Re: Tennis Tipping #13c - Barranquilla - Let´s Play in South America if you lose on M
Schedule of Play
Code:
[B][U]TT SCHEDULE[/U][/B]
[B]SINGLES:[/B]
Sunday ~ TT Qualy First Round and TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
[B]DOUBLES:[/B]
Sunday ~ TT Qualy First Round and TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
Sunday
Match will count for day 2/2 in Final Singles and Doubles
Facundo BAGNIS (ARG) vs. Diego JUNQUEIRA (ARG) SR1 PTS
Send picks to
Belludal before 10:15 PM CET and 05:15 PM Brasília Hour.
Saturday
Matches will count for day 1/2 in Final Singles and Doubles
Flavio CIPOLLA (ITA) vs. Facundo BAGNIS (ARG) SR2
Diego JUNQUEIRA (ARG) vs. Horacio ZEBALLOS (ARG) SR3
Send picks to
Belludal before 10:00 PM CET and 5:00 PM Brasília Hour.
Friday
Matches will count for day 1/1 in Semifinals in Singles and Doubles
Diego JUNQUEIRA (ARG) vs. Rogerio DUTRA DA SILVA (BRA) SR1 PTS
Eduardo SCHWANK (ARG) vs. Horacio ZEBALLOS (ARG) SR2
Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG) vs. Flavio CIPOLLA (ITA) SR3
Facundo BAGNIS (ARG) vs. Paolo LORENZI (ITA)
Send picks to
Belludal before 7:30 PM CET and 2:30 PM Brasília Hour.
Thursday
Matches will count for day 2/2 in 1/4 finals in singles and doubles
Robert FARAH (COL) vs. Flavio CIPOLLA (ITA) SR1 PTS
Giovanni LAPENTTI (ECU) vs. Paolo LORENZI (ITA) SR2
Rogerio DUTRA DA SILVA (BRA) vs. Brian DABUL (ARG) SR3
Diego JUNQUEIRA (ARG) vs. Leonardo MAYER (ARG) SR13
Carlos SALAMANCA (COL) vs. Horacio ZEBALLOS (ARG) SR14
Alejandro FALLA (COL) vs. Facundo BAGNIS (ARG) SR15
Eduardo SCHWANK (ARG) vs. Juan Pablo BRZEZICKI (ARG) SR16
Teymuraz GABASHVILI (RUS) vs. Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG) SR17
Send picks to
Belludal before 7 PM CET and 2 PM Brasília Hour.
Wednesday
Matches will count for day 1/2 in 1/4 finals in singles and doubles
Javier MARTI (ESP) - Facundo BAGNIS (ARG) SR4
Jorge AGUILAR (CHI) - Horacio ZEBALLOS (ARG) SR5
Nicolas MASSU (CHI) - Giovanni LAPENTTI (ECU) SR6
Wayne ODESNIK (USA) - Juan Pablo BRZEZICKI (ARG) SR7
James WARD (GBR) - Paolo LORENZI (ITA) SR8
Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG) - Sander BRENDMOE (NOR) SR9
Eduardo SCHWANK (ARG) - Dennis ZIVKOVIC (USA) SR10
Alejandro FALLA (COL) - Victor ESTRELLA (DOM) SR11
Teymuraz GABASHVILI (RUS) - Fernando ROMBOLI (BRA) SR12
Send your picks to Belludal
Send your picks before 1pm local time, which is
8 PM CET or
3 PM on Brasília Hour.
Tuesday
Matches will count for 1/1 Second Round Singles and for 2/2 First Round Doubles
Andres MOLTENI (ARG) vs. Brian DABUL (ARG) SR1
Juan Sebastian CABAL (COL) vs. Leonardo MAYER (ARG) SR2
Sebastian DECOUD (ARG) vs. Carlos SALAMANCA (COL) SR3
Flavio CIPOLLA (ITA) vs. Eric PRODON (FRA) SR4
Rogerio DUTRA DA SILVA (BRA) vs. Riccardo GHEDIN (ITA) SR5
Robert FARAH (COL) vs. Manuel BARROS (ARG) SR6
Diego JUNQUEIRA (ARG) vs. Marco TRUNGELLITI (ARG) SR7
Send picks to
Belludal before 8 PM CET and 3 PM Brasília Hour.
Monday
Matches will count for 1/1 First Round Singles and for 1/2 First Round Doubles
Mauricio ECHAZU (PER) vs. Dennis ZIVKOVIC (USA) SR1 PTS
Pablo GALDON (ARG) vs. Marco TRUNGELLITI (ARG) SR2 PTS
Wayne ODESNIK (USA) vs. Daniel GARZA (MEX) SR3 PTS
Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG) vs. Eduardo STRUVAY (COL) SR4 PTS
Send picks to
Belludal before 7 PM CET and 2 PM Brasília Hour.
Qualy Sunday
Matches that will count for the First Round of Qualy
Nicolas BARRIENTOS (COL) vs Nicolas PASTOR (ARG) SR1 PTS
Pablo GALDON (ARG) vs Ryan YOUNG (USA) SR2 PTS
Santiago GUTIERREZ (COL) vs Vlademyros MAVROPOULOS-STOLIARENKO (USA) SR3 PTS
Mateo Andres RUIZ NARANJO (COL) vs Marco TRUNGELLITI (ARG) SR4 PTS
Daniel SILVA (BRA) vs Mauricio ECHAZU (PER) SR5 PTS
Sebastian LOPEZ (COL) vs Pedro Pablo RUIZ (COL) SR6 PTS
Dennis ZIVKOVIC (USA) vs Julio Cesar CAMPOZANO (ECU) SR7 PTS
Manuel SANCHEZ (MEX) vs Felipe ESCOBAR (COL) SR8 PTS
Matches that will count for the Final Round of Qualy
Martin VASSALLO ARGUELLO (ARG) vs Luis DIAZ-BARRIGA (MEX) SR1 PTS
Eduardo STRUVAY (COL) vs Guillermo DURAN (ARG) SR2 PTS
Wayne ODESNIK (USA) vs Pierre-Ludovic DUCLOS (CAN) SR3 PTS
Marcel FELDER (URU) vs Juan Sebastian GOMEZ (COL) SR4 PTS
Thomas CAZES-CARRERE (FRA) vs Michael-Ray PALLARES-GONZALEZ (DOM) SR5 PTS
Steffen ZORNOSA (COL) vs Juan MARINO (COL) SR6 PTS
Cristian BENEDETTI (ARG) vs Daniel GARZA (MEX) SR7 PTS
Luis VALERO (COL) vs Maciek SYKUT (USA) SR8 PTS
Please note that GBR and Europe clocks go forward 1 hour tonight. Check your deadline.
Send picks to
Belludal before 17.00 p.m. Central Europe Hour and 12.00 a.m. Brasília Hour
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Bellucci 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Nadal 6:7 7:6 6:1)