tennis cafe` - Page 9 - MensTennisForums.com

MensTennisForums.com

MenstennisForums.com is the premier Men's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!

Reply

Old 03-05-2006, 10:41 AM   #121
country flag Iza
Registered User

Iza's Avatar

Iza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond repute
Default Re: tennis cafe`

ma...deci nu vreau sa par disperata sau ceva....da ieri Isa si cu mine aveam un avantaj de 2-1 asupra lu Rosie si partenreru ei....si azi vad k ei au castigat in TB!!!!! Si nu priecep cum, pt k eu l-am ales pe Lucho k il bate pe Juani...si acuma scoru ii 2-2...asta nu inseamna ca lor le-o pus pick-u corect si noua nu? sau nu conteaza pt ca meciu era tie-breaker ? ca in mod normal trebuia sa fie 3-2 pt noi...nu?
Originally Posted by El Mundo
Sergio Ramos joined in the fun, proving he can do anything; he shines as a centre back, as a right back and as a striker.
My pink ego box

Last edited by Iza : 03-05-2006 at 10:47 AM.
Iza is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old 03-05-2006, 10:49 AM   #122
country flag scythe19pro
Registered User

scythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Iza
ma...deci nu vreau sa par disperata sau ceva....da ieri Isa si cu mine aveam un avantaj de 2-1 asupra lu Rosie si partenreru ei....si azi vad k ei au castigat in TB!!!!! Si nu priecep cum, pt k eu l-am ales pe Lucho k il bate pe Juani...si acuma scoru ii 2-2...asta nu inseamna ca lor le-o pus pick-u corect si noua nu? sau nu conteaza pt ca meciu era tie-breaker ? ca in mod normal trebuia sa fie 3-2 pt noi...nu?
trebuia sa va puna pick-ul, si daca dupa asta era egalitate ajungeai in TB. O fi facut managerul o greseala. Vb. cu el.
scythe19pro is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-05-2006, 10:51 AM   #123
country flag Iza
Registered User

Iza's Avatar

Iza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond reputeIza has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by scythe19pro
trebuia sa va puna pick-ul, si daca dupa asta era egalitate ajungeai in TB. O fi facut managerul o greseala. Vb. cu el.

pai i-am trimis PM lu ala.....k atunci ar fi trebuit sa fie 3-2 pt noi si nu mai conta TBul.....acuma sper sa-mi raspunda....ca is fff. confuza
Sergio Ramos joined in the fun, proving he can do anything; he shines as a centre back, as a right back and as a striker.
My pink ego box
Old 03-05-2006, 10:59 AM   #124
country flag scythe19pro
Registered User

scythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond repute

Hope everything works out Felicitari pt. inca un titlu TT Eu ma feresc cat de mult pot de zgura. Cele mai proste rezultate ale mele au venit pe zgura. La FO anul trecut in PAW cred ca am terminat ultima :retard:, iar la celelalte turnee mici (tot pe zgura) - tot printre ultimii am terminat. Inca n-am jucat pe iarba Deocamdata hard-ul rocks (dupa cum se vede si din sig-ul meu)
Old 03-05-2006, 11:01 AM   #125
country flag Iza
Registered User

Iza's Avatar

eu is ok pe zgura...dar nu inteleg de ce la PAW am ales sa joc Memphis si Vegas....is pe ultimele locuri...mai bine jucam in turneele pe zgura...
My pink ego box
Old 03-05-2006, 11:12 AM   #126
country flag scythe19pro
Registered User

Eu m-am lacomit la Dubai ca e turneu puternic cu multe puncte. Dupa primul tur eram pe 7 (aveam 5 din 5), insa au urmat niste alegeri cat se poate de proaste si am cazut in final pana pe 31 Am de aparat vreo 200 de puncte de anul trecut in PAW acu la IW si Miami (au fost primele mele turnee de PAW ) si apoi pot sta linistita pana la USO ca nu mai am nimic de aparat.
Old 03-05-2006, 01:54 PM   #127
country flag scythe19pro
Registered User

Mai vreti bancuri?

Examen oral la politehnica, profu super-dur. Intra primul student, profu` il intreaba: -Sa zicem ca esti intr-un tren,e foarte cald, ce faci?
Studentul: -Deschid geamul.
profu: -Cu ce viteza intra vantul in compartiment?
studentul: -Nu stiu…
profu: -Ne vedem la toamna!
Povesteste studentul cand iese afara la ceilalti .. Intra o colega ..aceeasi intrebare, raspunsul:
-Dau bluza jos..
-Dar inca e cald, zice profu’
-Dau fusta jos..
-Dar inca e cald ..
-Dau tot jos..
-Dar daca tot e cald?
-Poa` sa ma f**a tot compartimentu’ dar io geamu nu-l deschid
------------------------------------------------------------------
Atacul de Cord şi Comoţia Cerebrală stau pe zidul cimitirului şi fac conversaţie.
O babă trece prin apropiere. Atacul de Cord zice:
- Asta-i a mea! Pocneste din degete şi baba face un infarct şi moare. După un timp, prin zonă trece o blondă.
Comoţia Cerebrală zice:
- Asta-i a mea! Şi pocneşte din degete, şi pocneşte, şi pocneşte, şi pocneşte, şi pocneşte...
--------------------------------------------------------------------------------
1. Engleza pentru incepatori: (English for beginners)

Traduceti in engleza:
... Trei vrajitoare privesc trei ceasuri Swatch.
Care vrajitoare priveste care ceas Swatch?

