30th Copa Gerdau | Brazil | GA | 18 March 2013 | Winner: Gianluigi QUINZI (ITA) - MensTennisForums.com

MensTennisForums.com

MenstennisForums.com is the premier Men's Tennis forum on the internet. Registered Users do not see the above ads.Please Register - It's Free!

Reply

Old 03-16-2013, 11:19 PM   #1
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default 30th Copa Gerdau | Brazil | GA | 18 March 2013 | Winner: Gianluigi QUINZI (ITA)

Tournament: 30th Copa Gerdau
Host Country: Brazil
Grade: Grade A
Surface: Clay - Outdoor
Date: 18 March - 24 March 2013
ITF Tournament Page: http://beta.itftennis.com/juniors/to...tid=1100028349
Official Tournament Website: http://www.copagerdau.com.br/

Entry List (Modified 13 Mar 2013)
1 Gianluigi QUINZI (ITA) 3 1 1
2 Jorge Brian PANTA HERREROS (PER) 12 5 1
3 Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) 17 1
4 Spencer PAPA (USA) 19 1
5 Guillermo NUNEZ (CHI) 22 1
6 Maxime HAMOU (FRA) 27 1
7 Mackenzie MCDONALD (USA) 29 1
8 Pedro CACHIN (ARG) 32 1
9 Diego PEDRAZA (COL) 37 10 1
10 Luca CORINTELI (USA) 38 1
11 Naoki NAKAGAWA (JPN) 48 1
12 Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA) 49 1
13 Johan Sebastien TATLOT (FRA) 51 1
14 Rafael MATOS (BRA) 52 1
15 Quentin HALYS (FRA) 53 1
16 Martin REDLICKI (USA) 56 1
17 Stefan KOZLOV (USA) 68 1
18 Or RAM-HAREL (ISR) 80 1
19 Daniel KERZNERMAN (USA) 81 1
20 Nicolas JARRY (CHI) 82 1
21 Joao WALENDOWSKY (BRA) 86 1
22 Jaime Ignacio GALLEGUILLOS (CHI) 87 1
23 Francisco BAHAMONDE (ARG) 90 1
24 Michael MMOH (USA) 93 1
25 Luis VALERO (COL) 104 22 1
26 Alexander ZVEREV (GER) 111 191 1
27 Juan Sebastian MARINO (COL) 112 26 1
28 Rafael Antonio COUTINHO (VEN) 121 1
29 Jordi ARCONADA (ARG) 128 1
30 Ricky MEDINILLA (MEX) 137 2 1
31 Farzin Danny AMIRI (USA) 138 1
32 Marcelo TEBET FILHO (BRA) 140 1
33 Bastian MALLA (CHI) 145 1
34 Justin BUTSCH (USA) 152 1
35 Yusuke TAKAHASHI (JPN) 155 1
36 Simeon ROSSIER (SUI) 156 1
37 Rogelio SILLER (MEX) 157 3 1
38 Jumpei YAMASAKI (JPN) 161 1
39 Juan Pablo VARILLAS PATINO-SAMUDIO (PER) 163 28 1
40 Andres ALFONZO PAREDES (VEN) 169 1
41 Alexandre ALBARICI (BRA) 170 5 1
42 Dennis USPENSKY (USA) 175 44 1
43 Alan NUNEZ AGUILERA (MEX) 181 1
44 Orlando LUZ (BRA) 186 66 1
45 Sora FUKUDA (JPN) 187 1
46 Joao Lucas MAGALHAES HUEB DE MENEZES (BRA) 192 3 1
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485

Last edited by SapELee : 03-24-2013 at 05:44 PM.
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 

Old 03-17-2013, 02:27 PM   #2
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Qualifying

