Mens Tennis Forums banner

1 - 13 of 13 Posts

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #1
MAIN DRAW - last modified on 27 May 2015
Pos Player Ranking National ranking Priority Info
1 Daniel COZMA (ROU) 676 9 1
2 Tomas JIROUSEK (CZE) 707 1
3 Razvan Marius CODESCU (ROU) 739 24 1
4 Maxim BULAT (MDA) 772 2 1
5 David PATA (ROU) 786 14 1
6 Igor KARPOVETS (UKR) 1007 3 1
7 Tudor DIACONU (ROU) 1021 23 1
8 Daniil KLIMOV (GER) 1053= 1
9 Simon YASTREMSKIY (UKR) 1164= 1
10 Aleksandr OVECHKIN (RUS) 1250= 1
11 Maksim ZUBKOU (BLR) 1361= 1
12 Mario CALMIC (MDA) 1746= 1
13 Alexander VISHNEVSKY (RUS) 1746= 1
14 Daniel Marian VASILE (ROU) 1966= 33 1
15 Vladislav MELNIC (ROU) 1966= 30 1
16 Sabin Adrian SAVELUC (ROU) 1966= 39 1
17 Anton KAPUSTIN (UKR) 1966= 1
18 Arslan KELLOU (ITA) 1966= 1
19 Rostislav TRIFOI (MDA) 1
20 Alexandr VITCOV (MDA) 1
21 Dumitru ARABADJI (MDA) 1
22 Cezar CRETU (MDA) 1


QUALIFYING - last modified on 27 May 2015
Pos Player Ranking National ranking Priority Info
1 Nichita SPRINCI (MDA) 1
2 Kirill SNITARI (MDA) 1
3 Daniil GLINKA (EST) 14 1
4 Jan MALMON (POL) 1
5 Mikhail PANTELEEV (RUS) 65 1
6 Georg HALMER (AUT) 59 2
7 Ioan Luca VIDAN (ROU) 44 1
8 Jake FISHER (GBR) 1
9 Maxime KRASNOBAEV (FRA) 1
10 Dan Alexandru TOMESCU (ROU) 49 1
11 Egor LISITSYN (RUS) 80 1
12 Shon BATKIS (ISR) 8 1
13 Yura DEC (UKR) 47 1
14 Bogdan PAVEL (ROU) 59 1
15 Spiru Theodoras IASANIDIS (ROU) 69 1
16 Daniel SVIRYDAU (BLR) 10 1
17 Marian Petre PRAJESCU (ROU) 71 1
18 Artsiom AUSIYEVICH (BLR) 14 1
19 Evzen HOLIS (CZE) 2
20 Zurab BAHATRISHVILI (BLR) 31 1
21 Andrey UVAROV (RUS) 95 1
22 Dmytro YEREMENKO (UKR) 68 1
23 Ioan Dan ABRUDAN (ROU) 1
24 Victor LOCHMANN (GER) 3
25 Andrei MOLYAK (RUS) 160 1
26 Alexander ZGIROVSKY (BLR) 37 1
 

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #2
Q1
Round 1
Marian Petre PRAJESCU (ROU) BYE
Andrei MOLYAK (RUS) 7-6(6) 6-7(11) 7-6(5) Daniil GLINKA (EST)
Spiru Theodoras IASANIDIS (ROU) 6-2 6-4 Georgy ADAMOVICH (BLR)
Yan NIKOLAEV (RUS) BYE
Annei LASKA (BLR) BYE
Bogdan PAVEL (ROU) 6-0 6-1 Iaroslav REVIN (RUS)
Dan Alexandru TOMESCU (ROU) 6-0 6-0 Gleb CIUBUCOV (MDA)
Dmytro YEREMENKO (UKR) BYE
Mikhail PANTELEEV (RUS) BYE
Evzen HOLIS (CZE) 7-6(3) 6-3 Sergiu Darie MEDESAN (ROU)
Artsiom AUSIYEVICH (BLR) 6-2 7-5 Nikita ROSHKA (RUS)
Stefan CASUNEANU (ROU) BYE
Ioan Dan ABRUDAN (ROU) BYE
Timur MAULENOV (UKR) 6-3 3-6 6-1 Andrey UVAROV (RUS)
Ioan Luca VIDAN (ROU) 6-0 6-1 Konstantin KOMKOV (RUS)
Alin ANDRIES (MDA) BYE
 

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #3
Q2
Round 2
Marian Petre PRAJESCU (ROU) 6-2 6-2 Andrei MOLYAK (RUS)
Spiru Theodoras IASANIDIS (ROU) 6-4 6-3 Yan NIKOLAEV (RUS)
Bogdan PAVEL (ROU) 6-2 6-3 Annei LASKA (BLR)
Dan Alexandru TOMESCU (ROU) 6-4 6-2 Dmytro YEREMENKO (UKR)
Evzen HOLIS (CZE) 6-0 4-0 Retired Mikhail PANTELEEV (RUS)
Artsiom AUSIYEVICH (BLR) 6-2 6-1 Stefan CASUNEANU (ROU)
Ioan Dan ABRUDAN (ROU) 6-1 6-3 Timur MAULENOV (UKR)
Ioan Luca VIDAN (ROU) 6-1 6-4 Alin ANDRIES (MDA)
 

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #4
Q3
Round 3
Marian Petre PRAJESCU (ROU) 6-1 6-3 Spiru Theodoras IASANIDIS (ROU)
Bogdan PAVEL (ROU) 6-3 1-6 7-6(4) Dan Alexandru TOMESCU (ROU)
Evzen HOLIS (CZE) 6-3 6-4 Artsiom AUSIYEVICH (BLR)
Ioan Dan ABRUDAN (ROU) Walkover Ioan Luca VIDAN (ROU)
 

