Futures [Archive] - Page 3 - MensTennisForums.com

Futures

Pages : 1 2 [3] 4 5

  1. Egypt F34 [November 21 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Vladyslav Manafov (UKR)
  2. Spain F38 [Nov. 21 | Cuevas Del Almanzora | Hard] Winner : Ricardo Ojeda Lara (ESP)
  3. Turkey F47 [November 21 | Antalya | Hard] Winner : Aleksandar Lazov (BUL)
  4. Tunisia F33 [November 21 | Hammamet | Clay] Winner : Carlos Taberner (ESP)
  5. Colombia F8 [November 21 | Medellín | Clay] Winner : Alejandro Gomez (COL)
  6. Czech Republic F10 [November 21 | Milovice | Hard] Winner : Marek Jaloviec (CZE)
  7. Cyprus F1 [November 14 | Nicosia | Hard] Winner : Lucas Miedler (AUT)
  8. USA F37 [November 14 | Pensacola | Clay] Winner : Gianni Mina (FRA)
  9. South Africa F3 [November 14 | Stellenbosch | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  10. Bolivia F2 [November 14 | Cochabamba | Clay] Winner : Franco Agamenone (ARG)
  11. Kuwait F3 [November 14 | Mishref | Hard] Winner : Marcus Willis (GBR)
  12. Morocco F9 [November 14 | Rabat | Clay] Winner : Lamine Ouahab (MAR)
  13. El Salvador F1 [November 14 | San Salvador | Hard] Winner : Marcelo Arevalo (ESA)
  14. Greece F10 [November 14 | Heraklion | Hard] Winner : Vaclav Safranek (CZE)
  15. Turkey F46 [November 14 | Antalya | Hard] Winner : Dmitry Popko (KAZ)
  16. Spain F37 [Nov. 14 | Cuevas Del Almanzora | Hard] Winner : Ricardo Ojeda Lara (ESP)
  17. Tunisia F32 [November 14 | Hammamet | Clay] Winner : Marc Giner (ESP)
  18. Egypt F33 [November 14 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Vladyslav Manafov (UKR)
  19. Colombia F7 [November 14 | Pereira | Clay] Winner : Juan Sebastian Gomez (COL)
  20. Finland F4 [November 14 | Helsinki | Hard] Winner : Jeremy Jahn (GER)
  21. Australia F10 [November 14 | Blacktown | Hard] Winner : Christopher O'Connell (AUS)
  22. Costa Rica F1 [November 07 | San José | Hard] Winner : Jose Olivares (DOM)
  23. South Africa F2 [November 07 | Stellenbosch | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  24. USA F36 [November 07 | Niceville | Clay] Winner : Gianni Mina (FRA)
  25. Morocco F8 [November 07 | Casablanca | Clay] Winner : Lamine Ouahab (MAR)
  26. Greece F9 [November 07 | Heraklion | Hard] Winner : Carlos Gomez-Herrera (ESP)
  27. Estonia F4 [November 07 | Pärnu | Hard] Winner : Botic Van de Zandschulp (NED)
  28. Bolivia F1 [November 07 | La Paz | Clay] Winner : Federico Zeballos (BOL)
  29. Kuwait F2 [November 07 | Mishref | Hard] Winner : Sanjar Fayziev (UZB)
  30. Turkey F45 [November 07 | Antalya | Hard] Winner : Dmitry Popko (KAZ)
  31. Great Britain F6 [November 07 | Barnstaple | Hard] Winner : Neil Pauffley (GBR)
  32. Tunisia F31 [November 07 | Hammamet | Clay] Winner : Joao Domingues (POR)
  33. Italy F37 [November 07 | Latina | Clay] Winner : Matteo Viola (ITA)
  34. Spain F36 [Nov. 07 | Cuevas Del Almanzora | Hard] Winner : R.Ortega-Olmedo (ESP)
  35. Egypt F32 [November 07 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Michal Schmid (CZE)
  36. Argentina F13 [November 07 | Villa Del Dique | Clay] Winner : Federico Coria (ARG)
  37. Australia F9 [November 07 | Wollongong | Hard] Winner : Maverick Banes (AUS)
  38. Greece F8 [October 31 | Heraklion | Hard] Winner : Vaclav Safranek (CZE)
  39. Kuwait F1 [October 31 | Mishref | Hard] Winner : Maximilian Neuchrist (AUT)
  40. Turkey F44 [October 31 | Antalya | Hard] Winner : Marc Sieber (GER)
  41. Norway F3 [October 31 | Oslo | Hard] Winner : Gianluigi Quinzi (ITA)
