(1) Yanais Laurent (FRA) d. (WC) Marcus Knutzon (SWE) 6-3 6-2
(WC) Daniel Appelgren (SWE) d. Claudio Rivera (SWE) 6-0 5-7 4-2 ret.
(2) (WC) Fred Simonsson (SWE) d. Johan Claesson (SWE) 0-6 6-3 6-1
(WC) Christian Samuelsson (SWE) d. Magnus Broms (SWE) 6-2 7-6
(3) Robin Haden (SWE) d. Cristian Valencia Tapia (SWE) 6-3 6-1
Philip Moebius (SWE) d. Vincent Eriksson (SWE) 7-5 6-1
(4) Alberto Santos Bravo (ESP) d. Robin Thour (SWE) 6-3 6-3
Stefan Milenkovic (SWE) d. (WC) Edvin Gustafsson (SWE) 6-0 6-0
(5) Daniel Windahl (SWE) d. Christoffer Solberg (SWE) 6-4 6-1
Eric Bonfre (SWE) d. Serdar Bojadjieva (SWE) 6-2 6-7 6-3
Herkko Pollanen (FIN) d. (6) Andre Goransson (SWE) 7-6 6-2
(10) Bobbie De Goeijen (NED) d. Jonathan Mridha (SWE) 6-2 6-1
Gustav Hansson (SWE) d. (7) Oscar Forsell (SWE) 6-4 6-4
(11) David Pel (NED) d. William Baan (SWE) 6-2 6-0
(8) Nima Madani (SWE) d. (WC) Marcus Mansson (SWE) 6-4 3-3 ret.
(9) Filip Bergevi (SWE) d. Mohamed Shabib (DEN) 4-6 6-1 6-1
Qualifying Round
(1) Yanais Laurent (FRA) d. (WC) Daniel Appelgren (SWE) 6-2 6-4
(2) (WC) Fred Simonsson (SWE) d. (WC) Christian Samuelsson (SWE) 4-6 6-3 7-6
Philip Moebius (SWE) d. (3) Robin Haden (SWE) 3-6 6-0 6-2
Stefan Milenkovic (SWE) d. (4) Alberto Santos Bravo (ESP) 6-3 3-6 7-6
(5) Daniel Windahl (SWE) d. Eric Bonfre (SWE) 6-1 6-1
Herkko Pollanen (FIN) d. (10) Bobbie De Goeijen (NED) 6-4 6-4
Gustav Hansson (SWE) d. (11) David Pel (NED) 6-4 6-2
(9) Filip Bergevi (SWE) d. (8) Nima Madani (SWE) 6-2 6-1
(1) Erik Chvojka (CAN) d. Prajnesh Gunneswaran (IND) 6-3 6-1
(Q) Daniel Windahl (SWE) d. Aleksandre Metreveli (GEO) 6-2 6-1
(Q) Gustav Hansson (SWE) d. Soren Wedege (DEN) 6-0 6-1
(5) Bastian Trinker (AUT) d. (WC) Morgan Johansson (SWE) 6-3 7-5
Romain Bauvy (FRA) d. (4) Markus Eriksson (SWE) 6-2 6-4
(Q) Herkko Pollanen (FIN) d. (Q) Fred Simonsson (SWE) 6-2 4-6 6-4
Mike Urbanija (SLO) d. (Q) Stefan Milenkovic (SWE) 6-2 6-1
(7) Isak Arvidsson (SWE) d. (WC) Jesper Brunstrom (SWE) 6-4 6-2
Alban Meuffels (NED) d. (8) Colin Van Beem (NED) 6-3 6-0
Milos Sekulic (SWE) d. (WC) Igor Tubic (SWE) 7-6 7-6
(Q) Philip Moebius (SWE) d. Riccardo Maiga (SUI) 6-0 6-2
(3) Christian Lindell (SWE) d. (WC) Jacob Adaktusson (SWE) 1-6 6-3 6-3
(Q) Filip Bergevi (SWE) d. (6) Patrik Brydolf (SWE) 6-3 6-1
Lucas Renard (SWE) d. (LL) Bobbie De Goeijen (NED) 4-6 7-6 7-6
Jose Anton Salazar Martin (ESP) d. Lennart Van Der Linden (NED) 6-1 1-6 6-3
(2) Patrik Rosenholm (SWE) d. (Q) Yanais Laurent (FRA) 6-2 6-4
2nd Round
(1) Erik Chvojka (CAN) d. (Q) Daniel Windahl (SWE) 3-6 3-2 ret.
