Davis Cup 2006 - Page 4 - MensTennisForums.com

MensTennisForums.com

MenstennisForums.com is the premier Men's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!

Reply

Old 02-11-2006, 03:44 PM   #46
country flag Mara_M
Registered User

Mara_M's Avatar

Mara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond repute
Default Re: Davis Cup 2006

andrei rocks!

Quote:
Originally Posted by musefanatic
Well you're welcome to share me bed with me

Quote:
Originally Posted by Huff
Do look, imperial shadow - the Romanian nation,
At Dana, Miru, Iza, your mighty progenies,
With racquets like steel and hearts of fire impetuous,
It's either "Win this match or f**k off!"
Remember, life is short, break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably and never regret anything that made you smile
Mara_M is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old 02-13-2006, 11:09 AM   #47
country flag r_alynutza_86
Registered User

r_alynutza_86's Avatar

r_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond repute
Unhappy Re: Davis Cup 2006

AM pierdut (
r_alynutza_86 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 02-13-2006, 06:14 PM   #48
country flag teo_honey
Registered User

teo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond repute

Hey, is noua pe aici. N-a iesit prea rau intalnirea pana la urma, nu?? Cel putin dupa parerea mea... Victoria lui Andrei a fost SUUUPER, nu ma prea asteptam. Restul a fost destul de prevazut. Mai putin retragerea lui Victor. Poor him! Oricum, oare pe cine intalnim pt baraj?? Ma gandesc k ramanem in grupa mondiala totusi, la echipa noastra... Sper!
teo_honey is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 02-13-2006, 07:15 PM   #49
country flag r_alynutza_86
Registered User

r_alynutza_86's Avatar

r_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond reputer_alynutza_86 has a reputation beyond repute
Talking Re: Davis Cup 2006

Explicati-mi si mie plz c e ala un baraj
r_alynutza_86 is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 02-13-2006, 07:31 PM   #50
country flag Diana_rom
Registered User

Diana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond reputeDiana_rom has a reputation beyond repute

N-am vazut meciurile de duminica si ma intrebam daca le-a vazut careva sa-mi spuna cum a jucat andrei vs blake.Dupa ce se va retrage pavel no davis cup for the romanians.Hanescu n-a reusit mari victorii in cupa davis,horia e promitator mai ales ca se antreneaza in Florida,dar e prea young,trifu e sabau e deja cam batran ca sa fac performanta.Asa fain a fost ultimul an pt tenisul romanesc...Dintr-o data ma simt
Cel mai rau imi pare pt poor Andrei,el e asa un big romanian si joaca atat de motivat in cupa davis,pariez ca intr-un meci cu roddick intr-un alt turneu nu ar fi jucat asa bine.Unii comentatorii au zis ca e cel mai mare jucator roman de la nastase si tiriac incoace.Totally agree with that!Poate dupa retragere o sa primeasca ceva post in FRT,numai ca daca nevasta lui e nemtoaica sunt putine sanse sa se intample asta.Asa ca nu o sa-l mai vedem dupa aia la tv.Cand vad ca sunt si alti fani ai lui Andrei din alte tari si care au reusit sa-l vada,iar eu din romania nu l-am vazut niciodata ma simt foarte de fapt nu am reusit sa vad niciodata un meci de tenis live.This fucking life is so damn unfair.Mi-ar placea sa-l vad inainte sa se retraga dar not going to hapen that.This message sounds very lame,I know dar nu ma pot abtine.Trebiua sa spun astea.
Diana_rom is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 02-13-2006, 07:48 PM   #51
country flag teo_honey
Registered User

teo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond reputeteo_honey has a reputation beyond repute

Asa se numeste urmatorul meci al Romaniei din Cupa Davis. De baraj. Sa ramana in gr. mondiala. Nu-mi zi k nu stiai...

In alta ordine de idei, Blake nu a jucat cu Andrei, ci cu Tecau. K si asa nu mai era nici o sansa, deci era inutil sa joace Andrei. Good training 4 Tecau. 6-1 7-5 pt Blake. N-am vazut meciul, dar setul al doilea pare strans. Primul... nu prea...

Diana, si eu la fel k tine! N-am fost la nici un turneu in viata mea, nici din cele mai nashpa si mai neinsemnate! Si cred k ai dreptate in privinta lui Andrei. N-o sa-l mai vedem, desi a facut atatea pt tenisul din tara asta! E super, mai ales in Cupa Davis! Oare cand se va ridica un nou Pavel?? (
Old 02-13-2006, 07:50 PM   #52
country flag teo_honey
Registered User

corect, Spania si Elvetia.... very surprising. Yikes!!
Old 02-13-2006, 08:16 PM   #53
country flag teo_honey
Registered User

Quote:
Originally Posted by viorela_pax

Teo
What?? Ce-am zis?