Code:
Round 1

    Lucas GOMEZ (MEX) [1]                6-3 6-2     Felipe FONSECA (BRA)
    Alexandre KUNRATH (BRA)              6-7(3) 6-3 7-6(3) Alexandre HIGOR COTARELI FIKARIS (BRA)
    Thiago Da Cunha SOUZA (BRA)          6-4 5-7 6-4 Stefano BLATT (BRA)
    Cristopher KOHL (CHI) [14]           6-3 6-0     Gabriel PANSERA (BRA)
    Gonzalo VILLANUEVA (ARG) [2]         6-3 6-1     Riccardo FERRARIS (BRA)
    Ivo RISCHBIETER JUNIOR (BRA)         6-2 6-1     Lucas Marques Vieira LIMA (BRA)
    Pedro Gabriel RODRIGUES (BRA)        6-2 6-3     Diego BURGER ARAUJO SANTOS (BRA)
    Yuri ANDRADE (BRA) [11]              7-6(0) 6-0  Conner HUERTAS DEL PINO (PER)
    Heitor GARCIA (BRA)                  7-6(0) 6-3  Kevin Jack CARPENTER (MEX) [3]
    Gabriel CHAVES ARAUJO (BRA)          4-6 6-1 6-1 Thiago Yuji YOSHIMORI (BRA)
    Thiago LOPES (BRA)                   6-1 6-0     Matheus OLIVEIRA (BRA)
    Lucas BERNARDO (BRA) [15]            6-4 6-3     Victor Hugo Portugal PEREIRA (BRA)
    Javier RESTREPO (USA) [4]            6-3 6-2     Antonin Scaff HADDAD BARTOS (BRA)
    Joao Pedro OLIVEIRA (BRA)            6-3 6-1     Martin MARTINS (BRA)
    Antony MENDES (BRA)                  6-0 6-2     Mauro ORTIZ (BRA)
    Esteban BRUNA (CHI) [13]             4-6 6-3 6-2 Lucas SANTOS (BRA)
    Daniel ETCHEVERRY (CHI) [5]          6-2 6-1     Gabriel MONTEIRO DOS SANTOS (BRA)
    Asdrubal GOBERNATE (BRA)             6-1 6-4     Rodrigo RAYMUNDO MULLER (BRA)
    Arthur OENNING FAGUNDES (BRA)        6-4 6-0     Gabriel Pascotto TUMASONIS (BRA)
    Ilya VASILYEV (RUS) [9]              6-1 6-2     Eduardo BURGUI (BRA)
    Shoma KATO (JPN) [6]                 6-0 6-0     Mateus LOSCHI CEOLIN (BRA)
    Lucas Piovesana BOCALETTO (BRA)      6-1 6-2     Rodrigo MARQUES PERDIGAO (BRA)
    Joao Vitor FERREIRA (BRA)            6-4 6-1     Caio Pedro NIEL (BRA)
    Osni JUNIOR (BRA) [12]               6-0 6-1     Hugo PIRES (BRA)
    Pablo LANDA CATAN (MEX) [7]          6-0 6-3     Caue GIMENEZ (BRA)
    Vitor FORNECK SCHULER (BRA)          6-2 7-5     Victor SEGANTINI BERTOLDO (BRA)
    Eric KOMATI (BRA)                    6-2 6-3     Joao Paulo Estefani ALMEIDA (BRA)
    Ayed ZATAR (PAR) [10]                6-1 6-2     Matheus TEIXEIRA ROHDE (BRA)
    Jaime Ignacio BUENO TAPIA (CHI) [8]  6-1 6-1     Carlos Alberto LONGHI NETO (BRA)
    Vinicius RODRIGUES DOS SANTOS (BRA)  7-6(4) 6-1  Odyr CRUZ (BRA)
    Bruno FIGLIA (BRA)                   3-6 6-3 6-0 Guilherme FACHIN DA CUNHA (BRA)
    Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) [16]    6-0 6-0     Andre BALDO (BRA)
Code:
Round 2

