Marton Fucsovics [HUN/1/w.c] d. Ladislav Zeleny [CZE] 6-2 6-3 Filip Polasek [SVK/w.c] d. Marian Bochyn [SVK] 7-5 6-3
Radoslav Novodomec [SVK] d. Michal Lukacovic [SVK] 6-1 3-6 6-3 Frederico Ferreira Silva [POR/14] d. Peter Faith [SVK] 6-1 6-4
Marek Semjan [SVK/2/w.c] d. Jeremy Tweedt [FRA] 7-6(6) 5-7 6-0
Pavel Krcek [CZE] d. Maxim Maksimyuk [RUS/w.c] 6-4 7-5
Martin Dubjel [SVK] d. Krzysztof Oleksy [POL] 6-4 6-0
Tomas Rohan [CZE] d. Tomas Hrabec [CZE/16] 7-6(2) 3-6 6-3
Lennert Van Der Linden [NED/3/w.c] d. Nadav Kiani [ISR] 6-0 6-0
Tomas Prokop [CZE] d. Peter Mick [SVK] 7-6(4) 6-2
Roman Gonda [SVK] d. Roderik Daubner [SVK] 4-6 6-4 6-3 Lukas Vrnak [CZE/11] d. Filipp Kekercheni [UKR/w.c] 6-4 6-2
Colin Van Beem [NED/4] d. Andrey Yuzhnyy [RUS] 6-1 6-3
Juraj Masar [SVK] d. Marcel Stach [POL] 6-1 6-1
Michal Skrla [SVK] d. Erik Chren [SVK] 6-1 2-6 6-4
Ivan Kosec [SVK] d. Ljubomir Celebic [MNE/13] 7-6(6) 6-2
Lukas Weinhandl [AUT/5] d. Tomas Hons [CZE] 6-1 6-2
Lorenz Ilg [GER] d. Piotr Janczukowicz [POL] 6-2 6-4
David Prokop [CZE] d. Edoardo Pacifico [ITA] 7-6(1) 4-6 6-3
Danylo Kalenichenko [UKR] d. Dominik Suc [CZE/15] 7-5 6-2
Otakar Lucak [CZE/6] d. Jan Zednik [CZE] 6-1 6-4
Michal Voscek [SVK] d. Stanislav Baco [CZE] 6-3 7-5
Tim Srkala [SUI] d. Ethan Tulliani [AUS] 6-2 6-0 Filip Havaj [SVK/12] d. Marian Demes [SVK] 6-0 6-4
Filip Vittek [SVK/7] d. Stanislav Nebojsa [CZE] 6-4 6-0
Marian Lapsansky [SVK] d. Akos Bartalos [SVK] 7-5 6-3
Matteo Galli [ITA] d. Jan Simon [SVK] 6-4 3-6 6-3 Saso Bende [SLO/9] d. Vasil Yehorov [UKR] 6-4 6-1
Viktor Farkas [SVK/8] d. Daniele Piva [ITA] 7-5 6-1
Mario Turcan [SVK] d. Michal Strelecky [SVK] 6-2 6-2
Bartosz Wojnar [POL] d. Filip Strnad [CZE] 6-2 2-6 6-2 Davide Melchiorre [ITA/10] d. Jan Perutka [CZE] 6-1 6-2
2nd Round
Filip Polasek [SVK/w.c] d. Marton Fucsovics [HUN/1/w.c] 4-6 6-4 6-4 Frederico Ferreira Silva [POR/14] d. Radoslav Novodomec [SVK] 6-0 6-1
Marek Semjan [SVK/2/w.c] d. Pavel Krcek [CZE] 6-3 6-2
Tomas Rohan [CZE] d. Martin Dubjel [SVK] 2-6 6-3 6-1
Tomas Prokop [CZE] d. Lennert Van Der Linden [NED/3/w.c] 5-4 ret. Lukas Vrnak [CZE/11] d. Roman Gonda [SVK] 6-7(5) 6-3 6-2
Juraj Masar [SVK] d. Colin Van Beem [NED/4] 6-7(0) 7-6(4) 6-4
Ivan Kosec [SVK] d. Michal Skrla [SVK] 6-0 6-1
Lukas Weinhandl [AUT/5] d. Lorenz Ilg [GER] 6-3 6-3
Danylo Kalenichenko [UKR] d. David Prokop [CZE] 7-5 6-3
Otakar Lucak [CZE/6] d. Michal Voscek [SVK] 4-0 ret. Filip Havaj [SVK/12] d. Tim Srkala [SUI] 6-4 7-5
