Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #1 ·
1 Andres DONAYRE (PER) 539 7 1
2 Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) 557 1
3 Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) 570 2 1
4 Paolo CUCALON HERRERA (COL) 584 1
5 Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) 671 1
6 Juan SEGURA (COL) 732= 1
7 Sebastián PINOS (ECU) 810= 1
8 Patricio NIETO (MEX) 898= 43 1
9 Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) 1060 25 1
10 Eduard RODRIGUEZ (VEN) 1117 1
11 Jorge Adair BARTRA QUISPE (PER) 1150 15 2
12 Francisco BASTIAS (ARG) 1187= 1
13 Pedro Daniel GUTIERREZ ARREAGA (GUA) 1337= 1
14 Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) 1457= 1
15 Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) 1457= 1
16 Manuel JAEN (PAN) 1638= 1
17 Rodrigo PASCAL VILLA (MEX) 1746= 1
18 Santiago SANCHEZ (COL) 1748= 1
19 Diego FINKELSTEIN (BRA) 1851= 1
20 Juan ARBELAEZ (COL) 2087= 1
21 David ALFARO (COL) 2087= 1
22 Daniel BORRERO RUIZ (COL) 2087= 1
23 Sebastian MEJIA (COL) 5 1
24 Andres Felipe PEREZ BOTERO (COL) 8 1
25 Alejandro HOYOS FRANCO (COL) 14 1
26 Juan J MARIN (COL) 30 1
27 Juan Sebastian LOPEZ (COL) 43 1
28 Luis Felipe CHIA LUZURIAGA (COL) 51 1
29 Nicolas Esteban CAICEDO (COL) 57 1
30 Fernando OSPINA (COL) 60 1
31 Martin GONZALEZ (COL) 63 1
32 Juan Pablo JARAMILLO (COL) 64 1
33 Diego Alejandro GIRALDO RESTREPO (COL) 70 1
34 Juan C QUINTANA (COL) 72 1
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Q
Round 1
Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) [1] BYE
Santiago GALAN (COL) BYE
Julian BERMUDEZ ALVAREZ (COL) BYE
Santiago CHISCO (COL) BYE
Armando GANDINI (DOM) [2] BYE
Carlos Eduardo OSORIO MORENO (COL) Walkover Juan Manuel OROZCO (COL)
Camilo FERRERO (COL) BYE
Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA) BYE
Jorge Luis GARCIA OSPINA (COL) BYE
Diego FAJARDO (COL) 6-3 6-2 Horacio CALLIRGOS CÉSPEDES (PER)
Sebastian SOLANO (USA) BYE
Sebastian ARCE (COL) BYE
Tobias SONNE (ARG) BYE
Juan Manuel PAREDES (COL) 6-3 4-6 6-2 Blu BAKER (GBR)
Brayan David CONTRERAS JARAMILLO (COL) BYE
Nicolas JACOBI (BRA) BYE
Sebastian ECHEVERRI (COL) BYE
Nicolas Jose PRIETO (COL) 6-2 6-2 Andres Felipe DIAZ (COL)
Camilo ARIAS (COL) BYE
Alexander TAMMARO (VEN) BYE
Juan Felipe MAMIAN PAREDES (COL) BYE
Simon RAMIREZ MONTOYA (COL) 6-3 6-2 Ignacio MIDDLETON (CHI)
Ivan Mateo JIMENEZ (COL) BYE
Laelson RODRIGUES (BRA) BYE
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Q
Round 2
Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) [1] 6-2 6-2 Santiago GALAN (COL)
Julian BERMUDEZ ALVAREZ (COL) 6-0 7-5 Santiago CHISCO (COL)
Armando GANDINI (DOM) [2] 6-4 6-3 Carlos Eduardo OSORIO MORENO (COL)
Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA) 6-4 6-0 Camilo FERRERO (COL)
Diego FAJARDO (COL) 6-2 6-2 Jorge Luis GARCIA OSPINA (COL)
Sebastian ARCE (COL) 6-1 6-1 Sebastian SOLANO (USA)
Tobias SONNE (ARG) 1-6 6-2 6-3 Juan Manuel PAREDES (COL)
Nicolas JACOBI (BRA) 6-2 6-2 Brayan David CONTRERAS JARAMILLO (COL)
