Futures [Archive] - MensTennisForums.com

Futures

Pages : [1] 2 3

  1. Portugal F1 [February 27 | Vale Do Lobo | Hard]
  2. USA F9 [February 27 | Orlando | Clay]
  3. Egypt F7 [February 27 | Sharm El Sheikh | Hard]
  4. Tunisia F8 [February 27 | Hammamet | Clay]
  5. Turkey F8 [February 27 | Antalya | Hard]
  6. India F3 [February 27 | Guwahati | Hard]
  7. China F3 [February 27 | Anning | Clay]
  8. Italy F2 [February 27 | Trento | Carpet]
  9. Canada F1 [February 27 | Gatineau | Hard]
  10. France F4 [February 27 | Lille | Hard]
  11. USA F8 [February 20 | Indian Harbour Beach | Clay] Winner : Andrea Collarini (ARG)
  12. Spain F6 [February 20 | Cornella | Hard] Winner : Roberto Ortega-Olmedo (ESP)
  13. Indonesia F3 [February 20 | Jakarta | Hard] Winner : Sebastian Fanselow (GER)
  14. Turkey F7 [February 20 | Antalya | Hard] Winner : Altug Celikbilek (TUR)
  15. India F2 [February 20 | Jorhat | Hard] Winner : N.Sriram Balaji (IND)
  16. Tunisia F7 [February 20 | Hammamet | Clay] Winner : Stefano Travaglia (ITA)
  17. Egypt F6 [February 20 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Benjamin Bonzi (FRA)
  18. China F2 [February 20 | Anning | Clay] Winner : Tsung-Hua Yang (TPE)
  19. USA F7 [February 13 | Orlando | Clay] Winner : Michael Linzer (AUT)
  20. Turkey F6 [February 13 | Antalya | Hard] Winner : Marc Sieber (GER)
  21. Spain F5 [February 13 | Murcia | Clay] Winner : Ricardo Ojeda Lara (ESP)
  22. Indonesia F2 [February 13 | Jakarta | Hard] Winner : Sebastian Fanselow (GER)
  23. Great Britain F3 [February 13 | Shrewsbury | Hard] Winner : Oscar Otte (GER)
  24. Egypt F5 [February 13 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Karim-Mohamed Maamoun (EGY)
  25. Tunisia F6 [February 13 | Hammamet | Clay] Winner : Tomislav Brkic (BIH)
  26. India F1 [February 13 | Chandigarh | Hard] Winner : Yuki Bhambri (IND)
  27. China F1 [February 13 | Anning | Clay] Winner : Jose Statham (NZL)
  28. Switzerland F2 [February 13 | Bellevue | Carpet] Winner : Daniel Altmaier (GER)
  29. Indonesia F1 [February 06 | Jakarta | Hard] Winner : Ti Chen (TPE)
  30. Turkey F5 [February 06 | Antalya | Hard] Winner : Sebastian Ofner (AUT)
  31. Spain F4 [February 06 | Paguera | Clay] Winner : Jaume Munar (ESP)
  32. Egypt F4 [February 06 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Jonas Luetjen (GER)
  33. Tunisia F5 [February 06 | Hammamet | Clay] Winner : Ljubomir Celebic (MNE)
  34. Great Britain F2 [February 06 | Tipton | Hard] Winner : Oscar Otte (GER)
  35. Switzerland F1 [Feb. 06 | Oberentfelden | Carpet] Winner : Matteo Berrettini (ITA)
  36. USA F6 [January 30 | Palm Coast | Clay] Winner : Tommy Paul (USA)
  37. Spain F3 [January 30 | Paguera | Clay] Winner : Stefano Travaglia (ITA)
  38. Kazakhstan F2 [January 30 | Aktobe | Hard] Winner : Danilo Petrovic (SRB)
  39. Turkey F4 [January 30 | Antalya | Hard] Winner : Milan Drinic (SRB)
  40. Tunisia F4 [January 30 | Hammamet | Clay] Winner : Marc Giner (ESP)
  41. Egypt F3 [January 30 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Karim-Mohamed Maamoun (EGY)
  42. Great Britain F1 [January 30 | Glasgow | Hard] Winner : Filip Horansky (SVK)
  43. Spain F2 [January 23 | Manacor | Clay] Winner : Ricardo Ojeda Lara (ESP)
  44. Turkey F3 [January 23 | Antalya | Hard] Winner : Cem Ilkel (TUR)
  45. Tunisia F3 [January 23 | Hammamet | Clay] Winner : Joao Domingues (POR)