    Lucas GOMEZ (MEX) [1]                 6-1 6-3     Alexandre KUNRATH (BRA)
    Cristopher KOHL (CHI) [14]            6-1 6-4     Thiago Da Cunha SOUZA (BRA)
    Gonzalo VILLANUEVA (ARG) [2]          6-0 6-0     Ivo RISCHBIETER JUNIOR (BRA)
    Yuri ANDRADE (BRA) [11]               6-2 6-1     Pedro Gabriel RODRIGUES (BRA)
    Gabriel CHAVES ARAUJO (BRA)           6-1 6-1     Heitor GARCIA (BRA)
    Lucas BERNARDO (BRA) [15]             6-2 6-3     Thiago LOPES (BRA)
    Javier RESTREPO (USA) [4]             6-1 6-0     Joao Pedro OLIVEIRA (BRA)
    Esteban BRUNA (CHI) [13]              6-1 6-1     Antony MENDES (BRA)
    Daniel ETCHEVERRY (CHI) [5]           6-1 6-4     Asdrubal GOBERNATE (BRA)
    Ilya VASILYEV (RUS) [9]               4-6 6-4 6-1 Arthur OENNING FAGUNDES (BRA)
    Shoma KATO (JPN) [6]                  6-0 6-2     Lucas Piovesana BOCALETTO (BRA)
    Osni JUNIOR (BRA) [12]                6-3 6-0     Joao Vitor FERREIRA (BRA)
    Pablo LANDA CATAN (MEX) [7]           6-1 6-1     Vitor FORNECK SCHULER (BRA)
    Eric KOMATI (BRA)                     5-7 6-2 6-2 Ayed ZATAR (PAR) [10]
    Jaime Ignacio BUENO TAPIA (CHI) [8]   6-3 6-1     Vinicius RODRIGUES DOS SANTOS (BRA)
    Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) [16]     6-1 6-1     Bruno FIGLIA (BRA)
Code:
Round 3 (Final)

    Lucas GOMEZ (MEX) [1]               6-0 7-5        Cristopher KOHL (CHI) [14]
    Gonzalo VILLANUEVA (ARG) [2]        2-6 6-1 6-2    Yuri ANDRADE (BRA) [11]
    Lucas BERNARDO (BRA) [15]           6-1 6-1        Gabriel CHAVES ARAUJO (BRA)
    Javier RESTREPO (USA) [4]           7-5 6-2        Esteban BRUNA (CHI) [13]
    Ilya VASILYEV (RUS) [9]             6-2 7-5        Daniel ETCHEVERRY (CHI) [5]
    Osni JUNIOR (BRA) [12]              6-4 6-4        Shoma KATO (JPN) [6]
    Eric KOMATI (BRA)                   7-5 7-6(5)     Pablo LANDA CATAN (MEX) [7]
    Jaime Ignacio BUENO TAPIA (CHI) [8] 6-2 6-1        Enrique BIANCHINI BOGO (BRA) [16]
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485

Last edited by SapELee : 03-18-2013 at 02:20 AM.
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-18-2013, 02:23 AM   #3
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Maindraw

Gianluigi QUINZI (ITA) [1] vs Bastian MALLA (CHI)
Gabriel Vellinho HOCEVAR (BRA) (WC) vs Dennis USPENSKY (USA)
Gonzalo VILLANUEVA (ARG) (Q) vs Martin REDLICKI (USA)
Simeon ROSSIER (SUI) vs Maxime HAMOU (FRA) [13]

Diego PEDRAZA (COL) [9] vs Juan Pablo PAZ (ARG) (WC)
Marcelo TEBET FILHO (BRA) vs Jumpei YAMASAKI (JPN)
Matheus CHAIN (BRA) (WC) vs Alan NUNEZ AGUILERA (MEX)
Nicolas ALVAREZ (PER) vs Mackenzie MCDONALD (USA) [8]

Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [3] vs Orlando LUZ (BRA)
Nicolas JARRY (CHI) vs Eric KOMATI (BRA) (Q)
Andres ALFONZO PAREDES (VEN) vs Alexandre ALBARICI (BRA)
Farzin Danny AMIRI (USA) vs Quentin HALYS (FRA) [15]

Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA) [11] vs Ricky MEDINILLA (MEX)
Daniel KERZNERMAN (USA) vs Yusuke TAKAHASHI (JPN)
Juan Pablo VARILLAS PATINO-SAMUDIO (PER) vs Juan Sebastian MARINO (COL)
Joao Lucas MAGALHAES HUEB DE MENEZES (BRA) vs Pedro CACHIN (ARG) [5]