  42. Estonia F3 [October 31 | Tallinn | Hard] Winner : Niels Lootsma (NED)
  43. Germany F17 [October 31 | Leimen | Hard] Winner : Yann Marti (SUI)
  44. Egypt F31 [October 31 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Benjamin Bonzi (FRA)
  45. Tunisia F30 [October 31 | Hammamet | Clay] Winner : Julien Cagnina (BEL)
  46. Great Britain F5 [October 31 | Sheffield | Hard] Winner : Maxime Authom (BEL)
  47. Vietnam F9 [October 31 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Enzo Couacaud (FRA)
  48. Italy F36 [Oct. 31 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : S.Travaglia (ITA)
  49. USA F35 [October 31 | Birmingham | Clay] Winner : Félix Auger-Aliassime (CAN)
  50. South Africa F1 [October 31 | Stellenbosch | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  51. Morocco F7 [October 31 | Casablanca | Clay] Winner : Riccardo Bellotti (ITA)
  52. Argentina F12 [October 31 | Buenos Aires | Clay] Winner : Federico Coria (ARG)
  53. Greece F7 [October 24 | Heraklion | Hard] Winner : Germain Gigounon (BEL)
  54. Norway F2 [October 24 | Oslo | Hard] Winner : Lucas Miedler (AUT)
  55. Ecuador F3 [October 24 | Salinas | Clay] Winner : Franco Agamenone (ARG)
  56. Germany F16 [Oct. 24 | Bad Salzdetfurth | Carpet] Winner : Christopher Heyman (BEL)
  57. Spain F35 [October 24 | Vall D'uxo | Clay] Winner : Ivan Gakhov (RUS)
  58. Estonia F2 [October 24 | Tartu | Carpet] Winner : Kenneth Raisma (EST)
  59. Turkey F43 [October 24 | Antalya | Hard] Winner : Tallon Griekspoor (NED)
  60. Tunisia F29 [October 24 | Hammamet | Clay] Winner : Jeremy Jahn (GER)
  61. Egypt F30 [October 24 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Roman Safiullin (RUS)
  62. Vietnam F8 [October 24 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Enzo Couacaud (FRA)
  63. Italy F35 [Oct. 24 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : Marvin Netuschil (GER)
  64. Chinese Taipei F3 [October 24 | Kaohsiung | Hard] Winner : Cheng-Yu Yu (TPE)
  65. Czech Republic F9 [October 24 | Opava | Carpet] Winner : Jan Mertl (CZE)
  66. Great Britain F4 [October 24 | Loughborough | Hard] Winner : Maxime Authom (BEL)
  67. Argentina F11 [October 24 | San Juan | Clay] Winner : Federico Coria (ARG)
  68. USA F34 [October 24 | Burlingame | Hard] Winner : Ruben Bemelmans (BEL)
  69. Norway F1 [October 17 | Oslo | Hard] Winner : Lorenzo Frigerio (ITA)
  70. Ecuador F2 [October 17 | Quito | Clay] Winner : Joao Menezes (BRA)
  71. Turkey F42 [October 17 | Antalya | Hard] Winner : Artem Smirnov (UKR)
  72. Germany F15 [October 17 | Ismaning | Carpet] Winner : Marek Jaloviec (CZE)
  73. Italy F34 [Oct. 17 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : Marvin Netuschil (GER)
  74. Egypt F29 [October 17 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  75. Spain F34 [October 17 | Melilla | Clay] Winner : Mario Vilella Martinez (ESP)
  76. Croatia F11 [October 17 | Bol | Clay] Winner : Jaroslav Pospisil (CZE)
  77. Colombia F6 [October 17 | Neiva | Clay] Winner : Alejandro Gomez (COL)
  78. Chinese Taipei F2 [October 17 | Kaohsiung | Hard] Winner : Takuto Niki (JPN)
  79. Vietnam F7 [October 17 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Masato Shiga (JPN)
  80. Tunisia F28 [October 17 | Hammamet | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  81. Czech Republic F8 [Oct. 17 | Jablonec nad Nisou | Carpet] Winner : Petr Michnev (CZE)
  82. USA F33 [October 17 | Berkeley | Hard] Winner : Marcos Giron (USA)