  46. USA F5 [January 23 | Weston | Clay] Winner : Hugo Dellien (BOL)
  47. France F3 [January 23 | Veigy-Foncenex | Carpet] Winner : Hugo Grenier (FRA)
  48. Egypt F2 [January 23 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Romain Barbosa (BEL)
  49. Germany F3 [January 23 | Nussloch | Carpet] Winner : Mats Moraing (GER)
  50. Kazakhstan F1 [January 23 | Aktobe | Hard] Winner : Vaclav Safranek (CZE)
  51. USA F4 [January 16 | Sunrise | Clay] Winner : Miomir Kecmanovic (SRB)
  52. Germany F2 [January 16 | Kaarst | Carpet] Winner : Elmar Ejupovic (GER)
  53. Turkey F2 [January 16 | Antalya | Hard] Winner : Aleksandar Lazov (BUL)
  54. France F2 [January 16 | Bressuire | Hard] Winner : Gleb Sakharov (FRA)
  55. Tunisia F2 [January 16 | Hammamet | Clay] Winner : Joao Domingues (POR)
  56. Egypt F1 [January 16 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Aldin Setkic (BIH)
  57. Spain F1 [January 16 | Manacor | Clay] Winner : Jaume Munar (ESP)
  58. USA F2 [January 09 | Long Beach | Hard] Winner : Marcos Giron (USA)
  59. Turkey F1 [January 09 | Antalya | Hard] Winner : Kamil Majchrzak (POL)
  60. France F1 [January 09 | Bagnoles-de-l'Orne | Clay] Winner : Maxime Hamou (FRA)
  61. USA F3 [January 09 | Plantation | Clay] Winner : Roberto Cid Subervi (DOM)
  62. Germany F1 [January 09 | Schwieberdingen | Carpet] Winner : Evgeny Karlovskiy (RUS)
  63. Tunisia F1 [January 09 | Hammamet | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  64. Hong Kong F6 [January 02 | Hong Kong | Hard] Winner : Yan Bai (CHN)
  65. * 2017 * USA F1 [January 02 | Los Angeles | Hard] Winner : Mackenzie McDonald (USA)
  66. * 2017 * Hong Kong F1 [January 02 | Hong Kong | Hard]
  67. Thailand F6 [December 26 | Hua Hin | Hard] Winner : Dmitry Popko (KAZ)
  68. Hong Kong F5 [December 26 | Hong Kong | Hard] Winner : Sora Fukuda (JPN)
  69. Turkey F51 [December 19 | Antalya | Hard] Winner : Gleb Sakharov (FRA)
  70. Chile F8 [December 19 | Santiago | Clay] Winner : Nicolas Jarry (CHI)
  71. Puerto Rico F1 [December 19 | Mayagüez | Hard] Winner : Thai-Son Kwiatkowski (USA)
  72. Hong Kong F4 [December 19 | Hong Kong | Hard] Winner : Yuki Bhambri (IND)
  73. Thailand F5 [December 19 | Hua Hin | Hard] Winner : Soon Woo Kwon (KOR)
  74. Chile F7 [December 12 | Talca | Clay] Winner : Nicolas Jarry (CHI)
  75. Turkey F50 [December 12 | Antalya | Hard] Winner : Takanyi Garanganga (ZIM)
  76. Qatar F6 [December 12 | Doha | Hard] Winner : Ramkumar Ramanathan (IND)
  77. Israel F18 [December 12 | Tel Aviv-Ramat Gan | Hard] Winner : Romain Barbosa (BEL)
  78. Indonesia F6 [December 12 | Jakarta | Hard] Winner : Enzo Couacaud (FRA)
  79. Egypt F37 [December 12 | Cairo | Clay] Winner : Laslo Urrutia Fuentes (CHI)
  80. Dominican Rep. F3 [Dec.12 | Santo Domingo Este | Hard] Winner : Evan King (USA)
  81. Tunisia F36 [December 12 | Hammamet | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  82. Uruguay F3 [December 12 | Salto | Clay] Winner : Michael Linzer (AUT)
  83. Thailand F4 [December 12 | Hua Hin | Hard] Winner : Fabien Reboul (FRA)
  84. Czech Republic F12 [December 05 | Vestec | Carpet] Winner : Niels Lootsma (NED)
  85. Chile F6 [December 05 | Santiago | Clay] Winner : Alejandro Tabilo (CHI)
  86. Indonesia F5 [December 05 | Jakarta | Hard] Winner : Enzo Couacaud (FRA)
  87. Turkey F49 [December 05 | Antalya | Hard] Winner : Aleksandar Lazov (BUL)
  88. Dominican Rep. F2 [Dec.05 | Santo Domingo | Clay] Winner : Ivan Endara (ECU)