(5) Bastian Trinker (AUT) d. (Q) Gustav Hansson (SWE) 5-7 6-2 6-2
(Q) Herkko Pollanen (FIN) d. Romain Bauvy (FRA) 1-6 6-3 6-2
(7) Isak Arvidsson (SWE) d. Mike Urbanija (SLO) 7-6 7-6
Alban Meuffels (NED) d. Milos Sekulic (SWE) 6-3 6-1
(Q) Philip Moebius (SWE) d. (3) Christian Lindell (SWE) 6-4 1-6 6-4
(Q) Filip Bergevi (SWE) d. Lucas Renard (SWE) 6-1 6-2
(2) Patrik Rosenholm (SWE) d. Jose Anton Salazar Martin (ESP) 6-4 6-4
Quarterfinals
(5) Bastian Trinker (AUT) d. (1) Erik Chvojka (CAN) 7-5 6-1
(Q) Herkko Pollanen (FIN) d. (7) Isak Arvidsson (SWE) 6-2 6-4
Alban Meuffels (NED) d. (Q) Philip Moebius (SWE) 6-2 6-2
(2) Patrik Rosenholm (SWE) d. (Q) Filip Bergevi (SWE) 6-4 6-2
Semifinals
(Q) Herkko Pollanen (FIN) d. (5) Bastian Trinker (AUT) 7-5 3-6 7-5
Alban Meuffels (NED) d. (2) Patrik Rosenholm (SWE) 5-7 6-1 6-2
Finals
Alban Meuffels (NED) d. (Q) Herkko Pollanen (FIN) 3-6 6-3 6-1
(1) Yanais Laurent (FRA) vs. (WC) Marcus Knutzon (SWE)
(WC) Daniel Appelgren (SWE) vs. Claudio Rivera (SWE)
(2) (WC) Fred Simonsson (SWE) vs. Johan Claesson (SWE)
(WC) Christian Samuelsson (SWE) vs. Magnus Broms (SWE)
(3) Robin Haden (SWE) vs. Cristian Valencia Tapia (SWE)
Vincent Eriksson (SWE) vs. Philip Moebius (SWE)
(4) Alberto Santos Bravo (ESP) vs. Robin Thour (SWE)
Stefan Milenkovic (SWE) vs. (WC) Edvin Gustafsson (SWE)
(5) Daniel Windahl (SWE) vs. Christoffer Solberg (SWE)
Serdar Bojadjieva (SWE) vs. Eric Bonfre (SWE)
(6) Andre Goransson (SWE) vs. Herkko Pollanen (FIN)
Jonathan Mridha (SWE) vs. (10) Bobbie De Goeijen (NED)
(7) Oscar Forsell (SWE) vs. Gustav Hansson (SWE)
William Baan (SWE) vs. (11) David Pel (NED)
(8) Nima Madani (SWE) vs. (WC) Marcus Mansson (SWE)
Mohamed Shabib (DEN) vs. (9) Filip Bergevi (SWE)
(1) Yanais Laurent (FRA) d. (WC) Marcus Knutzon (SWE) 6-3 6-2
(WC) Daniel Appelgren (SWE) d. Claudio Rivera (SWE) 6-0 5-7 4-2 ret.
(2) (WC) Fred Simonsson (SWE) d. Johan Claesson (SWE) 0-6 6-3 6-1
(WC) Christian Samuelsson (SWE) d. Magnus Broms (SWE) 6-2 7-6
(3) Robin Haden (SWE) d. Cristian Valencia Tapia (SWE) 6-3 6-1
Philip Moebius (SWE) d. Vincent Eriksson (SWE) 7-5 6-1
(4) Alberto Santos Bravo (ESP) d. Robin Thour (SWE) 6-3 6-3
Stefan Milenkovic (SWE) d. (WC) Edvin Gustafsson (SWE) 6-0 6-0
(5) Daniel Windahl (SWE) d. Christoffer Solberg (SWE) 6-4 6-1
Eric Bonfre (SWE) d. Serdar Bojadjieva (SWE) 6-2 6-7 6-3
Herkko Pollanen (FIN) d. (6) Andre Goransson (SWE) 7-6 6-2
(10) Bobbie De Goeijen (NED) d. Jonathan Mridha (SWE) 6-2 6-1
Gustav Hansson (SWE) d. (7) Oscar Forsell (SWE) 6-4 6-4
(11) David Pel (NED) d. William Baan (SWE) 6-2 6-0
(8) Nima Madani (SWE) d. (WC) Marcus Mansson (SWE) 6-4 3-3 ret.