Si acum, in engleza:
... Three witches watch three Swatch watches.
Which witch watches which Swatch watch?

2. Engleza pentru avansati: (advanced English)

Traduceti in engleza:
... Trei vrajitoare transsexuale privesc trei butoane pe ceasuri Swatch.
Care vrajitoare transsexuala priveste care buton de ceas Swatch?

Si acum in engleza:
... Three switched witches watch three Swatch watch switches.
Which switched witch watches which Swatch watch switch?

3. Engleza pentru experti: (English for experts)

Traduceti in engleza:
... Trei curve vrajitoare elvetience care doresc sa fie curve vrajitoare transsexuale elvetience, vor sa priveasca trei butoane pe ceasuri elvetiene Swatch.
Care curva vrajitoare elvetianca - care doreste sa fie curva vrajitoare transsexuale elvetianca - vrea sa priveasca care buton de ceas Swatch?

Traducerea in engleza:
.. Three swiss witch-bitches, who wish to be switched swiss witch-bitches, wish to watch three swiss Swatch watch switches.
Which swiss witch-bitch who wishes to be a switched swiss witch-bitch, wishes to watch which swiss Swatch watch switch?
---------------------------------------------------------------------------------
In sala de operatie (chirurgul catre asistent):
- Anestezie.
- De-a noastra sau de import?
- De import.
- De import s-a terminat.
- Atunci de-a noastra.
- Nani, nani...
---------------------------------------------------------------------------------
Metoda logica de vanat iepuri:

Materiale necesare:

O caramida, un morcov si un pumn de piper.

Mod de operare:

Te duci in padure si pui caramida intr-un loc deschis, unde poate fi observata cu usurinta. Peste caramida asezi morcovul, iar peste morcov presari piperul. Apoi, te ascunzi in desis. Iepurele vine, vede morcovul, da sa-l manance, inspira piperul, stranuta si se da cu capul de caramida.

Metoda logica de vanat ursi:

Materiale necesare:

Un cub mare de gheata, o oglinda mare si un sac de faina.

Mod de operare:

Iei toate materialele si le duci in padure. Sprijini oglinda de un copac, pui cubul de gheata langa oglinda, apoi iei sacul de faina in spinare si te sui in copac. Ursul vine, vede oglinda si, curios, se admira. Ursul isi pipaie pectoralii si gandeste: "Ce muschiulos sunt!" Apoi isi va pipai blana, spunandu-si: "Doamne, ce blana matasoasa am!" In timpul asta, tu, care esti in copac, chiar deasupra lui, il picuri cu faina pe spate, pentru ca el nu-i atent. Ursul se va intoarce putin cu spatele si se va admira: "Mama, ce fese tari am! Sunt mandria acestei paduri!" In timpul asta, ii dai cu faina pe burta, ca nu-i atent. Ursul se va intoarce din nou cu fata la oglinda si va observa ca e alb complet. "Te pomenesti ca sunt urs polar", va gandi el. In momentul ala, va observa si cubul de gheata: "E clar. Sunt urs polar! Si, daca sunt urs polar, e logic sa stau pe gheata". Ursul se va aseza cu fundul pe cubul de gheata. Nefiind urs polar, va raci. Dupa ce raceste, il prinzi mult mai usor.

Metoda logica de vanat crocodili:

Materiale necesare:

Un sezlong, un volum de poezie contemporana, o luneta, o penseta si o cutiuta.

Mod de operare:

Te duci pe malul Nilului, sau unde stii tu ca sunt crocodili, te intinzi pe sezlong, iei volumul de poezie tanara si te apuci sa citesti. Fiind poezie tanara, adormi imediat. Crocodilul te vede si-si zice: "Hopa! Micul dejun" Se apropie si da sa te manance, moment in care observa volumul de poezie contemporana si, curios, incepe sa-l rasfoiasca. Fiind poezie tanara, adoarme imediat. Tu, care-ai adormit inaintea lui, logic, te si trezesti inaintea lui. Iei luneta, o tii invers si te uiti la crocodil. Iei penseta si-l pui in cutiuta.
-----------------------------------------------------------------------
Mesterul Manole, cocotat pe schele, spoia tavanul manastirii. Ramane fara var in galeata. De lene sa se dea jos de pe schele, urla la unul dintre cei noua mesteri mari, calfe si zidari:
- Macheeee! Var!
Mache, rezemat de zidul manastirii, fumand, cu sticla de bere langa el, raspunde, in glas cu o lene colosala:
- Mache love, not var...