  83. Nigeria F6 [October 17 | Lagos | Hard] Winner : Enrique Lopez-Perez (ESP)
  84. USA F32 [October 17 | Harlingen | Hard] Winner : Dominik Koepfer (GER)
  85. France F23 [October 17 | Rodez | Hard] Winner : Maxime Authom (BEL)
  86. Turkey F41 [October 10 | Antalya | Hard] Winner : Alex Molcan (SVK)
  87. Italy F33 [Oct. 10 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : S.Travaglia (ITA)
  88. Ecuador F1 [October 10 | Quito | Clay] Winner : Ivan Endara (ECU)
  89. Colombia F5 [October 10 | Manizales | Clay] Winner : Alejandro Gomez (COL)
  90. Germany F14 [October 10 | Oberhaching | Hard] Winner : Mats Moraing (GER)
  91. Egypt F28 [October 10 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  92. Croatia F10 [October 10 | Bol | Clay] Winner : Riccardo Bellotti (ITA)
  93. France F22 [October 10 | Saint-Dizier | Hard] Winner : Rémi Boutillier (FRA)
  94. Tunisia F27 [October 10 | Hammamet | Clay] Winner : Benjamin Bonzi (FRA)
  95. Spain F33 [October 10 | Madrid | Hard] Winner : Carlos Gomez-Herrera (ESP)
  96. Chinese Taipei F1 [October 10 | Kaohsiung | Hard] Winner : Takuto Niki (JPN)
  97. Czech Republic F7 [Oct. 10 | Jablonec nad Nisou | Carpet] Winner : Petr Michnev (CZE)
  98. USA F31 [October 10 | Houston | Hard] Winner : Wil Spencer (USA)
  99. Australia F8 [October 10 | Cairns | Hard] Winner : Christopher O'Connell (AUS)
  100. Nigeria F5 [October 10 | Lagos | Hard] Winner : Enrique Lopez-Perez (ESP)
  101. Colombia F4 [Oct. 03 | Valledupar | Hard] Winner : Marcelo Tomas Barrios Vera (CHI)
  102. Croatia F9 [October 03 | Bol | Clay] Winner : Riccardo Bellotti (ITA)
  103. Italy F32 [October 03 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : Yannick Maden (GER)
  104. Ukraine F6 [October 03 | Kiev | Hard] Winner : Lukas Mugevicius (LTU)
  105. Kazakhstan F7 [October 03 | Shymkent | Clay] Winner : Ivan Gakhov (RUS)
  106. Egypt F27 [October 03 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Lloyd Harris (RSA)
  107. Israel F15 [October 03 | Ramat Hasharon | Hard] Winner : Amir Weintraub (ISR)
  108. Germany F13 [October 03 | Hambach | Carpet] Winner : Danylo Kalenichenko (UKR)
  109. Tunisia F26 [October 03 | Hammamet | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  110. Portugal F12 [October 03 | Porto | Clay] Winner : Ricardo Ojeda Lara (ESP)
  111. Sweden F5 [October 03 | Falun | Hard] Winner : Alexander Bublik (RUS)
  112. Hungary F8 [October 03 | Balatonboglár | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  113. France F21 [October 03 | Nevers | Hard] Winner : Albano Olivetti (FRA)
  114. Australia F7 [October 03 | Toowoomba | Hard] Winner : Jarmere Jenkins (USA)
  115. USA F30 [September 26 | Fountain Valley | Hard] Winner : Sebastian Fanselow (GER)
  116. Italy F31 [Sept. 26 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : Walter Trusendi (ITA)
  117. Egypt F26 [September 26 | Cairo | Clay] Winner : Jaroslav Pospisil (CZE)
  118. Ukraine F5 [September 26 | Kiev | Hard] Winner : Denys Mylokostov (UKR)
  119. Kazakhstan F6 [September 26 | Shymkent | Clay] Winner : Sanjar Fayziev (UZB)
  120. Tunisia F25 [September 26 | Hammamet | Clay] Winner : Benjamin Bonzi (FRA)
  121. Spain F32 [September 26 | Sabadell | Clay] Winner : Jaume Munar (ESP)
  122. Croatia F8 [September 26 | Solin | Clay] Winner : Corentin Moutet (FRA)
  123. Vietnam F6 [September 26 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Ti Chen (TPE)
