Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #1
1 Tadiwa CHINAMO (ZIM) 344 1
2 Sherif MAKHLOUF (EGY) 354 7 1
3 Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) 371 3
4 Alastair GRAY (GBR) 410 1
5 Kevin CHERUIYOT (KEN) 423 1
6 Mohamed ABOULKASSEM (EGY) 424 8 1
7 Richard THONGOANA (RSA) 430 1
8 Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) 524 1
9 Luke HAMMOND (GBR) 580 1
10 Igor BARZASEKOV (TKM) 741 1
11 Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) 749 1
12 Sheil KOTECHA (KEN) 773 1
13 Ngonidzashe MAKAMBWA (ZIM) 776 1
14 Ahmed Amine HERRESS (MAR) 843= 9 1
15 Saitejas MOPURI (IND) 872= 1
16 Luke PURSER (GBR) 949 13 1
17 Siphosothando MONTSI (RSA) 1001 59 1
18 Jack BURKILL (GBR) 1008= 1
19 Alwyn MUSHONGA (ZIM) 1077= 1
20 Mark CHIGAAZIRA (ZIM) 1160 1
21 Jordan DECLOET (BEL) 1174= 48 1
22 Steele GREYLING (RSA) 1194= 1
23 Taine BERNHARD (RSA) 1257= 92 1
24 Charles TZICAS (BEL) 1432= 9 1
25 Emanuel MALLYA (TAN) 1457= 1
26 Ntamba RADJABU (BDI) 1612= 1
27 Olivier KIGOTHO (KEN) 1612= 1
28 Leon OLIVIER (RSA) 1689= 1
29 Cyrille LAGO (CIV) 1956= 1
30 Cameron PETERSEN (RSA) 1956= 1
31 Robin CALAIS (SUI) 2087= 1
32 Panashe GARA (ZIM) 1
33 Munesu CHATIKOBO (ZIM) 1
34 Dennis MOSES (ZIM) 1
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #2
Q
Round 1
Robert STEINHAUSER (CZE) [1] BYE
Gauthier ONCLIN (BEL) 6-0 6-1 Nguvitjita HINDA (NAM)
David SEDLAR (CZE) [2] BYE
HanQing WANG (CHN) 6-1 6-2 Jayson CALAIS (SUI)
Paul Alfred SCHWIEGER (NAM) [3] BYE
Jeremy HUDSON (RSA) 6-1 6-0 Alexander YALIAS (ZIM)
Sulle Omary HAMISI (TAN) BYE
Louis HERMAN (BEL) 6-1 6-0 Rehab Savio GRACIAS (IND)
Da-niel KOTZE (RSA) BYE
Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-1 7-5 Danilson BENTO (ANG)
Chriswell Msindo SIBANDA (ZIM) BYE
Thembo MAKHANYA (RSA) 6-0 6-0 Kudzai TOTO (NAM)
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #3
Q
Round 2
Gauthier ONCLIN (BEL) 6-7(7) 6-1 6-2 Robert STEINHAUSER (CZE) [1]
David SEDLAR (CZE) [2] 6-4 6-1 HanQing WANG (CHN)
Jeremy HUDSON (RSA) 6-2 6-1 Paul Alfred SCHWIEGER (NAM) [3]
Louis HERMAN (BEL) 6-2 6-1 Sulle Omary HAMISI (TAN)
Theo VANDEWEGHE (BEL) 7-5 0-6 6-1 Da-niel KOTZE (RSA)
Thembo MAKHANYA (RSA) 6-0 6-0 Chriswell Msindo SIBANDA (ZIM)
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #4
S
1st Round
Alastair GRAY (GBR) [1] BYE
Robert STEINHAUSER (CZE) 6-0 6-0 Michael ZHOU (ZIM)
Siphosothando MONTSI (RSA) 7-5 7-6(1) Gauthier ONCLIN (BEL)
Ahmed Amine HERRESS (MAR) [14] BYE
Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) [10] BYE
Fernando ANDRE (ANG) 6-3 3-6 7-6(2) Leon OLIVIER (RSA)
Jordan DECLOET (BEL) 6-3 6-0 Richard NGWARWI (ZIM)
Mohamed ABOULKASSEM (EGY) [5] BYE
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) [4] BYE
Robin CALAIS (SUI) 6-2 6-1 Panashe GARA (ZIM)
Steele GREYLING (RSA) 7-5 6-2 Dennis MOSES (ZIM)
Luke PURSER (GBR) [16] BYE
Sheil KOTECHA (KEN) [11] BYE
Louis HERMAN (BEL) 6-1 6-1 Jason CHIGAAIZRA (ZIM)
Thembo MAKHANYA (RSA) 4-6 6-2 6-2 Cyrille LAGO (CIV)
Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [8] BYE
Richard THONGOANA (RSA) [7] BYE
Mark CHIGAAZIRA (ZIM) 6-3 6-1 Ntamba RADJABU (BDI)
Eduardo MORAIS (ANG) 4-6 6-4 6-3 Emanuel MALLYA (TAN)
Ngonidzashe MAKAMBWA (ZIM) [12] BYE
Jack BURKILL (GBR) [13] BYE
Batsirai SAUROMBE (ZIM) 7-6(2) 6-3 Jeremy HUDSON (RSA)
