Mens Tennis Forums banner

1 - 1 of 1 Posts

Β·
Moderator
Joined
Β·
15,912 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
🎾 Pro Tennis Series Naples Men’s $25K 🎾
MAIN DRAW

Group A : Zachary SVAJDA (USA) / Ronan JACHUCK (USA) / Harris WALKER (USA) / Charlie SULLIVAN (USA)
Group B : Stefan KOZLOV (USA) / Connor KRUG (USA) / Aidan KIM (USA) / Nishesh BASAVAREDDY (USA)
Group C : Noah RUBIN (USA) / John BERNARD (USA) / Nico MOSTARDI (USA) / Omar MALDONADO (USA)
Group D : Strong KIRCHHEIMER (USA) / Matt KUHAR (USA) / Mesa MEI (USA) / Juan David VELASQUEZ (COL)
Group E : Nick CHAPPELL (USA) / Matthew SEGURA (USA) / Anze ARH (SLO) / Drew VAN ORDERLAIN (USA)
Group F : JanMagnus JOHNSON (USA) / Alexander BERNARD (USA) / Fletcher SCOTT (USA) / Bruno KUZUHARA (USA) / Julian ZLOBINSKY (USA/Alt)
Group G : Benjamin LOCK (ZIM) / Giulio PEREGO (ITA) / Gabrielius GUZAUSKAS (USA) / David LINS (USA)
Group H : Tommaso CARNEVALE-MIINO (ITA) / Josh SHEEHY (USA) / Daniel MILAVSKY (USA) / Aditya VASHISTHA (IND)

Day 1

Harris WALKER (USA) d. Zachary SVAJDA (USA) : 6-3 6-0
Ronan JACHUCK (USA) d. Charlie SULLIVAN (USA) : 2-6 7-5 6-4

Stefan KOZLOV (USA) d. Nishesh BASAVAREDDY (USA) : 3-6 6-2 6-2
Connor KRUG (USA) d. Aidan KIM (USA) : 6-4 6-2

Noah RUBIN (USA) d. Nico MOSTARDI (USA) : 6-2 6-4
John BERNARD (USA) d. Omar MALDONADO (USA) : 6-0 6-4

Strong KIRCHHEIMER (USA) d. Matt KUHAR (USA) : 6-3 6-4
Mesa MEI (USA) d. Juan David VELASQUEZ (COL) : 6-4 6-2

Matthew SEGURA (USA) d. Nick CHAPPELL (USA) : def.
Drew VAN ORDERLAIN (USA) d. Anze ARH (SLO) : 1-6 6-3 3-0 ret.

JanMagnus JOHNSON (USA) d. Julian ZLOBINSKY (USA/Alt) : 6-2 6-0
Bruno KUZUHARA (USA) d. Fletcher SCOTT (USA) : 6-1 1-6 6-3

Benjamin LOCK (ZIM) d. Giulio PEREGO (ITA) : 7-6(3) 3-6 6-3
Gabrielius GUZAUSKAS (USA) d. David LINS (USA) : 6-3 6-1

Josh SHEEHY (USA) d. Tommaso CARNEVALE-MIINO (ITA) : 6-4 6-4
Daniel MILAVSKY (USA) d. Aditya VASHISTHA (IND) : 6-3 7-5

Day 2

Charlie SULLIVAN (USA) d. Zachary SVAJDA (USA) : 4-1 ret.
Harris WALKER (USA) d. Ronan JACHUCK (USA) : 6-3 6-3

Stefan KOZLOV (USA) d. Aidan KIM (USA) : 6-4 7-6(7)
Connor KRUG (USA) d. Nishesh BASAVAREDDY (USA) : w.o

Noah RUBIN (USA) d. Omar MALDONADO (USA) : 6-1 6-2
Nico MOSTARDI (USA) d. John BERNARD (USA) : 6-3 2-6 6-3

Strong KIRCHHEIMER (USA) d. Juan David VELASQUEZ (COL) : 6-0 6-0
Mesa MEI (USA) d. Matt KUHAR (USA) : 7-5 3-6 7-6(5)

Matthew SEGURA (USA) d. Anze ARH (SLO) : 6-4 6-2
Nick CHAPPELL (USA) d. Drew VAN ORDERLAIN (USA) : 6-1 7-5

Bruno KUZUHARA (USA) d. JanMagnus JOHNSON (USA) : 4-6 6-4 7-6(2)
Fletcher SCOTT (USA) d. Julian ZLOBINSKY (USA/Alt) : 6-2 6-1

