Centre Court
starting at 10:00
WS Round of 32 (1) HENIN-HARDENNE Justine vs VENTO-KABCHI Maria
followed by
MS Round of 32 HAAS Tommy vs (2) RODDICK Andy
WS Round of 32 MATEVZIC Maja vs (6) WILLIAMS Venus
not before 17:00
MS Round of 32 (3) MOYA Carlos vs ROCHUS Olivier
Court 1
starting at 10:00
MS Round of 32 (5) FERRERO Juan Carlos vs FISH Mardy
followed by
WS Round of 32 (3) MYSKINA Anastasia vs BRANDI Kristina
WS Round of 32 CAMERIN Maria Elena vs (2) MAURESMO Amelie
not before 17:00
MS Round of 32 n/a n/a vs BERDYCH Tomas
Court 2
starting at 10:00
WS Round of 32 (5) KUZNETSOVA Svetlana vs MORIGAMI Akiko
followed by
MS Round of 32 LOPEZ Feliciano vs (9) SAFIN Marat
WS Round of 32 (9) PETROVA Nadia vs n/a n/a
not before 17:00
MS Round of 32 NIEMINEN Jarkko vs MIRNYI Max
Court 3
starting at 10:00
MS Round of 32 JOHANSSON Joachim vs LJUBICIC Ivan
followed by
MS Round of 32 (14) KIEFER Nicolas vs (INV) BAGHDATIS Marcos
WS Round of 32 ZULUAGA Fabiola vs (7) SUAREZ Paola
not before 17:00
WS Round of 32 (14) FARINA ELIA Silvia vs RAYMOND Lisa
Court 4
starting at 10:00
WS Round of 32 HANTUCHOVA Daniela vs (10) SCHNYDER Patty
followed by
WS Round of 32 n/a n/a vs MOLIK Alicia
not before 17:00
MS Round of 32 HRBATY Dominik vs DENT Taylor
Court 5
starting at 10:00
MS Round of 32 (16) GONZALEZ Fernando vs (WC) LEE Hyung Taik
followed by
WS Round of 32 (8) SUGIYAMA Ai vs (WC) PEREBIYNIS Tetyana
not before 17:00
MS Round of 32 CLEMENT Arnaud vs KARLOVIC Ivo
Court 6
starting at 10:00
WS Round of 32 (INV) WIDJAJA Angelique vs (12) SPREM Karolina
followed by
MS Round of 32 n/a n/a vs SPADEA Vincent
not before 17:00
WS Round of 32 (16) RUBIN Chanda vs (WC) BLACK Cara
Court 7
starting at 10:00
WS Round of 32 (11) SCHIAVONE Francesca vs CHO Yoon Jeong
followed by
MS Round of 32 YOUZHNY Mikhail vs NOVAK Jiri
Court 8
starting at 10:00
WS Round of 32 PRATT Nicole vs GARBIN Tathiana
followed by
MS Round of 32 n/a n/a vs (15) ROBREDO Tommy
Court 9
starting at 10:00
MS Round of 32 CALLERI Agustin vs ANDREEV Igor
followed by
MS Round of 32 (8) GROSJEAN Sebastien vs (WC) ARTHURS Wayne
starting at 10:00
WS Round of 32 (1) HENIN-HARDENNE Justine vs VENTO-KABCHI Maria
followed by
MS Round of 32 HAAS Tommy vs (2) RODDICK Andy
WS Round of 32 MATEVZIC Maja vs (6) WILLIAMS Venus
not before 17:00
MS Round of 32 (3) MOYA Carlos vs ROCHUS Olivier
Court 1
starting at 10:00
MS Round of 32 (5) FERRERO Juan Carlos vs FISH Mardy
followed by
WS Round of 32 (3) MYSKINA Anastasia vs BRANDI Kristina
WS Round of 32 CAMERIN Maria Elena vs (2) MAURESMO Amelie
not before 17:00
MS Round of 32 n/a n/a vs BERDYCH Tomas
Court 2
starting at 10:00
WS Round of 32 (5) KUZNETSOVA Svetlana vs MORIGAMI Akiko
followed by
MS Round of 32 LOPEZ Feliciano vs (9) SAFIN Marat
WS Round of 32 (9) PETROVA Nadia vs n/a n/a
not before 17:00
MS Round of 32 NIEMINEN Jarkko vs MIRNYI Max
Court 3
starting at 10:00
MS Round of 32 JOHANSSON Joachim vs LJUBICIC Ivan
followed by
MS Round of 32 (14) KIEFER Nicolas vs (INV) BAGHDATIS Marcos
WS Round of 32 ZULUAGA Fabiola vs (7) SUAREZ Paola
not before 17:00
WS Round of 32 (14) FARINA ELIA Silvia vs RAYMOND Lisa
Court 4
starting at 10:00
WS Round of 32 HANTUCHOVA Daniela vs (10) SCHNYDER Patty
followed by
WS Round of 32 n/a n/a vs MOLIK Alicia
not before 17:00
MS Round of 32 HRBATY Dominik vs DENT Taylor
Court 5
starting at 10:00
MS Round of 32 (16) GONZALEZ Fernando vs (WC) LEE Hyung Taik
followed by
WS Round of 32 (8) SUGIYAMA Ai vs (WC) PEREBIYNIS Tetyana
not before 17:00
MS Round of 32 CLEMENT Arnaud vs KARLOVIC Ivo
Court 6
starting at 10:00
WS Round of 32 (INV) WIDJAJA Angelique vs (12) SPREM Karolina
followed by
MS Round of 32 n/a n/a vs SPADEA Vincent
not before 17:00
WS Round of 32 (16) RUBIN Chanda vs (WC) BLACK Cara
Court 7
starting at 10:00
WS Round of 32 (11) SCHIAVONE Francesca vs CHO Yoon Jeong
followed by
MS Round of 32 YOUZHNY Mikhail vs NOVAK Jiri
Court 8
starting at 10:00
WS Round of 32 PRATT Nicole vs GARBIN Tathiana
followed by
MS Round of 32 n/a n/a vs (15) ROBREDO Tommy
Court 9
starting at 10:00
MS Round of 32 CALLERI Agustin vs ANDREEV Igor
followed by
MS Round of 32 (8) GROSJEAN Sebastien vs (WC) ARTHURS Wayne