News and Articles about Janko - Page 14 - MensTennisForums.com

MensTennisForums.com

MenstennisForums.com is the premier Men's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!

Reply

Old 11-19-2008, 07:44 AM   #196
country flag tmv
Registered User

tmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond reputetmv has a reputation beyond repute
Default Re: News and Articles about Janko

Tipsarevic as a failed tennis player in a new TV series: http://www.blic.co.yu/culture.php?id=3342 (english)
tmv is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old 11-19-2008, 03:25 PM   #197
country flag *Ljubica*
Occasional Visitor

*Ljubica*'s Avatar

*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by tmv View Post
Tipsarevic as a failed tennis player in a new TV series: http://www.blic.co.yu/culture.php?id=3342 (english)
Wny has he failed? Can't they have made him a Wimbledon Champion or something? Thanks for the link! Good to see he is keeping himself busy in the off-season!

Supporting Djoković, Tipsarević, Soderling, Tursunov, Youzhny, Cilić and quite a few more
*Ljubica* is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 11-19-2008, 10:56 PM   #198
country flag Jelena_78
Registered User

Jelena_78's Avatar

Jelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by *Ljubica* View Post
Wny has he failed? Can't they have made him a Wimbledon Champion or something? Thanks for the link! Good to see he is keeping himself busy in the off-season!
Rosie I read in today's papers that he had a nose surgery, and hopefully won't have breathing problems in future...

Janko Tipsarević

Novak Đoković | Roger Federer | Marcos Baghdatis | Mikhail Youzhny | Andy Murray | Grigor Dimitrov | Juan Martin Del Potro

Jelena_78 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 11-20-2008, 05:57 AM   #199
country flag *Ljubica*
Occasional Visitor

*Ljubica*'s Avatar

*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute*Ljubica* has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Jelena_78 View Post
Rosie I read in today's papers that he had a nose surgery, and hopefully won't have breathing problems in future...
Thanks for letting me know Jelena. Hope he totally reovers and it works out better for him in the future

Supporting Djoković, Tipsarević, Soderling, Tursunov, Youzhny, Cilić and quite a few more
Old 11-21-2008, 12:15 PM   #200
country flag ju_lopes
Registered User

ju_lopes's Avatar

ju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond repute

I found this article but i don't speak serbian lol
so if anyone who speaks it can tell me of what this is about i would appreciate

Tipsarević: Nisam propali teniser
Petak, 21. novembar 2008. 12:27

U jednom trenutku na meč od 20 najboljih, na kraju kao 49. teniser sveta. Da je u maju dobio meč osmine finala Mastersa u Hamburgu protiv Španca Montanjesa, narednog ponedeljka osvanuo bi kao član Top 20 društva, možda i kao igrač iz prvih deset, ali to se nije dogodilo.

Umesto velikog proboja u svetski teniski vrh, usledio je pad... Na kraju, Janko Tipsarević će 2008. godinu pamtiti po - povredama.

U intervjuu za "Sportski žurnal", Beograđanin prepričava šta ga je sve zadesilo u godini na izmaku, koju je završio operacijom nosa.

"Sezonu sam završio ranije zbog operacije nosa, kako bih olakšao disanje. Taj problem me je mučio od detinjstva, ali sam ga stalno odlagao. Govorio sam sebi da mi to ne smeta toliko, a onda kada dođe sredina sezone, osetim koliko mi smeta. Još imam rane u nosu, ali za nekih mesec dana ću osetiti koliko je to poboljšanje", kaže Tipsarević, rođen 1984. godine.

"Kada podvučem crtu, pamtiću dobre stvari. Ali, generalno gledano, glavni cilj koji sam postavio, da sezonu završim u prvih 30, nisam ispunio. Glavni krivac sam ja. Ne ostaje mi drugo, nego opet da stavim glavu u rudnik i nastavim još jače sa treninzima", samokritičan je Janko.

Teniseru koji nije navikao da se povlači teško je pao veliki broj povreda...