(9) Filip Bergevi (SWE) d. Mohamed Shabib (DEN) 4-6 6-1 6-1
(1) Yanais Laurent (FRA) vs. (WC) Daniel Appelgren (SWE)
(2) (WC) Fred Simonsson (SWE) vs. (WC) Christian Samuelsson (SWE)
(3) Robin Haden (SWE) vs. Philip Moebius (SWE)
(4) Alberto Santos Bravo (ESP) vs. Stefan Milenkovic (SWE)
(5) Daniel Windahl (SWE) vs. Eric Bonfre (SWE)
Herkko Pollanen (FIN) vs. (10) Bobbie De Goeijen (NED)
Gustav Hansson (SWE) vs. (11) David Pel (NED)
(8) Nima Madani (SWE) vs. (9) Filip Bergevi (SWE)
(1) Yanais Laurent (FRA) d. (WC) Daniel Appelgren (SWE) 6-2 6-4
(2) (WC) Fred Simonsson (SWE) d. (WC) Christian Samuelsson (SWE) 4-6 6-3 7-6
Philip Moebius (SWE) d. (3) Robin Haden (SWE) 3-6 6-0 6-2
Stefan Milenkovic (SWE) d. (4) Alberto Santos Bravo (ESP) 6-3 3-6 7-6
(5) Daniel Windahl (SWE) d. Eric Bonfre (SWE) 6-1 6-1
Herkko Pollanen (FIN) d. (10) Bobbie De Goeijen (NED) 6-4 6-4
Gustav Hansson (SWE) d. (11) David Pel (NED) 6-4 6-2
(9) Filip Bergevi (SWE) d. (8) Nima Madani (SWE) 6-2 6-1
(1) Erik Chvojka (CAN) vs. Prajnesh Gunneswaran (IND)
(Q) Daniel Windahl (SWE) vs. Aleksandre Metreveli (GEO)
(Q) Gustav Hansson (SWE) vs. Soren Wedege (DEN)
(WC) Morgan Johansson (SWE) vs. (5) Bastian Trinker (AUT)
(4) Markus Eriksson (SWE) vs. Romain Bauvy (FRA)
(Q) Herkko Pollanen (FIN) vs. (Q) Fred Simonsson (SWE)
(Q) Stefan Milenkovic (SWE) vs. Mike Urbanija (SLO)
(WC) Jesper Brunstrom (SWE) vs. (7) Isak Arvidsson (SWE)
(8) Colin Van Beem (NED) vs. Alban Meuffels (NED)
Milos Sekulic (SWE) vs. (WC) Igor Tubic (SWE)
(Q) Philip Moebius (SWE) vs. Riccardo Maiga (SUI)
(WC) Jacob Adaktusson (SWE) vs. (3) Christian Lindell (SWE)
(6) Patrik Brydolf (SWE) vs. (Q) Filip Bergevi (SWE)
(LL) Bobbie De Goeijen (NED) vs. Lucas Renard (SWE)
Jose Anton Salazar Martin (ESP) vs. Lennart Van Der Linden (NED)
(Q) Yanais Laurent (FRA) vs. (2) Patrik Rosenholm (SWE)
(1) Erik Chvojka (CAN) d. Prajnesh Gunneswaran (IND) 6-3 6-1
(Q) Daniel Windahl (SWE) d. Aleksandre Metreveli (GEO) 6-2 6-1
(Q) Gustav Hansson (SWE) d. Soren Wedege (DEN) 6-0 6-1
(5) Bastian Trinker (AUT) d. (WC) Morgan Johansson (SWE) 6-3 7-5
Romain Bauvy (FRA) d. (4) Markus Eriksson (SWE) 6-2 6-4
(Q) Herkko Pollanen (FIN) d. (Q) Fred Simonsson (SWE) 6-2 4-6 6-4
Mike Urbanija (SLO) d. (Q) Stefan Milenkovic (SWE) 6-2 6-1
(7) Isak Arvidsson (SWE) d. (WC) Jesper Brunstrom (SWE) 6-4 6-2
Alban Meuffels (NED) d. (8) Colin Van Beem (NED) 6-3 6-0
Milos Sekulic (SWE) d. (WC) Igor Tubic (SWE) 7-6 7-6
(Q) Philip Moebius (SWE) d. Riccardo Maiga (SUI) 6-0 6-2
(3) Christian Lindell (SWE) d. (WC) Jacob Adaktusson (SWE) 1-6 6-3 6-3
(Q) Filip Bergevi (SWE) d. (6) Patrik Brydolf (SWE) 6-3 6-1
Lucas Renard (SWE) d. (LL) Bobbie De Goeijen (NED) 4-6 7-6 7-6
Jose Anton Salazar Martin (ESP) d. Lennart Van Der Linden (NED) 6-1 1-6 6-3
(2) Patrik Rosenholm (SWE) d. (Q) Yanais Laurent (FRA) 6-2 6-4
(1) Erik Chvojka (CAN) vs. (Q) Daniel Windahl (SWE)
(Q) Gustav Hansson (SWE) vs. (5) Bastian Trinker (AUT)
Romain Bauvy (FRA) vs. (Q) Herkko Pollanen (FIN)
Mike Urbanija (SLO) vs. (7) Isak Arvidsson (SWE)
Alban Meuffels (NED) vs. Milos Sekulic (SWE)
(Q) Philip Moebius (SWE) vs. (3) Christian Lindell (SWE)
(Q) Filip Bergevi (SWE) vs. Lucas Renard (SWE)
Jose Anton Salazar Martin (ESP) vs. (2) Patrik Rosenholm (SWE)
(1) Erik Chvojka (CAN) d. (Q) Daniel Windahl (SWE) 3-6 3-2 ret.