Charles TZICAS (BEL) 6-2 6-4 Olivier KIGOTHO (KEN)
Sherif MAKHLOUF (EGY) [3] BYE
Kevin CHERUIYOT (KEN) [6] BYE
Taine BERNHARD (RSA) 3-6 6-3 6-4 Munesu CHATIKOBO (ZIM)
David SEDLAR (CZE) 6-0 6-0 Jerome ADONIS (ZIM)
Luke HAMMOND (GBR) [9] BYE
Saitejas MOPURI (IND) [15] BYE
Cameron PETERSEN (RSA) 4-6 7-6(3) 6-3 Alwyn MUSHONGA (ZIM)
Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-1 6-2 Nyathi MOTLOJOA (LES)
Tadiwa CHINAMO (ZIM) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #5
D
1st Round
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) / Tadiwa CHINAMO (ZIM) [1] BYE
Nguvitjita HINDA (NAM) / Olivier KIGOTHO (KEN) 6-4 0-6 [10-4] Munesu CHATIKOBO (ZIM) / Rehab Savio GRACIAS (IND)
Cameron PETERSEN (RSA) / Richard THONGOANA (RSA) [7] BYE
Alastair GRAY (GBR) / Luke PURSER (GBR) [4] BYE
Ngonidzashe MAKAMBWA (ZIM) / Alwyn MUSHONGA (ZIM) [8] BYE
Siphosothando MONTSI (RSA) / Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [6] BYE
David SEDLAR (CZE) / Robert STEINHAUSER (CZE) 6-4 6-4 Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) / Kudzai TOTO (NAM)
Kevin CHERUIYOT (KEN) / Sheil KOTECHA (KEN) [3] BYE
Jack BURKILL (GBR) / Luke HAMMOND (GBR) [5] BYE
Mohamed ABOULKASSEM (EGY) / Sherif MAKHLOUF (EGY) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #6
D
1st Round
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) / Tadiwa CHINAMO (ZIM) [1] BYE
Ahmed Amine HERRESS (MAR) / Cyrille LAGO (CIV) 6-1 6-0 Jayson CALAIS (SUI) / Jason CHIGAAIZRA (ZIM)
Nguvitjita HINDA (NAM) / Olivier KIGOTHO (KEN) 6-4 0-6 [10-4] Munesu CHATIKOBO (ZIM) / Rehab Savio GRACIAS (IND)
Cameron PETERSEN (RSA) / Richard THONGOANA (RSA) [7] BYE
Alastair GRAY (GBR) / Luke PURSER (GBR) [4] BYE
Fernando ANDRE (ANG) / Eduardo MORAIS (ANG) 3-6 6-3 [10-8] Jordan DECLOET (BEL) / Gauthier ONCLIN (BEL)
Robin CALAIS (SUI) / Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-0 7-6(3) Emanuel MALLYA (TAN) / Ntamba RADJABU (BDI)
Ngonidzashe MAKAMBWA (ZIM) / Alwyn MUSHONGA (ZIM) [8] BYE
Siphosothando MONTSI (RSA) / Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [6] BYE
David SEDLAR (CZE) / Robert STEINHAUSER (CZE) 6-4 6-4 Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) / Kudzai TOTO (NAM)
Jeremy HUDSON (RSA) / Leon OLIVIER (RSA) 6-3 6-4 Richard NGWARWI (ZIM) / Batsirai SAUROMBE (ZIM)
Kevin CHERUIYOT (KEN) / Sheil KOTECHA (KEN) [3] BYE
Jack BURKILL (GBR) / Luke HAMMOND (GBR) [5] BYE
Taine BERNHARD (RSA) / Mark CHIGAAZIRA (ZIM) 6-0 6-0 Panashe GARA (ZIM) / Michael ZHOU (ZIM)
Louis HERMAN (BEL) / Charles TZICAS (BEL) 6-2 6-3 Steele GREYLING (RSA) / Da-niel KOTZE (RSA)
Mohamed ABOULKASSEM (EGY) / Sherif MAKHLOUF (EGY) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #7
S
2nd Round
Alastair GRAY (GBR) [1] 6-1 7-5 Robert STEINHAUSER (CZE)
Siphosothando MONTSI (RSA) 6-2 6-4 Ahmed Amine HERRESS (MAR) [14]
Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) [10] 6-1 6-1 Fernando ANDRE (ANG)
Jordan DECLOET (BEL) 6-4 6-0 Mohamed ABOULKASSEM (EGY) [5]
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) [4] 7-6(5) 6-3 Robin CALAIS (SUI)
Luke PURSER (GBR) [16] 6-4 6-2 Steele GREYLING (RSA)
Louis HERMAN (BEL) 6-2 7-5 Sheil KOTECHA (KEN) [11]
Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [8] 3-6 6-2 6-4 Thembo MAKHANYA (RSA)
Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-3 7-6(5) Mark CHIGAAZIRA (ZIM)
