Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

Moderator
Joined
15,729 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
M15 NOVOMOSKOVSK

City : Novomoskovsk, Ukraine
Date : 31 August-06 September 2020
Prize Money : 15.000$
Surface : Clay (Outdoor)
Defending champion : -

Entry List

1. Denis YEVSEYEV (KAZ)
2. Vladyslav ORLOV (UKR)
3. Bogdan BOBROV (RUS)
4. Ivan GAKHOV (RUS)
5. Vladyslav MANAFOV (UKR)
6. Oleksii KRUTYKH (UKR)
7. Nikita MASHTAKOV (UKR)
8. Georgii KRAVCHENKO (UKR)
9. Marat DEVIATIAROV (UKR)
10. Artem SMIRNOV (UKR)
11. Oleg PRIHODKO (UKR)
12. Vladimir IVANOV (EST)
13. Wojciech MAREK (POL)
14. Eric VANSHELBOIM (UKR)
15. Yurii DZHAVAKIAN (UKR)
16. George LOFFHAGEN (GBR)
17. Michael ZHU (USA)
18. Pavel SHUMEIKO (UKR)
19. Diego FERNANDEZ FLORES (CHI)
20. Aleksei KHOMICH (BLR)
21. Bekkhan ATLANGERIEV (RUS)
22. (JE) Alex BARRENA (ARG)

23 (Q) Yaraslav SHYLA (BLR)
24 (Q) Timur MAULENOV (KAZ)
25 (Q) Volodymyr UZHYLOVSKYI (UKR)
26 (Q) Arvid NORDQUIST (SWE)
27 (Q) Anatoliy PETRENKO (UKR)
28 (Q) Ivan SERGEYEV (UKR)

29 (wc) Oleksandr OVCHARENKO (UKR)
30 (wc) Dmytro SLYEPKAN (UKR)
31 (wc) Viacheslav BIELINSKYI (UKR)
32 (wc) Timur MUKHTARULIN (UKR)
 

Moderator
Joined
15,729 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Yaraslav Shyla (BLR/1) vs. Bye
Annei Laska (BLR) d. Sergii Antoniuk (UKR) 3-6 6-4 10-7
Egor Baklanov (UKR) d. Mykyta Markin (UKR) 6-0 5-2 ret.
Artsiom Cherkasau (BLR/11) d. Maksym Neverov (UKR) 6-0 6-2

Timur Maulenov (KAZ/2) vs. Bye
Illya Maksymchuk (UKR) d. Mykhaylo Muravyov (UKR) 6-4 6-4
Artem Mazur (UKR) d. Elesey Avtamonov (UKR) 6-7(1) 6-1 10-2
Aleksandr Braynin (UKR/12) d. Maxym Kulish (UKR) 7-6(4) 6-3

Volodymyr Uzhylovskyi (UKR/3) vs. Bye
Roman Boychuk (UKR) d. Svyatoslav Ilnytskyy (UKR) 6-1 6-3
Igor Dudun (UKR) d. Vadim Kontseba (UKR) 7-5 6-3
Federico Juan Aguilar (ARG/10/wc) d. Grygorii Kysilov (UKR) 6-1 2-6 10-7

Illya Beloborodko (UKR/4) vs. Bye
Constantin Bittoun Kouzmine (FRA) d. Taras Ivasyshyn (UKR) 6-0 6-0
Roman Venger (UKR) d. Ivan Anhelov (UKR) 3-6 6-2 13-11
Ivan Sergeyev (UKR/8) d. Oleksandr Kokkin (UKR) 6-1 6-1

Arvid Nordquist (SWE/5) vs. Bye
Egor Matvievici (MDA) d. Khasan Uzakov (UZB) 6-0 6-0
Danylo Semenov (UKR) d. Bogdan Levchuk (UKR) 6-2 6-4
Vladyslav Gorodynskyi (UKR/7) d. Timur Bagbekov (UKR) 6-2 6-2

Anatoliy Petrenko (UKR/6) d. Oscar Weightman (GBR/wc) 4-6 7-6(2) 10-5
Vasil Yehorov (UKR) d. Nikita Alosha (UKR) 6-1 7-6(6)
Mykyta Rassolov (UKR) d. Philipp Sikorski (UKR) 7-6(6) 7-5
Denis Parshutin (UKR/9) d. Nikita Starkou (BLR) 7-6(1) 6-3

