Re: Tennis Tipping #24a Bytom. Play with me again
Schedule of Play
Code:
[B][U]TT SCHEDULE[/U][/B]
[B]SINGLES:[/B]
Saturday ~ TT Q1 & (Q2)
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
[B]DOUBLES:[/B]
Saturday ~ TT Q1 & (Q2)
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
Sunday
Pere RIBA (ESP) vs Facundo BAGNIS (ARG) SR1 PTS
Match counts for day 2/2 final in singles and doubles
Send pick to
goldenoldie before start of play 1.30 p.m. CEST
Saturday
Marius COPIL (ROU) vs Matthias BACHINGER (GER) SR2
Facundo BAGNIS (ARG) vs Matthias BACHINGER (GER) SR2
Pere RIBA (ESP) vs Jaroslav POSPISIL (CZE) SR3
Jerzy JANOWICZ (POL) vs Jaroslav POSPISIL (CZE) SR3
Matches count for day 1/2 TT Final in singles and doubles.
Send picks to
goldenoldie before 10.30 a.m. CEST.
Friday
Paul CAPDEVILLE (CHI) vs Matthias BACHINGER (GER) SR1 PTS
Marius COPIL (ROU) vs Facundo BAGNIS (ARG) SR2
Jaroslav POSPISIL (CZE) vs Nikola MEKTIC (CRO) SR3
Pere RIBA (ESP) vs Jerzy JANOWICZ (POL) SR4
Matches count for a 1 day semi-final in both singles and doubles
Send picks to goldenoldie BEFORE 10.00 A.M. CEST
Please don't be late.
Thursday
Thomas SCHOOREL (NED) vs Jerzy JANOWICZ (POL) SR1 PTS
Jorge AGUILAR (CHI) vs Marius COPIL (ROU) SR2
Facundo BAGNIS (ARG) vs Martin KLIZAN (SVK) SR3
Pere RIBA (ESP) vs Pablo SANTOS (ESP) SR4
Matches count for day 2/2 of quarter-finals singles and doubles
Send picks to
goldenolie by 11.00 a.m. CEST (or start of play if earlier)
Wednesday
Nikola MEKTIC (CRO) vs Catalin GARD (ROU) SR5
Jaroslav POSPISIL (CZE) vs Adrian GARCIA (CHI) SR6
Paul CAPDEVILLE (CHI) vs Adam KELLNER (HUN) SR7
Matthias BACHINGER (GER) vs Oscar HERNANDEZ (ESP) SR8
Matches count for day 1/2 Quarter-final in both singles and doubles
Send picks to
goldenoldie before 11.00 a.m. CEST.
Tuesday
Please note that the 2 rescheduled matches from MOnday still count for the first round of singles
Martin Slanar (AUT) vs Martin KLIZAN (SVK) SR1 PTS
Jorge AGUILAR (CHI) vs Jan MERTL (CZE) SR2 PTS
Grzegorz PANFIL (POL) vs Marius COPIL (ROU) SR3 PTS
Jerzy JANOWICZ (POL) vs Konst\antin KRAVCHUK (RUS) SR4 PTS
Juan-Pablo AMADO (ARG) vs Facundo BAGNIS (ARG) SR5 PTS
Andis JUSKA (LAT) vs Thomas SCHOOREL (NED) SR6 PTS
Nikola MEKTIC (CRO) vs Marko DANIS (SVK) SR7 PTS
Blazej KONIUSZ (POL) vs Adrian GARCIA (CHI) SR8 PTS
Malek JAZIRI (TUN) vs Pablo SANTOS(ESP) SR9 PTS
Pere RIBA (ESP) vs Vasek POSPISIL (CAN) SR10 PTS
Marches count for day 1/1 Round 2 singles and day 2/2 Round 1 doubles
Send picks to
goldenoldie before 10.00 a.m. CEST
Monday
Matthias BACHINGER (GER) vs Ivo KLEC (SVK) SR1 PTS
Jiri VANEK (CZE) vs Oscar HERNANDEZ (ESP) SR2 PTS
Catalin GARD (ROU) vs Attila BALAZS (HUN) SR3 PTS
Ivan SERGEYEV (UKR) vs Jaroslav POSPISIL (CZE) SR4 PTS
Adam KELLNER (HUN) vs Adam VEZMELKA (CZE) SR5 PTS
Paul CAPDEVILLE (CHI) vs Rafal GOZDUR (POL) SR6 PTS
Matches count for Day 1/1 singles and Day 1/2 doubles first round
Send picks to
goldenoldie before deadline 10.00 a.m. CEST. Please note deadline carefully.
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Brands 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Brands 6:7 7:6 6:1)