"Nikada u životu nisam imao toliko povreda. Povukao sam se sa tri turnira, pet puta sam iskrenuo zglob, a četiri puta predao mečeve. Od Olimpijskih igara non-stop nosim steznik za zglobove. Pokušaću da se naviknem, jer znam da oni slabe zglobove, ali stalno ću igrati s njima, jer ne mogu da izdržim pritisak nove povrede".

Pobeđivao najbolje, ali to nije naplatio

Sve je bilo dobro do turnira u Barseloni proletos.

"Sezona je išla fenomenalno do malo pre Rolan Garosa. U Barseloni sam iskrenuo zglob i sve je krenulo naopako. Mada nije samo to razlog. Nekoliko puta sam pobedama nad favoritima otvarao sebi žrebove, ali nisam uspevao to da iskoristim. Savladao sam četiri igrača iz prvih deset, ali što zbog malera, što zbog povreda, što zbog loše igre, nisam uspeo to maksimalno da iskoristim".

Ipak, u moru pehova, Otvoreno prvenstvo Engleske ostaće u lepom sećanju našem Dejvis kup reprezentativcu.

"Vimbldon mi je ostao u sjajnom sećanju, jer sam dobro igrao, pobedio Rodika, potom odigrao fantastično protiv Tursunova u tri seta, prvi put stigao do osmine finala na Gren Slemu, ali onda sam istegao prepone protiv Šitlera... Da je bio bilo koji drugi teniser, ne bih ni igrao taj meč. Ne želim da se vadim na povrede, ali zaista je u ovoj godini bilo previše malera, nadam se da dogodine neće biti tako".

Koliko je Janko ozbiljan u nameri da u 2009. godini nadoknadi propušteno govori i podatak da nova sezona za njega počinje već - 24. novembra!

"U ponedeljak počinjem pripreme u Barseloni. To su najteži dani u sezoni, malo sam se ugojio zbog netreniranja posle operacije nosa. Dve nedelje ću biti u Španiji, potom idem u Austriju, u Sent Anton, na egzibicioni turnir, a probaću i da skijam. Posle toga ću se vratiti u Barselonu, pa Beograd. Prvi put posle ko zna koliko sezona, dočekaću Novu godinu kod kuće".

Prvi takmičarski meč odigraće već nekoliko dana kasnije u Indiji.

"Prvi turnir igram u Čenaju u Indiji, od 5. januara, pa slede Sidnej i Melburn. Posle toga, u februaru ću 99 odsto igrati evropske turnire po dvoranama".

"Želja u 2009. godini je da budem nosilac na Rolan Garosu, što sam uspeo i ove sezone".

Deli trenera sa Felisijanom Lopezom

Na tom putu će mu i dalje pomagati trener Žozep Perlas, s tim što će imati i kolegu na treninzima - Felisijana Lopeza, levorukog Španca.

"Kada smo Perlas i ja zimus potpisivali ugovor, bila je opcija da može da se ubaci još jedan igrač u saradnju. Albert Kosta je do sada bio trener Felisijana Lopeza, dogodine će verovatno postati selektor Španije, pa je vršio pritisak na Perlasa da preuzme Felisijana".

To što će "deliti" trenera sa Lopezom, Tipsareviću uopšte ne smeta.

"Nemam ništa protiv, dobro se poznajemo, sa njim sam do sada najviše trenirao kada sam bio u Barseloni. Čak ću moći da računam na Perlasa više nedelja nego u ovoj godini, a ja nisam teniser kome je trener stalno neophodan".

"Lopez i ja smo u Madridu napravili skicu kalendara i već smo se složili oko nastupa na 19 turnira, tako da će sve biti jednostavno. Za ostalih nekoliko, napravićemo kompromis. Dobro je što on nije klasični španski šljakaš, nego kao i ja, više voli brze terene u dvoranama".

Slobodne dane pre početka priprema, Tipsarević je iskoristio da se oproba pred kamerama, ali ne kao do sada u reklamama, već u TV seriji Gorčina Stojanovića pod nazivom - Ono kao ljubav.