2nd Round

Yaraslav Shyla (BLR/1) d. Annei Laska (BLR) 6-2 6-4
Egor Baklanov (UKR) d. Artsiom Cherkasau (BLR/11) 6-1 6-3

Timur Maulenov (KAZ/2) d. Illya Maksymchuk (UKR) 3-6 6-4 10-8
Aleksandr Braynin (UKR/12) d. Artem Mazur (UKR) 6-2 6-3

Volodymyr Uzhylovskyi (UKR/3) d. Roman Boychuk (UKR) 7-5 6-2
Igor Dudun (UKR) d. Federico Juan Aguilar (ARG/10/wc) 6-2 6-4

Illya Beloborodko (UKR/4) d. Constantin Bittoun Kouzmine (FRA) 6-2 6-2
Ivan Sergeyev (UKR/8) d. Roman Venger (UKR) 6-1 6-4

Arvid Nordquist (SWE/5) d. Egor Matvievici (MDA) 6-2 6-0
Vladyslav Gorodynskyi (UKR/7) d. Danylo Semenov (UKR) 6-1 6-1

Anatoliy Petrenko (UKR/6) d. Vasil Yehorov (UKR) 6-7(5) 6-4 11-9
Denis Parshutin (UKR/9) d. Mykyta Rassolov (UKR) 6-3 6-2

Final Round

Yaraslav Shyla (BLR/1) d. Egor Baklanov (UKR) 6-4 3-0 ret.
Timur Maulenov (KAZ/2) d. Aleksandr Braynin (UKR/12) 3-6 6-4 10-8
Volodymyr Uzhylovskyi (UKR/3)
d. Igor Dudun (UKR) 6-4 7-6(0)
Ivan Sergeyev (UKR/8) d. Illya Beloborodko (UKR/4) 6-3 4-6 10-5
Arvid Nordquist (SWE/5) d. Vladyslav Gorodynskyi (UKR/7) 6-3 2-6 10-5
Anatoliy Petrenko (UKR/6)
d. Denis Parshutin (UKR/9) 6-2 6-0
 

Moderator
Joined
15,729 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Doubles

1st Round

V.Orlov / D.Yevseyev (UKR/KAZ/1) d. C.Bittoun Kouzmine / M.Zhu (FRA/USA) 6-4 6-4
R.Boychuk / V.Gorodynskyi (UKR/Alt) d. M.Muravyov / M.Rassolov (UKR/wc) 6-1 7-5
I.Beloborodko / N.Mashtakov (UKR) d. V.Bielinskyi / I.Maksymchuk (UKR/wc) 6-3 7-6(4)
O.Krutykh / V.Uzhylovskyi (UKR) d. M.Deviatiarov / V.Ivanov (UKR/EST/3) 6-3 6-2

G.Kravchenko / O.Prihodko (UKR/4) d. A.Khomich / Y.Shyla (BLR) 6-2 7-6(5)
W.Marek / E.Vanshelboim (POL/UKR) d. Y.Dzhavakian / O.Ovcharenko (UKR) 6-4 4-6 10-7
D.Mazur / D.Slyepkan (UKR/wc) d. A.Petrenko / I.Sergeyev (UKR) 4-6 6-4 10-7
B.Bobrov / I.Gakhov (RUS/2) d. V.Kontseba / V.Manafov (UKR) 6-4 7-5

R.Boychuk / V.Gorodynskyi (UKR/Alt) replace D.Fernandez Flores / G.Loffhagen (CHI/GBR)

Quarterfinal

V.Orlov / D.Yevseyev (UKR/KAZ/1) d. R.Boychuk / V.Gorodynskyi (UKR/Alt) 5-7 7-5 10-4
O.Krutykh / V.Uzhylovskyi (UKR) d. I.Beloborodko / N.Mashtakov (UKR) 7-6(5) 2-6 10-8
W.Marek / E.Vanshelboim (POL/UKR) d. G.Kravchenko / O.Prihodko (UKR/4) 6-1 6-7(5) 10-4
B.Bobrov / I.Gakhov (RUS/2) d. D.Mazur / D.Slyepkan (UKR/wc) 7-5 6-2

