Tom Schonenberg [GER/1] vs. Bye
Enzo Couacaud [FRA] vs. Bye
Christopher Heyman [BEL] d. Yoannis Hilelis [BEL] 6-0 6-2 Ioannis Marios Kokkinakis [GRE/w.c] vs. Bye
Pedja Krstin [SRB/2] vs. Bye
Romain Barbosa [POR] vs. Bye
Lorenz Ilg [GER] vs. Bye
Jannis Liniger [SUI] vs. Bye
Laurent Lokoli [FRA/3] vs. Bye
Evgeny Tyurnev [RUS] vs. Bye
Paul Cayre [FRA] vs. Bye
Angelos Lenis [SWE] vs. Bye
Enzo Py [FRA/4] vs. Bye
Tom Kocevar-Desman [SLO] vs. Bye
Ryoma Sloane [NZL] vs. Bye
Michail-Anastasios Psarros [GRE] vs. Bye
Daniel Skripnik [ISR/5] vs. Bye
Stephanos Schinas [GRE] vs. Bye
Eugenio Candioli [ITA] d. Joy Vigani [ITA] 7-6(4) 7-5 Evan Song [USA/12] vs. Bye
Christoph Negritu [GER/6] vs. Bye
Blaz Seric [CRO] vs. Bye
Fotis Kakridonis [GRE] vs. Bye Alexey Nikiforov [RUS/10] vs. Bye
Charalampos Kapogiannis [GRE/7] vs. Bye
Sander Gille [BEL] vs. Bye
Fabien Reboul [FRA] d. Georgy Shashkanov [RUS] 6-1 6-1 Petar Tomic [SRB/11] vs. Bye
Goncalo Falcao [POR/8] vs. Bye
Stylianos Perdikogiannis [GRE] vs. Bye
Michelangelo Endrizzi [ITA] vs. Bye Antonio Massara [ITA/9] vs. Bye
2nd Round
Enzo Couacaud [FRA] d. Tom Schonenberg [GER/1] 5-5 ret.
Christopher Heyman [BEL] d. Ioannis Marios Kokkinakis [GRE/w.c] 6-1 6-0
Pedja Krstin [SRB/2] d. Romain Barbosa [POR] 7-6(4) 4-6 6-1
Lorenz Ilg [GER] d. Jannis Liniger [SUI] 2-6 7-6(2) 6-2
Laurent Lokoli [FRA/3] d. Evgeny Tyurnev [RUS] 7-5 6-1
Paul Cayre [FRA] d. Angelos Lenis [SWE] 6-3 6-7(4) 6-1
Enzo Py [FRA/4] d. Tom Kocevar-Desman [SLO] 6-3 6-2
Ryoma Sloane [NZL] d. Michail-Anastasios Psarros [GRE] 6-1 4-6 6-3
Daniel Skripnik [ISR/5] d. Stephanos Schinas [GRE] 7-5 6-1 Evan Song [USA/12] d. Eugenio Candioli [ITA] 6-2 6-2
Christoph Negritu [GER/6] d. Blaz Seric [CRO] 6-0 6-3 Alexey Nikiforov [RUS/10] d. Fotis Kakridonis [GRE] 6-2 6-4
Sander Gille [BEL] d. Charalampos Kapogiannis [GRE/7] 6-2 3-6 6-3
Fabien Reboul [FRA] d. Petar Tomic [SRB/11] 6-2 6-2
Goncalo Falcao [POR/8] d. Stylianos Perdikogiannis [GRE] 6-2 6-1 Antonio Massara [ITA/9] d. Michelangelo Endrizzi [ITA] 6-1 6-3
Final Round
Enzo Couacaud [FRA] d. Christopher Heyman [BEL] 6-3 5-7 6-2 Pedja Krstin [SRB/2] d. Lorenz Ilg [GER] 6-4 6-3 Laurent Lokoli [FRA/3] d. Paul Cayre [FRA] 6-3 6-1 Enzo Py [FRA/4] d. Ryoma Sloane [NZL] 6-1 6-3 Evan Song [USA/12] d. Daniel Skripnik [ISR/5] 6-1 7-6(5) Christoph Negritu [GER/6] d. Alexey Nikiforov [RUS/10] 6-0 7-6(1)