Filip Vittek [SVK/7] d. Marian Lapsansky [SVK] 6-1 6-4 Saso Bende [SLO/9] d. Matteo Galli [ITA] 6-3 6-3
Viktor Farkas [SVK/8] d. Mario Turcan [SVK] 6-4 6-3 Davide Melchiorre [ITA/10] d. Bartosz Wojnar [POL] 4-6 6-0 6-4
Final Round
Filip Polasek [SVK/w.c] d. Frederico Ferreira Silva [POR/14] 7-6(2) 6-4 Marek Semjan [SVK/2/w.c] d. Tomas Rohan [CZE] 6-4 6-3 Lukas Vrnak [CZE/11] d. Tomas Prokop [CZE] 6-4 6-4
Juraj Masar [SVK] d. Ivan Kosec [SVK] 6-3 6-4 Lukas Weinhandl [AUT/5] d. Danylo Kalenichenko [UKR] 6-3 6-7(5) 7-5 Otakar Lucak [CZE/6] d. Filip Havaj [SVK/12] 7-5 6-1 Filip Vittek [SVK/7] d. Saso Bende [SLO/9] 6-4 6-1 Viktor Farkas [SVK/8] d. Davide Melchiorre [ITA/10] 5-7 7-6(8) 6-1
Ivan Kosec [SVK/L.L] d. Viktor Farkas [SVK/Q] 6-4 6-2
Juraj Masar [SVK/Q] d. Juraj Simcak [SVK/w.c] 6-2 6-3
Filip Vittek [SVK/Q] d. Dominik Sproch [SVK/w.c] 6-0 6-3 Marek Semjan [SVK/5/Q] d. Michal Milko [SVK] 6-4 5-7 6-2
Miloslav Mecir [SVK/3] d. Lukas Weinhandl [AUT/Q] 6-4 6-1
Lubomir Majsajdr [CZE] d. Matej Klobusovsky [SVK/w.c] 6-3 6-1
Filip Polasek [SVK/Q] d. Ricardo Urzua-Rivera [CHI] 7-5 6-4
Jan Stancik [SVK] d. Filip Horansky [SVK/8] 6-4 4-6 7-5
Daniel Lustig [CZE] d. Michal Pazicky [SVK/7] 6-3 7-6(6)
Stepan Khotulev [RUS] d. Richard Ruckelshausen [AUT] 6-2 7-5
Jan Blecha [CZE] d. Ondrej Vaculik [CZE/w.c] 6-1 6-2 Roman Jebavy [CZE/4] d. Yannick Ebbinghaus [NED] 6-4 7-5
Jan Satral [CZE/6] d. Lukas Vrnak [CZE/Q] 6-3 6-2
Mateusz Szmigiel [POL] d. Robert Rumler [CZE] 6-1 2-0 ret.
Otakar Lucak [CZE/Q] d. Adrian Partl [SVK] 7-6(9) 4-6 6-2 Jozef Kovalik [SVK/2] d. Robin Bulant [CZE] 6-3 4-1 ret.
Ivan Kosec [SVK/L.L] replaces Marcin Gawron [POL/1]
2nd Round
Juraj Masar [SVK/Q] d. Ivan Kosec [SVK/L.L] 6-2 2-6 7-5 Marek Semjan [SVK/5/Q] d. Filip Vittek [SVK/Q] 6-0 6-1 Miloslav Mecir [SVK/3] d. Lubomir Majsajdr [CZE] 1-2 ret.
Jan Stancik [SVK] d. Filip Polasek [SVK/Q] 6-2 6-2
Daniel Lustig [CZE] d. Stepan Khotulev [RUS] 6-3 6-2
Jan Blecha [CZE] d. Roman Jebavy [CZE/4] 6-2 6-0 Jan Satral [CZE/6] d. Mateusz Szmigiel [POL] 6-2 6-4 Jozef Kovalik [SVK/2] d. Otakar Lucak [CZE/Q] 7-6(3) 6-2
Quarterfinal
Marek Semjan [SVK/5/Q] d. Juraj Masar [SVK/Q] 6-1 2-6 6-3
Jan Stancik [SVK] d. Miloslav Mecir [SVK/3] 2-6 7-6(4) 6-3
Jan Blecha [CZE] d. Daniel Lustig [CZE] w.o Jan Satral [CZE/6] d. Jozef Kovalik [SVK/2] 6-3 0-6 7-6(5)
Semifinal
Jan Stancik [SVK] d. Marek Semjan [SVK/5/Q] 6-3 6-7(2) 6-1
Jan Blecha [CZE] d. Jan Satral [CZE/6] 6-2 0-6 7-6(5)
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
88K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!