Spencer PAPA (USA) [7] vs Jordi ARCONADA (ARG)
Joao WALENDOWSKY (BRA) vs Javier RESTREPO (USA) (Q)
Lucas GOMEZ (MEX) (Q) vs Andres TORRES (COL) (WC)
Rafael Antonio COUTINHO (VEN) vs Naoki NAKAGAWA (JPN) [12]

Stefan KOZLOV (USA) [14] vs Osni JUNIOR (BRA) (Q)
Eduardo RUSSI (BRA) (WC) vs Jaime Ignacio BUENO TAPIA (CHI) (Q)
Leonardo CIVITA TELLES (BRA) vs Or RAM-HAREL (ISR)
Justin BUTSCH (USA) vs Guillermo NUNEZ (CHI) [4]

Johan Sebastien TATLOT (FRA) [6] vs Luis VALERO (COL)
Athila RAUCH (BRA) (WC) vs Michael MMOH (USA)
Victor SILVA (BRA) (WC) vs Lucas BERNARDO (BRA) (Q)
Sora FUKUDA (JPN) vs Luca CORINTELI (USA) [10]

Rafael MATOS (BRA) [16] vs Rogelio SILLER (MEX)
Alexander ZVEREV (GER) vs Francisco BAHAMONDE (ARG)
Ilya VASILYEV (RUS) (Q) vs JC ARAGONE (USA) (WC)
Jaime Ignacio GALLEGUILLOS (CHI) vs Jorge Brian PANTA HERREROS (PER) [2]
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-18-2013, 09:15 PM   #4
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Re: 30th Copa Gerdau | Brazil | GA | 18 March - 24 March 2013

Some results: https://twitter.com/campeonatotenis
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-19-2013, 08:40 PM   #5
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Round 1

Gianluigi QUINZI (ITA) [1] d. Bastian MALLA (CHI) 6-1 6-0
Gabriel Vellinho HOCEVAR (BRA) (WC) d. Dennis USPENSKY (USA) 6-3 6-4
Martin REDLICKI (USA) d. Gonzalo VILLANUEVA (ARG) (Q) 6-0 6-3
Maxime HAMOU (FRA) [13] d. Simeon ROSSIER (SUI) 6-7 6-3 6-1

Juan Pablo PAZ (ARG) (WC) d. Diego PEDRAZA (COL) [9] 6-4 6-3
Marcelo TEBET FILHO (BRA) d. Jumpei YAMASAKI (JPN) 6-3 0-6 7-6(2)
Alan NUNEZ AGUILERA (MEX) d. Matheus CHAIN (BRA) (WC) 7-6(3) 6-4
Nicolas ALVAREZ (PER) d. Mackenzie MCDONALD (USA) [8] 6-1 6-0

Orlando LUZ (BRA) d. Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) [3] 7-5 7-5
Nicolas JARRY (CHI) d. Eric KOMATI (BRA) (Q) 6-2 6-4
Alexandre ALBARICI (BRA) d. Andres ALFONZO PAREDES (VEN) 3-6 6-1 6-1
Quentin HALYS (FRA) [15] d. Farzin Danny AMIRI (USA) 6-0 6-1

Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA) [11] d. Ricky MEDINILLA (MEX) 7-6(4) 6-0
Yusuke TAKAHASHI (JPN) d. Daniel KERZNERMAN (USA) 7-6(3) 6-1
Juan Pablo VARILLAS PATINO-SAMUDIO (PER) d. Juan Sebastian MARINO (COL) 7-6(2) 6-3
Pedro CACHIN (ARG) [5] d. Joao Lucas MAGALHAES HUEB DE MENEZES (BRA) 6-1 6-4

Jordi ARCONADA (ARG) d. Spencer PAPA (USA) [7] 6-3 6-4
Javier RESTREPO (USA) (Q) d. Joao WALENDOWSKY (BRA) 7-6 2-6 6-2
Lucas GOMEZ (MEX) (Q) d. Andres TORRES (COL) (WC) 6-0 6-2
Naoki NAKAGAWA (JPN) [12] d. Rafael Antonio COUTINHO (VEN) 6-3 6-2

