Re: Tennis Tipping #11d - Bangkok
COLOR=Red]
Schedule of Play[/COLOR]
Code:
[B][U]TT SCHEDULE[/U][/B]
[B]SINGLES:[/B]
Saturday ~ TT Q1 & (Q2)
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
[B]DOUBLES:[/B]
Saturday ~ TT Q1 & (Q2)
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final
Sunday's Order of Play
Danai Udomchoke vs. Florian Mayer - SR1 PTS1
All picks to Forever-Delayed
Play begins at 3pm local time
Saturday;s Order of Play
Noam Okun vs. Danai Udomchoke - SR2
Kyu Tae Im vs. Florian Mayer - SR3
All picks to Forever-Delayed
Play begins at 3pm local time
Friday's Order of Play
Danai Udomchoke vs. Paolo Lorenzi - SR1 PTS1
Andreas Beck vs. Noam Okun - SR2
Go Soeda vs. Kyu Tae Im - SR3
Marsel Ilhan vs. Florian Mayer - SR4
Play begins at 11am local time
All picks to Forever-Delayed
Thursday's Order of Play
Noam Okun vs. Rohan Bopanna - SR1 PTS1
Harel Levy vs. Go Soeda - SR2
Andreas Beck vs. Edouard Roger-Vasselin - SR3
Martin Slanar vs. Kyu Tae Im - SR4
All picks to Forever-Delayed
Play begins at 11am local time
Wednesday's Order of Play
Danai Udomchoke vs. Grigor Dimitrov - SR5
Paolo Lorenzi vs. Mathieu Montcourt - SR6
Marsel Ilhan vs. Hyung-Taik Lee - SR7
Florian Mayer vs. Kittipong Wachiramanowong - SR8
All picks to Forever-Delayed
Play begins at 11am local time.
Only 5 people managed to spell names incorrectly today - let's try and get that number down to zero for these matches.
Tuesday's Order of Play
Harel Levy vs. Guillermo Coria - SR1 PTS1
Josh Goodall vs. Paulo Lorenzi - SR2 PTS2
Noam Okun vs. Michail Elgin - SR3 PTS3
Sergei Bubka vs. Go Soeda - SR4 PTS4
Rajeev Ram vs. Rohan Bopanna - SR5 PTS5
Alexandre Kudryavtsev vs. Mathieu Montcourt - SR6 PTS6
Somdev Devvarman vs. Martin Slanar - SR7 PTS7
Dieter Kindlmann vs. Marsel Ilhan - SR8 PTS8
Andreas Beck vs. Bjorn Rehnquist - SR9 PTS9
Eduoard Roger-Vasselin vs. Prakash Amritraj - SR10 PTS10
Takao Suzuki vs. Kyu Tae Im - SR11 PTS11
Tim Smyczek vs. Hyung-Taik Lee - SR12 PTS12
PTS 2-12 are for doubles only.
SR 13-20 for doubles first round will come from the 8 matches played on Monday.
All picks to Forever-Delayed (and would people try to spell names correctly today)
Play begins at 10am local time
Monday's Provisional Order of Play
Guillermo Coria vs. Harel Levy – SR1 PTS1
Daniel Brands vs. Florian Mayer – SR2 PTS2
Chris Guccione vs. Danai Udomchoke – SR3 PTS3
Josh Goodall vs. Paulo Lorenzi – SR4 PTS4
Alexandre Kudryavtsev vs. Mathieu Montcourt – SR5 PTS5
Dieter Kindlmann vs. Marsel Ilhan – SR6 PTS6
Sergei Bubka vs. Go Soeda – SR7 PTS7
Edouard Roger-Vasselin vs. Prakash Amritraj – SR8 PTS8
Andreas Beck vs. Bjorn Rehnquist – SR9 PTS9
Somdev Devvarman vs. Martin Slanar – SR10 PTS10
Kittipong Wachiramanowong vs. Brydan Klein – SR11 PTS11
Gregor Dimitrov vs. Peerakit Siributwong – SR12 PTS12
Ricardas Berankis vs. Noam Okun – SR13 PTS13
Alex Kuznetzov vs. Tim Smyczek – SR14 PTS14
Ti Chen vs. Rohan Bopanna – SR15 PTS15
Kyu Tae Im vs. Raven Klaasen – SR16 PTS16
All picks to
Forever-Delayed
Play begins at 0600 UK Time (well, it may not, but we have no idea of finding out, but that is the time I have decided on) - no late picks will be accepted.
ONLY MATCHES THAT ARE PLAYED ON MONDAY WILL COUNT - WITHOUT ACCESS TO AN ORDER OF PLAY, WE CANNOT FIND OUT WHAT MATCHES ARE SCHEDULED FOR MONDAY
Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]
[/U]Match with nothing after its name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after its name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after its name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)