(1) Fabricio Burdiso (ARG) vs. Eduardo Cristian Espinola (CHI)
Sebastian Santibanez (CHI) vs. Adolfo Marin (CHI)
(WC) Javie Araya (CHI) vs. Tomas Marini(ARG)
Lucas Dourado (BRA) vs. (15) Benjamin Ugarte (CHI)
(2) Gulherme Hadlich (BRA) vs. Picon Maruri (CHI)
Tomas Silva (CHI) vs. Acevedo Olmos (CHI)
Felipe Lacalle (CHI) vs. Ahumada Garrido (CHI)
Felipe Mandiola (CHI) vs. (14) Munoz Salgado (CHI)
(3) Dias (BRA) vs. Romai Ugarte (CHI)
Idio Escobar (BRA) vs. Felipe Tamayo (CHI)
(WC) Cristopher Kohl (CHI) vs. (WC) Oscar Matias Leiva Biason (CHI)
Zuniga Cantillana (CHI) vs. (13) Bueno Tapia (CHI)
(4) Ricardo Urzua-Rivera (CHI) vs. Luis Batista (BRA)
Lucas Meirelles Guitarrari (BRA) vs. Karim Alejandro Mignani (ARG)
(WC) Diego Molina (CHI) vs. Kevin Borges Pereira (BRA)
Mariano Lucarelli (ARG) vs. (12) Juan Ignacio Iliev (ARG)
(5) David Fleming (CHI) vs. Maldonado Maturana (CHI)
(WC) Nicolas Ventura (CHI) vs. Felipe Assuncao Garla (BRA)
(WC) Sebastian Saffirio (CHI) vs. Enrique Marilaf (CHI)
Bastian Reyes (CHI) vs. (11) Simon Navarro (CHI)
(6) Gonzalez Carrasco (CHI) vs. Joas Riquelme (CHI)
Carlos Rios (CHI) vs. Santiago Maresca (URU)
Jaime Ignacio Galleguillos (CHI) vs. Gustavo Mella (CHI)
Bitencourt Pinheiro (BRA) vs. (16) Marc Ferrigno (DEN)
(7) Marcelo Plaza (CHI) vs. Geraldo Cornejo (CHI)
(WC) Duillio Vallebuona (PER) vs. (WC) Serjen Olmedo (CHI)
Daniel Silva (BRA) vs. Nicolas Cavalheiro (BRA)
Eduardo Lacalle (CHI) vs. (10) Luciano Doria (ARG)
(8) Rodrigo Senattore (URU) vs. Gonzalo Felipe River Lazo (CHI)
Alan Kohen (ARG) vs. Bernando Casares (ARG)
Rodrigo Castro Aravena (CHI) vs. Kevin Gonzalez (CHI)
Yoshidzumi Valdes (CHI) vs. (9) Vicente Bronstein (CHI)
(1) Fabricio Burdisso (ARG) d. Cristian Eduardo Espinola (CHI) 6-3 6-1
Adolfo Marin (CHI) d. Sebastian Santibanez (CHI) 7-6 6-2
(WC) Javier Araya (CHI) d. Tomas Marini (ARG) 6-4 6-1
(15) Benjamin Ugarte (CHI) d. Lucas Dourado (BRA) 6-2 7-6
(2) Guilherme Hadlich (BRA) d. Diego Alejandro Maruri Picon (CHI) 6-3 6-1
Eduardo Bastian Acevedo Olmos (CHI) d. Tomas Silva (CHI) 6-2 7-5
Javier Angel Ignacio Ahumada Garrido (CHI) d. Felipe Lacalle (CHI) 4-1 ret.