Stefan KOZLOV (USA) [14] d. Osni JUNIOR (BRA) (Q) 6-2 6-3
Jaime Ignacio BUENO TAPIA (CHI) (Q) d. Eduardo RUSSI (BRA) (WC) 6-4 5-7 7-5
Leonardo CIVITA TELLES (BRA) d. Or RAM-HAREL (ISR) 6-3 4-6 6-4
Guillermo NUNEZ (CHI) [4] d. Justin BUTSCH (USA) 6-2 6-1

Johan Sebastien TATLOT (FRA) [6] d. Luis VALERO (COL) 7-6 6-0
Michael MMOH (USA) d. Athila RAUCH (BRA) (WC) 6-0 6-1
Lucas BERNARDO (BRA) (Q) d. Victor SILVA (BRA) (WC) 6-2 6-4
Luca CORINTELI (USA) [10] d. Sora FUKUDA (JPN) 3-6 7-6(3) 6-1

Rafael MATOS (BRA) [16] d. Rogelio SILLER (MEX) 6-3 6-3
Alexander ZVEREV (GER) d. Francisco BAHAMONDE (ARG) 6-1 6-1
JC ARAGONE (USA) (WC) d. Ilya VASILYEV (RUS) (Q) 6-4 2-6 6-3
Jorge Brian PANTA HERREROS (PER) [2] d. Jaime Ignacio GALLEGUILLOS (CHI) 6-1 7-5
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485

Last edited by SapELee : 03-20-2013 at 08:39 PM.
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-21-2013, 08:50 PM   #6
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Re: 30th Copa Gerdau | Brazil | GA | 18 March - 24 March 2013

Livestreaming: http://www.campeonatointernacional.com.br/
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-22-2013, 03:26 AM   #7
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Round 2

Gianluigi QUINZI (ITA) [1] d. Gabriel Vellinho HOCEVAR (BRA) (WC) 61 62
Maxime HAMOU (FRA) [13] d. Martin REDLICKI (USA) 62 63
Marcelo TEBET FILHO (BRA) d. Juan Pablo PAZ (ARG) (WC) 63 63
Nicolas ALVAREZ (PER) d. Alan NUNEZ AGUILERA (MEX) 75 26 60

Nicolas JARRY (CHI) d. Orlando LUZ (BRA) 63 64
Quentin HALYS (FRA) [15] d. Alexandre ALBARICI (BRA) 60 63
Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA) [11] d. Yusuke TAKAHASHI (JPN) 64 60
Pedro CACHIN (ARG) [5] d. Juan Pablo VARILLAS PATINO-SAMUDIO (PER) 63 64

Jordi ARCONADA (ARG) d. Javier RESTREPO (USA) (Q) 26 62 60
Naoki NAKAGAWA (JPN) [12] d. Lucas GOMEZ (MEX) (Q) 36 75 62
Stefan KOZLOV (USA) [14] d. Jaime Ignacio BUENO TAPIA (CHI) (Q) 75 63
Guillermo NUNEZ (CHI) [4] d. Leonardo CIVITA TELLES (BRA) 64 36 63

Johan Sebastien TATLOT (FRA) [6] d. Michael MMOH (USA) 63 64
Luca CORINTELI (USA) [10] d. Lucas BERNARDO (BRA) (Q) 57 60 61
Rafael MATOS (BRA) [16] d. Alexander ZVEREV (GER) 62 57 63
JC ARAGONE (USA) (WC) d. Jorge Brian PANTA HERREROS (PER) [2] 46 76 63
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485

Last edited by SapELee : 03-22-2013 at 08:38 PM.
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-22-2013, 11:29 PM   #8
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Round 3

Gianluigi QUINZI (ITA) [1] d. Maxime HAMOU (FRA) [13] 6-2 6-3
Nicolas ALVAREZ (PER) d. Marcelo TEBET FILHO (BRA) 6-4 6-3

Quentin HALYS (FRA) [15] d. Nicolas JARRY (CHI) 6-2 6-3
Pedro CACHIN (ARG) [5] d. Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA) [11] 6-0 6-3