  89. Qatar F5 [December 05 | Doha | Hard] Winner : Ramkumar Ramanathan (IND)
  90. Israel F17 [December 05 | Tel Aviv-Ramat Gan | Hard] Winner : David Guez (FRA)
  91. Tunisia F35 [December 05 | Hammamet | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  92. Egypt F36 [December 05 | Cairo | Clay] Winner : Jay Clarke (GBR)
  93. Uruguay F2 [December 05 | Paysandú | Clay] Winner : Michael Linzer (AUT)
  94. USA F40 [December 05 | Tallahassee | Hard] Winner : Brayden Schnur (CAN)
  95. Dominican Rep. F1 [Nov. 28 | Santiago de los Caballeros | Clay] Winner : B.Santanna
  96. Cyprus F3 [November 28 | Larnaca | Hard] Winner : Maximilian Neuchrist (AUT)
  97. Turkey F48 [November 28 | Antalya | Hard] Winner : Frederico Ferreira Silva (POR)
  98. Israel F16 [November 28 | Tel Aviv-Ramat Gan | Hard] Winner : Yannick Mertens (BEL)
  99. Egypt F35 [November 28 | Cairo | Clay] Winner : Jay Clarke (GBR)
  100. Spain F39 [November 28 | Cuevas Del Almanzora | Hard] Winner : Akira Santillan (JPN)
  101. Tunisia F34 [November 28 | Hammamet | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  102. Qatar F4 [November 28 | Doha | Hard] Winner : Daniel Altmaier (GER)
  103. Colombia F9 [November 28 | Villavicencio | Clay] Winner : Nicolas Santos (BRA)
  104. Czech Republic F11 [November 28 | Říčany | Hard] Winner : Petr Michnev (CZE)
  105. Uruguay F1 [November 28 | Punta del Este | Clay] Winner : Orlando Luz (BRA)
  106. Indonesia F4 [November 28 | Jakarta | Hard] Winner : Shintaro Imai (JPN)
  107. Chile F5 [November 28 | Talca | Clay] Winner : Nicolas Jarry (CHI)
  108. USA F39 [November 28 | Waco | Hard] Winner : Ryan Shane (USA)
  109. Cyprus F2 [November 21 | Limassol | Hard] Winner : Alexandre Muller (FRA)
  110. El Salvador F2 [November 21 | La Libertad | Clay] Winner : Marcelo Arevalo (ESA)
  111. Bolivia F3 [November 21 | Santa Cruz | Clay] Winner : Federico Coria (ARG)
  112. Greece F11 [November 21 | Heraklion | Hard] Winner : Sebastian Ofner (AUT)
  113. Egypt F34 [November 21 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Vladyslav Manafov (UKR)
  114. Spain F38 [Nov. 21 | Cuevas Del Almanzora | Hard] Winner : Ricardo Ojeda Lara (ESP)
  115. Turkey F47 [November 21 | Antalya | Hard] Winner : Aleksandar Lazov (BUL)
  116. Tunisia F33 [November 21 | Hammamet | Clay] Winner : Carlos Taberner (ESP)
  117. Colombia F8 [November 21 | Medellín | Clay] Winner : Alejandro Gomez (COL)
  118. Czech Republic F10 [November 21 | Milovice | Hard] Winner : Marek Jaloviec (CZE)
  119. Cyprus F1 [November 14 | Nicosia | Hard] Winner : Lucas Miedler (AUT)
  120. USA F37 [November 14 | Pensacola | Clay] Winner : Gianni Mina (FRA)
  121. South Africa F3 [November 14 | Stellenbosch | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  122. Bolivia F2 [November 14 | Cochabamba | Clay] Winner : Franco Agamenone (ARG)
  123. Kuwait F3 [November 14 | Mishref | Hard] Winner : Marcus Willis (GBR)
  124. Morocco F9 [November 14 | Rabat | Clay] Winner : Lamine Ouahab (MAR)
  125. El Salvador F1 [November 14 | San Salvador | Hard] Winner : Marcelo Arevalo (ESA)
  126. Greece F10 [November 14 | Heraklion | Hard] Winner : Vaclav Safranek (CZE)
  127. Turkey F46 [November 14 | Antalya | Hard] Winner : Dmitry Popko (KAZ)
  128. Spain F37 [Nov. 14 | Cuevas Del Almanzora | Hard] Winner : Ricardo Ojeda Lara (ESP)
  129. Tunisia F32 [November 14 | Hammamet | Clay] Winner : Marc Giner (ESP)
