ARTHUR ASHE STADIUM 11:00 AM
1. Women's Singles - 3rd Rnd.
Justine Henin (BEL)[1] v. Ekaterina Makarova (RUS)
Not Before 1:00 PM
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Tommy Robredo (ESP)[8] v. Mardy Fish (USA)
3. Women's Singles - 3rd Rnd.
Vera Zvonareva (RUS)[27] v. Serena Williams (USA)[8]
ARTHUR ASHE STADIUM 7:00 PM
1. Women's Singles - 3rd Rnd.
Venus Williams (USA)[12] v. Alona Bondarenko (UKR)[21]
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Janko Tipsarevic (SRB) v. Rafael Nadal (ESP)[2]
LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Radek Stepanek (CZE) v. Novak Djokovic (SRB)[3]
2. Women's Singles - 3rd Rnd.
Vera Dushevina (RUS) v. Ana Ivanovic (SRB)[5]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Tim Henman (GBR) v. Jo-Wilfried Tsonga (FRA)
Not Before 7:00 PM
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Lleyton Hewitt (AUS)[16] v. Agustin Calleri (ARG)
Grandstand 11:00 AM
1. Women's Singles - 3rd Rnd.
Ahsha Rolle (USA) v. Dinara Safina (RUS)[15]
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Stanislas Wawrinka (SUI) v. Marat Safin (RUS)[25]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Teimuraz Gabashvili (RUS) v. Robby Ginepri (USA)
Not Before 3:00 PM, MAY BE MOVED TO ASHE STADIUM
4. Women's Singles - 3rd Rnd.
Jelena Jankovic (SRB)[3] v. Alize Cornet (FRA)
Court 4 4:00 PM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
David Ferrer (ESP)[15] v. Florent Serra (FRA)
Court 6 11:00 AM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Michael Berrer (GER) v. Ernests Gulbis (LAT)
Court 7 11:00 AM
1. DOUBLES
T.B.D v. T.B.D
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Andrei Pavel (ROU) v. Ivan Ljubicic (CRO)[12]
Court 8 11:00 AM
1. DOUBLES
T.B.D v. T.B.D
2. DOUBLES
T.B.D v. T.B.D
3. DOUBLES
T.B.D v. T.B.D
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Dudi Sela (ISR) v. Juan Monaco (ARG)[23]
Court 11 11:00 AM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Juan Ignacio Chela (ARG)[20] v. Wayne Odesnik (USA)
2. Women's Singles - 3rd Rnd.
Marion Bartoli (FRA)[10] v. Lucie Safarova (CZE)[20]
3. Women's Singles - 3rd Rnd.
Sybille Bammer (AUT)[19] v. Elena Dementieva (RUS)[14]
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Xavier Malisse (BEL) v. David Nalbandian (ARG)[24]
Court 13 11:00 AM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Jurgen Melzer (AUT)[31] v. Juan Martin Del Potro (ARG)
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Carlos Moya (ESP)[17] v. Igor Kunitsyn (RUS)
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Philipp Kohlschreiber (GER) v. Mikhail Youzhny (RUS)[11]
1. Women's Singles - 3rd Rnd.
Justine Henin (BEL)[1] v. Ekaterina Makarova (RUS)
Not Before 1:00 PM
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Tommy Robredo (ESP)[8] v. Mardy Fish (USA)
3. Women's Singles - 3rd Rnd.
Vera Zvonareva (RUS)[27] v. Serena Williams (USA)[8]
ARTHUR ASHE STADIUM 7:00 PM
1. Women's Singles - 3rd Rnd.
Venus Williams (USA)[12] v. Alona Bondarenko (UKR)[21]
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Janko Tipsarevic (SRB) v. Rafael Nadal (ESP)[2]
LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Radek Stepanek (CZE) v. Novak Djokovic (SRB)[3]
2. Women's Singles - 3rd Rnd.
Vera Dushevina (RUS) v. Ana Ivanovic (SRB)[5]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Tim Henman (GBR) v. Jo-Wilfried Tsonga (FRA)
Not Before 7:00 PM
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Lleyton Hewitt (AUS)[16] v. Agustin Calleri (ARG)
Grandstand 11:00 AM
1. Women's Singles - 3rd Rnd.
Ahsha Rolle (USA) v. Dinara Safina (RUS)[15]
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Stanislas Wawrinka (SUI) v. Marat Safin (RUS)[25]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Teimuraz Gabashvili (RUS) v. Robby Ginepri (USA)
Not Before 3:00 PM, MAY BE MOVED TO ASHE STADIUM
4. Women's Singles - 3rd Rnd.
Jelena Jankovic (SRB)[3] v. Alize Cornet (FRA)
Court 4 4:00 PM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
David Ferrer (ESP)[15] v. Florent Serra (FRA)
Court 6 11:00 AM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Michael Berrer (GER) v. Ernests Gulbis (LAT)
Court 7 11:00 AM
1. DOUBLES
T.B.D v. T.B.D
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Andrei Pavel (ROU) v. Ivan Ljubicic (CRO)[12]
Court 8 11:00 AM
1. DOUBLES
T.B.D v. T.B.D
2. DOUBLES
T.B.D v. T.B.D
3. DOUBLES
T.B.D v. T.B.D
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Dudi Sela (ISR) v. Juan Monaco (ARG)[23]
Court 11 11:00 AM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Juan Ignacio Chela (ARG)[20] v. Wayne Odesnik (USA)
2. Women's Singles - 3rd Rnd.
Marion Bartoli (FRA)[10] v. Lucie Safarova (CZE)[20]
3. Women's Singles - 3rd Rnd.
Sybille Bammer (AUT)[19] v. Elena Dementieva (RUS)[14]
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Xavier Malisse (BEL) v. David Nalbandian (ARG)[24]
Court 13 11:00 AM
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Jurgen Melzer (AUT)[31] v. Juan Martin Del Potro (ARG)
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Carlos Moya (ESP)[17] v. Igor Kunitsyn (RUS)
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Philipp Kohlschreiber (GER) v. Mikhail Youzhny (RUS)[11]