(5) Bastian Trinker (AUT) d. (Q) Gustav Hansson (SWE) 5-7 6-2 6-2
(Q) Herkko Pollanen (FIN) d. Romain Bauvy (FRA) 1-6 6-3 6-2
(7) Isak Arvidsson (SWE) d. Mike Urbanija (SLO) 7-6 7-6
Alban Meuffels (NED) d. Milos Sekulic (SWE) 6-3 6-1
(Q) Philip Moebius (SWE) d. (3) Christian Lindell (SWE) 6-4 1-6 6-4
(Q) Filip Bergevi (SWE) d. Lucas Renard (SWE) 6-1 6-2
(2) Patrik Rosenholm (SWE) d. Jose Anton Salazar Martin (ESP) 6-4 6-4
Quarterfinals
(1) Erik Chvojka (CAN) vs. (5) Bastian Trinker (AUT)
(Q) Herkko Pollanen (FIN) vs. (7) Isak Arvidsson (SWE)
Alban Meuffels (NED) vs. (Q) Philip Moebius (SWE)
(Q) Filip Bergevi (SWE) vs. (2) Patrik Rosenholm (SWE)
(1) Erik Chvojka/Patrik Rosenholm (CAN/SWE) d. Filip Bergevi/Fred Simonsson (SWE) 7-5 6-1
Alban Meuffels/David Pel (NED) d. Romain Bauvy/Bobbie De Goeijen (FRA/NED) 6-1 7-6
(3) Milos Sekulic/Soren Wedege (SWE/DEN) d. Andre Goransson/Robin Haden (SWE) 7-6 6-3
Riccardo Maiga/Bastian Trinker (SUI/AUT) d. Jose Anton Salazar Martin/Alberto Santos Bravo (ESP) 6-7 7-6 10-7
Christian Lindell/Stefan Milenkovic (SWE) d. Morgan Johansson/Herkko Pollanen (SWE/FIN) 7-5 4-6 10-5
Magnus Broms/Edvin Gustafsson (SWE) d. (4) Patrik Brydolf/Yanais Laurent (SWE/FRA) 6-4 6-3
Jacob Adaktusson/Igor Tubic (SWE) d. (WC) Gustav Hansson/Marcus Mansson (SWE) 7-6 6-4
(2) Jesper Brunstrom/Markus Eriksson (SWE) d. Isak Arvidsson/Daniel Windahl (SWE) 6-4 6-4
Quarterfinals
(1) Erik Chvojka/Patrik Rosenholm (CAN/SWE) vs. Alban Meuffels/David Pel (NED)
(3) Milos Sekulic/Soren Wedege (SWE/DEN) vs. Riccardo Maiga/Bastian Trinker (ITA/AUT)
Christian Lindell/Stefan Milenkovic (SWE) vs. Magnus Broms/Edvin Gustafsson (SWE)
Jacob Adaktusson/Igor Tubic (SWE) vs. (2) Jesper Brunstrom/Markus Eriksson (SWE)
(1) Erik Chvojka/Patrik Rosenholm (CAN/SWE) d. Alban Meuffels/David Pel (NED) 6-3 6-3
Riccardo Maiga/Bastian Trinker (ITA/AUT) d. (3) Milos Sekulic/Soren Wedege (SWE/DEN) 6-1 6-3
Christian Lindell/Stefan Milenkovic (SWE) d. Magnus Broms/Edvin Gustafsson (SWE) 3-6 7-5 10-7
(2) Jesper Brunstrom/Markus Eriksson (SWE) d. Jacob Adaktusson/Igor Tubic (SWE) 6-1 6-3
Semifinals
(1) Erik Chvojka/Patrik Rosenholm (CAN/SWE) vs. Riccardo Maiga/Bastian Trinker (ITA/AUT)
Christian Lindell/Stefan Milenkovic (SWE) vs. (2) Jesper Brunstrom/Markus Eriksson (SWE)
Alban Meuffels (NED) d. (Q) Herkko Pollanen (FIN) 3-6 6-3 6-1
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
87.7K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!