Viorela! Rom Open ar fi o idee, dar pt cineva kre nu stie pe nimeni in tot bucureshtiu... e ceva mai greu...
Dar ar fi super interesant...
Old 02-13-2006, 09:38 PM   #54
country flag scythe19pro
Registered User

scythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by viorela_pax
Pai, echipele din grupa mondiala care au pierdut acum in primul tur (8 echipe) si echipele castigatoare din grupele zonale I (cate 2 echipe x 4 grupe = 8 echipe) vor juca in septembrie(in a2a jum a lunii de obicei) un baraj ( World Group Play-off competition ) pt a ramane/ accede in grupa mondiala.

*echipe, grupe...echipe, grupe... sper ca ai inteles *
asteptam totusi o explicatie mai clara

In aprilie se anunta de obicei draw-ul pt play-off-uri.

Acum, am si eu o intrebare : la tragerea la sorti, e posibil sa picam cu o tara din grupa mondiala, care a pierdut in primul tur? Pana acum am observat ca nu, da' ce stiu eu!! Astept sa ma lumineze cineva (ca tot zicea Teo ca ar trebui sa trecem usor de baraj...au pierdut si Spania si Elvetia in primul tur )
Tarile din grupa mondiala care pierd in primul tur vor fi capi de serie in play-off-uri, deci nu pot juca una impotriva celeilalte.
Barajul il vom juca cu una din invingatoarele dintre tarile astea:
Cehia - Maroc
Italia - Luxemburg
Serbia si Muntenegru - Marea Britanie
Ukraina - Belgia
Ecuador - Brazilia
Mexic - Canada
Corea - Taiwan
Japonia - Tailanda

Asta e de pe site-ul DC:
Quote:
In the first round of the Europe/Africa Zone, Serbia & Montenegro has won through to a second round tie with Great Britain, and Luxembourg advances to face Italy.
In the second round of the Asia/Oceania Zone, Chinese Taipei will be at home to Korea, and Thailand will host Japan, after the four nations scored first round victories this weekend.

Mexico has reached the second round of the Americas Zone and will take on Canada, while Ecuador awaits the winner of Peru and Brazil.

The winners of April's Group I second round ties will advance to the World Group Play-offs.
Jucam acasa cu:
Cehia (conduce cu 3-1 in intalnirile directe)
Maroc (1-1)
Italia (3-1)
Serbia & Muntenegru (2-2)
Marea Britanie (4-4)
Ecuador (0-1)
Brazilia (1-2)
Mexic (0-1)

In deplasare:
Belgia (1-5)
Canada (0-1)

Tragere la sorti:
Luxemburg
Ucraina
Corea
Chinese Taipei
Japonia
Tailanda
scythe19pro is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 02-13-2006, 09:43 PM   #55
country flag scythe19pro
Registered User

scythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond reputescythe19pro has a reputation beyond repute

aaa, nici eu n-am vazut vreodata un meci live Poate se tine Tiriac de cuvant sa aduca Kitzbuel-ul la Mamaia ca sa ma duc si eu, ca in Bucuresti n-am sanse sa ajung
Old 02-13-2006, 09:46 PM   #56
country flag scythe19pro
Registered User

Sper sa nu picam cu Belgia sau Cehia X-man, Oli, Birdman sau Sexypanek nu sunt de nasul nostru. Nu vad ce sanse avem cu ei.
Old 02-13-2006, 09:56 PM   #57
country flag Mara_M
Registered User

Mara_M's Avatar

Mara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond reputeMara_M has a reputation beyond repute

1:jucam cu echipele ce vor sa promoveze,da la anu in primu tur
2:aflam de apste cu cine jucam(iar el sta cozonacu in gat )
3:cik andrei mai joaca vreo 2 ani deci
4:abia astept sa jucam acasa si vreau kitzbuhelul ala la mamaia
5ai sa stii k nu e asa greu sa te descurci in buc,mai ales k arenele sunt aproape de centru..dana sa nu te prind ca nu vii la open
6ai vio,mergea si tecau nu au primit ajutor de al federatie cand aveau 17-18 ani si erau campioni la wimbledon,i-au dat lu costa!au si ei nevoie de putin ajutor ca sa se lanseze in tenisul mare!

Quote:

Quote:
Remember, life is short, break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably and never regret anything that made you smile
Old 02-13-2006, 09:57 PM   #58
country flag scythe19pro
Registered User

thanks Vio
Old 02-13-2006, 09:58 PM   #59
country flag Mara_M
Registered User

Mara_M's Avatar

pai da n-am jucat cu ucraina acu vreo 6 ani?sau era ungaria?

Quote:

Quote:
Old 02-13-2006, 10:00 PM   #60
country flag Mara_M
Registered User

Mara_M's Avatar

Quote:
Originally Posted by scythe19pro
Sper sa nu picam cu Belgia sau Cehia X-man, Oli, Birdman sau Sexypanek nu sunt de nasul nostru. Nu vad ce sanse avem cu ei.

de ce nu i-au invins pecretinoizi la baraju de anu trecut?

Quote:

Quote:
Reply

Thread Tools

Posting Rules