Nicolas Jose PRIETO (COL) 6-1 6-0 Sebastian ECHEVERRI (COL)
Alexander TAMMARO (VEN) 3-6 7-5 6-2 Camilo ARIAS (COL)
Simon RAMIREZ MONTOYA (COL) 6-3 6-2 Juan Felipe MAMIAN PAREDES (COL)
Laelson RODRIGUES (BRA) 7-5 6-1 Ivan Mateo JIMENEZ (COL)
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Q
Round 3
Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) [1] 6-0 6-0 Julian BERMUDEZ ALVAREZ (COL)
Armando GANDINI (DOM) [2] 6-1 7-6(5) Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA)
Sebastian ARCE (COL) 6-2 6-4 Diego FAJARDO (COL)
Tobias SONNE (ARG) 4-6 6-1 6-1 Nicolas JACOBI (BRA)
Nicolas Jose PRIETO (COL) 6-1 6-3 Alexander TAMMARO (VEN)
Simon RAMIREZ MONTOYA (COL) 4-6 7-5 7-6(5) Laelson RODRIGUES (BRA)
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #5 ·
S
1st Round
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) [1] BYE
Tobias SONNE (ARG) 3-6 6-3 6-1 Santiago PEREZ (COL)
Daniel BORRERO RUIZ (COL) 6-4 6-4 Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM)
Pedro Daniel GUTIERREZ ARREAGA (GUA) [13] BYE
Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) [9] BYE
Simon RAMIREZ MONTOYA (COL) 6-3 6-2 Juan Sebastian LOPEZ (COL)
Juan J MARIN (COL) 7-5 4-6 6-2 Nicolas JACOBI (BRA)
Patricio NIETO (MEX) [8] BYE
Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [3] BYE
Sebastian ARCE (COL) 6-2 6-2 Alexander TAMMARO (VEN)
Alejandro PENA SILVA (COL) 6-3 6-4 Laelson RODRIGUES (BRA)
Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [14] BYE
Jorge Adair BARTRA QUISPE (PER) [11] BYE
Nicolas Jose PRIETO (COL) 6-1 6-0 Juan C QUINTANA (COL)
Diego Alejandro GIRALDO RESTREPO (COL) 6-0 6-1 Andres Felipe PEREZ BOTERO (COL)
Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) [5] BYE
Juan SEGURA (COL) [6] BYE
Sebastian LOPEZ (COL) 6-1 3-6 7-6(4) Armando GANDINI (DOM)
Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-0 6-4 Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA)
Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) [12] BYE
Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) [15] BYE
Nicolas Esteban CAICEDO (COL) 6-0 6-2 Juan Pablo JARAMILLO (COL)
Manuel JAEN (PAN) 1-6 6-3 6-0 Fernando OSPINA (COL)
Andres DONAYRE (PER) [4] BYE
Sebastián PINOS (ECU) [7] BYE
David ALFARO (COL) 6-0 6-1 Juan ARBELAEZ (COL)
Sebastian MEJIA (COL) 7-5 6-0 Santiago SANCHEZ (COL)
Eduard RODRIGUEZ (VEN) [10] BYE
Nicolas BUITRAGO (COL) [16] BYE
Rodrigo PASCAL VILLA (MEX) 7-5 6-2 Luis Felipe CHIA LUZURIAGA (COL)
Frazier RENGIFO (COL) 6-2 6-3 Diego FINKELSTEIN (BRA)
Paolo CUCALON HERRERA (COL) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #6 ·
D
1st Round
Andres DONAYRE (PER) / Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [1] BYE
Nicolas Jose PRIETO (COL) / Frazier RENGIFO (COL) 6-2 6-2 Bernardo FIGUEIREDO ABREU (BRA) / Nicolas JACOBI (BRA)
Sebastian ARCE (COL) / Santiago SANCHEZ (COL) 6-0 Retired Fernando OSPINA (COL) / Juan C QUINTANA (COL)
Armando GANDINI (DOM) / Pedro Daniel GUTIERREZ ARREAGA (GUA) [8] BYE