  130. Egypt F33 [November 14 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Vladyslav Manafov (UKR)
  131. Colombia F7 [November 14 | Pereira | Clay] Winner : Juan Sebastian Gomez (COL)
  132. Finland F4 [November 14 | Helsinki | Hard] Winner : Jeremy Jahn (GER)
  133. Australia F10 [November 14 | Blacktown | Hard] Winner : Christopher O'Connell (AUS)
  134. Costa Rica F1 [November 07 | San José | Hard] Winner : Jose Olivares (DOM)
  135. South Africa F2 [November 07 | Stellenbosch | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  136. USA F36 [November 07 | Niceville | Clay] Winner : Gianni Mina (FRA)
  137. Morocco F8 [November 07 | Casablanca | Clay] Winner : Lamine Ouahab (MAR)
  138. Greece F9 [November 07 | Heraklion | Hard] Winner : Carlos Gomez-Herrera (ESP)
  139. Estonia F4 [November 07 | Pärnu | Hard] Winner : Botic Van de Zandschulp (NED)
  140. Bolivia F1 [November 07 | La Paz | Clay] Winner : Federico Zeballos (BOL)
  141. Kuwait F2 [November 07 | Mishref | Hard] Winner : Sanjar Fayziev (UZB)
  142. Turkey F45 [November 07 | Antalya | Hard] Winner : Dmitry Popko (KAZ)
  143. Great Britain F6 [November 07 | Barnstaple | Hard] Winner : Neil Pauffley (GBR)
  144. Tunisia F31 [November 07 | Hammamet | Clay] Winner : Joao Domingues (POR)
  145. Italy F37 [November 07 | Latina | Clay] Winner : Matteo Viola (ITA)
  146. Spain F36 [Nov. 07 | Cuevas Del Almanzora | Hard] Winner : R.Ortega-Olmedo (ESP)
  147. Egypt F32 [November 07 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Michal Schmid (CZE)
  148. Argentina F13 [November 07 | Villa Del Dique | Clay] Winner : Federico Coria (ARG)
  149. Australia F9 [November 07 | Wollongong | Hard] Winner : Maverick Banes (AUS)
  150. Greece F8 [October 31 | Heraklion | Hard] Winner : Vaclav Safranek (CZE)
  151. Kuwait F1 [October 31 | Mishref | Hard] Winner : Maximilian Neuchrist (AUT)
  152. Turkey F44 [October 31 | Antalya | Hard] Winner : Marc Sieber (GER)
  153. Norway F3 [October 31 | Oslo | Hard] Winner : Gianluigi Quinzi (ITA)
  154. Estonia F3 [October 31 | Tallinn | Hard] Winner : Niels Lootsma (NED)
  155. Germany F17 [October 31 | Leimen | Hard] Winner : Yann Marti (SUI)
  156. Egypt F31 [October 31 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Benjamin Bonzi (FRA)
  157. Tunisia F30 [October 31 | Hammamet | Clay] Winner : Julien Cagnina (BEL)
  158. Great Britain F5 [October 31 | Sheffield | Hard] Winner : Maxime Authom (BEL)
  159. Vietnam F9 [October 31 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Enzo Couacaud (FRA)
  160. Italy F36 [Oct. 31 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : S.Travaglia (ITA)
  161. USA F35 [October 31 | Birmingham | Clay] Winner : Félix Auger-Aliassime (CAN)
  162. South Africa F1 [October 31 | Stellenbosch | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  163. Morocco F7 [October 31 | Casablanca | Clay] Winner : Riccardo Bellotti (ITA)
  164. Argentina F12 [October 31 | Buenos Aires | Clay] Winner : Federico Coria (ARG)
  165. Greece F7 [October 24 | Heraklion | Hard] Winner : Germain Gigounon (BEL)
  166. Norway F2 [October 24 | Oslo | Hard] Winner : Lucas Miedler (AUT)
  167. Ecuador F3 [October 24 | Salinas | Clay] Winner : Franco Agamenone (ARG)
  168. Germany F16 [Oct. 24 | Bad Salzdetfurth | Carpet] Winner : Christopher Heyman (BEL)
  169. Spain F35 [October 24 | Vall D'uxo | Clay] Winner : Ivan Gakhov (RUS)