Last edited by scythe19pro : 03-05-2006 at 01:59 PM.
Old 03-05-2006, 02:25 PM   #128
country flag scythe19pro
Registered User

Cateva vorbe de duh

Inteligenta ma urmareste. ....dar eu sunt mai rapid.
A studia insteamna a te indoi de inteligenta colegului de banca.
Munca nu a omorat niciodata pe nimeni......dar de ce sa risti?
Alcoolul omoara incet incet......nu conteaza, nu ma grabesc.
Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi......trage si impinge.
De ce sa bei si sa conduci ....cand poti sa fumezi si sa zbori
Old 03-05-2006, 03:02 PM   #129
country flag Iza
Registered User

Iza's Avatar

tare
btw......o uitat sa updateze scorurile => am piedut finala no lasa k si aia ii buna
nu stit dk transimte telesportu IW? si cam cat din el (adik 1 meci pe zi ) ?
My pink ego box
Old 03-05-2006, 03:16 PM   #130
country flag scythe19pro
Registered User

Quote:
Originally Posted by Iza
btw......o uitat sa updateze scorurile => am piedut finala no lasa k si aia ii buna

Quote:
Originally Posted by Iza
nu stit dk transimte telesportu IW? si cam cat din el (adik 1 meci pe zi ) ?
According to TV Mania astia dau:
- duminica 22.00 - 00.00
- luni de la 23.30 - 00.00 cred ca e o greseala
- marti 00.30 - 03.00
- miercuri 21.30 - 00.00
- joi 22.30 - 00.00
si deocamdata atat ca s-a terminat revista

cate 1 meci amarat/zi sau in cel mai fericit caz 2/zi
Da' MD-ul incepe de vineri nu?
Old 03-05-2006, 06:08 PM   #131
country flag Iza
Registered User

Iza's Avatar

vreau mai muuuuuuult
crek vineri incepe...asa ma dispera k atata se lalaiesc astia pana sa inceapa turneu......
sper k miami sa aiba ore mai putin imposibile. btw...Telesport au anumiti preferati pe care ii dau?
My pink ego box
Old 03-05-2006, 10:01 PM   #132
country flag Mara_M
Registered User

Mara_M's Avatar

Mara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by scythe19pro
Eu m-am lacomit la Dubai ca e turneu puternic cu multe puncte. Dupa primul tur eram pe 7 (aveam 5 din 5), insa au urmat niste alegeri cat se poate de proaste si am cazut in final pana pe 31 Am de aparat vreo 200 de puncte de anul trecut in PAW acu la IW si Miami (au fost primele mele turnee de PAW ) si apoi pot sta linistita pana la USO ca nu mai am nimic de aparat.
mie imi zici?de pe 4 am ajuns pe 19!jim era in spatele meu si a win!

Quote:
Originally Posted by musefanatic
Well you're welcome to share me bed with me

Quote:
Originally Posted by Huff
Do look, imperial shadow - the Romanian nation,
At Dana, Miru, Iza, your mighty progenies,
With racquets like steel and hearts of fire impetuous,
It's either "Win this match or f**k off!"
Remember, life is short, break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably and never regret anything that made you smile
Mara_M is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-05-2006, 10:16 PM   #133
country flag scythe19pro
Registered User

Quote:
Originally Posted by Iza
vreau mai muuuuuuult
I know, I know I feel your pain too
Quote:
Originally Posted by Iza
btw...Telesport au anumiti preferati pe care ii dau?
din cate stiu eu nu. Ori dau primele meciuri ale zilei, ori sesiunea de seara (daca exista). Never smth. in between De la QF (inclusiv) in sus o sa dea tot
Old 03-05-2006, 10:36 PM   #134
country flag Mara_M
Registered User

Mara_M's Avatar

Mara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond repute

pai ce dau de vineri?calificari!am auzit k pe miercuri iese draw!

Quote:
Originally Posted by musefanatic
Well you're welcome to share me bed with me

Quote:
Originally Posted by Huff
Do look, imperial shadow - the Romanian nation,
At Dana, Miru, Iza, your mighty progenies,
With racquets like steel and hearts of fire impetuous,
It's either "Win this match or f**k off!"
Remember, life is short, break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably and never regret anything that made you smile
Mara_M is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-05-2006, 10:40 PM   #135
country flag scythe19pro
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mara_M
pai ce dau de vineri?calificari!
nu calificari, ci MD Pai sunt 96 de pozitii in MD. D-aia incepe de vineri. Daca ar fi fost 64 atunci ar fi inceput de luni
Reply

Thread Tools

Posting Rules