"Glumio sam u seriji na poziv mog prijatelja Sergeja Trifunovića. Sve je bilo kao da sam pravi glumac. Poslao mi je tekst, koji sam pročitao i svideo mi se. Serija je dobra. Nisam se pojavio samo u jednoj sceni, nego u tri-četiri i morao sam da probam da zaista glumim. Nije kao u reklami, gde uvek ispadnem loše, jer imam dve sekunde da pokažem paštetu", slikovit je Tipsarević.

Ulogu iz serije on ne želi da prenese i na teren.

"Igram propalog tenisera, koji ne može da pogodi forhend. Imao sam čak i jedan čas glume kod Sergeja. Njegova ideja je bila da glumim, a ne samo da se pojavim i budem to što jesam, teniser. Nadam se ne propali", poručuje Tipsarević.

(MONDO)

Ŕs vezes o teu maior inimigo és tu próprio.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." Albert Einstein

ju_lopes is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 11-22-2008, 01:55 PM   #201
country flag teR
Registered User

teR's Avatar

teR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond reputeteR has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by ju_lopes View Post
I found this article but i don't speak serbian lol
so if anyone who speaks it can tell me of what this is about i would appreciate

Tipsarević: Nisam propali teniser
Petak, 21. novembar 2008. 12:27

U jednom trenutku na meč od 20 najboljih, na kraju kao 49. teniser sveta. Da je u maju dobio meč osmine finala Mastersa u Hamburgu protiv Španca Montanjesa, narednog ponedeljka osvanuo bi kao član Top 20 društva, možda i kao igrač iz prvih deset, ali to se nije dogodilo.

Umesto velikog proboja u svetski teniski vrh, usledio je pad... Na kraju, Janko Tipsarević će 2008. godinu pamtiti po - povredama.

U intervjuu za "Sportski žurnal", Beograđanin prepričava šta ga je sve zadesilo u godini na izmaku, koju je završio operacijom nosa.

"Sezonu sam završio ranije zbog operacije nosa, kako bih olakšao disanje. Taj problem me je mučio od detinjstva, ali sam ga stalno odlagao. Govorio sam sebi da mi to ne smeta toliko, a onda kada dođe sredina sezone, osetim koliko mi smeta. Još imam rane u nosu, ali za nekih mesec dana ću osetiti koliko je to poboljšanje", kaže Tipsarević, rođen 1984. godine.

"Kada podvučem crtu, pamtiću dobre stvari. Ali, generalno gledano, glavni cilj koji sam postavio, da sezonu završim u prvih 30, nisam ispunio. Glavni krivac sam ja. Ne ostaje mi drugo, nego opet da stavim glavu u rudnik i nastavim još jače sa treninzima", samokritičan je Janko.

Teniseru koji nije navikao da se povlači teško je pao veliki broj povreda...

"Nikada u životu nisam imao toliko povreda. Povukao sam se sa tri turnira, pet puta sam iskrenuo zglob, a četiri puta predao mečeve. Od Olimpijskih igara non-stop nosim steznik za zglobove. Pokušaću da se naviknem, jer znam da oni slabe zglobove, ali stalno ću igrati s njima, jer ne mogu da izdržim pritisak nove povrede".

Pobeđivao najbolje, ali to nije naplatio

Sve je bilo dobro do turnira u Barseloni proletos.

"Sezona je išla fenomenalno do malo pre Rolan Garosa. U Barseloni sam iskrenuo zglob i sve je krenulo naopako. Mada nije samo to razlog. Nekoliko puta sam pobedama nad favoritima otvarao sebi žrebove, ali nisam uspevao to da iskoristim. Savladao sam četiri igrača iz prvih deset, ali što zbog malera, što zbog povreda, što zbog loše igre, nisam uspeo to maksimalno da iskoristim".

Ipak, u moru pehova, Otvoreno prvenstvo Engleske ostaće u lepom sećanju našem Dejvis kup reprezentativcu.

