Mate Delic - Page 4 - MensTennisForums.com

MensTennisForums.com

MenstennisForums.com is the premier Men's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!

Reply

Old 05-18-2014, 03:33 PM   #46
country flag Deathless Mortal
♤23♤

Deathless Mortal's Avatar

Deathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond repute
Default Re: Mate Delic

vs. Przysiezny in R1

"a kad me opet gore vrati zahvalit' ću Mu prvo
što nam je dao komad zemlje što je za sebe sačuv'o"
Deathless Mortal is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old 05-20-2014, 12:35 PM   #47
country flag Deathless Mortal
♤23♤

Deathless Mortal's Avatar

Deathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond reputeDeathless Mortal has a reputation beyond repute

Def. Przysiezny 7-5 7-5, into top 200
Faces Dustin Brown tomorrow

"a kad me opet gore vrati zahvalit' ću Mu prvo
što nam je dao komad zemlje što je za sebe sačuv'o"
Deathless Mortal is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 05-20-2014, 12:41 PM   #48
country flag daddy
-LIFETIME MEMBER-

daddy's Avatar

daddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond repute

Now that's a great win!
Old 05-21-2014, 05:32 PM   #49
country flag Greco
Registered User

Greco's Avatar

Greco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond repute

Delic beats Brown 63 60 !!!

In 1/4 against Kohlschreiber

Touch me, touch me, don't be shy, I'll lay down face up this time, under you like a G.U.Y.

Croatian Tennis on facebook★
Greco is online now View My Blog!   Reply With Quote
Old 05-21-2014, 07:34 PM   #50
country flag networthy
Registered User

networthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond repute

Up to 183 in the live rankings! His rise in the last few months has been stunning
networthy is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 05-21-2014, 08:06 PM   #51
country flag petar_pan
Banned!

petar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond repute

He is very promising. This is will be his and Borna's year.
petar_pan is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 05-21-2014, 10:04 PM   #52
country flag Greco
Registered User

Greco's Avatar

Greco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond reputeGreco has a reputation beyond repute

http://www.vecernji.hr/tenis/menadze...gnorira-938572

His new manager is Ivan Ljubicic !

Touch me, touch me, don't be shy, I'll lay down face up this time, under you like a G.U.Y.

Old 05-22-2014, 12:57 AM   #53
country flag Greco
Registered User

Greco's Avatar

Quote:
Kad su Kaštelani Mate Delić (20) i njegov godinu dana mlađi brat Duje bili mali, otac ih je u šest sati ujutro odveo ispred splitskog škvera, piše Max!

- Da vide kako se teško zarađuje kruh - objašnjava tata Miroslav.

Dečki su tako shvatili da u životu treba zapeti. U svemu što rade, pa tako i u tenisu koji su poželjeli trenirati.

- Počeo sam trenirati s pet godina zajedno s bratom Dujom. Trener nam je bio otac Miroslav koji je i danas s nama. U naš tenis utkano je puno znoja, truda, rada i ljubavi. Duje igra futurese i ima nekoliko osvojenih turnira u parovima, a tenisom se bavi i moj drugi brat Domagoj. Ima 14 godina, žestok je i jak i ima želju da nas pretekne - kaže danas Mate, koji krupnim koracima grabi prema vrhu svjetskog tenisa. Nakon što je od posljednjih 14 susreta na challengerima dobio čak 11, sasvim se približio ulasku u Top 200.

U vezi s Goranom i Ljubom

Dva od spomenuta tri poraza doživio je od Talijana Bolellija koji je nekad bio među 30 najboljih na svijetu.

- Bolelli je odličan igrač i nije lako igrati s njim. No, ni vremenski uvjeti u Tunisu, prije svega jak vjetar, nisu nam dopuštali da odigramo kvalitetan meč - objašnjava Mate.

A na upit je li stigao što vidjeti od Tunisa, odgovara:

- Nažalost, nisam vidio ništa od Tunisa. Nije bilo vremena za razgledavanje. Sa mnom je bio moj kondicijski trener Umberto, pa sam se posvetio isključivo mečevima i treninzima. No, organizacija turnira bila je na visokoj razini.

Ne skriva svoje velike ambicije u ovoj godini.