  170. Estonia F2 [October 24 | Tartu | Carpet] Winner : Kenneth Raisma (EST)
  171. Turkey F43 [October 24 | Antalya | Hard] Winner : Tallon Griekspoor (NED)
  172. Tunisia F29 [October 24 | Hammamet | Clay] Winner : Jeremy Jahn (GER)
  173. Egypt F30 [October 24 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Roman Safiullin (RUS)
  174. Vietnam F8 [October 24 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Enzo Couacaud (FRA)
  175. Italy F35 [Oct. 24 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : Marvin Netuschil (GER)
  176. Chinese Taipei F3 [October 24 | Kaohsiung | Hard] Winner : Cheng-Yu Yu (TPE)
  177. Czech Republic F9 [October 24 | Opava | Carpet] Winner : Jan Mertl (CZE)
  178. Great Britain F4 [October 24 | Loughborough | Hard] Winner : Maxime Authom (BEL)
  179. Argentina F11 [October 24 | San Juan | Clay] Winner : Federico Coria (ARG)
  180. USA F34 [October 24 | Burlingame | Hard] Winner : Ruben Bemelmans (BEL)
  181. Norway F1 [October 17 | Oslo | Hard] Winner : Lorenzo Frigerio (ITA)
  182. Ecuador F2 [October 17 | Quito | Clay] Winner : Joao Menezes (BRA)
  183. Turkey F42 [October 17 | Antalya | Hard] Winner : Artem Smirnov (UKR)
  184. Germany F15 [October 17 | Ismaning | Carpet] Winner : Marek Jaloviec (CZE)
  185. Italy F34 [Oct. 17 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : Marvin Netuschil (GER)
  186. Egypt F29 [October 17 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  187. Spain F34 [October 17 | Melilla | Clay] Winner : Mario Vilella Martinez (ESP)
  188. Croatia F11 [October 17 | Bol | Clay] Winner : Jaroslav Pospisil (CZE)
  189. Colombia F6 [October 17 | Neiva | Clay] Winner : Alejandro Gomez (COL)
  190. Chinese Taipei F2 [October 17 | Kaohsiung | Hard] Winner : Takuto Niki (JPN)
  191. Vietnam F7 [October 17 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Masato Shiga (JPN)
  192. Tunisia F28 [October 17 | Hammamet | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  193. Czech Republic F8 [Oct. 17 | Jablonec nad Nisou | Carpet] Winner : Petr Michnev (CZE)
  194. USA F33 [October 17 | Berkeley | Hard] Winner : Marcos Giron (USA)
  195. Nigeria F6 [October 17 | Lagos | Hard] Winner : Enrique Lopez-Perez (ESP)
  196. USA F32 [October 17 | Harlingen | Hard] Winner : Dominik Koepfer (GER)
  197. France F23 [October 17 | Rodez | Hard] Winner : Maxime Authom (BEL)
  198. Turkey F41 [October 10 | Antalya | Hard] Winner : Alex Molcan (SVK)
  199. Italy F33 [Oct. 10 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : S.Travaglia (ITA)
  200. Ecuador F1 [October 10 | Quito | Clay] Winner : Ivan Endara (ECU)
  201. Colombia F5 [October 10 | Manizales | Clay] Winner : Alejandro Gomez (COL)
  202. Germany F14 [October 10 | Oberhaching | Hard] Winner : Mats Moraing (GER)
  203. Egypt F28 [October 10 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  204. Croatia F10 [October 10 | Bol | Clay] Winner : Riccardo Bellotti (ITA)
  205. France F22 [October 10 | Saint-Dizier | Hard] Winner : Rémi Boutillier (FRA)
  206. Tunisia F27 [October 10 | Hammamet | Clay] Winner : Benjamin Bonzi (FRA)
  207. Spain F33 [October 10 | Madrid | Hard] Winner : Carlos Gomez-Herrera (ESP)
  208. Chinese Taipei F1 [October 10 | Kaohsiung | Hard] Winner : Takuto Niki (JPN)
  209. Czech Republic F7 [Oct. 10 | Jablonec nad Nisou | Carpet] Winner : Petr Michnev (CZE)
  210. USA F31 [October 10 | Houston | Hard] Winner : Wil Spencer (USA)
