Re: Tennis Tippis # Casablanca - commit to only ATP Africa
TT Schedule of Play
Code:
[B]Singles:[/B]
Saturday ~ TT QR1
Sunday ~ TT QF
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT 16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT F
[B]Doubles:[/B]
Saturday ~ TT Q1
Sunday ~ TT FQ
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT F
OOP for Saturday
Frantisek CERMAK (CZE) v Guillermo OLASO (ESP) SR1 PTS
Alexander PEYA (AUT) v Roberto CARBALLES BAENA (ESP) SR2 PTS
Alessandro GIANNESSI (ITA) v Gianluca NASO (ITA) SR3 PTS
Henri LAAKSONEN (SUI) v Potito STARACE (ITA) SR4 PTS
Pablo CARRENO-BUSTA (ESP) v Matwe MIDDELKOOP (NED) SR5 PTS
Marc GICQUEL (FRA) v Mohamed Ali KRAIMI (MAR) SR6 PTS
Sandro EHRAT (SUI) v Lamine OUAHAB (ALG) SR7 PTS
Michal SCHMID (CZE) v Ken SKUPSKI (GBR) SR8 PTS
Ayoub CHAKROUNI (MAR) v Dominic THIEM (AUT) SR9 PTS
Rafael MAZON-HERNANDEZ (ESP) v Khalid ALLOUCH (MAR) SR10 PTS
Florent SERRA (FRA) v Reda KARAKHI (MAR) SR11 PTS
Yassine IDMBAREK (MAR) v Sergio GUTIERREZ-FERROL (ESP) SR12 PTS
Soufiane SAHLI (MAR) v Philipp OSWALD (AUT) SR13 PTS
Bjorn PHAU (GER) v Youssef TAMIMOUNT (MAR) SR14 PTS
Mohamed ADNAOUI (MAR) v Michal MERTINAK (SVK) SR15 PTS
Filippo VOLANDRI (ITA) v Omar EL HIZAZ (MAR) SR16 PTS
Matches count for the first qualifying round in singles and doubles
Matches start at
10.00 am LOCAL TIME
Please send your picks to
Marto
OOP for Sunday
Michal SCHMID (CZE) vs. Henri LAAKSONEN (SUI) PTS1
Guillermo OLASO (ESP) vs. Pablo CARENNO-BUSTA (ESP) SR2
Bjorn PHAU (GER) vs. Michal MERTINAK (SVK) SR3
Dominic THIEM (AUT) vs. Gianluca NASO (ITA) SR4
Philipp OSWALD (AUT) vs. Yassine IDMBAREK (MAR) SR5
Florent SERRA (FRA) vs. Rafael MAZON-HERNANDEZ (ESP) SR6
Filippo VOLANDRI (ITA) vs. Roberto CARBALLES BAENA (ESP) SR7
Marc GICQUEL (FRA) Vs. Sandro EHRAT (SUI) SR8
Matches count for the final qualifying round in singles and doubles
Matches start at
11.00 am LOCAL TIME/1pm CEST
Please send your picks to
Marto
Monday OOP
Tommy ROBREDO (ESP) vs. Guillaume RUFIN (FRA) PTS1
Florent SERRA (FRA) vs. Pablo CARRENO-BUSTA (ESP) PTS2
Fillippo VOLANDRI (ITA) vs. Philipp OSWALD (AUT) PTS3
Marc GICQUEL (FRA) vs. Dominic THIEM (AUT) PTS4
Bjorn PHAU (GER) vs. Henri LAAKSONEN (SUI) PTS5
Mehdi ZIADI (MOR) vs. Blaz KAVCIC (SLO) PTS6
Matches count for day 1/1 in singles and day 1/2 doubles
Send all picks to
Marto before 1pm CEST
OOP for Tuesday
Tobias KAMKE (GER) vs. Jurgen MELZER (AUT) PTS1
Pablo ANDUJAR (ESP) vs. Pablo CARRENO-BUSTA (ESP) SR2
Grega ZEMLJA (SLO) vs. Matthias BACHINGER (GER) SR3
Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) vs. Albert MONTANES (ESP) SR4
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) vs. Daniel GIMENO-TRAVER (ESP) SR5
Paul-Henri MATHIEU (FRA) vs. Filippo VOLANDRI (ITA) SR6
Aljaz BEDENE (SLO) vs. Marc GICQUEL (FRA) SR7
Younes RACHIDI (MAR) vs. Henri LAAKSONEN (SUI) SR8
Matches count for day 1/1 in singles and day 1/2 doubles
Send all picks to
Marto before
1pm CEST
OOP for Wednesday
Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) vs. Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) SR5
Tommy ROBREDO (ESP) vs. Tobias KAMKE (GER) SR6
Benoit PAIRE (FRA) vs. Aljaz BEDENE (SLO) SR7
Robin HAASE (NED) vs. Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) SR8
Steve DARCIS (BEL) vs. Kenny DE SCHEPPER (FRA) SR9
Stanislas WAWRINKA (SUI) vs. Blaz KAVCIC (SLO) SR10
Matches count for day 1/2 in singles and doubles QF
Send all picks to
Marto before
1pm CEST
OOP for Thursday
Pablo CARRENO-BUSTA (ESP) vs. Kevin ANDERSON (RSA) PTS1
Filippo VOLANDRI (ITA) vs. Martin KLIZAN (SVK) SR2
Robin HAASE (NED) vs. Kenny DE SCHEPPER (FRA) SR3
Grega ZEMLJA (SLO) vs. Henri LAAKSONEN (SUI) SR4
Matches count for day 2/2 in singles and doubles QF
Send all picks to
Marto before
1pm CEST
OOP for Friday
Robin HAASE (NED) vs. Martin KLIZAN (SVK) PTS1
Benoit PAIRE (FRA) vs. Tommy ROBREDO (ESP) SR2
Grega ZEMLJA (SLO) vs. Kevin ANDERSON (RSA) SR3
Stanislas WAWRINKA (SUI) vs. Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) SR4
Matches count for day 1/1 in singles and doubles SF
Send all picks to
Marto before
2pm CEST