Ngonidzashe MAKAMBWA (ZIM) [12] 6-4 6-3 Eduardo MORAIS (ANG)
Jack BURKILL (GBR) [13] 6-1 6-0 Batsirai SAUROMBE (ZIM)
Charles TZICAS (BEL) 6-2 6-1 Sherif MAKHLOUF (EGY) [3]
Kevin CHERUIYOT (KEN) [6] 6-1 6-3 Taine BERNHARD (RSA)
Luke HAMMOND (GBR) [9] 6-2 6-2 David SEDLAR (CZE)
Cameron PETERSEN (RSA) 6-3 6-1 Saitejas MOPURI (IND) [15]
Tadiwa CHINAMO (ZIM) [2] 2-6 6-4 6-3 Theo VANDEWEGHE (BEL)
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #8
D
2nd Round
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) / Tadiwa CHINAMO (ZIM) [1] Walkover Ahmed Amine HERRESS (MAR) / Cyrille LAGO (CIV)
Cameron PETERSEN (RSA) / Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-0 6-3 Nguvitjita HINDA (NAM) / Olivier KIGOTHO (KEN)
Alastair GRAY (GBR) / Luke PURSER (GBR) [4] 6-3 6-4 Fernando ANDRE (ANG) / Eduardo MORAIS (ANG)
Robin CALAIS (SUI) / Theo VANDEWEGHE (BEL) 6-2 3-6 [10-4] Ngonidzashe MAKAMBWA (ZIM) / Alwyn MUSHONGA (ZIM) [8]
Siphosothando MONTSI (RSA) / Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [6] 7-6(4) 6-4 David SEDLAR (CZE) / Robert STEINHAUSER (CZE)
Jeremy HUDSON (RSA) / Leon OLIVIER (RSA) 6-4 5-7 [11-9] Kevin CHERUIYOT (KEN) / Sheil KOTECHA (KEN) [3]
Jack BURKILL (GBR) / Luke HAMMOND (GBR) [5] 6-1 6-1 Taine BERNHARD (RSA) / Mark CHIGAAZIRA (ZIM)
Louis HERMAN (BEL) / Charles TZICAS (BEL) 6-3 7-6(3) Mohamed ABOULKASSEM (EGY) / Sherif MAKHLOUF (EGY) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #9
D
Quarterfinal
Cameron PETERSEN (RSA) / Richard THONGOANA (RSA) [7] 3-6 6-4 [10-8] Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) / Tadiwa CHINAMO (ZIM) [1]
Alastair GRAY (GBR) / Luke PURSER (GBR) [4] 1-6 7-6(3) [10-8] Robin CALAIS (SUI) / Theo VANDEWEGHE (BEL)
Siphosothando MONTSI (RSA) / Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [6] 6-4 6-1 Jeremy HUDSON (RSA) / Leon OLIVIER (RSA)
Jack BURKILL (GBR) / Luke HAMMOND (GBR) [5] 1-6 6-2 [10-8] Louis HERMAN (BEL) / Charles TZICAS (BEL)
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #10
D
Semifinal
Cameron PETERSEN (RSA) / Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-4 3-6 [10-6] Alastair GRAY (GBR) / Luke PURSER (GBR) [4]
Jack BURKILL (GBR) / Luke HAMMOND (GBR) [5] 6-4 6-2 Siphosothando MONTSI (RSA) / Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [6]
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #12
S
3rd Round
Alastair GRAY (GBR) [1] 6-1 6-2 Siphosothando MONTSI (RSA)
Jordan DECLOET (BEL) 5-7 7-6(0) 7-6(7) Muzingaye Dickson Andile SIBANDA (ZIM) [10]
Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) [4] 6-4 7-6(4) Luke PURSER (GBR) [16]
Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [8] 6-3 6-0 Louis HERMAN (BEL)
Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-2 6-1 Ngonidzashe MAKAMBWA (ZIM) [12]
Jack BURKILL (GBR) [13] 6-3 6-4 Charles TZICAS (BEL)
Luke HAMMOND (GBR) [9] 6-3 6-2 Kevin CHERUIYOT (KEN) [6]
Cameron PETERSEN (RSA) 6-3 1-6 6-4 Tadiwa CHINAMO (ZIM) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
163,927 Posts
Discussion Starter #13
S
Quarterfinal
Alastair GRAY (GBR) [1] 6-4 6-2 Jordan DECLOET (BEL)
Mehluli Don Ayanda SIBANDA (ZIM) [8] 3-6 7-6(5) 6-0 Mohamed ABDEL-AZIZ (EGY) [4]
Richard THONGOANA (RSA) [7] 6-3 6-0 Jack BURKILL (GBR) [13]
Luke HAMMOND (GBR) [9] 6-0 6-0 Cameron PETERSEN (RSA)
 
1 - 15 of 15 Posts
Top