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) / Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [4] BYE
Juan ARBELAEZ (COL) / Santiago PEREZ (COL) 3-6 6-0 [10-5] Rodrigo PASCAL VILLA (MEX) / Tobias SONNE (ARG)
Blu BAKER (GBR) / Eduard RODRIGUEZ (VEN) Walkover Brayan David CONTRERAS JARAMILLO (COL) / Laelson RODRIGUES (BRA)
Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) / Jorge Adair BARTRA QUISPE (PER) [5] BYE
Diego FINKELSTEIN (BRA) / Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) [7] BYE
Nicolas Esteban CAICEDO (COL) / Sebastian LOPEZ (COL) 6-4 4-6 [10-4] David ALFARO (COL) / Luis Felipe CHIA LUZURIAGA (COL)
Nicolas BUITRAGO (COL) / Sebastian MEJIA (COL) 6-0 6-3 Juan Pablo JARAMILLO (COL) / Andres Felipe PEREZ BOTERO (COL)
Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) / Sebastián PINOS (ECU) [3] BYE
Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) / Patricio NIETO (MEX) [6] BYE
Alejandro PENA SILVA (COL) / Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-2 6-3 Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) / Daniel BORRERO RUIZ (COL)
Manuel JAEN (PAN) / Alexander TAMMARO (VEN) 7-6(3) 6-3 Camilo ARIAS (COL) / Simon RAMIREZ MONTOYA (COL)
Paolo CUCALON HERRERA (COL) / Juan SEGURA (COL) [2] BYE
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #7 ·
D
2nd Round
Andres DONAYRE (PER) / Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [1] 2-6 6-4 [10-8] Nicolas Jose PRIETO (COL) / Frazier RENGIFO (COL)
Armando GANDINI (DOM) / Pedro Daniel GUTIERREZ ARREAGA (GUA) [8] 7-5 0-6 [10-5] Sebastian ARCE (COL) / Santiago SANCHEZ (COL)
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) / Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [4] 6-2 6-2 Juan ARBELAEZ (COL) / Santiago PEREZ (COL)
Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) / Jorge Adair BARTRA QUISPE (PER) [5] 6-1 6-2 Blu BAKER (GBR) / Eduard RODRIGUEZ (VEN)
Diego FINKELSTEIN (BRA) / Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) [7] 6-2 6-3 Nicolas Esteban CAICEDO (COL) / Sebastian LOPEZ (COL)
Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) / Sebastián PINOS (ECU) [3] 6-4 6-2 Nicolas BUITRAGO (COL) / Sebastian MEJIA (COL)
Alejandro PENA SILVA (COL) / Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-4 7-5 Julio Armando FERNANDEZ PERSIA (DOM) / Patricio NIETO (MEX) [6]
Paolo CUCALON HERRERA (COL) / Juan SEGURA (COL) [2] 6-2 7-5 Manuel JAEN (PAN) / Alexander TAMMARO (VEN)
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #8 ·
S
2nd Round
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) [1] 3-6 6-2 6-1 Tobias SONNE (ARG)
Daniel BORRERO RUIZ (COL) 6-4 6-3 Pedro Daniel GUTIERREZ ARREAGA (GUA) [13]
Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) [9] 6-3 7-5 Simon RAMIREZ MONTOYA (COL)
Patricio NIETO (MEX) [8] 6-3 6-1 Juan J MARIN (COL)
Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [3] 7-6(3) 6-3 Sebastian ARCE (COL)
Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [14] 6-2 7-5 Alejandro PENA SILVA (COL)