"Vimbldon mi je ostao u sjajnom sećanju, jer sam dobro igrao, pobedio Rodika, potom odigrao fantastično protiv Tursunova u tri seta, prvi put stigao do osmine finala na Gren Slemu, ali onda sam istegao prepone protiv Šitlera... Da je bio bilo koji drugi teniser, ne bih ni igrao taj meč. Ne želim da se vadim na povrede, ali zaista je u ovoj godini bilo previše malera, nadam se da dogodine neće biti tako".

Koliko je Janko ozbiljan u nameri da u 2009. godini nadoknadi propušteno govori i podatak da nova sezona za njega počinje već - 24. novembra!

"U ponedeljak počinjem pripreme u Barseloni. To su najteži dani u sezoni, malo sam se ugojio zbog netreniranja posle operacije nosa. Dve nedelje ću biti u Španiji, potom idem u Austriju, u Sent Anton, na egzibicioni turnir, a probaću i da skijam. Posle toga ću se vratiti u Barselonu, pa Beograd. Prvi put posle ko zna koliko sezona, dočekaću Novu godinu kod kuće".

Prvi takmičarski meč odigraće već nekoliko dana kasnije u Indiji.

"Prvi turnir igram u Čenaju u Indiji, od 5. januara, pa slede Sidnej i Melburn. Posle toga, u februaru ću 99 odsto igrati evropske turnire po dvoranama".

"Želja u 2009. godini je da budem nosilac na Rolan Garosu, što sam uspeo i ove sezone".

Deli trenera sa Felisijanom Lopezom

Na tom putu će mu i dalje pomagati trener Žozep Perlas, s tim što će imati i kolegu na treninzima - Felisijana Lopeza, levorukog Španca.

"Kada smo Perlas i ja zimus potpisivali ugovor, bila je opcija da može da se ubaci još jedan igrač u saradnju. Albert Kosta je do sada bio trener Felisijana Lopeza, dogodine će verovatno postati selektor Španije, pa je vršio pritisak na Perlasa da preuzme Felisijana".

To što će "deliti" trenera sa Lopezom, Tipsareviću uopšte ne smeta.

"Nemam ništa protiv, dobro se poznajemo, sa njim sam do sada najviše trenirao kada sam bio u Barseloni. Čak ću moći da računam na Perlasa više nedelja nego u ovoj godini, a ja nisam teniser kome je trener stalno neophodan".

"Lopez i ja smo u Madridu napravili skicu kalendara i već smo se složili oko nastupa na 19 turnira, tako da će sve biti jednostavno. Za ostalih nekoliko, napravićemo kompromis. Dobro je što on nije klasični španski šljakaš, nego kao i ja, više voli brze terene u dvoranama".

Slobodne dane pre početka priprema, Tipsarević je iskoristio da se oproba pred kamerama, ali ne kao do sada u reklamama, već u TV seriji Gorčina Stojanovića pod nazivom - Ono kao ljubav.

"Glumio sam u seriji na poziv mog prijatelja Sergeja Trifunovića. Sve je bilo kao da sam pravi glumac. Poslao mi je tekst, koji sam pročitao i svideo mi se. Serija je dobra. Nisam se pojavio samo u jednoj sceni, nego u tri-četiri i morao sam da probam da zaista glumim. Nije kao u reklami, gde uvek ispadnem loše, jer imam dve sekunde da pokažem paštetu", slikovit je Tipsarević.

Ulogu iz serije on ne želi da prenese i na teren.

"Igram propalog tenisera, koji ne može da pogodi forhend. Imao sam čak i jedan čas glume kod Sergeja. Njegova ideja je bila da glumim, a ne samo da se pojavim i budem to što jesam, teniser. Nadam se ne propali", poručuje Tipsarević.

(MONDO)
Traduction please!

