Re: TT #23 - Monte Carlo
TT SCHEDULE
Code:
[B]SINGLES:[/B]
Saturday ~ TT Q1
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R64
Tuesday ~ TT R32
Wednesday ~ TT R16
Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
[B]DOUBLES:[/B]
Saturday ~ TT Q1
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT 32
Wednesday ~ TT R16
Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
Sunday OOP
Verdasco vs Nadal SR1 PTS
All picks to
l_mac before the deadline of 2.15pm CET.
Saturday OOP
Djokovic vs Verdasco SR2
Nadal vs Ferrer SR3
All picks to
l_mac before 1.30pm CET.
Friday OOP
Djokovic vs Nalbandian SR1 PTS
Nadal vs Ferrero SR2
Ferrer vs Kohlschreiber SR3
Verdasco vs Montanes SR4
All picks to
l_mac before 10.30 am CET
These picks count for the Singles and Doubles semi finals.
Thursday OOP
Jo-Wilfried TSONGA (FRA) vs Juan Carlos FERRERO (ESP) SR1 PTS
Tomas BERDYCH (CZE) vs Fernando VERDASCO (ESP) SR2
Novak DJOKOVIC (SRB) vs Stanislas WAWRINKA (SUI) SR3
Philipp PETZSCHNER (GER) vs Philipp KOHLSCHREIBER (GER) SR4
Tommy ROBREDO (ESP) vs David NALBANDIAN (ARG) SR5
Ivan LJUBICIC (CRO) vs David FERRER (ESP) SR6
Marin CILIC (CRO) vs Albert MONTANES (ESP) SR7
Michael BERRER (GER) vs Rafael NADAL (ESP) SR8
All picks to
l_mac and
-Evita- (don't forget the dashes) before the deadline of 10.30am CET.
Picks count for singles and doubles quarter finals.
Please everyone also send to -Evita-, because I'm not sure what time I can be online tomorrow, and hopefully she can post the diffs if I'm not around.
Wednesday OOP
J Melzer (AUT) vs P Petzschner (GER) SR1 PTS
A Seppi (ITA) vs A Montanes (ESP) SR2
D Nalbandian (ARG) vs M Youzhny (RUS) SR3
E Gulbis (LAT) vs S Wawrinka (SUI) SR4
I Ljubicic (CRO) vs M Llodra (FRA) SR5
P Kohlschreiber (GER) vs A Murray (GBR) SR6
T Robredo (ESP) vs V Troicki (SRB) SR7
J Monaco (ARG) vs M Berrer (GER) SR8
B Becker (GER) vs J Ferrero (ESP) SR9
A Golubev (KAZ) vs D Ferrer (ESP) SR10
T de Bakker (NED) vs R Nadal (ESP) SR11
N Djokovic (SRB) vs F Serra (FRA) SR12
All picks to [b[l_mac[/b] before the deadline of
10.30 am CET.
Picks count for Singles R3 and Doubles R2.
Tuesday OOP
M Cilic (CRO) vs I Andreev (RUS) SR1 PTS
J Tsonga (FRA) vs N Almagro (ESP) SR2
J Melzer (AUT) vs P Mathieu (FRA) SR3
A Montanes (ESP) vs M Baghdatis SR4
F Fognini (ITA) vs M Llodra (FRA) (CYP) SR5
F Serra (FRA) vs S Robert (FRA) SR6
T de Bakker (NED) vs E Schwank (ARG) SR7
V Troicki (SRB) vs L Kubot (POL) SR8
T Robredo (ESP) vs H Zeballos (ARG)SR9
T Berdych (CZE) vs R Gasquet (FRA) SR10
V Hanescu (ROU) vs S Wawrinka (SUI) SR11
J Benneteau (FRA) vs F Verdasco (ESP) SR12
All picks to
l_mac before the deadline of 10.30 am, CET.
FERNET & davidcuervacho please send to
-Evita-
Matches count for
Singles R2 and
Doubles R1, day 2.