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #5
MD - S
1st Round
Daniel COZMA (ROU) [1] 6-0 6-1 Maxime KRASNOBAEV (FRA)
Ioan Dan ABRUDAN (ROU) 6-2 6-3 Cezar CRETU (MDA)
Bogdan PAVEL (ROU) 7-6(3) 6-3 Shon BATKIS (ISR)
Simon YASTREMSKIY (UKR) [8] 6-1 6-0 Nichita SPRINCI (MDA)
Maxim BULAT (MDA) [4] 6-1 6-0 Arslan KELLOU (ITA)
Aleksandr OVECHKIN (RUS) 6-2 6-3 Sabin Adrian SAVELUC (ROU)
Evzen HOLIS (CZE) 6-3 6-1 Anton KAPUSTIN (UKR)
David PATA (ROU) [5] 6-4 6-4 Mario CALMIC (MDA)
Igor KARPOVETS (UKR) [6] 6-2 5-7 6-3 Marian Petre PRAJESCU (ROU)
Dan Alexandru TOMESCU (ROU) 6-0 6-1 Kirill SNITARI (MDA)
Daniil KLIMOV (GER) 6-4 6-4 Alexander VISHNEVSKY (RUS)
Razvan Marius CODESCU (ROU) [3] 6-1 6-0 Rostislav TRIFOI (MDA)
Tudor DIACONU (ROU) [7] 6-1 6-1 Valora EMANUELE (ITA)
Alexandr VITCOV (MDA) 6-2 6-0 Maksym POTLOV (UKR)
Vladislav MELNIC (ROU) 6-1 6-1 Dumitru ARABADJI (MDA)
Tomas JIROUSEK (CZE) [2] 6-2 6-0 Daniel Marian VASILE (ROU)
 

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #6
MD - D
1st Round
Razvan Marius CODESCU (ROU) / David PATA (ROU) [1] 6-3 6-2 Maksym POTLOV (UKR) / Kirill SNITARI (MDA)
Timur MAULENOV (UKR) / Vladislav MELNIC (ROU) 6-3 7-5 Artsiom AUSIYEVICH (BLR) / Alexander VISHNEVSKY (RUS)
Evzen HOLIS (CZE) / Tomas JIROUSEK (CZE) 6-3 6-3 Daniel COZMA (ROU) / Daniil KLIMOV (GER) [3]
Shon BATKIS (ISR) / Anton KAPUSTIN (UKR) 1-6 7-6(3) [10-3] Cezar CRETU (MDA) / Sabin Adrian SAVELUC (ROU)
Andrey UVAROV (RUS) / Alexandr VITCOV (MDA) 7-5 3-6 [11-9] Mario CALMIC (MDA) / Marian Petre PRAJESCU (ROU)
Andrei MOLYAK (RUS) / Rostislav TRIFOI (MDA) Walkover Igor KARPOVETS (UKR) / Simon YASTREMSKIY (UKR) [4]
Bogdan PAVEL (ROU) / Dan Alexandru TOMESCU (ROU) 7-5 6-4 Aleksandr OVECHKIN (RUS) / Nikita ROSHKA (RUS)
Maxim BULAT (MDA) / Tudor DIACONU (ROU) [2] 6-2 6-1 Valora EMANUELE (ITA) / Arslan KELLOU (ITA)
 

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #7
MD - S
2nd Round
Daniel COZMA (ROU) [1] 6-4 7-5 Ioan Dan ABRUDAN (ROU)
Bogdan PAVEL (ROU) 6-4 7-6(4) Simon YASTREMSKIY (UKR) [8]
Maxim BULAT (MDA) [4] 6-1 6-1 Aleksandr OVECHKIN (RUS)
David PATA (ROU) [5] 4-6 6-3 6-4 Evzen HOLIS (CZE)
Igor KARPOVETS (UKR) [6] 6-1 6-3 Dan Alexandru TOMESCU (ROU)
Razvan Marius CODESCU (ROU) [3] 6-3 6-1 Daniil KLIMOV (GER)
Alexandr VITCOV (MDA) 6-4 4-6 6-4 Tudor DIACONU (ROU) [7]
Tomas JIROUSEK (CZE) [2] 5-7 7-5 6-3 Vladislav MELNIC (ROU)
 

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #8
MD - D
Quarterfinal
Razvan Marius CODESCU (ROU) / David PATA (ROU) [1] 6-7(3) 6-2 [16-14] Timur MAULENOV (UKR) / Vladislav MELNIC (ROU)
Evzen HOLIS (CZE) / Tomas JIROUSEK (CZE) 6-2 6-0 Shon BATKIS (ISR) / Anton KAPUSTIN (UKR)
Andrey UVAROV (RUS) / Alexandr VITCOV (MDA) 6-4 6-2 Andrei MOLYAK (RUS) / Rostislav TRIFOI (MDA)
Bogdan PAVEL (ROU) / Dan Alexandru TOMESCU (ROU) 6-2 6-4 Maxim BULAT (MDA) / Tudor DIACONU (ROU) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
164,481 Posts
Discussion Starter #9
MD - S
Quarterfinal
Bogdan PAVEL (ROU) 7-6(2) 6-3 Daniel COZMA (ROU) [1]
Maxim BULAT (MDA) [4] 6-2 6-2 David PATA (ROU) [5]
Igor KARPOVETS (UKR) [6] 6-2 6-7(1) 6-2 Razvan Marius CODESCU (ROU) [3]
Tomas JIROUSEK (CZE) [2] 6-1 6-1 Alexandr VITCOV (MDA)
 
1 - 13 of 13 Posts
Top