Naoki NAKAGAWA (JPN) [12] d. Jordi ARCONADA (ARG) 6-3 6-2
Stefan KOZLOV (USA) [14] d. Guillermo NUNEZ (CHI) [4] 6-3 6-4

Johan Sebastien TATLOT (FRA) [6] d. Luca CORINTELI (USA) [10] 6-3 6-4
Rafael MATOS (BRA) [16] d. JC ARAGONE (USA) (WC) 6-1 3-6 6-2
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-22-2013, 11:32 PM   #9
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Quarterfinals

Gianluigi QUINZI (ITA) [1] d. Nicolas ALVAREZ (PER) 0-0 Ret.
Quentin HALYS (FRA) [15] d. Pedro CACHIN (ARG) [5] 6-4 7-5
Stefan KOZLOV (USA) [14] d. Naoki NAKAGAWA (JPN) [12] 6-0 6-3
Johan Sebastien TATLOT (FRA) [6] d. Rafael MATOS (BRA) [16] 6-0 6-1
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-23-2013, 07:56 PM   #10
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Semifinals

Gianluigi QUINZI (ITA) [1] d. Quentin HALYS (FRA) [15] 6-3 6-7 6-2
Stefan KOZLOV (USA) [14] d. Johan Sebastien TATLOT (FRA) [6] 6-3 6-2
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-24-2013, 05:43 PM   #11
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Final

Gianluigi QUINZI (ITA) [1] d. Stefan KOZLOV (USA) [14] 6-4 6-3
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485

Last edited by SapELee : 03-24-2013 at 09:54 PM.
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Old 03-25-2013, 02:18 PM   #12
country flag SapELee
-LIFETIME MEMBER-
 
SapELee's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 9,457
SapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond reputeSapELee has a reputation beyond repute
Default Doubles Winners: Orlando LUZ (BRA) / Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA)

Code:
1st Round
        Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) / Mackenzie MCDONALD (USA) [1]      7-5 6-1     Lucas BERNARDO (BRA) / Juan Pablo PAZ (ARG)
        Joao Lucas MAGALHAES HUEB DE MENEZES (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA) 5-7 6-3 [10-5]   Sora FUKUDA (JPN) / Yusuke TAKAHASHI (JPN)
        Francisco BAHAMONDE (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG)           6-3 6-1     Justin BUTSCH (USA) / Or RAM-HAREL (ISR)
        Spencer PAPA (USA) / Alexander ZVEREV (GER) [8]                6-0 6-0     Joao Pedro OLIVEIRA (BRA) / Rodrigo RAYMUNDO MULLER (BRA)
        Pedro CACHIN (ARG) / Quentin HALYS (FRA) [4]                   7-5 6-3     Jaime Ignacio GALLEGUILLOS (CHI) / Ricky MEDINILLA (MEX)
        Bastian MALLA (CHI) / Juan Sebastian MARINO (COL)              6-2 6-0     Jaime Ignacio BUENO TAPIA (CHI) / Javier RESTREPO (USA)
        Alexandre ALBARICI (BRA) / Jumpei YAMASAKI (JPN)               7-6(4) 6-2  Andres ALFONZO PAREDES (VEN) / Alan NUNEZ AGUILERA (MEX)
        Diego PEDRAZA (COL) / Martin REDLICKI (USA) [6]                6-2 6-1     Guilherme FACHIN DA CUNHA (BRA) / Eric KOMATI (BRA)
        Luca CORINTELI (USA) / Daniel KERZNERMAN (USA) [7]             6-3 6-4     Osni JUNIOR (BRA) / Luis VALERO (COL)
        Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) / Simeon ROSSIER (SUI)            6-3 6-1     Shoma KATO (JPN) / Ilya VASILYEV (RUS)
        Lucas GOMEZ (MEX) / Rogelio SILLER (MEX)                       6-2 6-1     Matheus CHAIN (BRA) / Athila RAUCH (BRA)
        Maxime HAMOU (FRA) / Johan Sebastien TATLOT (FRA) [3]          7-5 7-5     Rafael Antonio COUTINHO (VEN) / Juan Pablo VARILLAS PATINO-SAMUDIO (PER)
        Nicolas JARRY (CHI) / Guillermo NUNEZ (CHI) [5]                6-1 7-5     Nicolas ALVAREZ (PER) / Marcelo TEBET FILHO (BRA)
        Gabriel Vellinho HOCEVAR (BRA) / Rafael MATOS (BRA)            6-2 6-4     JC ARAGONE (USA) / Joao WALENDOWSKY (BRA)
        Jordi ARCONADA (ARG) / Michael MMOH (USA)                      7-6(4) 6-2  Farzin Danny AMIRI (USA) / Dennis USPENSKY (USA)
        Orlando LUZ (BRA) / Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA)             6-4 6-3     Naoki NAKAGAWA (JPN) / Jorge Brian PANTA HERREROS (PER) [2]