Nicolas Jose PRIETO (COL) 6-0 6-1 Jorge Adair BARTRA QUISPE (PER) [11]
Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) [5] 6-4 6-3 Diego Alejandro GIRALDO RESTREPO (COL)
Juan SEGURA (COL) [6] 6-4 4-6 7-6(5) Sebastian LOPEZ (COL)
Juan Manuel SANCHEZ (COL) 7-5 6-1 Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) [12]
Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) [15] 6-3 6-4 Nicolas Esteban CAICEDO (COL)
Andres DONAYRE (PER) [4] 6-1 6-4 Manuel JAEN (PAN)
Sebastián PINOS (ECU) [7] 6-3 6-0 David ALFARO (COL)
Sebastian MEJIA (COL) 6-4 3-6 7-6(3) Eduard RODRIGUEZ (VEN) [10]
Nicolas BUITRAGO (COL) [16] 6-2 6-4 Rodrigo PASCAL VILLA (MEX)
Frazier RENGIFO (COL) 6-2 6-2 Paolo CUCALON HERRERA (COL) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #9 ·
S
3rd Round
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) [1] 6-2 6-4 Daniel BORRERO RUIZ (COL)
Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) [9] 6-4 6-0 Patricio NIETO (MEX) [8]
Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [3] 6-2 6-3 Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [14]
Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) [5] 1-6 6-2 6-2 Nicolas Jose PRIETO (COL)
Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-1 6-2 Juan SEGURA (COL) [6]
Andres DONAYRE (PER) [4] 6-4 6-1 Cristian Camilo BIGOTT GALEANO (COL) [15]
Sebastian MEJIA (COL) 3-6 6-4 6-4 Sebastián PINOS (ECU) [7]
Frazier RENGIFO (COL) 6-0 6-1 Nicolas BUITRAGO (COL) [16]
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #10 ·
S
Quarterfinal
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) [1] 6-0 6-1 Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) [9]
Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [3] 6-4 6-3 Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) [5]
Juan Manuel SANCHEZ (COL) 6-4 2-6 6-3 Andres DONAYRE (PER) [4]
Frazier RENGIFO (COL) 6-3 4-6 6-1 Sebastian MEJIA (COL)
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #11 ·
D
Quarterfinal
Andres DONAYRE (PER) / Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [1] 6-1 6-4 Armando GANDINI (DOM) / Pedro Daniel GUTIERREZ ARREAGA (GUA) [8]
Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) / Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [4] 7-5 6-4 Julian Nicolas BACA GUZMAN (ECU) / Jorge Adair BARTRA QUISPE (PER) [5]
Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) / Sebastián PINOS (ECU) [3] 2-6 7-5 [10-5] Diego FINKELSTEIN (BRA) / Hector Enrique TERSIGNI ALVAREZ (BRA) [7]
Paolo CUCALON HERRERA (COL) / Juan SEGURA (COL) [2] 6-3 6-1 Alejandro PENA SILVA (COL) / Juan Manuel SANCHEZ (COL)
 

·
Moderator
Joined
·
166,309 Posts
Discussion Starter · #12 ·
D
Semifinal
Andres DONAYRE (PER) / Marcelo Arturo RODRÍGUEZ MOJICA (PAN) [1] 7-6(3) 6-2 Sergio Luis HERNANDEZ RAMIREZ (COL) / Alejandro HOYOS FRANCO (COL) [4]
Paolo CUCALON HERRERA (COL) / Juan SEGURA (COL) [2] 6-2 4-6 [10-6] Mateo Francisco MALDONADO RODRIGUEZ (ECU) / Sebastián PINOS (ECU) [3]
 
1 - 15 of 15 Posts
Top