MensTennisForums.com - View Single Post - Tennis Tipping #15a - Johannesburg - Congrats Shi Feng (S & D) & Broseghini :clap2:

View Single Post

Old 03-26-2010, 11:47 PM   #7
country flag keqtqiadv
.
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 32,250
keqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond reputekeqtqiadv has a reputation beyond repute
Default Re: Tennis Tipping #15a - Johannesburg

TT Order of Play

Code:
TT SCHEDULE

SINGLES:

Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday ~ TT QF
Thursday ~ TT SF
Friday & Saturday ~ TT Final

DOUBLES:

Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday ~ TT QF
Thursday ~ TT SF
Friday & Saturday ~ TT Final
Code:
EXPLANATION (How to send in picks):

Match with  SR after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Verkerk 2-0)
Match with  SR PTS after it's name - Pick the whole score (Ex: Hernandez 36 75 61)
Do NOT send first names, nationality etc.

Ex:
OOP
James Blake (USA) vs Ivan Ljubicic (CRO) SR1 PTS
Mikhail Youzhny (RUS) vs Tommy Robredo (ESP) SR2 PTS
Rafael Nadal (ESP) vs Ricardo Hocevar (BRA) SR3
Alejandro Falla (COL) vs Takao Suzuki (JAP) SR4

picks
Blake 61 62
Youzhny 63 64
Nadal 20
Falla 21
SATURDAY

Dustin BROWN (JAM) vs Izak VAN DER MERWE (RSA) SR PTS

Play starts at 1:00 PM local time (1:00 PM CEST) (deadline). Good luck

FRIDAY (Singles & Doubles F day 1)

Alexander PEYA (AUT) vs Izak VAN DER MERWE (RSA) SR2
Dustin BROWN (JAM) vs Stephane BOHLI (SUI) SR3

Play starts at 12:00 noon local time (12:00 noon CEST) (deadline). Good luck

THURSDAY (Singles & Doubles SF)

PS: if your match isn't decided yet, please send picks for tomorrow anyway

Nicolas MAHUT (FRA) vs Stephane BOHLI (SUI) SR1 PTS
Alexander PEYA (AUT) vs Gilles MULLER (LUX) SR2
Raemon SLUITER (NED) vs Noam OKUN (ISR) SR3
Raemon SLUITER (NED) vs Dustin BROWN (JAM) SR3
Izak VAN DER MERWE (RSA) vs Daniel KING-TURNER (NZL) SR4


Play starts at 10:00 AM local time (10:00 AM CEST) (deadline). Good luck


SEND YOUR PICKS TO keqtqiadv


WEDNESDAY (Singles & Doubles QF)

#1 if your match isn't decided yet, please send picks for tomorrow anyway
#2 since all 8 matches are being played tomorrow, this is gonna be a 1-day round


Daniel KING-TURNER (NZL) vs Filip PRPIC (SWE) SR1 PTS
Nicolas MAHUT (FRA) vs Niels DESEIN (BEL) SR2
Noam OKUN (ISR) vs Dustin BROWN (JAM) SR3
Gilles MULLER (LUX) vs Harel LEVY (ISR) SR4
Ruben BEMELMANS (BEL) vs Raemon SLUITER (NED) SR5
Nikala SCHOLTZ (RSA) vs Izak VAN DER MERWE (RSA) SR6
Denys MOLCHANOV (UKR) vs Alexander PEYA (AUT) SR7
Denys MOLCHANOV (UKR) vs Evgeny KIRILLOV (RUS) SR7
Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) vs Stephane BOHLI (SUI) SR8


Play starts at 10:00 AM local time (10:00 AM CEST) (deadline). Good luck

SEND YOUR PICKS TO keqtqiadv


TUESDAY
(Singles R16/Doubles R16 day 2)


Samuel GROTH (AUS) vs Noam OKUN (ISR) SR1 PTS

Rik DE VOEST (RSA) vs Harel LEVY (ISR) SR2
Jan MINAR (CZE) vs Dustin BROWN (JAM) SR3

Yen-Hsun LU (TPE) vs Nicolas MAHUT (FRA) SR4
Simon STADLER (GER) vs Stephane BOHLI (SUI) SR5
Matthias BACHINGER (GER) vs Gilles MULLER (LUX) SR6
Alexander PEYA (AUT) vs Evgeny KIRILLOV (RUS) SR7
Adrian MENENDEZ-MACEIRAS (ESP) vs Chris EATON (GBR) SR8
Grega ZEMLJA (SLO) vs Denys MOLCHANOV (UKR) SR9
Lukas LACKO (SVK) vs Ruben BEMELMANS (BEL) SR10

Play starts at 10:00 AM local time (10:00 AM CEST) (deadline). Good luck

MONDAY (Singles R32/Doubles R16 day 1)


Daniel KING-TURNER (NZL) vs Daniel MUNOZ-DE LA NAVA (ESP) SR1 PTS
Konstantin KRAVCHUK (RUS) vs Niels DESEIN (BEL) SR2 PTS
Raven KLAASEN (RSA) vs Raemon SLUITER (NED) SR3 PTS
Chris EATON (GBR) vs Theodoros ANGELINOS (GRE) SR4 PTS
Filip PRPIC (SWE) vs Karol BECK (SVK) SR5 PTS
Denys MOLCHANOV (UKR) vs Lovro ZOVKO (CRO) SR6 PTS

Noam OKUN (ISR) vs Dominic INGLOT (GBR) SR7 PTS
Izak VAN DER MERWE (RSA) vs Ruan ROELOFSE (RSA) SR8 PTS
Igor SIJSLING (NED) vs Nikala SCHOLTZ (RSA) SR9 PTS
Alexander PEYA (AUT) vs Pieter CALITZ (RSA) SR10 PTS

Play starts at 10:00 AM local time (10:00 AM CEST) (deadline). Good luck

SUNDAY (Q)

Pieter CALITZ (RSA) vs Martines VISSER (RSA) SR1 PTS
Benjamin Janse VAN RENSBURG (RSA) vs Lovro ZOVKO (CRO) SR2 PTS
Hilton NYAKABAU (RSA) vs Dominic INGLOT (GBR) SR3 PTS
Chris EATON (GBR) vs Clayton GILBERTSON (RSA) SR4 PTS
Denys MOLCHANOV (UKR) vs Justin PENA (RSA) SR5 PTS
Shadrack MASUMBUKA (RSA) vs Theodoros ANGELINOS (GRE) SR6 PTS
Noam OKUN (ISR) vs Justin VISSER (RSA) SR7 PTS
Alexander PEYA (AUT) vs Kyle ROWE (RSA) SR8 PTS

Play starts at 10:00 AM local time (10:00 AM CEST) (deadline). Good luck

World Clock

Last edited by keqtqiadv : 04-16-2010 at 08:42 PM.
keqtqiadv is offline View My Blog!   Reply With Quote