Code:
2nd Round
        Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) / Mackenzie MCDONALD (USA) [1] 7-5 6-2           Joao Lucas MAGALHAES HUEB DE MENEZES (BRA) / Eduardo RUSSI (BRA)
        Spencer PAPA (USA) / Alexander ZVEREV (GER) [8]           4-6 6-2 [13-11]   Francisco BAHAMONDE (ARG) / Gonzalo VILLANUEVA (ARG)
        Pedro CACHIN (ARG) / Quentin HALYS (FRA) [4]              6-1 4-6 [10-6]    Bastian MALLA (CHI) / Juan Sebastian MARINO (COL)
        Alexandre ALBARICI (BRA) / Jumpei YAMASAKI (JPN)          6-2 6-2           Diego PEDRAZA (COL) / Martin REDLICKI (USA) [6]
        Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) / Simeon ROSSIER (SUI)       6-3 5-7 [10-6]    Luca CORINTELI (USA) / Daniel KERZNERMAN (USA) [7]
        Maxime HAMOU (FRA) / Johan Sebastien TATLOT (FRA) [3]     6-4 7-6(3)        Lucas GOMEZ (MEX) / Rogelio SILLER (MEX)
        Gabriel Vellinho HOCEVAR (BRA) / Rafael MATOS (BRA)       7-5 6-4           Nicolas JARRY (CHI) / Guillermo NUNEZ (CHI) [5]
        Orlando LUZ (BRA) / Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA)        6-1 6-0           Jordi ARCONADA (ARG) / Michael MMOH (USA)
Code:
Quarterfinal
        Spencer PAPA (USA) / Alexander ZVEREV (GER) [8]         2-6 6-3 [10-8]   Thai-Son KWIATKOWSKI (USA) / Mackenzie MCDONALD (USA) [1]
        Alexandre ALBARICI (BRA) / Jumpei YAMASAKI (JPN)        6-3 6-3          Pedro CACHIN (ARG) / Quentin HALYS (FRA) [4]
        Maxime HAMOU (FRA) / Johan Sebastien TATLOT (FRA) [3]   6-1 6-4          Leonardo CIVITA-TELLES (BRA) / Simeon ROSSIER (SUI)
        Orlando LUZ (BRA) / Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA)      6-7(5) 6-3 [11-9]Gabriel Vellinho HOCEVAR (BRA) / Rafael MATOS (BRA)
Code:
Semifinal  
        Spencer PAPA (USA) / Alexander ZVEREV (GER) [8]        6-2 7-5        Alexandre ALBARICI (BRA) / Jumpei YAMASAKI (JPN)
        Orlando LUZ (BRA) / Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA)     7-6(4) 6-1     Maxime HAMOU (FRA) / Johan Sebastien TATLOT (FRA) [3]
Code:
 Final
        Orlando LUZ (BRA) / Marcelo ZORMANN DA SILVA (BRA)     3-6 6-2 [10-5]     Spencer PAPA (USA) / Alexander ZVEREV (GER) [8]
__________________
Rhyne Williams & Jared Donaldson



Twitter: https://twitter.com/ARhyneMoment
Youtube: youtube.com/SapELee485
SapELee is offline View My Blog!   Reply With Quote
Reply


Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is Off
HTML code is Off
Forum Jump


Copyright (C) Verticalscope Inc
Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
vBCredits v1.4 Copyright ©2007, PixelFX Studios