(14) Jose Munoz Salgado (CHI) d. Felipe Mandiola (CHI) 6-1 6-2
(3) Marcos Vinicius da Silva Dias (BRA) d. Romai Ugarte (CHI) 3-6 6-4 6-4
Idio Escobar (BRA) d. Felipe Tamayo (CHI) 6-0 6-3
(WC) Christopher Kohl (CHI) d. (WC) Oscar Matias Leiva Biason (CHI) 6-1 6-0
Fernando Andres Zuniga Cantillana (CHI) d. (13) Jaime Ignacio Bueno Tapia (CHI) 6-3 2-6 6-1
(4) Ricardo Urzua-Rivera (CHI) d. Luis Batista (BRA) 6-1 6-3
Karim Alejandro Mignani (ARG) d. Lucas Meirelles Guitarrari (BRA) 6-2 6-1
(WC) Diego Molina (CHI) d. Kevin Borges Pereira (BRA) 6-2 7-6
(12) Juan Ignacio Iliev (ARG) d. Mariano Lucarelli (ARG) 6-3 4-6 6-2
(5) David Fleming (CHI) d. Cristian Fabian Jesus Maldonado Maturana (CHI) 7-6 6-1
Felipe Assuncao Garla (BRA) d. (WC) Nicolas Ventura (CHI) 6-0 7-5
(WC) Sebastian Saffirio (CHI) d. Enrique Marilaf (CHI) 6-0 6-1
(11) Simon Navarro (CHI) d. Bastian Reyes (CHI) 6-1 3-6 6-2
(6) Juan Matias Gonzalez Carrasco (CHI) d. Joao Riquelme (CHI) 6-2 7-6
Carlos Rios (CHI) d. Santiago Maresca (URU) 6-3 7-6
Jaime Ignacio Galleguillos (CHI) d. Gustavo Mella (CHI) 6-0 6-0
Vitor Augusto Bitencourt Pinheiro (BRA) d. (16) Marc Ferrigno (DEN) 7-5 6-2
(7) Marcelo Plaza (CHI) d. Gerardo Cornejo (CHI) 6-1 6-4
(WC) Duilio Vallebuona (PER) d. (WC) Serjen Olmedo (CHI) 6-1 6-1
Nicolas Cavalheiro (BRA) d. Daniel Silva (CHI) 6-1 6-1
(10) Luciano Doria (ARG) d. Eduardo Lacalle (CHI) 6-3 6-4
(8) Rodrigo Senattore (URU) d. Gonzalo Felipe Rivera Lazo (CHI) 6-1 6-1
Bernardo Casares (BRA) d. Alan Kohen (ARG) 6-3 6-4
Kevin Gonzalez (CHI) d. Rodrigo Castro Aravena (CHI) 6-2 6-2
(9) Vicente Bronstein (CHI) d. Benjamin Yoshidzumi Valdes (CHI) 6-0 6-1
(1) Fabricio Burdisso (ARG) vs. Adolfo Marin (CHI)
(WC) Javier Araya (CHI) vs. (15) Benjamin Ugarte (CHI)
(2) Guilherme Hadlich (BRA) vs. Eduardo Bastian Acevedo Olmos (CHI)
Javier Angel Ignacio Ahumada Garrido (CHI) vs. (14) Jose Munoz Salgado (CHI)
(3) Marcos Vinicius da Silva Dias (BRA) vs. Idio Escobar (BRA)
(WC) Christopher Kohl (CHI) vs. Fernando Andres Zuniga Cantillana (CHI)
(4) Ricardo Urzua-Rivera (CHI) vs. Karim Alejandro Mignani (ARG)
(WC) Diego Molina (CHI) vs. (12) Juan Ignacio Iliev (ARG)
(5) David Fleming (CHI) vs. Felipe Assuncao Garla (BRA)
(WC) Sebastian Saffirio (CHI) vs. (11) Simon Navarro (CHI)
(6) Juan Matias Gonzalez Carrasco (CHI) vs. Carlos Rios (CHI)
Jaime Ignacio Galleguillos (CHI) vs. Vitor Augusto Bitencourt Pinheiro (BRA)
(7) Marcelo Plaza (CHI) vs. (WC) Duilio Vallebuona (PER)
Nicolas Cavalheiro (BRA) vs. (10) Luciano Doria (ARG)
(8) Rodrigo Senattore (URU) vs. Bernardo Casares (BRA)
Kevin Gonzalez (CHI) vs. (9) Vicente Bronstein (CHI)
(1) Fabricio Burdisso (ARG) d. Adolfo Marin (CHI) 6-2 6-3
(15) Benjamin Ugarte (CHI) d. (WC) Javier Araya (CHI) 6-2 6-4
(2) Guilherme Hadlich (BRA) d. Eduardo Bastian Acevedo Olmos (CHI) 6-2 6-0
(14) Jose Munoz Salgado (CHI) d. Javier Angel Ignacio Ahumada Garrido (CHI) 6-2 6-0
(3) Marcos Vinicius da Silva Dias (BRA) d. Idio Escobar (BRA) 6-3 7-5
(WC) Christopher Kohl (CHI) d. Fernando Andres Zuniga Cantillana (CHI) 7-5 6-1
(4) Ricardo Urzua-Rivera (CHI) d. Karim Alejandro Mignani (ARG) 6-0 7-5
(WC) Diego Molina (CHI) d. (12) Juan Ignacio Iliev (ARG) 6-1 6-7 6-3
(5) David Fleming (CHI) d. Felipe Assuncao Garla (BRA) 6-2 2-0 ret.