  124. France F20 [September 26 | Sarreguemines | Carpet] Winner : Marek Jaloviec (CZE)
  125. Portugal F11 [Sept. 26 | Oliveira de Azeméis | Hard] Winner : S.Tsitsipas (GRE)
  126. Israel F14 [September 26 | Meitar | Hard] Winner : Roman Safiullin (RUS)
  127. Sweden F4 [September 26 | Stockholm | Hard] Winner : Dzmitry Zhyrmont (BLR)
  128. Hungary F7 [September 26 | Balatonboglár | Clay] Winner : Sumit Nagal (IND)
  129. Australia F6 [September 26 | Brisbane | Hard] Winner : Jarmere Jenkins (USA)
  130. Kazakhstan F5 [September 19 | Shymkent | Clay] Winner : Vladimir Ivanov (EST)
  131. USA F29 [September 19 | Irvine | Hard] Winner : Mackenzie McDonald (USA)
  132. Italy F30 [Sept. 19 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : S.Travaglia (ITA)
  133. Hungary F6 [September 19 | Dunakeszi | Clay] Winner : Kristijan Mesaros (CRO)
  134. Egypt F25 [September 19 | Cairo | Clay] Winner : Vit Kopriva (CZE)
  135. Tunisia F24 [September 19 | Hammamet | Clay] Winner : Franco Agamenone (ARG)
  136. Israel F13 [September 19 | Kiriyat Gat | Hard] Winner : Austin Smith (USA)
  137. Vietnam F5 [September 19 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Nam Hoang Ly (VIE)
  138. Serbia F8 [September 19 | Sokobanja | Clay] Winner : Alexandar Lazarov (BUL)
  139. India F6 [September 19 | Coimbatore | Hard] Winner : Sanam Singh (IND)
  140. Ukraine F4 [September 19 | Cherkassy | Clay] Winner : Corentin Moutet (FRA)
  141. Spain F31 [September 19 | Sevilla | Clay] Winner : Alvaro Lopez San Martin (ESP)
  142. Canada F9 [September 19 | Niagara | Hard] Winner : Adam El Mihdawy (USA)
  143. France F19 [September 19 | Plaisir | Hard] Winner : Romain Jouan (FRA)
  144. Australia F5 [September 19 | Alice Springs | Hard] Winner : Marc Polmans (AUS)
  145. USA F28 [September 12 | Claremont | Hard] Winner : Sebastian Fanselow (GER)
  146. Hungary F5 [September 12 | Székesfehérvár | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  147. Italy F29 [Sept. 12 | Santa Margherita Di Pula | Clay] Winner : J.Stefanini (ITA)
  148. Tunisia F23 [September 12 | Hammamet | Clay] Winner : Mariano Kestelboim (ARG)
  149. Spain F30 [September 12 | Madrid | Clay] Winner : Bernabé Zapata Miralles (ESP)
  150. Belgium F14 [September 12 | Damme | Clay] Winner : Juan Pablo Ficovich (ARG)
  151. Vietnam F4 [September 12 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Dayne Kelly (AUS)
  152. Egypt F24 [September 12 | Cairo | Clay] Winner : Jaroslav Pospisil (CZE)
  153. Israel F12 [September 12 | Ashkelon | Hard] Winner : Connor Smith (USA)
  154. India F5 [September 12 | Chennai | Hard] Winner : Vishnu Vardhan (IND)
  155. Serbia F7 [September 12 | Niš | Clay] Winner : Lorenzo Giustino (ITA)
  156. France F18 [September 12 | Mulhouse | Hard] Winner : Laurent Lokoli (FRA)
  157. Canada F8 [September 12 | Toronto | Hard] Winner : Filip Peliwo (CAN)
  158. Hungary F4 [September 05 | Budapest | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  159. Italy F28 [September 05 | Reggio Emilia | Clay] Winner : Stefano Travaglia (ITA)
  160. Thailand F3 [September 05 | Hua Hin | Hard] Winner : Yusuke Takahashi (JPN)
  161. Israel F11 [September 05 | Herzlia | Hard] Winner : Connor Smith (USA)
  162. Egypt F23 [September 05 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Anis Ghorbel (TUN)
  163. Romania F16 [September 05 | Bucharest | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  164. Tunisia F22 [September 05 | Hammamet | Clay] Winner : Jules Okala (FRA)