Gaston Gaudio | Janko Tipsarevic | David Ferrer | Marcos Baghdatis | Novak Djokovic

~ puno srece, najbolji si, nikada ne sumnjaj u to. Gde god da si, uvek cu biti uz tebe ~
teR is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 12-02-2008, 05:36 PM   #202
country flag zsanika
Registered User

zsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond repute

http://www.tennistrophy.net/index.php?id=2
Janko in St. Anton
zsanika is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 12-10-2008, 05:06 PM   #203
country flag *Ljubica*
Occasional Visitor

*Ljubica*'s Avatar

Some more details from the St.Anton tournament:-

Spielplan für Mittwoch, 10. Dezember 2008 (Beginn 18.00 Uhr)
Evgeny KOROLEV (RUS) – Janko TIPSAREVIC (SRB)
Patty SCHNYDER (SUI) – Patricia MAYR (AUT)
Robin SÖDERLING (SWE) – Jarkko NIEMINEN (FIN)

Spielplan für Donnerstag, 11. Dezember 2008 (Beginn 18.00 Uhr)
Philipp KOHLSCHREIBER (GER) – Evgeny KOROLEV (RUS)
Sybille BAMMER (AUT) – Sofia ARVIDSSON (SWE)
Stefan KOUBEK (AUT) – Loser of SÖDERLING vs. NIEMINEN

Spielplan für Freitag, 12. Dezember 2008 (Beginn 18.00 Uhr)
Womens Final
Philipp KOHLSCHREIBER (GER) – Janko TIPSAREVIC (SRB)
Stefan KOUBEK (AUT) – Winner of SÖDERLING vs. NIEMINEN

Spielplan für Samstag, 13. Dezember 2008
18.30 Uhr (Exhibition): Novak DJOKOVIC (SRB) – Marat SAFIN (RUS)
20.15 Uhr: Mens Final

Old 12-11-2008, 10:04 AM   #204
country flag zsanika
Registered User

zsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond reputezsanika has a reputation beyond repute

Korolev def. Tipsarevic 7-6 6-3
Soderling def. Nieminen 6-3 7-6
zsanika is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 12-14-2008, 12:34 PM   #205
country flag *Ljubica*
Occasional Visitor

*Ljubica*'s Avatar

Because Safin was injured at the last minute, Janko stepped in last night to play against Nole in a one-set exhibition match in St. Anton. Janko won it 8-9 (4-7). Scoring was to have a tie-break at 8-8 Here is a pic of them together after the match
Attached Images
File Type: jpg 3201.jpg (63.4 KB, 17 views)

Old 01-09-2009, 02:22 PM   #206
country flag ju_lopes
Registered User

ju_lopes's Avatar

ju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond reputeju_lopes has a reputation beyond repute

Full of choices

There’s life outside the tennis court for Serb player Janko Tipsarevic

Janko Tipsarevic grew weary of his forehand’s tussle with life’s existential questions. The 24-year-old tennis player from Serbia — exhibiting a multi-dimension that’s rare in men’s tennis — took to voraciously absorbing Fyodor Dostoevsky and Friedrich Nietzsche, before sport’s inherent insignificance took precedence.

“I like to read. But I have not been reading much for the past one-and-a-half years. For me, reading is a great way to kill time. It is a good habit, but sometimes it can affect your world.

“However much you like a book or an author, at the end, you should create you own opinion and put what’s in it, aside. One should not completely get into what one is reading. I found that it was coming in the way of my life and the way I saw the world around me, so I’ve given it a break now. But I still enjoy reading a lot of other books,” says the Serb, who’s in the city for the Chennai Open tennis tournament.

Tattoo talk

The Serb’s fetish for tattoos, that delightfully outlandish art form, has been documented well enough as the most intriguing dimension to his personality.

‘Beauty will save the world’ from Dostoevsky’s ‘The Idiot’ shares space with Japanese script and other designs. Interestingly, he is also the first tennis player to have air-time dedicated to an alleged tattoo, that of a quote from Arthur Schopenhauer. “There are personal reasons behind that (The Idiot) tattoo. I don’t like to talk about that too much. It’s just something I like doing. For example, I decided to get one in Japanese, but I don’t have a reason. It’s just something I like.”

