
Michael COPELAND (RSA) / Matthew JOHNSON (RSA) [6] 6-3 6-4 Louis HERMAN (BEL) / Theo VANDEWEGHE (BEL)
Mohamed ABOULKASSEM (EGY) / Sherif MAKHLOUF (EGY) [4] 6-1 7-5 Ahmed Amine HERRESS (MAR) / Luke PURSER (GBR)
Cameron PETERSEN (RSA) / Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-1 7-5 Cyrille LAGO (CIV) / Thembo MAKHANYA (RSA)
Fernando ANDRE (ANG) / Eduardo MORAIS (ANG) 3-6 6-3 [10-8] Leonardo BARBOSA DE MENEZES (BRA) / Damon KESARIS (RSA) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #7 ·
D
Quarterfinal
Timothy DOLLMAN (RSA) / Calvin JORDAAN (RSA) [1] 6-3 6-4 Emanuel MALLYA (TAN) / Ntamba RADJABU (BDI)
Jack BURKILL (GBR) / Luke HAMMOND (GBR) [5] 6-2 6-0 Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) / Tadiwa CHINAMO (ZIM) [3]
Mohamed ABOULKASSEM (EGY) / Sherif MAKHLOUF (EGY) [4] 6-0 6-3 Michael COPELAND (RSA) / Matthew JOHNSON (RSA) [6]
Cameron PETERSEN (RSA) / Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-2 3-6 [10-7] Fernando ANDRE (ANG) / Eduardo MORAIS (ANG)
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #8 ·
S
1st Round
Damon KESARIS (RSA) [1] BYE
Eduardo MORAIS (ANG) 6-4 6-4 Batsirai SAUROMBE (ZIM)
Jordan DECLOET (BEL) 6-1 6-1 Robin CALAIS (SUI)
Leonardo BARBOSA DE MENEZES (BRA) [13] BYE
Michael COPELAND (RSA) [10] BYE
Luke PURSER (GBR) 6-2 7-6(4) Dennis MOSES (ZIM)
Siphosothando MONTSI (RSA) 6-1 6-3 Sheil KOTECHA (KEN)
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) [5] BYE
Alastair GRAY (GBR) [3] BYE
Cameron PETERSEN (RSA) 6-4 6-3 Ahmed Amine HERRESS (MAR)
Louis HERMAN (BEL) 6-0 6-1 Paul Alfred SCHWIEGER (NAM)
Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [14] BYE
Mohamed ABOULKASSEM (EGY) [11] BYE
Charles TZICAS (BEL) 6-2 6-0 Cyrille LAGO (CIV)
Alwyn MUSHONGA (ZIM) 6-1 6-2 Robert STEINHAUSER (CZE)
Richard THONGOANA (RSA) [7] BYE
Timothy DOLLMAN (RSA) [6] BYE
Saitejas MOPURI (IND) 6-2 6-0 Olivier KIGOTHO (KEN)
Gauthier ONCLIN (BEL) 6-1 6-1 Kudzai TOTO (NAM)
Luke HAMMOND (GBR) [9] BYE
Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) [15] BYE
Matthew JOHNSON (RSA) 6-4 6-3 Fernando ANDRE (ANG)
Emanuel MALLYA (TAN) 6-3 7-5 Taine BERNHARD (RSA)
Sherif MAKHLOUF (EGY) [4] BYE
Tadiwa CHINAMO (ZIM) [8] BYE
Thembo MAKHANYA (RSA) 6-3 6-2 Ntamba RADJABU (BDI)
David SEDLAR (CZE) 6-4 6-2 Steele GREYLING (RSA)
Kevin CHERUIYOT (KEN) [12] BYE
Jack BURKILL (GBR) [16] BYE
Danilson BENTO (ANG) 6-3 6-1 Chriswell Msindo SIBANDA (ZIM)
Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-2 6-3 Andrew KUNAKA (ZIM)
Calvin JORDAAN (RSA) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #9 ·
S
2nd Round
Damon KESARIS (RSA) [1] 6-1 6-0 Eduardo MORAIS (ANG)
Leonardo BARBOSA DE MENEZES (BRA) [13] 6-2 6-1 Jordan DECLOET (BEL)
Michael COPELAND (RSA) [10] 7-5 6-3 Luke PURSER (GBR)
Siphosothando MONTSI (RSA) 7-5 6-2 Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) [5]
Cameron PETERSEN (RSA) 6-1 6-1 Alastair GRAY (GBR) [3]
Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [14] 6-1 6-4 Louis HERMAN (BEL)
Mohamed ABOULKASSEM (EGY) [11] 6-3 6-0 Charles TZICAS (BEL)
Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-4 6-1 Alwyn MUSHONGA (ZIM)
Timothy DOLLMAN (RSA) [6] 6-4 3-6 6-4 Saitejas MOPURI (IND)
Luke HAMMOND (GBR) [9] 6-3 6-0 Gauthier ONCLIN (BEL)
Matthew JOHNSON (RSA) 6-1 4-6 6-2 Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) [15]
Sherif MAKHLOUF (EGY) [4] 6-3 6-1 Emanuel MALLYA (TAN)
Tadiwa CHINAMO (ZIM) [8] 7-6(2) 6-3 Thembo MAKHANYA (RSA)
Kevin CHERUIYOT (KEN) [12] 6-3 6-2 David SEDLAR (CZE)
Jack BURKILL (GBR) [16] 6-3 6-3 Danilson BENTO (ANG)
Calvin JORDAAN (RSA) [2] 7-6(5) 6-4 Theo VANDEWEGHE (BEL)
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #10 ·
S
3rd Round
Damon KESARIS (RSA) [1] 6-3 6-3 Leonardo BARBOSA DE MENEZES (BRA) [13]
Siphosothando MONTSI (RSA) 6-4 6-4 Michael COPELAND (RSA) [10]
Cameron PETERSEN (RSA) 1-6 6-2 6-4 Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [14]
Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-2 6-2 Mohamed ABOULKASSEM (EGY) [11]
Luke HAMMOND (GBR) [9] 4-6 6-3 6-1 Timothy DOLLMAN (RSA) [6]
Matthew JOHNSON (RSA) 6-3 6-4 Sherif MAKHLOUF (EGY) [4]
Kevin CHERUIYOT (KEN) [12] 7-5 2-6 6-2 Tadiwa CHINAMO (ZIM) [8]
Calvin JORDAAN (RSA) [2] 7-5 6-2 Jack BURKILL (GBR) [16]
 

·
Moderator
Joined
·
168,444 Posts
Discussion Starter · #12 ·
S
Quarterfinal
Damon KESARIS (RSA) [1] 6-3 6-3 Siphosothando MONTSI (RSA)
Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-1 6-3 Cameron PETERSEN (RSA)
Luke HAMMOND (GBR) [9] 6-3 6-4 Matthew JOHNSON (RSA)
Kevin CHERUIYOT (KEN) [12] 7-6(4) 7-6(5) Calvin JORDAAN (RSA) [2]
 
1 - 15 of 15 Posts
Top