- Cilj mi je ove sezone ući u Top 150. Prijave za Roland Garros su gotove, pa ću s 265. mjestom, koje sam imao u trenutku prijavljivanja, teško upasti u kvalifikacije. Nadam se da ću nastupiti u Umagu. Ne želim razmišljati o pozivnici nego se usredotočiti na svoju igru i na što bolje rezultate.

Tko god je Matu vidio na djelu, ima samo riječi pohvale za njegovo tenisko umijeće.

- U stalnom sam kontaktu s Ljubičićem i Ivaniševićem, velika su mi podrška i pomažu mi svojim savjetima. Ivan je moj menadžer. Njegov tim u svakom trenutku zna što treba napraviti i zaista mi je zadovoljstvo raditi s njima - napomenuo je najstariji od braće Delić, bivši polufinalist juniorskoga Roland Garrosa.

- Matu je nahvalio i Novak Đoković s kojim je trenirao na Australian Openu 2011., i to gotovo cijeli turnir. Podsjetio ga je na Del Potra. Tad smo vidjeli koliko je Đoković veliki sportaš, kako u njemu nema nimalo prepotencije. Mate i on izgradili su lipi odnos - nadovezao se tata Miroslav.

Otac: Svima iste šanse

No, Delići nisu baš najzadovoljniji odnosom HTS-a prema Mati. Sin ističe:

- Moj odnos s HTS-om je dobar, ali odnos njegovih čelnika prema meni i mnogim drugim igračima nije dobar. Mislim da bi više trebali pomagati mladim igračima, a ne čekati da oni sami nešto naprave pa ih tek onda prigrliti. Šteta je što ja nisam upoznao ni predsjednika Saveza, ni direktora, ni izbornika...

Otac Miro dodaje:

- Znam da Savez nema puno novca, ali svi bi trebali imati iste šanse. A ne da jedan godišnje dobije 100.000 kuna a neki, kao moj sin, samo 30.000. I u reprezentaciji bi trebalo biti više mladih igrača u timu, da osjete ozračje, kao što to, primjerice, rade Srbi.

Old 05-22-2014, 12:26 PM   #54
country flag petar_pan
Banned!

petar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond reputepetar_pan has a reputation beyond repute

Momak je pravi. Veliki radnik i postenjacina za razliku od onog kicosa Pavica koji zato nece nista ni postici u singlu. A ima talenta u izoblju ali nece radit.
Stari od ovoga je cujem velika budala i branitelj, neki ludjak. Tako sam bar cuo od Kastelana iako se ovdje cini skroz ok tip.
petar_pan is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 05-23-2014, 03:04 PM   #55
country flag daddy
-LIFETIME MEMBER-

daddy's Avatar

daddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond reputedaddy has a reputation beyond repute

It's amazing how much did he improve in just 3 months. I will be surprise if he's not top 100 by the end of the year. It's great to see that Ivan is his manager. At his age it's important to have somebody with experience to guide him thru.
Old 05-23-2014, 03:26 PM   #56
croat123
Registered User

croat123's Avatar

croat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond reputecroat123 has a reputation beyond repute

i thought he really played well today until he lost steam/got nervous in the third set.
what a great week!
Old 05-23-2014, 06:26 PM   #57
country flag daddy
-LIFETIME MEMBER-

daddy's Avatar

Does anyone know when is he playing next?
Old 05-23-2014, 09:20 PM   #58
country flag Greco
Registered User

Greco's Avatar

9.6. CH Caltanissetta €106.5K+H (MD)
16.6. Wimbledon Q

Old 05-24-2014, 08:32 AM   #59
country flag networthy
Registered User

networthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond reputenetworthy has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by daddy View Post
It's amazing how much did he improve in just 3 months.
He was outside the top 400 as recently as mid-January and now #184 in the live rankings
Old 05-24-2014, 08:36 AM   #60
country flag networthy
Registered User

Quote:
Originally Posted by networthy View Post
It's interesting: Delic was always ranked lower than Pavic in the juniors and, until very recently, also in the pros.
And now Mate Pavic is #504 while Delic is #184 in the live rankings
Reply

Thread Tools

Posting Rules