  165. Korea F8 [September 05 | Ansung | Clay] Winner : Yong-Kyu Lim (KOR)
  166. Serbia F6 [September 05 | Zlatibor | Clay] Winner : Kristijan Mesaros (CRO)
  167. India F4 [September 05 | Chennai | Clay] Winner : Prajnesh Gunneswaran (IND)
  168. Belgium F13 [September 05 | Arlon | Clay] Winner : Yannick Maden (GER)
  169. Canada F7 [September 05 | Toronto | Clay] Winner : Frank Dancevic (CAN)
  170. France F17 [September 05 | Bagnčres-de-Bigorre | Hard] Winner : Maxime Authom (BEL)
  171. Russia F8 [September 05 | Saint Petersburg | Hard] Winner : Alexander Bublik (RUS)
  172. Spain F29 [ September 05 | Oviedo | Clay] Winner : Alvaro Lopez San Martin (ESP)
  173. Netherlands F7 [August 29 | Schoonhoven | Clay] Winner : B. Van De Zandschulp (NED)
  174. Spain F28 [August 29 | Donostia-San-Sebastian | Clay] Winner : Jaume Munar (ESP)
  175. Indonesia F3 [August 29 | Jakarta | Hard] Winner : Sasi Kumar Mukund (IND)
  176. Switzerland F5 [August 29 | Sion | Clay] Winner : Johan Nikles (SUI)
  177. Thailand F2 [August 29 | Hua Hin | Hard] Winner : N.Sriram Balaji (IND)
  178. Austria F8 [August 29 | St. Pölten | Clay] Winner : Sebastian Ofner (AUT)
  179. Italy F27 [August 29 | Trieste | Clay] Winner : Attila Balazs (HUN)
  180. Belgium F12 [August 29 | Middelkerke | Clay] Winner : Thomas Brechemier (FRA)
  181. Egypt F22 [August 29 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Karim-Mohamed Maamoun (EGY)
  182. Romania F15 [August 29 | Brasov | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  183. Korea F7 [August 29 | Ansung | Clay] Winner : Hong Chung (KOR)
  184. Canada F6 [August 29 | Calgary | Hard] Winner : Brayden Schnur (CAN)
  185. Russia F7 [August 29 | Saint Petersburg | Hard] Winner : Evgeny Tyurnev (RUS)
  186. Thailand F1 [August 22 | Hua Hin | Hard] Winner : Ti Chen (TPE)
  187. Netherlands F6 [August 22 | Rotterdam | Clay] Winner : Botic Van De Zandschulp (NED)
  188. Switzerland F4 [August 22 | Lausanne | Clay] Winner : Cristian Villagran (SUI)
  189. Indonesia F2 [August 22 | Makassar | Hard] Winner : Christopher Rungkat (INA)
  190. Belarus F3 [August 22 | Minsk | Hard] Winner : Dzmitry Zhyrmont (BLR)
  191. Italy F26 [August 22 | Piombino | Hard] Winner : Matteo Trevisan (ITA)
  192. Spain F27 [August 22 | Santander | Clay] Winner : Alvaro Lopez San Martin (ESP)
  193. Germany F12 [August 22 | Überlingen | Clay] Winner : Oscar Otte (GER)
  194. Egypt F21 [August 22 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Roman Safiullin (RUS)
  195. Romania F14 [August 22 | Galați | Clay] Winner : Nicolas Jarry (CHI)
  196. Belgium F11 [August 22 | Huy | Clay] Winner : Joran Vliegen (BEL)
  197. Austria F7 [August 22 | Pörtschach | Clay] Winner : Petr Michnev (CZE)
  198. Korea F6 [August 22 | Ansung | Clay] Winner : Ji Sung Nam (KOR)
  199. Poland F6 [August 22 | Poznan | Clay] Winner : Sumit Nagal (IND)
  200. Switzerland F3 [August 15 | Collonge-Bellerive | Clay] Winner : Tobias Simon (GER)
  201. Belarus F2 [August 15 | Minsk | Hard] Winner : Yaraslav Shyla (BLR)
  202. Finland F3 [August 15 | Helsinki | Clay] Winner : Mikael Torpegaard (DEN)
  203. Spain F26 [August 15 | Vigo | Clay] Winner : Bernabé Zapata Miralles (ESP)
  204. Slovakia F4 [August 15 | Bratislava | Clay] Winner : Vaclav Safranek (CZE)
  205. Austria F6 [August 15 | Vogau | Clay] Winner : Hugo Dellien (BOL)
  206. Indonesia F1 [August 15 | Jakarta | Hard] Winner : Christopher Rungkat (INA)
