Mens Tennis Forums banner

1 - 13 of 13 Posts

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #1
1 Jack PULLIAM (USA) 769= 1
2 Robert HAMMOND (USA) 820= 1
3 Ryan Alexander MUELLER (GUA) 851 1
4 Zachary GARNER (USA) 1017 1
5 Frederic FIBLEUIL (MRN) 1055= 1
6 Arthur BERNABE (FRA) 1194= 1
7 Jacob BICKNELL (JAM) 1298= 1
8 Aleksandar PETROVIC (CAN) 1350= 1
9 Max BENAIM (GBR) 1390= 1
10 Ryan MAHATME (USA) 1482= 1
11 Sebastian ALARCON (BOL) 1589= 2
12 Gavin HUTCHINSON (BAR) 1612= 1 1
13 Eric TOUB (USA) 1638= 1
14 Nagid WALLE (CUW) 1689= 1
15 Cole LACAP (CAN) 1748= 2
16 Jermaine LE GRAND (ARU) 1851= 1
17 Wilhem LABRADOR (FRA) 1898= 1
18 Jean Philippe MURRAY (LCA) 1898= 1
19 Xavier LAWRENCE (BAR) 1898= 5 1
20 Chadi OMEIS (LIB) 1956= 1
21 Salvador Andres BOLANOS (ESA) 2087= 3 1
22 Keshan MOONASAR (TTO) 2087= 1
 

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #2
Q
Round 1
Andrew ROZANOV (GBR) [1] BYE
Tyler ZINK (USA) 6-3 6-2 Stefan MOISE (ROU)
Alec GALICIA (CAN) BYE
Alex GRIFFITH (BAR) BYE
Aydan GOMEZ OSORIO (CUW) [2] BYE
Taj BALLANTYNE (VIN) 6-2 6-2 Gianluc ROBINSON (TTO)
Garrett JOHNS (USA) BYE
Andrew Patrick MUELLER (GUA) BYE
George DAVIS (GBR) BYE
Andy SUN (CAN) 6-1 6-2 Luc HOPPLER (SUI)
Mark MANDLIK (USA) BYE
Eadwyn BACAR (MRN) BYE
Danyel ANGUS (TTO) BYE
Justin LEE (USA) 6-0 6-2 Chad JOSEPH (ANT)
Zachary DUBOULAY (LCA) BYE
I-Mani KING (VIN) BYE
 

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #3
Q
Round 2
Tyler ZINK (USA) 2-6 6-4 6-2 Andrew ROZANOV (GBR) [1]
Alec GALICIA (CAN) 6-0 1-0 Retired Alex GRIFFITH (BAR)
Aydan GOMEZ OSORIO (CUW) [2] 6-1 6-3 Taj BALLANTYNE (VIN)
Garrett JOHNS (USA) 6-1 6-1 Andrew Patrick MUELLER (GUA)
George DAVIS (GBR) 7-5 6-2 Andy SUN (CAN)
Mark MANDLIK (USA) 6-1 6-1 Eadwyn BACAR (MRN)
Justin LEE (USA) 6-0 6-0 Danyel ANGUS (TTO)
I-Mani KING (VIN) 6-0 6-1 Zachary DUBOULAY (LCA)
 

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #5
D
1st Round
Zachary GARNER (USA) / Robert HAMMOND (USA) [1] 6-4 6-7(5) [10-7] George DAVIS (GBR) / Aydan GOMEZ OSORIO (CUW)
Salvador Andres BOLANOS (ESA) / Ryan Alexander MUELLER (GUA) 6-0 7-5 Taqel LEWIS (LCA) / Stefan MOISE (ROU)
Wilhem LABRADOR (FRA) / Jermaine LE GRAND (ARU) 6-3 4-6 [10-2] Ryan MAHATME (USA) / Aleksandar PETROVIC (CAN) [4]
Sebastian ALARCON (BOL) / Chadi OMEIS (LIB) 6-4 6-1 Gavin HUTCHINSON (BAR) / Jean Philippe MURRAY (LCA)
Garrett JOHNS (USA) / Tyler ZINK (USA) 6-2 6-1 Andrew BICKNELL (JAM) / Jacob BICKNELL (JAM)
Cole LACAP (CAN) / Jack PULLIAM (USA) [3] 4-6 6-2 [10-2] Max BENAIM (GBR) / Andrew ROZANOV (GBR)
Xavier LAWRENCE (BAR) / Eric TOUB (USA) 4-6 7-6(6) [10-7] Andy SUN (CAN) / Nagid WALLE (CUW)
Arthur BERNABE (FRA) / Frederic FIBLEUIL (MRN) [2] 6-1 6-0 Danyel ANGUS (TTO) / Ajani THOMAS (LCA)
 