  211. Australia F8 [October 10 | Cairns | Hard] Winner : Christopher O'Connell (AUS)
  212. Nigeria F5 [October 10 | Lagos | Hard] Winner : Enrique Lopez-Perez (ESP)
  213. Colombia F4 [Oct. 03 | Valledupar | Hard] Winner : Marcelo Tomas Barrios Vera (CHI)
  214. Croatia F9 [October 03 | Bol | Clay] Winner : Riccardo Bellotti (ITA)
  215. Italy F32 [October 03 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : Yannick Maden (GER)
  216. Ukraine F6 [October 03 | Kiev | Hard] Winner : Lukas Mugevicius (LTU)
  217. Kazakhstan F7 [October 03 | Shymkent | Clay] Winner : Ivan Gakhov (RUS)
  218. Egypt F27 [October 03 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  219. Israel F15 [October 03 | Ramat Hasharon | Hard] Winner : Amir Weintraub (ISR)
  220. Germany F13 [October 03 | Hambach | Carpet] Winner : Danylo Kalenichenko (UKR)
  221. Tunisia F26 [October 03 | Hammamet | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  222. Portugal F12 [October 03 | Porto | Clay] Winner : Ricardo Ojeda Lara (ESP)
  223. Sweden F5 [October 03 | Falun | Hard] Winner : Alexander Bublik (RUS)
  224. Hungary F8 [October 03 | Balatonboglár | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  225. France F21 [October 03 | Nevers | Hard] Winner : Albano Olivetti (FRA)
  226. Australia F7 [October 03 | Toowoomba | Hard] Winner : Jarmere Jenkins (USA)
  227. USA F30 [September 26 | Fountain Valley | Hard] Winner : Sebastian Fanselow (GER)
  228. Italy F31 [Sept. 26 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : Walter Trusendi (ITA)
  229. Egypt F26 [September 26 | Cairo | Clay] Winner : Jaroslav Pospisil (CZE)
  230. Ukraine F5 [September 26 | Kiev | Hard] Winner : Denys Mylokostov (UKR)
  231. Kazakhstan F6 [September 26 | Shymkent | Clay] Winner : Sanjar Fayziev (UZB)
  232. Tunisia F25 [September 26 | Hammamet | Clay] Winner : Benjamin Bonzi (FRA)
  233. Spain F32 [September 26 | Sabadell | Clay] Winner : Jaume Munar (ESP)
  234. Croatia F8 [September 26 | Solin | Clay] Winner : Corentin Moutet (FRA)
  235. Vietnam F6 [September 26 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Ti Chen (TPE)
  236. France F20 [September 26 | Sarreguemines | Carpet] Winner : Marek Jaloviec (CZE)
  237. Portugal F11 [Sept. 26 | Oliveira de Azeméis | Hard] Winner : S.Tsitsipas (GRE)
  238. Israel F14 [September 26 | Meitar | Hard] Winner : Roman Safiullin (RUS)
  239. Sweden F4 [September 26 | Stockholm | Hard] Winner : Dzmitry Zhyrmont (BLR)
  240. Hungary F7 [September 26 | Balatonboglár | Clay] Winner : Sumit Nagal (IND)
  241. Australia F6 [September 26 | Brisbane | Hard] Winner : Jarmere Jenkins (USA)
  242. Kazakhstan F5 [September 19 | Shymkent | Clay] Winner : Vladimir Ivanov (EST)
  243. USA F29 [September 19 | Irvine | Hard] Winner : Mackenzie McDonald (USA)
  244. Italy F30 [Sept. 19 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : S.Travaglia (ITA)
  245. Hungary F6 [September 19 | Dunakeszi | Clay] Winner : Kristijan Mesaros (CRO)
  246. Egypt F25 [September 19 | Cairo | Clay] Winner : Vit Kopriva (CZE)
  247. Tunisia F24 [September 19 | Hammamet | Clay] Winner : Franco Agamenone (ARG)
  248. Israel F13 [September 19 | Kiriyat Gat | Hard] Winner : Austin Smith (USA)
  249. Vietnam F5 [September 19 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Nam Hoang Ly (VIE)
  250. Serbia F8 [September 19 | Sokobanja | Clay] Winner : Alexandar Lazarov (BUL)