Re: Tennis Tipping # - Dubai - Please don't commit yet!
Schedule of Play
Code:
[B][U]TT SCHEDULE[/U][/B]
[B]SINGLES:[/B]
Saturday ~ TT Q1
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday ~ TT QF
Thursday ~ TT SF
Friday & Saturday ~ TT Final
[B]DOUBLES:[/B]
Saturday ~ TT Q1
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday ~ TT QF
Thursday ~ TT SF
Friday & Saturday ~ TT Final
Saturday
OOP for Saturday
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Tomas BERDYCH (CZE) PTS1
Matches will count for the singles and doubles finals. Day 2/2 for both.
Matches start at
19:00 local time (16:00 CET)
Please send your picks to
supertec.
Good luck
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Friday
OOP for Friday
Tomas BERDYCH (CZE) vs Roger FEDERER (SUI) SR2
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) SR3
Matches will count for the singles and doubles finals. Day 1/2 for both.
Matches start at
17:00 local time (14:00 CET)
Please send your picks to
supertec.
Good luck
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Thursday
OOP for Thursday
Nikolay DAVYDENKO (RUS) vs Roger FEDERER (SUI) PTS1
Dmitry TURSUNOV (RUS) vs Tomas BERDYCH (CZE) SR2
Juan Martin DEL POTRO (ARG) vs Daniel BRANDS (GER) SR3
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Andreas SEPPI (ITA) SR4
Matches will count for the singles and doubles semifinals. Day 1/1 for both.
Matches start at
14:00 local time (11:00 CET)
Please send your picks to
supertec.
Good luck
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Wednesday
OOP for Wednesday
Michael LLODRA (FRA) vs Dmitry TURSUNOV (RUS) PTS1
Lukas ROSOL (CZE) vs Andreas SEPPI (ITA) SR2
Daniel BRANDS (GER) vs Mikhail YOUZHNY (RUS) SR3
Nikolay DAVYDENKO (RUS) vs Victor HANESCU (ROU) SR4
Juan Martin DEL POTRO (ARG) vs Somdev DEVVARMAN (IND) SR5
Tobias KAMKE (GER) vs Tomas BERDYCH (CZE) SR6
Marcel GRANOLLERS (ESP) vs Roger FEDERER (SUI) SR7
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) SR8
Matches will count for the singles and doubles quarterfinals. Day 1/1 for both.
Matches start at
14:00 local time (11:00 CET)
Please send your picks to
supertec.
Good luck
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Tuesday
OOP for Tuesday
Janko TIPSAREVIC (SRB) vs Nikolay DAVYDENKO (RUS) PTS1
Juan Martin DEL POTRO (ARG) vs Marcos BAGHDATIS (CYP) SR2 (PTS2 for doubles)
Dmitry TURSUNOV (RUS) vs Jan HAJEK (CZE) SR3 (PTS3 for doubles)
Tobias KAMKE (GER) vs Mikhail KUKUSHKIN (KAZ) SR4 (PTS4 for doubles)
Marcel GRANOLLERS (ESP) vs Albert MONTANES (ESP) SR5 (PTS5 for doubles)
Jo-Wilfried TSONGA (FRA) vs Michael LLODRA (FRA) SR6 (PTS6 for doubles)
Victor HANESCU (ROU) vs Bernard TOMIC (AUS) SR7 (PTS7 for doubles)
Rajeev RAM (USA) vs Tomas BERDYCH (CZE) SR8 (PTS8 for doubles)
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Viktor TROICKI (SRB) SR9 (PTS9 for doubles)
Matches will count for the singles second round and doubles first round. Day 1/1 for singles, day 2/2 for doubles.
Matches start at
14:00 local time (11:00 CET)
Please send your picks to
supertec.
Good luck
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Monday
OOP for Monday
Paul-Henri MATHIEU (FRA) vs Andreas SEPPI (ITA) PTS1
David GOFFIN (BEL) vs Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) PTS2
Florent SERRA (FRA) vs Daniel BRANDS (GER) PTS3
Somdev DEVVARMAN (IND) vs Igor KUNITSYN (RUS) PTS4
Lukas ROSOL (CZE) vs Matteo VIOLA (ITA) PTS5
Blaz KAVCIC (SLO) vs Mikhail YOUZHNY (RUS) PTS6
Malek JAZIRI (TUN) vs Roger FEDERER (SUI) PTS7
Matches will count for the singles and doubles first round. Day 1/1 for singles, day 1/2 for doubles.
Matches start at
14:00 local time (11:00 CET)
Please send your picks to
supertec.
Good luck
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Qualy Sunday
OOP for Sunday
Daniel BRANDS (GER) vs Marco CHIUDINELLI (SUI) PTS1
Matthias BACHINGER (GER) vs Matteo VIOLA (ITA) SR2
Igor KUNITSYN (RUS) vs Ivan SERGEYEV (UKR) SR3
Carlos GOMEZ-HERRERA (ESP) vs Florent SERRA (FRA) SR4
Matches will count for the singles and doubles qualifying final round (day 1/1).
Matches start at
11:00 local time (8:00 CET)
Please send your picks to
supertec.
Good luck
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Qualy Saturday
OOP for Saturday
Marsel ILHAN (TUR) vs Ivan SERGEYEV (UKR) PTS1
Daniel BRANDS (GER) vs Karol BECK (SVK) PTS2
Michael YANI (USA) vs Florent SERRA (FRA) PTS3
Michael BERRER (GER) vs Igor KUNITSYN (RUS) PTS4
Marko DJOKOVIC (SRB) vs Matteo VIOLA (ITA) PTS5
Matthias BACHINGER (GER) vs Mohammad GHAREEB (KUW) PTS6
Andreas HAIDER-MAURER (AUT) vs Carlos GOMEZ-HERRERA (ESP) PTS7
Omar AWADHY (UAE) vs Marco CHIUDINELLI (SUI) PTS8
Matches will count for the singles and doubles qualifying first round (day 1/1).
Matches start at
11:00 local time (8:00 CET)
Please send your picks to
supertec.
Good luck
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)