Benjamin LOCK (ZIM) d. Gabrielius GUZAUSKAS (USA) : 6-4 6-4
Giulio PEREGO (ITA) d. David LINS (USA) : 6-4 6-2

Aditya VASHISTHA (IND) d. Tommaso CARNEVALE-MIINO (ITA) : 7-6(5) 6-3
Josh SHEEHY (USA) d. Daniel MILAVSKY (USA) : 6-3 6-3

Day 3

Ronan JACHUCK (USA) d. Zachary SVAJDA (USA) w.o
Harris WALKER (USA) d. Charlie SULLIVAN (USA) : 6-4 6-4

Stefan KOZLOV (USA) d. Connor KRUG (USA) : 6-1 6-2
Aidan KIM (USA) d. Nishesh BASAVAREDDY (USA) : w.o

Noah RUBIN (USA) d. John BERNARD (USA) : 6-2 6-2
Omar MALDONADO (USA) d. Nico MOSTARDI (USA) : 6-4 6-4

Strong KIRCHHEIMER (USA) d. Mesa MEI (USA) : 6-2 6-1
Matt KUHAR (USA) vs. Juan David VELASQUEZ (COL)

Matthew SEGURA (USA) d. Drew VAN ORDERLAIN (USA) : 4-6 6-4 6-3
Nick CHAPPELL (USA) d. Anze ARH (SLO) : 6-0 6-1

JanMagnus JOHNSON (USA) d. Fletcher SCOTT (USA) : 3-6 6-1 6-2
Bruno KUZUHARA (USA) d. Julian ZLOBINSKY (USA/Alt) : 6-1 6-0

Benjamin LOCK (ZIM) d. David LINS (USA) : 6-3 6-3
Giulio PEREGO (ITA) d. Gabrielius GUZAUSKAS (USA) : 4-6 6-4 6-4

Aditya VASHISTHA (IND) d. Josh SHEEHY (USA) : 6-7(4) 6-3 6-0
Tommaso CARNEVALE-MIINO (ITA) d. Daniel MILAVSKY (USA) : 6-3 3-6 7-5

β†’ Qualifiers for the quarterfinals : Harris WALKER (USA) / Stefan KOZLOV (USA) / Noah RUBIN (USA) / Strong KIRCHHEIMER (USA) / Matthew SEGURA (USA) / Bruno KUZUHARA (USA) / Benjamin LOCK (ZIM) / Aditya VASHISTHA (IND)


●●●●●●●●
Quarterfinal

Stefan KOZLOV (USA) d. Strong KIRCHHEIMER (USA) : 6-2 7-6(5)
Harris WALKER (USA) d. Bruno KUZUHARA (USA) : 6-4 6-2
Benjamin LOCK (ZIM) d. Matthew SEGURA (USA) : 6-2 7-5
Noah RUBIN (USA) d. Aditya VASHISTHA (IND) : 6-2 6-2

Semifinal

Stefan KOZLOV (USA) vs. Harris WALKER (USA)
Noah RUBIN (USA) vs. Benjamin LOCK (ZIM)


●●●●●●●●

2nd place play-off

Nick CHAPPELL (USA) d. Connor KRUG (USA) : 7-5 6-4
Josh SHEEHY (USA) d. Ronan JACHUCK (USA) : 6-2 6-4
Giulio PEREGO (ITA) d. John BERNARD (USA) : 6-2 6-1
Mesa MEI (USA) d. JanMagnus JOHNSON (USA) : 6-1 3-6 6-3

Semifinal

Nick CHAPPELL (USA) vs. Josh SHEEHY (USA)
Giulio PEREGO (ITA) vs. Mesa MEI (USA)

●●●●●●●●

3rd place play-off

Matt KUHAR (USA) d. Omar MALDONADO (USA) : 6-0 6-3
Aidan KIM (USA) d. Tommaso CARNEVALE-MIINO (ITA) : 2-2 ret.
Charlie SULLIVAN (USA) d. Gabrielius GUZAUSKAS (USA) : 7-5 3-0 ret.
Fletcher SCOTT (USA) d. Drew VAN ORDERLAIN (USA) : 6-2 6-2

Semifinal

Matt KUHAR (USA) vs. Aidan KIM (USA)
Charlie SULLIVAN (USA) vs. Fletcher SCOTT (USA)
 
1 - 1 of 1 Posts
Top