Monday OOP
T Bellucci (BRA) vs P Kohlschreiber (GER) SR1 PTS
J Chardy (FRA) vs A Golubev (KAZ) SR2 PTS
G Garcia-Lopez (ESP) vs P Petzschner (GER) SR3 PTS
J Benneteau (FRA) vs O Dolgopolov Jr. (UKR) SR4 PTS
D Gimeno-Traver (ESP) vs R Gasquet (FRA) SR5 PTS
E Gulbis (LAT) vs M Chiudinelli (SUI) SR6 PTS
D Nalbandian (ARG) vs A Beck (GER) SR7 PTS
T Berdych (CZE) vs F Lopez (ESP) SR8 PTS
J Monaco (ARG) vs J Nieminen (FIN) SR9 PTS
N Almagro (ESP) vs S Greul (GER) SR10 PTS
M Granollers (ESP) vs J Ferrero (ESP) SR11 PTS
P Luczak (AUS) vs D Ferrer (ESP) SR12 PTS
All picks to
l_mac before the deadline of Monday, 10.30am CET.
FERNET and davidcuervacho please send to -Evita- (don't forget the dashes) as you are playing me in doubles (and maybe in singles too)
Matches count for Singles R1 day 1 of 1, and Doubles R1
day 1 of 2. Tomorrow's matches will count SRs 1-?? for doubles.
Please send picks in the requested format ie:
Code:
Federer 64 63
Murray 76 46 63
Good Luck!
Qualie Sunday OOP
Oleksandr DOLGOPOLOV JR. (UKR) vs Mischa ZVEREV (GER) SR1 PTS
Ivan NAVARRO (ESP) vs Daniel GIMENO-TRAVER (ESP) SR2
Peter LUCZAK (AUS) vs Igor KUNITSYN (RUS) SR3
Olivier ROCHUS (BEL) vs Andreas SEPPI (ITA) SR4
Thiemo DE BAKKER (NED) vs Teimuraz GABASHVILI (RUS) SR5
Michael BERRER (GER) vs Evgeny KOROLEV (KAZ) SR6
Igor ANDREEV (RUS) vs Simone BOLELLI (ITA) SR7
Jarkko NIEMINEN (FIN) vs Oscar HERNANDEZ (ESP) SR8
Arnaud CLEMENT (FRA) vs Andrey GOLUBEV (KAZ) SR9
Benjamin BALLERET (MON) vs Marcel GRANOLLERS (ESP) SR10
Bernard TOMIC (AUS) vs Benjamin BECKER (GER) SR11
All picks to
l_mac by the deadline of 11am CET.
Qualie Saturday OOP
Oleksandr DOLGOPOLOV JR. (UKR) Santiago VENTURA (ESP) SR1 PTS1
Josselin OUANNA (FRA) Marcel GRANOLLERS (ESP) SR2 PTS2
Sergiy STAKHOVSKY (UKR) Ivan NAVARRO (ESP) SR3 PTS3
Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) Igor KUNITSYN (RUS) SR4 PTS4
Thiemo DE BAKKER (NED) Alberto MARTIN (ESP) SR5 PTS5
Peter LUCZAK (AUS) Stefan KOUBEK (AUT) SR6 PTS6
Thomas OGER (MON) Daniel GIMENO-TRAVER (ESP) SR7 PTS7
George BASTL (SUI) Teimuraz GABASHVILI (RUS) SR8 PTS8
Jarkko NIEMINEN (FIN) Sergei BUBKA (UKR) SR9 PTS9
Illya MARCHENKO (UKR) Benjamin BALLERET (MON) SR10 PTS10
Frederico GIL (POR) Andrey GOLUBEV (KAZ) SR11 PTS11
Arnaud CLEMENT (FRA) Artem SMIRNOV (UKR) SR12 PTS12
David GUEZ (FRA) Mischa ZVEREV (GER) SR13 PTS13
Ivan DODIG (CRO) Oscar HERNANDEZ (ESP) SR14 PTS14
Matches Start At: 11:00 am CET.
Send all picks to
l_mac . Surname and PTS only please. Machado send to Jeff Candoi
Example:
Nadal 64 63
Bogdanovic 62 76