Central court
Start Time 11:00
Women, Singles, Main Draw
Williams Serena (USA) vs Perebiynis Tatiana (UKR)
Not before 13:00
Men, Singles, Main Draw
Berrer Michael (GER) vs Youzhny Mikhail (RUS)
Not before 15:00
Women, Singles, Main Draw
Zvonareva Vera (RUS) vs Radwanska Agnieszka (POL)
Not before 16:30
Women, Singles, Main Draw
Safina Dinara (RUS) vs Chakvetadze Anna (RUS)
Not before 18:00
Men, Singles, Main Draw
Andreev Igor (RUS) vs Safin Marat (RUS)
followed by
Men, Singles, Main Draw
Davydenko Nikolay (RUS) vs Lapentti Nicolas (ECU)
Court 1
Start Time 11:00
Women, Doubles, Quarterfinal
Black Cara / Huber Liezel vs Mirza Sania / Schnyder Patty
followed by
Men, Doubles, Quarterfinal
Cibulec Tomas / Zovko Lovro vs Dlouhy Lukas / Vizner Pavel
Not before 13:00
Women, Singles, Main Draw
Vesnina Elena (RUS) vs Vaidisova Nicole (CZE)
followed by
Men, Singles, Main Draw
Murray Andy (GBR) vs Tipsarevic Janko (SRB)
followed by
Women, Doubles, Quarterfinal
Azarenka Victoria / Poutchek Tatiana vs Loit Emilie / Tu Meilen
Court 2
Start Time 13:30
Women, Doubles, Quarterfinal
Benesova Iveta / Voskoboeva Galina vs Peschke Kveta / Stubbs Rennae
followed by
Men, Doubles, Quarterfinal
Acasuso Jose / Hartfield Diego vs Cermak Frantisek / Friedl Leos
Start Time 11:00
Women, Singles, Main Draw
Williams Serena (USA) vs Perebiynis Tatiana (UKR)
Not before 13:00
Men, Singles, Main Draw
Berrer Michael (GER) vs Youzhny Mikhail (RUS)
Not before 15:00
Women, Singles, Main Draw
Zvonareva Vera (RUS) vs Radwanska Agnieszka (POL)
Not before 16:30
Women, Singles, Main Draw
Safina Dinara (RUS) vs Chakvetadze Anna (RUS)
Not before 18:00
Men, Singles, Main Draw
Andreev Igor (RUS) vs Safin Marat (RUS)
followed by
Men, Singles, Main Draw
Davydenko Nikolay (RUS) vs Lapentti Nicolas (ECU)
Court 1
Start Time 11:00
Women, Doubles, Quarterfinal
Black Cara / Huber Liezel vs Mirza Sania / Schnyder Patty
followed by
Men, Doubles, Quarterfinal
Cibulec Tomas / Zovko Lovro vs Dlouhy Lukas / Vizner Pavel
Not before 13:00
Women, Singles, Main Draw
Vesnina Elena (RUS) vs Vaidisova Nicole (CZE)
followed by
Men, Singles, Main Draw
Murray Andy (GBR) vs Tipsarevic Janko (SRB)
followed by
Women, Doubles, Quarterfinal
Azarenka Victoria / Poutchek Tatiana vs Loit Emilie / Tu Meilen
Court 2
Start Time 13:30
Women, Doubles, Quarterfinal
Benesova Iveta / Voskoboeva Galina vs Peschke Kveta / Stubbs Rennae
followed by
Men, Doubles, Quarterfinal
Acasuso Jose / Hartfield Diego vs Cermak Frantisek / Friedl Leos