Semifinal

V.Orlov / D.Yevseyev (UKR/KAZ/1) d. O.Krutykh / V.Uzhylovskyi (UKR) 6-3 4-6 10-7
W.Marek / E.Vanshelboim (POL/UKR) d. B.Bobrov / I.Gakhov (RUS/2) 6-3 6-4

FINAL

V.Orlov / D.Yevseyev (UKR/KAZ/1)
d. W.Marek / E.Vanshelboim (POL/UKR) 6-4 5-7 13-11
 

Moderator
Joined
15,729 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Main Draw

1st Round

Denis Yevseyev (KAZ/1) d. Diego Fernandez Flores (CHI) 6-1 6-3
Vladimir Ivanov (EST) d. Timur Mukhtarulin (UKR/wc) 6-4 6-0
Viacheslav Bielinskyi (UKR/wc) d. Oleksandr Ovcharenko (UKR/wc) 1-6 7-6(5) 6-2
Yaraslav Shyla (BLR/Q) d. Georgii Kravchenko (UKR/8) 3-6 6-3 6-4

Bogdan Bobrov (RUS/3) d. Alex Barrena (ARG) 6-1 6-2
George Loffhagen (GBR) d. Pavel Shumeiko (UKR) 6-1 6-4
Ivan Sergeyev (UKR/Q) d. Oleg Prihodko (UKR) 7-6(8) 6-2
Volodymyr Uzhylovskyi (UKR/Q) d. Vladyslav Manafov (UKR/5) 2-6 7-5 7-6(3)

Oleksii Krutykh (UKR/6) d. Anatoliy Petrenko (UKR/Q) 6-0 6-2
Marat Deviatiarov (UKR) d. Timur Maulenov (KAZ/Q) 7-6(4) 7-6(4)
Yurii Dzhavakian (UKR) d. Artem Smirnov (UKR) 6-3 6-4
Ivan Gakhov (RUS/4) d. Dmytro Slyepkan (UKR/wc) 6-3 6-1

Nikita Mashtakov (UKR/7) d. Bekkhan Atlangeriev (RUS) 6-3 6-2
Eric Vanshelboim (UKR) d. Aleksei Khomich (BLR) 6-3 6-4
Wojciech Marek (POL) d. Arvid Nordquist (SWE/Q) 4-6 6-3 6-0
Vladyslav Orlov (UKR/2) d. Michael Zhu (USA) 6-2 6-1

2nd Round

Denis Yevseyev (KAZ/1) d. Vladimir Ivanov (EST) 6-1 6-4
Yaraslav Shyla (BLR/Q) d. Viacheslav Bielinskyi (UKR/wc) 4-6 6-4 6-3
Bogdan Bobrov (RUS/3) d. George Loffhagen (GBR) 6-3 6-3
Ivan Sergeyev (UKR/Q) d. Volodymyr Uzhylovskyi (UKR/Q) 6-4 6-4

Oleksii Krutykh (UKR/6) d. Marat Deviatiarov (UKR) 3-6 6-3 7-6(5)
Ivan Gakhov (RUS/4) d. Yurii Dzhavakian (UKR) 5-7 6-4 7-6(3)
Eric Vanshelboim (UKR) d. Nikita Mashtakov (UKR/7) 6-7(4) 6-3 6-4
Wojciech Marek (POL) d. Vladyslav Orlov (UKR/2) 1-6 6-2 6-3

Quarterfinal

Yaraslav Shyla (BLR/Q) d. Denis Yevseyev (KAZ/1) 6-1 6-0
Bogdan Bobrov (RUS/3) d. Ivan Sergeyev (UKR/Q) 5-7 6-2 6-4
Oleksii Krutykh (UKR/6) d. Ivan Gakhov (RUS/4) 6-2 6-1
Wojciech Marek (POL) d. Eric Vanshelboim (UKR) 6-3 3-6 7-5

Semifinal

Bogdan Bobrov (RUS/3) d. Yaraslav Shyla (BLR/Q) 0-6 6-1 6-4
Oleksii Krutykh (UKR/6) d. Wojciech Marek (POL) 6-3 6-2

FINAL

Bogdan Bobrov (RUS/3)
d. Oleksii Krutykh (UKR/6) 6-3 6-3
 
1 - 4 of 4 Posts
Top