The Serb’s good looks, expansive shot-making and academic and literary leanings have earned him a female fan following in Serbia rivalling that of countryman Novak Djokovic, and a chance to appear on a television programme.

Donning many hats

“I was asked to do a part in a television serial. It was quite an enjoyable experience. It will be out soon and I think I did pretty good. I do enjoy doing things outside of tennis. I’m doing a doctorate in sports management now. Tennis isn’t going to be a permanent feature in my life, so I have to be prepared,” he says.

Tipsarevic’s success as a tennis player from war-torn Serbia along with Novak Djokovic, Jelena Jankovic and Ana Ivanovic has been one of the game’s most heartening stories.

Handling success

“It’s been great for our country. We’d be lying if we said we didn’t enjoy the popularity. But honestly, I’m not as popular as Novak, Jelena or Ana. So, it’s not as difficult. When I go to a pub or some place with Novak, I get to see the phenomenal kind of popularity he enjoys. It’s fun, but that kind of fame I cannot handle. The popularity I have now, I’m comfortable with.”

NANDITA SRIDHAR

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." Albert Einstein

Old 01-19-2009, 03:38 AM   #207
country flag Jelena_78
Registered User

Jelena_78's Avatar

Jelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond reputeJelena_78 has a reputation beyond repute

Tipsarevic making his own name

Monday 19 January 2009
By Amy Blake

Janko Tipsarevic may not be as well known as his compatriot Novak Djokovic on the global stage, but in Australia he is remembered as the man who almost dumped Roger Federer in the third round of the Australian Open 2008.

A packed Rod Laver arena crowd watched intensely, jaws hitting their laps, for four hours and 27 minutes before Federer eventually shut the door on Tipsarevic with a 10-8 scoreline in the fifth set.

In 2009, Serbia’s men’s No.2 has returned to Melbourne Park with his first ATP Top 50 ranking after making steady progress in 2008, and has found he is not so anonymous.

“I learnt a lot from last year’s experience. I like to play in Australia … There are a lot of Serbian fans here who know me now, so I have support and I have a feeling like I am at home,” a relaxed Tipsarevic explained.

On the eve of his first round match, he admitted to not knowing much about his opponent, having never played Spain’s Oscar Hernandez before.

“When you say ‘Spanish’, the first association that you have in your mind is clay. So, Hernandez is no different; his game is about playing very far from the baseline, playing heavy top-spin.

“I need to stay aggressive, I don’t need to chase or give him time to think … If I start pressing him from the beginning, then I think I am a big favourite to win the match.”

An opening-round win could see Tipsarevic play world No. 19 Marin Cilic, and a good result against the recently-crowned Chennai Open champion could see him move onto bigger and better things.

“I definitely like playing more on big courts. The good thing is that I am not afraid of them, I don’t have a fear from big names or centre courts and I am not afraid to beat players on them.”

After losing to Lleyton Hewitt in the third round of the Sydney International last week, Tipsarevic said he was most worried about the Australian summer.

“When I finished my match against Lleyton, I was so frustrated (that) I said to my coach, ‘Next three practices in Melbourne, I want to practice from 12 in the afternoon till 3’, the hottest part of the day.

“I definitely need to learn how to deal with the heat, because if I am the kind of player who can not play in these circumstances, then I’m never going to be in the top.”

Does the friendly Serb think he can take out the Australian Open crown this year?

“That is very hard, but I definitely know that I can beat on hard court anybody in the world - if I play good (and) if I stay focused for the whole match.

“To be on top, it is a matter of having the same feeling that you can beat anyone in the world throughout the set, match, tournament, part of the year and whole season. And then season after season. The longer you can hold it, the better you are going to be and the more tournaments you will win.”

And while being on top and showing the world what he can do is high on Tipsarevic’s to-do list, he has to survive today first.