  207. Egypt F20 [August 15 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Riccardo Bonadio (ITA)
  208. Romania F13 [August 15 | Mediaș | Clay] Winner : Miliaan Niesten (NED)
  209. Netherlands F5 [August 15 | Oldenzaal | Clay] Winner : Timon Reichelt (GER)
  210. Belgium F10 [August 15 | Koksijde | Clay] Winner : Tallon Griekspoor (NED)
  211. Germany F11 [August 15 | Karlsruhe | Clay] Winner : Marc Giner (ESP)
  212. Serbia F5 [August 15 | Subotica | Clay] Winner : Tomislav Brkic (BIH)
  213. Russia F6 [August 15 | Moscow | Clay] Winner : Ivan Gakhov (RUS)
  214. Poland F5 [August 15 | Bydgoszcz | Clay] Winner : Maxime Janvier (FRA)
  215. Italy F25 [August 15 | Padova | Clay] Winner : Maxime Chazal (FRA)
  216. Belarus F1 [August 08 | Minsk | Hard] Winner : Yaraslav Shyla (BLR)
  217. Slovakia F3 [August 08 | Slovenská Ľupča | Clay] Winner : Petr Michnev (CZE)
  218. Finland F2 [August 08 | Hyvinkää | Clay] Winner : Ivan Nedelko (RUS)
  219. Georgia F3 [August 08 | Telavi | Clay] Winner : Lukas Mugevicius (LTU)
  220. Spain F25 [August 08 | Ourense | Hard] Winner : Andres Artunedo Martinavarro (ESP)
  221. Morocco F6 [August 08 | Tanger | Clay] Winner : Maxime Hamou (FRA)
  222. Austria F5 [August 08 | Innsbruck | Clay] Winner : Sebastian Ofner (AUT)
  223. Vietnam F3 [August 08 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Seong Chan Hong (KOR)
  224. Belgium F9 [August 08 | Eupen | Clay] Winner : Jaume Munar (ESP)
  225. Serbia F4 [August 08 | Novi Sad | Clay] Winner : Christopher O'Connell (AUS)
  226. Russia F5 [August 08 | Moscow | Clay] Winner : Evgeny Tyurnev (RUS)
  227. Egypt F19 [August 08 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Marek Jaloviec (CZE)
  228. Germany F10 [August 08 | Wetzlar | Clay] Winner : Marvin Netuschil (GER)
  229. USA F27 [August 08 | Champaign | Hard] Winner : Christian Harrison (USA)
  230. Romania F12 [August 08 | Iași | Clay] Winner : Dragos Dima (ROU)
  231. Italy F24 [August 08 | Cornaiano | Clay] Winner : Jeremy Jahn (GER)
  232. Vietnam F2 [August 01 | Thủ Dầu Một City | Hard] Winner : Yusuke Takahashi (JPN)
  233. Georgia F2 [August 01 | Telavi | Clay] Winner : Oleksandr Bielinskyi (UKR)
  234. Latvia F1 [August 01 | Jurmala | Clay] Winner : Laurynas Grigelis (LTU)
  235. Spain F24 [August 01 | Béjar | Hard] Winner : Andres Artunedo Martinavarro (ESP)
  236. Belgium F8 [August 01 | Ostend | Clay] Winner : Mats Moraing (GER)
  237. Egypt F18 [August 01 | Sharm El Sheikh | Hard] Winner : Nikola Milojevic (SRB)
  238. Slovakia F2 [August 01 | Piešťany | Clay] Winner : Uladzimir Ignatik (BLR)
  239. Finland F1 [August 01 | Kaarina | Clay] Winner : Casper Ruud (NOR)
  240. Morocco F5 [August 01 | Tanger | Clay] Winner : Reda El Amrani (MAR)
  241. Germany F9 [August 01 | Essen | Clay] Winner : Peter Torebko (GER)
  242. Romania F11 [August 01 | Pitești | Clay] Winner : Nicolae Frunza (ROU)
  243. Serbia F3 [August 01 | Novi Sad | Clay] Winner : Kristijan Mesaros (CRO)
  244. Russia F4 [August 01 | Kazan | Clay] Winner : Alexander Igoshin (RUS)
  245. USA F26 [August 01 | Decatur | Hard] Winner : Roberto Quiroz (ECU)
  246. Italy F23 [August 01 | Bolzano | Clay] Winner : Jose Hernandez-Fernandez (DOM)
  247. Slovakia F1 [July 25 | Trnava | Clay] Winner : Corentin Denolly (FRA)
  248. Belgium F7 [July 25 | Duinbergen | Clay] Winner : Maxime Chazal (FRA)
  249. Spain F23 [July 25 | Xŕtiva | Clay] Winner : Pedro Martinez Portero (ESP)
  250. Italy F22 [July 25 | Pontedera | Clay] Winner : Andrea Basso (ITA)