(11) Simon Navarro (CHI) d. (WC) Sebastian Saffirio (CHI) 6-2 6-2
(6) Juan Matias Gonzalez Carrasco (CHI) d. Carlos Rios (CHI) 6-4 6-3
Vitor Augusto Bitencourt Pinheiro (BRA) d. Jaime Ignacio Galleguilos (CHI) 6-1 6-3
(7) Marcelo Plaza (CHI) d. (WC) Duilio Vallebuona (PER) 6-2 6-2
(10) Luciano Doria (ARG) d. Nicolas Cavalheiro (BRA) 6-3 6-3
(8) Rodrigo Senattore (URU) d. Bernardo Casares (BRA) 6-1 6-4
(9) Vicente Bronstein (CHI) d. Kevin Gonzalez (CHI) 6-0 3-6 7-5
(1) Fabricio Burdisso (ARG) vs. (15) Benjamin Ugarte (CHI)
(2) Guilherme Hadlich (BRA) vs. (14) Jose Munoz Salgado (CHI)
(3) Marcos Vinicius da Silva Dias (BRA) vs. (WC) Christopher Kohl (CHI)
(4) Ricardo Urzua-Rivera (CHI) vs. (WC) Diego Molina (CHI)
(5) David Fleming (CHI) vs. (11) Simon Navarro (CHI)
(6) Juan Matias Gonzalez Carrasco (CHI) vs. Vitor Augusto Bitencourt Pinheiro (BRA)
(7) Marcelo Plaza (CHI) vs. (10) Luciano Doria (ARG)
(8) Rodrigo Senattore (URU) vs. (9) Vicente Bronstein (CHI)
(1) Jorge Aguilar (CHI) vs. (Q)
Eduardo Dischinger (BRA) vs. Christian Garin (CHI)
(Q) vs. (WC) Guillermo Nunez (CHI)
(Q) vs. (8) Mauricio Echazu (PER)
(4) Cristobal Saavedra-Corvalan (CHI) vs. Alexandre Schnitman (BRA)
(WC) Bastian Malla (CHI) vs. Felipe Rios (CHI)
(Q) vs. (Q)
Gonzalo Lama (CHI) vs. (5) Daniel Dutra da Silva (BRA)
(6) Andre Miele (BRA) vs. (Q)
Carlos Eduardo Severino (BRA) vs. (WC) Nicolas Jarry (CHI)
David Perez Sanz (ESP) vs. Matias Sborowitz (CHI)
Jorge Montero (CHI) vs. (3) Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI)
(7) Fabricio Neis (BRA) vs. Wilson Leite (BRA)
Nicolas Gustavo Kauer (CHI) vs. (WC) Michel Vernier (CHI)
(Q) vs. (Q)
Jesse Witten (USA) vs. (2) Juan Carlos Saez (CHI)
First Round
(1)Jorge Aguilar (CHI)/Juan Carlos Saez (CHI) d. Jorge Montero (CHI)/Felipe Rios (CHI) 4-6 6-4 (10-6)
Vitor Augusto Bitencourt Pinheiro (BRA)/Jesse Witten (USA) d. Wilson Leite (BRA)/Carlos Eduardo Severino (BRA) 6-3 6-7(2) (11-9)
(4)Eduardo Dischinger (BRA)/Fabricio Neis (BRA) d. Mauricio Echazu (PER)/David Perez Sanz (ESP) 6-4 2-6 (10-6)
Bastian Malla (CHI)/Guillermo Nunez (CHI) d. Jaime Ignacio Bueno Tapia (CHI)/Jaime Ignacio Galleguillos (CHI) 3-6 6-2 (10-7)
Luciano Doria (ARG)/Ricardo Urzua-Rivera (CHI) d. Juan Matias Gonzalez Carrasco (CHI)/Marcelo Plaza (CHI) 7-6(0) 2-6 (10-5)
(3)Daniel Dutra Da Silva (BRA)/Andre Miele (BRA) d. Guilherme Hadlich (BRA)/Alexandre Schnitman (BRA) 6-1 6-4
Christian Garin (CHI)/Gonzalo Lama (CHI) d. Simon Navarro (CHI)/Matias Sborowitz (CHI) 4-6 6-2 (10-6)
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI)/Cristobal Saavedra-Corvalan (CHI) d. Marcos Vinicius Da Silva Dias (BRA)/Rodrigo Senattore (URU) 6-7(4) 6-1 (10-8)
Quarterfinals
(1)Jorge Aguilar (CHI)/Juan Carlos Saez (CHI) d. Vitor Augusto Bitencourt Pinheiro (BRA)/Jesse Witten (USA) 3-6 6-3 (10-4)
(4)Eduardo Dischinger (BRA)/Fabricio Neis (BRA) d. Bastian Malla (CHI)/Guillermo Nunez (CHI) 6-3 6-1
(3)Daniel Dutra Da Silva (BRA)/Andre Miele (BRA) d. Luciano Doria (ARG)/Ricardo Urzua-Rivera (CHI) 6-1 6-0
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI)/Cristobal Saavedra-Corvalan (CHI) d. Christian Garin (CHI)/Gonzalo Lama (CHI) 6-4 6-4
Semifinals
(4)Eduardo Dischinger (BRA)/Fabricio Neis (BRA) d. (1)Jorge Aguilar (CHI)/Juan Carlos Saez (CHI) 6-2 6-4
(2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI)/Cristobal Saavedra-Corvalan (CHI) d. (3)Daniel Dutra Da Silva (BRA)/Andre Miele (BRA) 6-1 6-7(9) (10-6)
Finals
(4)Eduardo Dischinger (BRA)/Fabricio Neis (BRA) d. (2)Guillermo Rivera-Aranguiz (CHI)/Cristobal Saavedra-Corvalan (CHI) 2-6 6-2 (10-3)
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Related Threads
?
?
?
?
?
Mens Tennis Forums
18.5M posts
87.7K members
Since 2002
A forum community dedicated to male tennis players and enthusiasts. Talk about everything from the ATP, NSMTA, to college Tennis and even everything about equipment. It's all here!