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #6
S
1st Round
Robert HAMMOND (USA) [1] 7-5 7-5 Andrew BICKNELL (JAM)
Jermaine LE GRAND (ARU) 7-5 6-3 Cole LACAP (CAN)
Garrett JOHNS (USA) 6-2 6-4 Xavier LAWRENCE (BAR)
Frederic FIBLEUIL (MRN) [6] 6-2 6-2 Ajani THOMAS (LCA)
Zachary GARNER (USA) [4] 6-0 6-2 Keshan MOONASAR (TTO)
Wilhem LABRADOR (FRA) 6-0 6-1 Shamar MARCUS (LCA)
Justin LEE (USA) 6-3 6-0 Chadi OMEIS (LIB)
Max BENAIM (GBR) [5] 6-1 6-3 Cordell WILLIAMS (ANT)
Salvador Andres BOLANOS (ESA) 6-0 3-0 Retired Ryan MAHATME (USA) [7]
George DAVIS (GBR) 4-6 6-1 6-4 Sebastian ALARCON (BOL)
Tyler ZINK (USA) 6-2 6-3 Adriel BOUSQUET (LCA)
Ryan Alexander MUELLER (GUA) [3] 6-3 6-1 Gavin HUTCHINSON (BAR)
Arthur BERNABE (FRA) [8] 6-3 6-2 Jean Philippe MURRAY (LCA)
Eric TOUB (USA) 6-2 6-1 Nagid WALLE (CUW)
Taqel LEWIS (LCA) 0-6 6-0 6-4 Jacob BICKNELL (JAM)
Jack PULLIAM (USA) [2] 6-1 6-1 Aleksandar PETROVIC (CAN)
 

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #7
D
Quarterfinal
Salvador Andres BOLANOS (ESA) / Ryan Alexander MUELLER (GUA) 6-3 6-4 Zachary GARNER (USA) / Robert HAMMOND (USA) [1]
Wilhem LABRADOR (FRA) / Jermaine LE GRAND (ARU) 1-6 7-6(5) [10-7] Sebastian ALARCON (BOL) / Chadi OMEIS (LIB)
Cole LACAP (CAN) / Jack PULLIAM (USA) [3] 6-4 6-4 Garrett JOHNS (USA) / Tyler ZINK (USA)
Arthur BERNABE (FRA) / Frederic FIBLEUIL (MRN) [2] 3-6 6-1 [10-7] Xavier LAWRENCE (BAR) / Eric TOUB (USA)
 

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #8
D
Semifinal
Salvador Andres BOLANOS (ESA) / Ryan Alexander MUELLER (GUA) 2-6 6-3 [15-13] Wilhem LABRADOR (FRA) / Jermaine LE GRAND (ARU)
Cole LACAP (CAN) / Jack PULLIAM (USA) [3] 6-3 6-1 Arthur BERNABE (FRA) / Frederic FIBLEUIL (MRN) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #9
S
2nd Round
Robert HAMMOND (USA) [1] 6-3 6-1 Jermaine LE GRAND (ARU)
Frederic FIBLEUIL (MRN) [6] 6-4 6-4 Garrett JOHNS (USA)
Zachary GARNER (USA) [4] 3-6 7-5 6-3 Wilhem LABRADOR (FRA)
Justin LEE (USA) 6-1 6-2 Max BENAIM (GBR) [5]
George DAVIS (GBR) 7-5 6-3 Salvador Andres BOLANOS (ESA)
Ryan Alexander MUELLER (GUA) [3] 6-3 6-3 Tyler ZINK (USA)
Arthur BERNABE (FRA) [8] 7-6(5) 6-3 Eric TOUB (USA)
Jack PULLIAM (USA) [2] 6-1 6-3 Taqel LEWIS (LCA)
 

·
Moderator
Joined
·
164,473 Posts
Discussion Starter #10
S
Quarterfinal
Frederic FIBLEUIL (MRN) [6] 6-7(11) 6-1 6-1 Robert HAMMOND (USA) [1]
Justin LEE (USA) 6-3 6-1 Zachary GARNER (USA) [4]
Ryan Alexander MUELLER (GUA) [3] 6-4 6-1 George DAVIS (GBR)
Arthur BERNABE (FRA) [8] 6-2 6-2 Jack PULLIAM (USA) [2]
 
1 - 13 of 13 Posts
Top