Sander Gille [BEL] d. Fabien Reboul [FRA] 6-3 6-4 Goncalo Falcao [POR/8] d. Antonio Massara [ITA/9] 7-5 3-6 6-4
Victor Baluda [RUS/1] d. Enzo Py [FRA/Q] 6-3 6-0
Ricardo Villacorta-Alonso [ESP] d. Ivan Arenas-Gualda [ESP] 6-2 6-3
Enzo Couacaud [FRA/Q] d. Alexandros-Georgios Vakouftsis [GRE/w.c] 6-0 6-2 Julien Dubail [BEL/6] d. Joao Domingues [POR] 6-3 6-2
Nikola Cacic [SRB/4] d. Sasa Stojisavljevic [SRB] 7-6(1) 6-3
Christoph Negritu [GER/Q] d. Pedja Krstin [SRB/Q] 6-2 4-6 6-3
Laurent Lokoli [FRA/Q] d. Antonio Massara [ITA/L.L] 7-5 6-3 Theodoros Angelinos [GRE/5] d. Evan Song [USA/Q] 6-3 6-4
Mate Delic [CRO] d. Bastian Trinker [AUT/8] 6-4 6-1
Jaime Pulgar-Garcia [ESP] d. Goncalo Falcao [POR/Q] 4-6 6-2 6-2
Sander Gille [BEL/Q] d. Patrik Brydolf [SWE] 6-2 7-6(3) Viktor Galovic [ITA/3] d. Emilien Firmin [FRA] 4-6 6-3 7-5
Alexandros Jakupovic [GRE/7] d. Stepan Khotulev [RUS] 7-5 6-2 Konstantinos Mikos [GRE/w.c] d. Markos Kalovelonis [GRE/w.c] 5-7 6-4 6-4
Giacomo Oradini [ITA] d. Yannick Vandenbulcke [BEL] 6-2 4-6 6-2 Yannick Jankovits [FRA/2] d. George Giotopoulos [GRE/w.c] 6-1 6-2
Antonio Massara [ITA/L.L] replaces Sergio Magro Moreno [ESP]
2nd Round
Victor Baluda [RUS/1] d. Ricardo Villacorta-Alonso [ESP] 7-6(7) 6-3 Julien Dubail [BEL/6] d. Enzo Couacaud [FRA/Q] 6-3 6-4 Nikola Cacic [SRB/4] d. Christoph Negritu [GER/Q] 7-5 6-1 Theodoros Angelinos [GRE/5] d. Laurent Lokoli [FRA/Q] 6-4 7-5
Mate Delic [CRO] d. Jaime Pulgar-Garcia [ESP] 7-5 7-6(4) Viktor Galovic [ITA/3] d. Sander Gille [BEL/Q] 6-1 5-7 6-4 Alexandros Jakupovic [GRE/7] d. Konstantinos Mikos [GRE/w.c] 6-4 6-1
Giacomo Oradini [ITA] d. Yannick Jankovits [FRA/2] 2-6 6-4 7-6(5)
Quarterfinal
Julien Dubail [BEL/6] d. Victor Baluda [RUS/1] 6-3 6-4 Nikola Cacic [SRB/4] d. Theodoros Angelinos [GRE/5] 6-3 2-6 6-3
Mate Delic [CRO] d. Viktor Galovic [ITA/3] 6-3 7-5 Alexandros Jakupovic [GRE/7] d. Giacomo Oradini [ITA] 6-2 7-6(5)
Semifinal
Nikola Cacic [SRB/4] d. Julien Dubail [BEL/6] 6-2 4-6 6-3
Mate Delic [CRO] d. Alexandros Jakupovic [GRE/7] 4-6 6-1 6-2
FINAL
Mate Delic [CRO] d. Nikola Cacic [SRB/4] 6-4 7-6(3)
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
87.7K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!