“It doesn’t really matter if you have 15,000 people watching you or five. It’s just you and the other guy, and if you improve in the tournament and progress, then sooner than later you will get a chance to play in the big stage and have a chance for the world to see you.”

Tipsarevic pumps his fist after a point

http://www.australianopen.com/en_AU/...262678546.html

Janko Tipsarević

Novak Đoković | Roger Federer | Marcos Baghdatis | Mikhail Youzhny | Andy Murray | Grigor Dimitrov | Juan Martin Del Potro

Old 01-21-2009, 06:09 AM   #208
country flag Jelena_78
Registered User

Jelena_78's Avatar

Janko will play in Rotterdam and Belgrade (Gemax Challenger).

He was supposed to play ATP Zagreb, but it was too late when he realised he forgot to apply so now he says it's actually good, cause 3 weeks in a row would be too much
Obviously he loves playing in Belgrade and chose CH insted of Marseille.
Looking forward to seeing him soon Probably Viktor too

Janko Tipsarević

Old 01-21-2009, 03:04 PM   #209
country flag *Ljubica*
Occasional Visitor

*Ljubica*'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Jelena_78 View Post
Janko will play in Rotterdam and Belgrade (Gemax Challenger).

He was supposed to play ATP Zagreb, but it was too late when he realised he forgot to apply so now he says it's actually good, cause 3 weeks in a row would be too much
Obviously he loves playing in Belgrade and chose CH insted of Marseille.
Looking forward to seeing him soon Probably Viktor too
These guys all need good secretaries to help them remember to apply and sign in and stuff

Good that you can get to see him play soon though

Old 03-01-2009, 04:38 PM   #210
country flag ju_lopes
Registered User

ju_lopes's Avatar

Obradović zna Nadalove mane Nedelja, 1. mart 2009. 17:11

Veći deo Dejvis kup reprezentacije Srbije je stigao u Benidorm.

Selektor Bogdan Obradović i Nikola Pilić su na poprištu borbe sa vlasnikom "salatare", koja počinje u petak, a teren su već osetili Viktor Troicki i Janko Tipsarević.

Očekuje se i skori dolazak Novaka Đokovića i Nenada Zimonjića.

"Nole stiže u top formi, a njegova pobeda u Dubaiju je svima povećala samopouzdanje. Pogotovo zato što je savladao Ferera, sa kojim se već u petak možda ponovo sretne. Možda baš zato selektor Španije Kosta pruži priliku Robredu umesto Ferera", izjavio je Bogdan Obradović za "Sportski Žurnal".

Selektor Srbije tvrdi da je na slatkim mukama. Ne može da odluči ko će igrati u singlu pored Novaka Đokovića.

"Nismo još odlučili, šanse su 50-50 odsto. Viktor je u usponu, a Janko na putu povratka u staru formu".

Nije stoprocentno sigurno ni ko će igrati u subotu u dublu.

"Planiramo Zimonjića i Đokovića, ali odluka će zavisiti i od toga koliko Nole bude umoran posle prvog dana".

Španci imaju mnogo problema u dublu. Standardni par neće igrati, jer je Fernando Verdasko povređen, a Felisijano Lopez rovit.

Obradović smatra da Španci imaju dva hendikepa, oba vezana za Rafaela Nadala.

"Prvi je što je još rovit, nije igrao u Dubaiju... A drugi je jer nije igrao na šljaci od prošlog leta i sigurno je da nije u uobičajenoj formi".

I to nije kraj mana svetskog "broja 1" koje bi srpski teniseri možda mogli da iskoriste.

"Nije učestvovao u osvajanju pehara u Dejvis kupu, pa će mu želja za dokazivanjem doneti dodatni pritisak", uverava Bogdan Obradović.

Domaćini duela prvog kola Dejvis kupu u Benidormu privode radove kraju. Na stadionu na kome će se igrati mečevi montirane su tribine sa 17.000 mesta.

(MONDO)

Reply

Thread Tools

Posting Rules